Taulut Kuusimäen sukua
 

Sukupolvi I
 
1 Lauri Kuusimäki.
Leo Kuusimäki.
Ella Aulikki Kuusimäki.
 

Sukupolvi II
 
2 Petteri Kuusimäki; Kasvatustiet.maist..
Hänen puolisokseen vihittiin
3 Anne-Mari Mäkynen; Kasvatustiet. maisteri.
 

Sukupolvi III
 
4 Matti Kuusimäki; Valtakunnansyyttäjä.
Hänen puolisokseen vihittiin
5 Raija-Liisa Weiste; Hovioikeuden laamanni.
 
6 Heikki Mäkynen.
Hänen puolisokseen vihittiin
7 Kaija Penttinen; syntynyt 31 heinäkuuta 1942 Pieksämäki, kuollut 5 heinäkuuta 2000 Helsinki.
 

Sukupolvi IV
 
8 Tauno Kuusimäki; syntynyt 26 marraskuuta 1915 Kurkijoki, Rehtori, kuollut 15 maaliskuuta 1990 Vaasa.
Hänen puolisokseen vihittiin
9 Irja Haapamäki; syntynyt 20 lokakuuta 1913 Keuruu, Kansakoulunopettaja, kuollut 7 lokakuuta 2003 Kauniainen.
 
10 Lauri Nyyrikki Weiste; syntynyt 25 syyskuuta 1904 Kajaani, Di, kuollut 13 tammikuuta 1945 Kajaani.
Hänen puolisokseen vihittiin
11 Katri Aulikki Järvenkylä; syntynyt 18 tammikuuta 1908 Viipuri, Fil.maist., Lehtori, kuollut 23 tammikuuta 1976 Helsinki.
 

Sukupolvi V
 
16 Artturi Granbacka; syntynyt 16 kesäkuuta 1879 Kivennapa, kuollut 30 joulukuuta 1942 Vuoksenniska.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 elokuuta 1902
17 Emma Juhontytär Sahanen; syntynyt 23 elokuuta 1881 Valkeala, kuollut 12 tammikuuta 1943 Vuoksenniska.
 
18 Herman Rikhard Hermanninpoika Haapamäki; syntynyt 25 lokakuuta 1880, Katajamäen torpan isäntä.
Hänen puolisokseen vihittiin
19 Iida Huuskonen; syntynyt 26 tammikuuta 1881, kuollut 1 heinäkuuta 1955.
 
20 Elis Arvid Juhonpoika Westerlund; syntynyt 28 elokuuta 1876 Pihlajavesi, Opettaja, kuollut 27 lokakuuta 1931 Kajaani.
Hänen puolisokseen vihittiin
21 Signe Karoliina Atentytär Nyman; syntynyt 4 tammikuuta 1883 Savonranta, kuollut 3 huhtikuuta 1960 Kajaani.
 
22 Jaakko Mikonpoika Lindqvist; syntynyt 18 kesäkuuta 1873 Vähäkyrö Hyyriä, Eveli, Liikemies, kauppias Viipurissa, kuollut 21 maaliskuuta 1943 Helsinki.
Hänen puolisokseen vihittiin 15 kesäkuuta 1907 Viipuri
23 Elin Maria Karlsdotter Gustafsson; syntynyt 10 helmikuuta 1882 Helsinki, kuollut 3 tammikuuta 1956 Helsinki.
 

Sukupolvi VI
 
32 Anders Johansson Granbacka; syntynyt 15 elokuuta 1838 Teerijärvi, kuollut 5 huhtikuuta 1882 Kivennapa.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 marraskuuta 1860 Teerijärvi
33 Anna Brita Andersdotter Lillrank; syntynyt 16 maaliskuuta 1843 Teerijärvi, kuollut 13 marraskuuta 1929 Viipuri.
 
34 Juho Sylvesterinpoika Sahanen; syntynyt 13 kesäkuuta 1847, kuollut 23 syyskuuta 1898.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 lokakuuta 1870
35 Anna Liisa Pura; syntynyt 11 kesäkuuta 1847 Oulu, kuollut 22 tammikuuta 1913.
 
36 Herman Samulinpoika Haapamäki; syntynyt 15 joulukuuta 1841, Haapamäen talon isäntänä 1872-1890, kuollut 25 joulukuuta 1890.
Hänen puolisokseen vihittiin 27 helmikuuta 1860
37 Agneta Matintytär; syntynyt 16 huhtikuuta 1840, kuollut 11 heinäkuuta 1900.
 
40 Juho Sakariaksenpoika Westerlund; syntynyt 18 lokakuuta 1846 Jalasjärvi, Klockare, kuollut 1 maaliskuuta 1912.
Hänen puolisokseen vihittiin
41 Maria Matilda Matintytär Taivalmaa; syntynyt 7 kesäkuuta 1849 Jalasjärvi, kuollut 14 heinäkuuta 1929.
 
42 Anders Johan Atte* Andersson Nyman; syntynyt 2 marraskuuta 1858 Kerimäki, Maanviljelijä, kuollut 28 tammikuuta 1893.
Hänen puolisokseen vihittiin 17 elokuuta 1882 Pielisjärvi
43 Emilia Fredrika Sofia Emmi* Karlsdotter Stenius; syntynyt 25 huhtikuuta 1859 Pietari, kuollut 10 marraskuuta 1928.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Yrjö Welling; syntynyt 3 maaliskuuta 1863, kuollut 3 kesäkuuta 1924.

44 Mikko Mikonpoika Lindqvist; syntynyt 19 toukokuuta 1847 Vähäkyrö Saarensivu, Liikemies, osti talon Vaasasta, kuollut 23 elokuuta 1907 Vaasa.
Hänen puolisokseen vihittiin
45 Maria Karl-Gustafsdotter Willför; syntynyt 21 syyskuuta 1849 Kvevlax Vassor, Kuni, kuollut 25 kesäkuuta 1922 Viipuri.
 
46 Karl Wilhelm Gustafsson Alitalo; syntynyt 7 maaliskuuta 1840 Kisko Kurkela, Heikola, Extra ordinarie senats vaktmästare, kuollut 9 lokakuuta 1893 Helsinki.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 huhtikuuta 1870 Helsinki
47 Amanda Wilhelmina Eriksdotter Nyholm; syntynyt 15 joulukuuta 1844 Karjaa Knapsby, kuollut 18 toukokuuta 1912 Pori.
 

Sukupolvi VII
 
64 Johan Eriksson Granö; syntynyt 6 joulukuuta 1796 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 heinäkuuta 1822 Teerijärvi
65 Anna Mattsdotter Gistö; syntynyt 9 lokakuuta 1799 Teerijärvi.
 
66 Anders Fredriksson Lillrank; syntynyt 25 lokakuuta 1814 Teerijärvi, kuollut 1852.
Hänen puolisokseen vihittiin 26 lokakuuta 1836 Teerijärvi
67 Anna Persdotter Skullbacka; syntynyt noin 1817 Teerijärvi.
 
68 Sylvester Sahanen; syntynyt 14 lokakuuta 1822, kuollut 5 elokuuta 1890.
Hänen puolisokseen vihittiin
69 Katriina; syntynyt noin 1822.
 
72 Samuli Samulinpoika; syntynyt 3 kesäkuuta 1802, kuollut 7 maaliskuuta 1872.
Hänen puolisokseen vihittiin 12 syyskuuta 1825
73 Johanna Abrahamintytär Haapamäki; syntynyt 21 tammikuuta 1801, kuollut 17 huhtikuuta 1863.
 
80 Sakarias Juhonpoika Westerlund; syntynyt 8 elokuuta 1816 Jalasjärvi, Renki, kuollut 3 maaliskuuta 1879.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 lokakuuta 1841
81 Hedvig Eliaantytär Aittomäki; syntynyt 28 syyskuuta 1819 Jalasjärvi, kuollut 21 huhtikuuta 1902.
 
82 Matti Yrjönpoika Visala; syntynyt 21 maaliskuuta 1818 Peräseinäjoki, kuollut 7 heinäkuuta 1886.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 huhtikuuta 1839 Peräseinäjoki
83 Kaisa Juhontytär Birling; syntynyt 25 tammikuuta 1817 Ilmajoki, kuollut 12 lokakuuta 1883.
 
84 Anders Abraham Gustavinpoika Nyman; syntynyt 8 huhtikuuta 1822 Kerimäki, Talollisen poika, kuollut 4 helmikuuta 1877.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 kesäkuuta 1849 Rantasalmi
85 Ulrica Carolina* Henrikintytär Tolvanen; syntynyt 22 maaliskuuta 1824 Rantasalmi Ahvensalmi 4, kuollut 24 syyskuuta 1906.
 
86 Karl Johan Jacobsson Stenius; syntynyt 1 elokuuta 1816 Pielisjärvi, Ingenjör, forstmästare, kuollut 21 tammikuuta 1893 Pielisjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 9 tammikuuta 1855 Pietari
87 Sofia Johanna Karoliina* Johansdotter Stenius; syntynyt 2 huhtikuuta 1832, kuollut 17 joulukuuta 1918.
 
88 Mikko Juhonpoika Uusitalo; syntynyt 26 kesäkuuta 1813 Vähäkyrö Rövarla, Vävy, talollisen poika, mäkitupalainen, kuollut 23 helmikuuta 1855 Vähäkyrö Rövarla, Uusitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 joulukuuta 1839 Vähäkyrö
89 Brita Jaakontytär Lindqvist; syntynyt 5 lokakuuta 1817 Vähäkyrö Saarensivu, Räätälintytär, kuollut 3 helmikuuta 1883 Vähäkyrö Saarensivu.
 
90 Karl Gustaf Jonasson Willför; syntynyt 1 tammikuuta 1823 Korsholm Staversby, Sockenskräddare, sexmansson, kuollut 30 huhtikuuta 1867.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 kesäkuuta 1844 Korsholm
91 Fredrika Gustafsdotter Kuni; syntynyt 4 syyskuuta 1821 Kvevlax Vassor, kuollut 1887.
 
92 Gustaf Iisaksson Tranala; syntynyt 30 maaliskuuta 1806 Perniö Ali-Melkkilä, Tranala, Torppari Heikolassa, lampuoti Someron Alitalossa, kuollut 16 joulukuuta 1866 Somero Lammi, Alitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 helmikuuta 1830 Kisko Suomusjärvi
93 Lovisa Eriksdotter Ahtmaa; syntynyt 14 huhtikuuta 1803 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, kuollut 21 joulukuuta 1876 Somero Lammi, Alitalo.
 
94 Erik Johan Henriksson Nyholm; syntynyt 4 maaliskuuta 1813 Lojo Vabby, Kousa, Timmerman, dreng i Karis, landbonde på Bote i Knapsby, kuollut 11.1855 Helsingfors.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 huhtikuuta 1843 Mustio Knapsby, Bote
95 Fredrika Sophia Karlsdotter Finnberg; syntynyt 9 toukokuuta 1825 Karjaa Kråkbacka torp, kuollut 15 helmikuuta 1852 Karjaa Knapsby.
 

Sukupolvi VIII
 
128 Erik Johansson Granö; syntynyt 24 joulukuuta 1768 Teerijärvi, kuollut 29 joulukuuta 1827 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 marraskuuta 1793 Teerijärvi
129 Margareta Mattsdotter Storbjörk; syntynyt 21 syyskuuta 1773 Kronoby.
 
130 Matts Jacobsson Nygård; syntynyt 20 syyskuuta 1770 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 lokakuuta 1792 Teerijärvi
131 Lisa Andersdotter Gistö; syntynyt 31 tammikuuta 1772 Teerijärvi.
 
132 Fredrik Johansson Lerbacka; syntynyt 17 huhtikuuta 1779 Alaveteli, kuollut 9 kesäkuuta 1855.
Hänen puolisokseen vihittiin 20 lokakuuta 1803
133 Brita Johansdotter Lillrank; syntynyt 15 joulukuuta 1783 Teerijärvi, kuollut 7 kesäkuuta 1864.
 
146 Abraham Samulinpoika Haapamäki; syntynyt 1 huhtikuuta 1764 Keuruu, Isäntä Haapamäessä 1792-1834, kuollut 1 lokakuuta 1834.
Hänen puolisokseen vihittiin
147 Kaisa Sipintytär Liukko; syntynyt 20 heinäkuuta 1763, kuollut 31 toukokuuta 1842.
 
160 Johan Henrik Pietarinpoika Westerlund; syntynyt 3 tammikuuta 1782, Klockare, kuollut 21 marraskuuta 1840 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
161 Kristiina Katariina Karlsdotter Boman; syntynyt 10 heinäkuuta 1777 Jalasjärvi.
 
162 Elias Kaaprielinpoika Aittomäki; syntynyt 29 toukokuuta 1778 Jalasjärvi, Talollisen poika, torppari kotitalossaan, kuollut 2 kesäkuuta 1857.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 18 joulukuuta 1803, Susanna Matintytär Ala-Latikka; syntynyt 2 helmikuuta 1781 Nurmo, kuollut 3 tammikuuta 1805 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 3 heinäkuuta 1805 Ilmajoki, Margeta Matintytär Yli-Kauppila; syntynyt 7 huhtikuuta 1784 Ilmajoki, Talollisen tytär, kuollut 25 kesäkuuta 1815 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 9 tammikuuta 1816 Jalasjärvi
163 Anna Matintytär Bergman; syntynyt 6 joulukuuta 1786 Jalasjärvi, kuollut 9 tammikuuta 1861 Jalasjärvi.
 
164 Yrjö Heikinpoika Kaarre; syntynyt 6 tammikuuta 1784 Virrat, kuollut 26 lokakuuta 1855 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
165 Kaisa Samuelintytär Annala; syntynyt 24 lokakuuta 1789 Peräseinäjoki, kuollut 24 elokuuta 1857 Peräseinäjoki.
 
166 Juho Heikki Salomoninpoika Birling; syntynyt 16 elokuuta 1792 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 27 joulukuuta 1818 Ilmajoki, Susanna Matintytär; syntynyt noin 1790.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
167 Kreetta Juhontytär Saha; syntynyt 16 huhtikuuta 1784.
Hänen edellinen miehensä oli Simo Matinpoika Taivalmaa; syntynyt 2 lokakuuta 1787 Jalasjärvi.

168 Gustaf Johansson Nyman; syntynyt 5 tammikuuta 1799 Kerimäki Raickus, Pohjalampi, kuollut 7 toukokuuta 1825 Rääkkylä Wuokala.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 syyskuuta 1814 Liperi
169 Anna Mikontytär Konttinen; syntynyt 2 syyskuuta 1793 Liperi Leppälahti, kuollut 17 toukokuuta 1860.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Adolf Arvid Mohell; syntynyt 15 lokakuuta 1797, kuollut 8 huhtikuuta 1848.

170 Henrik Antinpoika Tolvanen; syntynyt 2 huhtikuuta 1786 Rantasalmi Ahvensalmi 4.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 lokakuuta 1812 Rantasalmi
171 Liisa Pekantytär Leskinen; syntynyt 4 heinäkuuta 1793 Rantasalmi Hismäki 9, Talollisen tytär.
 
172 Jakob Jacobinpoika Stenius; syntynyt 25 toukokuuta 1771 Lieksa, kuollut 7 maaliskuuta 1821 Lieksa.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 joulukuuta 1807 Lieksa
173 Fredrika Johanna Karlsdotter Crohns; syntynyt 27 tammikuuta 1781 Lieksa, kuollut 8 lokakuuta 1861 Juuka.
 
174 Johan Karlsson Stenius; syntynyt 21 syyskuuta 1795 Sulkava, Rovasti, kuollut 24 toukokuuta 1877 Pielisjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1830
175 Anna Sofia Jacobsdotter Holmsten; syntynyt 4 elokuuta 1802 Loviisa, kuollut 19 lokakuuta 1881 Pielisjärvi.
 
176 Juho Jaakonpoika Lill-Rövar; syntynyt 5 heinäkuuta 1770 Vähäkyrö Rövarla, Lill-Rövar, Uudentalon isäntä 1794-1833, kuollut 18 elokuuta 1833 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin
177 Susanna Jaakontytär Posti; syntynyt 5 helmikuuta 1777 Vähäkyrö Torkkola, Emäntä, kuollut 21 toukokuuta 1845 Vähäkyrö Rövarla.
 
178 Jaakko Kustaanpoika Yli-Soini; syntynyt 12 huhtikuuta 1781 Nurmo, Yli-Soini, Talollisen poika, pitäjänräätäli, torppari, kuollut 22 elokuuta 1852 Vähäkyrö Saarensivu, Gesti.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 joulukuuta 1814 Vähäkyrö
179 Brita Persdotter Flinckfelt; syntynyt 6 elokuuta 1778 Kvevlax Vassor, Sotilaan tytär, kuollut 18 helmikuuta 1856 Vähäkyrö Saarensivu, Gesti.
 
180 Joonas Kustaanpoika Willför; syntynyt 25 syyskuuta 1783 Korsholm Staversby, Lagman, nämndeman, sexman, bonde i Staversby, Korsholm.
Hänen puolisokseen vihittiin 23 huhtikuuta 1809 Korsholm Staversby
181 Liisa Jaakontytär Perdy; syntynyt 7 joulukuuta 1790 Vähäkyrö Haarajoki.
 
182 Gustaf Iisaksson Kuni; syntynyt 24 maaliskuuta 1779 Kvevlax Vassor, Bonde i Kuni (Herrgårds), kuollut 25 syyskuuta 1827 Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin 12 joulukuuta 1802 Kvevlax
183 Maria Kristina Michelsdotter Laurén; syntynyt 25 elokuuta 1786 Kvevlax Vassor, kuollut 7 helmikuuta 1865 Koivulahti Vassor Kuni ?.
 
184 Iisak Johansson Tranala; syntynyt 26 syyskuuta 1770 Perniö Ali-Melkkilä, Torppari Perniön Alimelkkilän Tranalassa, Suomusjärven LaidikeÖystin isäntä 1826-, kuollut 1 joulukuuta 1831 Kisko Suomusjärvi Öysti.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 kesäkuuta 1797 Perniö Kynämäki
185 Elisabet Henricsdotter Kyynämäki; syntynyt 15 joulukuuta 1775 Perniö Kyynämäki, Alastalo, Talontytär, kuollut 11 huhtikuuta 1848 Suomusjärvi Laidike Öysti.
 
186 Erik Henricsson Ahtmaa; syntynyt 23 maaliskuuta 1765 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Talollinen Ahtmaassa isänsä jälkeen, kuollut 1818 Somero Talvisilda Haldia.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 heinäkuuta 1794 Kemiö
187 Helena Mattsdotter Västergård; syntynyt 7 maaliskuuta 1775 Kemiö Berga, Talontytär Kemiö Berga, kuollut 9 kesäkuuta 1828 Somero Talvisilda Haldia.
 
188 Henrik Johan Johansson Nyholm; syntynyt 18 kesäkuuta 1780 Lojo, Vols trp, Betjänt hos Berndt Aminoff, kuollut ennen 1821 Kyrkslätt?.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1803 Sjundeå
189 Kristina Henriksdotter Mangström; syntynyt 18 lokakuuta 1772 Sjundeå Böle, Mangs, kuollut 22 maaliskuuta 1828 Sjundeå Böle.
Hänen edellinen miehensä oli liit- 6 Henrik Johan Henriksson Grevas; syntynyt 12 toukokuuta 1775 Sjundeå Böle, Grevas.

190 Karl Karlsson Finnberg; syntynyt 1 tammikuuta 1796 Karjaa Mustion ruukki, Tehdastyöläinen, maalari, tehtaan torppari, kuollut 1 kesäkuuta 1876 Karjaa Bredvik.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 8 heinäkuuta 1847 Inkoo, Anna Lovisa Nordström; syntynyt 1 maaliskuuta 1810 Inkoo, kuollut 26 maaliskuuta 1868 Karjaa Bredvik.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 6 helmikuuta 1825 Mustio Svartå
191 Catharina Larsdotter Dufva; syntynyt 12 marraskuuta 1800 Karjaa Mustio, kuollut 31.4.1846 Karjaa Mustio.
 

Sukupolvi IX
 
256 Johan Andersson Skullbacka; syntynyt 22 marraskuuta 1731 Teerijärvi, Bonde, smed, kuollut 26 maaliskuuta 1799 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 lokakuuta 1751 Teerijärvi
257 Malin Andersdotter Hästbacka; syntynyt 10 heinäkuuta 1735 Teerijärvi.
 
258 Matts Mattsson Stråka; syntynyt 17 maaliskuuta 1748 Kronoby, Måg på Storbjörk, kuollut 22 lokakuuta 1789 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 lokakuuta 1769 Kronoby
259 Elsa Andersdotter Björk; syntynyt 6 elokuuta 1751 Kronoby.
 
260 Jacob Andersson Nygård; syntynyt 23 elokuuta 1733 Teerijärvi, kuollut 12 elokuuta 1786.
Hänen puolisokseen vihittiin
261 Lisa Simonsdotter Storbacka; syntynyt 24 huhtikuuta 1734 Teerijärvi, kuollut 10 kesäkuuta 1807.
 
262 Anders Karlsson Hästbacka; syntynyt noin 1750 Kruunupyy.
Hänen puolisokseen vihittiin
263 Maria Hansdotter Gistö; syntynyt noin 1750.
 
264 Johan Johansson Wargström; syntynyt 1731 Karleby, Skomakare, kuollut 6 marraskuuta 1794.
Hänen puolisokseen vihittiin
265 Maria Michelsdotter Lillkrokvik; syntynyt 21 heinäkuuta 1742 Karleby Öja.
 
266 Johan Andersson Lillrank; syntynyt 6 syyskuuta 1755 Teerijärvi, Bonde, kuollut 25 toukokuuta 1805 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 marraskuuta 1782
267 Elsa Hansdotter Gistö; syntynyt 15 heinäkuuta 1761 Teerijärvi, kuollut 12 huhtikuuta 1837 Teerijärvi.
 
292 Samuel Samuelinpoika Haapamäki; syntynyt 17 maaliskuuta 1728 Keuruu, Isäntä 1748-80, kuollut 5.1780 Keuruu, Haapamäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
293 Anna Yrjöntytär; syntynyt 6 syyskuuta 1732.
 
320 Per Bengtsson Westerlund; syntynyt 2 helmikuuta 1736 Ahlainen, kuollut 11 maaliskuuta 1788 Huittinen.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 4 marraskuuta 1759 Tyrvää, Helena Matintytär Hurtig; syntynyt 4 toukokuuta 1737, kuollut 1 tammikuuta 1778 Huittinen.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
321 Maria Antintytär; syntynyt 17 maaliskuuta 1755, kuollut 14 huhtikuuta 1841.
 
322 Karl Andersson Rytter; syntynyt 15 syyskuuta 1738 Kristinestad, Porvari, kuollut 26 joulukuuta 1803 Kristinestad.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 joulukuuta 1766 Kristinestad
323 Margareta Jacobsdotter Engman; syntynyt 1737, kuollut 30 kesäkuuta 1804 Kristiinankaupunki.
 
324 Gabriel Antinpoika Aittomäki; syntynyt 16 maaliskuuta 1732 Jalasjärvi, Uudistilallinen, kuollut 13 lokakuuta 1791 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 toukokuuta 1752 Jalasjärvi
325 Maria Joosepintytär Luoma; syntynyt 17 maaliskuuta 1734 Peräseinäjoki (Ilmajoki), kuollut 18 joulukuuta 1820 Jalasjärvi.
 
326 Matti Tuomaanpoika Iso-Tuisku; syntynyt 14 syyskuuta 1755 Kurikka, Renki, sotilas, kuollut 6 lokakuuta 1823 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) liit- 6, Maria Valkama; syntynyt 10 kesäkuuta 1793 Jalasjärvi, Hirvijärvi, Valkama.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
327 Birgitta Henrikintytär Liikala; syntynyt 8 toukokuuta 1761 Jalasjärvi, kuollut 9 elokuuta 1830 Jalasjärvi.
 
330 Samuel Danielinpoika Mieto; syntynyt 8 helmikuuta 1757 Kurikka, Torppari, kyläseppä, kuollut 15 kesäkuuta 1809 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 14 lokakuuta 1780 Ilmajoki
331 Elisabeth Jeremiaantytär Koukkari; syntynyt 23 heinäkuuta 1759 Peräseinäjoki, kuollut 26 maaliskuuta 1845 Peräseinäjoki.
 
332 Salomo Juhonpoika Birling; syntynyt 7 huhtikuuta 1761 Ilmajoki, Ilmajoen nimismies, kuollut 31 heinäkuuta 1813 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 13 helmikuuta 1787 Ilmajoki, Kristina Avolin; syntynyt 26 elokuuta 1766 Mynämäki, kuollut 27 tammikuuta 1788 Ilmajoki, Peldoniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 16 helmikuuta 1790 Ilmajoki
333 Beata Katarina Henriksdotter Inberg; syntynyt 10 tammikuuta 1775 Ahlainen, kuollut 1840.
 
334 Juho Juhonpoika Saha; syntynyt 7 tammikuuta 1745 Ilmajoki, kuollut 3 lokakuuta 1818 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
335 Maija Juhontytär Kuivanen; syntynyt 10 tammikuuta 1756 Jalasjärvi, kuollut 16 elokuuta 1835 Ilmajoki.
 
336 Johan Johansson Nyman; syntynyt 6 marraskuuta 1762 Sääminki Waikotaipal, Torppari, kuollut 3 marraskuuta 1821 Kerimäki Wuokala.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 12 helmikuuta 1794 Kerimäki Raickus, Elisabeth Ollintytär? Mononen; syntynyt 4 lokakuuta 1764 Kitee, kuollut 20 huhtikuuta 1794 Kerimäki Raickus.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1794
337 Cecilia Ollintytär? Suomalainen; syntynyt 8 toukokuuta 1768 Kitee Nemis, kuollut 12 toukokuuta 1830 Kerimäki Wuokala.
 
338 Mikko Konttinen; syntynyt noin 1750 Liperi Leppälahti, Torppari, kuollut 2 maaliskuuta 1823 Kerimäki Antolanpelto.
Hänen puolisokseen vihittiin 13 syyskuuta 1778 Liperi
339 Leena Makkonen; syntynyt noin 1750 Liperi Wuokala.
 
340 Antti Pekanpoika Tolvanen; syntynyt 1752 Rantasalmi Ahvensalmi 4, kuollut 10 helmikuuta 1792 Rantasalmi Ahvensalmi.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 lokakuuta 1777 Rantasalmi
341 Maria Olavintytär Lapitar; syntynyt 8 joulukuuta 1750 Rantasalmi Harjuranta 3, kuollut 9 maaliskuuta 1824 Rantasalmi Ahvensalmi 4.
 
342 Petter Pekanpoika Leskinen; syntynyt 24 lokakuuta 1762 Rantasalmi Hismäki 9, Talollinen, kuollut 23 syyskuuta 1810 Rantasalmi Hismäki 9.
Hänen puolisokseen vihittiin 13 joulukuuta 1791 Rantasalmi Hildula
343 Helena Erkintytär Lautiatar; syntynyt 1769 Rantasalmi Hildula 5, Rusthollarin tytär, talon emäntä, kuollut 2 kesäkuuta 1828 Rantasalmi Hismäki 9.
 
344 Jacob Jacobinpoika Stenius; syntynyt 2 helmikuuta 1732 Artjärvi, Pielisjärven kirkkoherra, FK, kuollut 5 helmikuuta 1809 Pielisjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 elokuuta 1770 Mikkeli
345 Anna Lovisa Anderssintytär Heinricius; syntynyt 14 lokakuuta 1751 Mikkeli, kuollut 19 kesäkuuta 1771 Pielisjärvi.
 
346 Karl Fredrik Fredriksson Crohns; syntynyt 16 maaliskuuta 1753 Asikkala Salo, Komissarius, katsastusmies Säämingin Vaikontaipaleella, kuollut 5 marraskuuta 1824 Pielisjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 joulukuuta 1773 Sääminki
347 Regina Margereta Bengtsdotter Mahlberg; syntynyt 1753 Sääminki Tolppalansalmi, kuollut 28 huhtikuuta 1831.
 
348 Karl Jacobinpoika Stenius; syntynyt 24 maaliskuuta 1743, kuollut 14 tammikuuta 1810 Sulkava.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 kesäkuuta 1775 Mikkeli
349 Magdalena Jöransdotter Aschan; syntynyt 13 lokakuuta 1757 Mikkeli, kuollut 1809.
 
350 Jacob Holmsten; syntynyt 13 syyskuuta 1770 Porvoo, kuollut 15 helmikuuta 1814 Loviisa.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 syyskuuta 1801 Heinolan msrk
351 Margareta Sofia Bendiktsdotter Stenius; syntynyt 16 joulukuuta 1778 Loviisa, kuollut 16 marraskuuta 1847 Loviisa.
 
352 Jaakko Antinpoika Lill-Rövar; syntynyt 11 huhtikuuta 1748 Vähäkyrö Rövarla, Lill-Rövar, Uudentalon isäntä 1776-94, kuollut 24 heinäkuuta 1794 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 huhtikuuta 1768 Vähäkyrö
353 Maria Aleksanterintytär Klankki; syntynyt 29 huhtikuuta 1749 Vähäkyrö Hyyriä, kuollut 16 syyskuuta 1820 Vähäkyrö Rövarla.
 
354 Jaakko Jaakonpoika Posti; syntynyt 25 kesäkuuta 1750 Vähäkyrö Torkkola, Talollisen poika, kuollut 12 syyskuuta 1809 Vähäkyrö Torkkola.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 kesäkuuta 1772 Vähäkyrö
355 Liisa Juhontytär Kolkki; syntynyt 29 syyskuuta 1753 Vähäkyrö Merikaarto, Talollisen tytär, kuollut 18 helmikuuta 1823 Vähäkyrö Torkkola.
 
356 Kustaa Antinpoika Soini; syntynyt 16 helmikuuta 1732 Nurmo, Ylisoinin isäntä 1776, kuollut 5 joulukuuta 1802 Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin 8 lokakuuta 1757
357 Margareta Kallentytär Hillberg; syntynyt 28 heinäkuuta 1739 Lapua, Ruotusotilaan tytär, kuollut 1 elokuuta 1794 Nurmo.
 
358 Per Karlsson Jåfs; syntynyt 8 helmikuuta 1735 Vörå Rekipeldo, Sotilas Vöyrillä, lampuoti Vassorissa, kuollut 10 helmikuuta 1793 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Beata Olofsdotter Mattus; syntynyt 13 maaliskuuta 1731 Vörå Bertby, kuollut 8 syyskuuta 1768 Vörå Bertby.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 28 joulukuuta 1777 Kvevlax
359 Maria Eliasdotter Örn; syntynyt 14 elokuuta 1752 Korsholm Jungsund, kuollut 20 huhtikuuta 1803 Kvevlax Vassor.
 
360 Gustaf Mårtensson Liljelund; syntynyt 2 joulukuuta 1744 Korsholm Tölby, Bonde i Korsholm, sockenskomakare, kuollut 14 heinäkuuta 1795 Korsholm Staversby.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 kesäkuuta 1779 Kvevlax Vassor
361 Maria Jonasdotter Örn; syntynyt 31 elokuuta 1754 Kvevlax Vassor, Örn, kuollut 10 lokakuuta 1802 Korsholm Staversby.
 
362 Jaakko Simonpoika Lintala; syntynyt 5 maaliskuuta 1763 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollisen poika, sotilas.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 syyskuuta 1787 Vähäkyrö Haarajoki
363 Maria Jaakontytär Plusu; syntynyt 10 syyskuuta 1763 Vähäkyrö Haarajoki.
 
364 Iisak Hansson Back; syntynyt 4 elokuuta 1757 Kvevlax Petsmo, Måg o. bonde i Kuni 1776-1813, kuollut 25 huhtikuuta 1837 Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 joulukuuta 1776 Kvevlax
365 Maria Gustafsdotter Kuni; syntynyt 2 marraskuuta 1753 Kvevlax Vassor, kuollut 25 maaliskuuta 1833.
 
366 Michael Andersson Laurén; syntynyt 2 syyskuuta 1754 Vörå, Fältväbel och mönsterskrivare, kuollut 26 marraskuuta 1817 Koivulahti Vassor Kuni ?.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 helmikuuta 1784 Kvevlax Vassor
367 Brita Christina Zachrisdotter Brander; syntynyt 30 kesäkuuta 1762 Ylistaro, kuollut 20 huhtikuuta 1809 Kvevlax Vassor.
 
368 Johan Larsson Nicla; syntynyt 1 heinäkuuta 1740 Perniö Osala, Isäntä Perniön Alimelkkilän Niclassa, kuollut 18 kesäkuuta 1817 Perniö Ali-Melkkilä, Nicla.
Hänen puolisokseen vihittiin 26 joulukuuta 1764 Perniö
369 Liisa Henricsdotter Kyläntalo; syntynyt 10 elokuuta 1731 Perniö Ali-Melkkilä, kuollut 30 tammikuuta 1811 Perniö Ali-Melkkilä, Nicla.
 
370 Henrik Ersson Tavia; syntynyt 17 maaliskuuta 1748 Perniö Kockila, Tavia, Vävyisäntä Kyynämäen Alastalossa, kuollut 28 maaliskuuta 1797 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 lokakuuta 1773 Perniö
371 Maria Gustafsdotter Kyynämäki; syntynyt 12 lokakuuta 1757 Perniö Kyynämäki, Alastalo, Talontytär, kuollut 6 heinäkuuta 1821 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
 
372 Henrik Mattsson Esselpää; syntynyt 20 tammikuuta 1734 Halikko Esselpää, Renki, vävy, talollinen Ahtmaassa, kuollut 29 syyskuuta 1796 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin 15 lokakuuta 1758 Angelniemi Ahtmaa
373 Valborg Eriksdotter Ahtmaa; syntynyt noin 25 huhtikuuta 1743 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Talontytär Angelniemi, kuollut 7 huhtikuuta 1806 Angelniemi Ahtmaa.
 
374 Matts Johansson Västergård; syntynyt 8 elokuuta 1740 Kemiö Berga, Västergård, Kuudennusmies, talollinen, kuollut 26 marraskuuta 1818 Kemiö Kila.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 huhtikuuta 1767 Sauvo
375 Karin Henricsdotter Opgård; syntynyt 1743 Sauvo Skiörsböle Britsböle, Talontytär Sauvo, Skiörsböle, Britsböle, kuollut 17 joulukuuta 1814 Kemiö Kila.
 
376 Johan Henriksson? Tappola; syntynyt 6.1745 Lojo, Torpare i Lojo, drängfogde i Nummenkylä 1789->, kuollut 2 maaliskuuta 1828 Sjundeå Nummenkylä, Stenkulla.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 marraskuuta 1778 Lohja
377 Kristina Olofsdotter? Nyby; syntynyt 13 joulukuuta 1751 Inkoo Nyby?, kuollut 7 toukokuuta 1832 Lojo.
 
378 Henrik Johansson Mangström; syntynyt 15 maaliskuuta 1734 Sjundeå Böle, Mangs, Isännän lanko Mangsin rusthollissa, kuollut 1789 Sjundeå Böle, Mangs.
Hänen puolisokseen vihittiin
379 Margareta Eriksdotter?; syntynyt 17 elokuuta 1735 Inkoo Ålkila, Finnes?, kuollut 5 tammikuuta 1815 Sjundeå Böle.
 
380 Karl Johansson Kosk; syntynyt 1765 Tenhola, Brukskarl, torpare på Kråkbacka, kuollut 31 heinäkuuta 1837 Karjaa Mustio Kråkbacka.
Hänen puolisokseen vihittiin
381 Anna Kaisa Henricsdotter Finberg; syntynyt 24 huhtikuuta 1766 Karjaa Finby, kuollut 24 helmikuuta 1848 Karjaa Mustio, Kråkbacka.
 
382 Lars Pettersson Dufva; syntynyt 14 syyskuuta 1769 Oravais Kimo bruk, Vasaraseppä, ruukin torppari, kuollut 2 kesäkuuta 1820 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin 20 lokakuuta 1794 Mustio
383 Anna Brita Eriksdotter Thunberg; syntynyt 29 tammikuuta 1776 Karjaa Mustio, Knipsmedsdotter, kuollut 10 maaliskuuta 1822 Karjaa Mustio.
 

Sukupolvi X
 
512 Anders Johansson Skullbacka; syntynyt 7 syyskuuta 1705 Teerijärvi, kuollut 10 helmikuuta 1793 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 5 lokakuuta 1752 Teerijärvi, Malin Jacobsdotter Storbacka; syntynyt 16 helmikuuta 1726 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 29 syyskuuta 1728 Teerijärvi
513 Brita Johansdotter Widjeskog; syntynyt 9 heinäkuuta 1707 Teerijärvi, kuollut 8 tammikuuta 1752 Teerijärvi.
 
514 Anders Mattsson Svartsjö; syntynyt 20 lokakuuta 1707 Terjärv, kuollut 13 toukokuuta 1749 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 23 syyskuuta 1744, Margareta Karlsdotter Hästbackka; syntynyt 1717 Terjärv, kuollut 3 maaliskuuta 1774 Nedervetil.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 22 syyskuuta 1728 Teerijärvi
515 Brita Jacobsdotter Lassfolk Hästbacka; syntynyt noin 1715 Terjärv, kuollut 20 tammikuuta 1744 Terjärv.
 
516 Matts Mattsson Stråka; syntynyt 9 syyskuuta 1718 Kronoby, kuollut 3.1773 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 lokakuuta 1740 Kronoby
517 Anna Danielsdotter Torrkulla; syntynyt 2 joulukuuta 1718 Kronoby.
 
518 Anders Hansson Björk; syntynyt noin 1720 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 lokakuuta 1744 Kronoby
519 Margareta Jacobsdotter? Lyttare; syntynyt 22 huhtikuuta 1723 Kronoby, kuollut 16 huhtikuuta 1799 Kronoby.
 
520 = 514 (Anders Mattsson Svartsjö)
 
521 = 515 (Brita Jacobsdotter Lassfolk Hästbacka)
 
522 Simon Jacobsson Storbacka; syntynyt noin 1710 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 marraskuuta 1727 Teerijärvi
523 Wendela Johansdotter Widjeskog; syntynyt noin 1710 Teerijärvi.
 
524 Karl Hästbacka; syntynyt noin 1720 Kruunupyy?.

530 Michel Zachariasson Lillkrokvik; syntynyt 27 syyskuuta 1701 Karleby Öja, kuollut 12 lokakuuta 1762.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Margareta Johansdotter Hästö; syntynyt 24 toukokuuta 1696 Kronoby, kuollut 8 heinäkuuta 1733 Karleby Öja.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
531 Brita Christiansdotter Laggnäs; syntynyt 1709.
 
532 Anders Larsson Snåre; syntynyt noin 1720 Kruunupyy, kuollut 11 helmikuuta 1796 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 kesäkuuta 1745 Teerijärvi
533 Brita Jacobsdotter Lillrank; syntynyt 5 toukokuuta 1726 Teerijärvi, kuollut 21 tammikuuta 1782 Teerijärvi.
 
534 Hans Johansson; syntynyt noin 1730 Terjärv, Måg på Gistö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 30 syyskuuta 1748 Terjärv, Elsa Andersdotter Gistö; syntynyt 14 heinäkuuta 1732 Terjärv, kuollut 20 lokakuuta 1754 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 7 marraskuuta 1769 Terjärv, Maria Eriksdotter Emet; syntynyt 30 syyskuuta 1744 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 14 marraskuuta 1755 Terjärv
535 Elsa Mattsdotter Rank; syntynyt 2 maaliskuuta 1735 Terjärv, kuollut 15 toukokuuta 1769 Terjärv.
 
584 Samuel Jonasson Haapamäki; syntynyt 19 helmikuuta 1700.
Hänen puolisokseen vihittiin
585 Kaisa Iisakintytär; syntynyt 26 lokakuuta 1698, kuollut 9 syyskuuta 1768.
 
640 Bengt Michelsson Westerlund; syntynyt 1 toukokuuta 1682 Ahlainen, Kornetti, kuollut 6 huhtikuuta 1765.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 syyskuuta 1724 Ahlainen
641 Kristiina Johansdotter von Grothusen; syntynyt 11 helmikuuta 1700 Ahlainen Kellahti, kuollut 12 joulukuuta 1762.
 
644 Anders Andersson Rytter; syntynyt noin 1700 Kristiinankaupunki, Porvari.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 kesäkuuta 1729 Kristiinankaupunki
645 Brita Henriksdotter Boman; syntynyt 1703, kuollut 27 elokuuta 1787 Kristinestad.
 
646 Jacob Engman; syntynyt noin 1693 Kristiinankaupunki?, Tullskrivare, kuollut 14 marraskuuta 1775 Kristiinankaupunki.
Hänen puolisokseen vihittiin
647 Margareta Mattsdotter; syntynyt noin 1700 Kristiinankaupunki?.
 
648 Antti Juhonpoika Rajala; syntynyt 7 marraskuuta 1701 Jalasjärvi, Isäntä, kuollut 7 maaliskuuta 1751 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
649 Maria Yrjöntytär; syntynyt 2.1698 Jalasjärvi, kuollut 27 helmikuuta 1781 Jalasjärvi.
 
650 Jooseppi Eliaanpoika Kärki; syntynyt 1 maaliskuuta 1711 Peräseinäjoki, Vävy, talollinen, sotilas, kuollut 1742 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
651 Maria Tuomaantytär Luoma; syntynyt 6 maaliskuuta 1716 Peräseinäjoki, kuollut 14 toukokuuta 1796 Jalasjärvi, Aittomäki.
 
652 Tuomas Iisakinpoika Iso-Tuisku; syntynyt 4 marraskuuta 1723 Kurikka, Iso-Tuisku, kuollut 5 syyskuuta 1788 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 13 joulukuuta 1747 Kurikka
653 Susanna Iisakintytär Krekola; syntynyt 9 elokuuta 1726 Kurikka, kuollut 12 maaliskuuta 1787 Kurikka.
 
654 Henrik Matinpoika Liikala; syntynyt 23 toukokuuta 1738 Jalasjärvi, kuollut 15 marraskuuta 1782 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
655 Anna Matintytär Ojaniemi; syntynyt 12.1718 Jalasjärvi, kuollut 24 tammikuuta 1795 Jalasjärvi.
 
660 Taneli Tanelinpoika Mieto; syntynyt 21 joulukuuta 1713 Kurikka, Seppä, kuollut 26 syyskuuta 1763 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 joulukuuta 1735 Kurikka
661 Valborg Yrjöntytär Vähä-Kurikka; syntynyt 3.1717 Kurikka, kuollut 8 joulukuuta 1796 Kurikka.
 
662 Jeremias Iisakinpoika Koukkari; syntynyt 4 huhtikuuta 1734 Peräseinäjoki, Maanviljelijä, kuollut 3 maaliskuuta 1804 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 joulukuuta 1753
663 Riitta Jaakontytär Mylläri; syntynyt 6 syyskuuta 1730 Ilmajoki, kuollut 1 toukokuuta 1805 Peräseinäjoki.
 
664 Johan Johaninpoika Birling; syntynyt 24 kesäkuuta 1722 Ilmajoki, Majatalonpitäjä, Ilmajoen nimismies, kuollut 14 lokakuuta 1787 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 17 lokakuuta 1742
665 Prita Johanintytär Häll; syntynyt 18 tammikuuta 1723, kuollut 10 syyskuuta 1802 Ilmajoki.
 
666 Henrik Eriksson Inberg; syntynyt 10 joulukuuta 1744 Pori, Kauppias Porissa ja tilanomistaja Ahlaisissa, kuollut 23 joulukuuta 1790 Ahlainen.
Hänen puolisokseen vihittiin 1777 jo avioliitossa
667 Katharina Elisabeth Jakobintytär Elfving; syntynyt 9 lokakuuta 1743 Ii, kuollut 11 maaliskuuta 1792 Ahlainen.
 
670 Juho Juhonpoika Haapala; syntynyt 30 toukokuuta 1731 Jalasjärvi, Seppä, kuollut 25 elokuuta 1808 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 syyskuuta 1754 Jalasjärvi
671 Kreetta Heikintytär Kisko; syntynyt 21 huhtikuuta 1732 Kurikka, kuollut 7 tammikuuta 1796 Jalasjärvi.
 
672 Johan Eriksson Nyman; syntynyt 28 toukokuuta 1726 Helsinki, kuollut 26 marraskuuta 1803 Kerimäki Raickus.
Hänen puolisokseen vihittiin
673 Elisabeth Christina Petterintytär Falck; syntynyt 9 heinäkuuta 1735 Kymi Otsola, Högfors, kuollut 1823.
 
674 Olavi Mononen; syntynyt noin 1740 Kitee Nemis.
Hänen puolisokseen vihittiin
675 Brita Sijander; syntynyt noin 1740 Kitee?.
 
680 Pekka Tolvanen; syntynyt 1716 Rantasalmi Kurenlahti.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 joulukuuta 1743 Rantasalmi
681 Ingeborg Malkitar; syntynyt 1718 Rantasalmi, kuollut 12 toukokuuta 1777 Rantasalmi Ahvensalo.
 
682 Olavi Paavonpoika Lappalain; syntynyt 1711 Rantasalmi Harjuranta, Talollisen poika, kuollut 22 toukokuuta 1775 Rantasalmi Harjuranta.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 lokakuuta 1746 Leppävirta
683 Maria Parviatar; syntynyt 1726 Varkaus, Torpparin tytär, kuollut 16 syyskuuta 1800 Rantasalmi Harjuranta.
 
684 Petter Petterinpoika Leskinen; syntynyt 15 lokakuuta 1735 Rantasalmi Hismäki 9, kuollut 28 toukokuuta 1786 Rantasalmi Hismäki 9.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 syyskuuta 1761 Rantasalmi
685 Elisabet Antintytär Kämäritär; syntynyt 19 toukokuuta 1739 Rantasalmi Tuusmäki, Tolfmansdotter, kuollut 3 helmikuuta 1801 Rantasalmi Hismäki 9.
 
686 Erkki Yrjönpoika Taskinen; syntynyt 15 heinäkuuta 1728 Rantasalmi Hildula, Rusthollari, kuollut 21 kesäkuuta 1771 Rantasalmi Hildula.
Hänen puolisokseen vihittiin
687 Leena Martintytär Tikatar; syntynyt 6 lokakuuta 1727 Rantasalmi Wahersalo, Rusthollarin rouva, kuollut 5 kesäkuuta 1771 Rantasalmi Hildula.
 
688 Jacob Korpi-Jaakko* Mårteninpoika Stenius; syntynyt 14 maaliskuuta 1704 Pirkkala, Kirkkoherra, kuollut 20 tammikuuta 1776.
Hänen puolisokseen vihittiin
689 Anna Natalia Elisabet Jacobsdotter Printz; syntynyt 26 lokakuuta 1709 Pyhtää, kuollut 19 huhtikuuta 1791.
 
690 Anders Andersson Heinricius; syntynyt 1700 Viipuri, Mikkelin kirkkoherra, FM, kuollut 16 toukokuuta 1756 Mikkeli.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 tammikuuta 1732
691 Magdalena Johansdotter Wargentin; syntynyt 1714, kuollut 1765.
 
692 Fredrik Johan Crohns; syntynyt 18 maaliskuuta 1723 Asikkala, Tullimies, kuollut 15 huhtikuuta 1792 Ruskeala.
Hänen puolisokseen vihittiin 1744
693 Maria Henriksdotter Dahn; syntynyt 1725 Asikkala?.
 
694 Bengt Emmanuel Bengtsson Mahlberg; syntynyt 4 heinäkuuta 1711, Rusthollari.
Hänen puolisokseen vihittiin
695 Maria Harlin; syntynyt 1716 Rantasalmi, kuollut noin 19 marraskuuta 1813 Sääminki Tolppalansalmi.
 
696 = 688 (Jacob Korpi-Jaakko* Mårteninpoika Stenius)
 
697 = 689 (Anna Natalia Elisabet Jacobsdotter Printz)
 
698 Georg Petterinpoika Asicanius; syntynyt 4.1722 Mikkeli, Kappalainen, kuollut 14 joulukuuta 1760.
Hänen puolisokseen vihittiin
699 Brita Helena Molander; syntynyt 18 tammikuuta 1733 Rantasalmi, kuollut 1796.
 
702 Benedikt Jacobsson Stenius; syntynyt 23 joulukuuta 1739 Artjärvi, Lääninkamreeri, kuollut 21 marraskuuta 1821.
Hänen puolisokseen vihittiin 9 marraskuuta 1769 Loviisa
703 Anna Maria Antonsdotter Backman; syntynyt 2 kesäkuuta 1753 Loviisa, kuollut 6 toukokuuta 1824.
 
704 Antti Jaakonpoika Flander; syntynyt 17 lokakuuta 1725 Vähäkyrö Perkiö, Vävyisäntä Vähä-Ryövärissä 1750-, kuollut 12 syyskuuta 1798 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 19 kesäkuuta 1777 Vähäkyrö, Brita Simontytär Skarra; syntynyt 18 toukokuuta 1739 Vähäkyrö Saarenpää, kuollut 9 lokakuuta 1794 Vähäkyrö Rövarla, Lill-Rövar.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 5 huhtikuuta 1747 Vähäkyrö
705 Maria Erkintytär Lill-Rövar; syntynyt 25 elokuuta 1714 Vähäkyrö Rövarla, Lill-Rövar, Uudentalon isäntä 1750-1774, kuollut 27 toukokuuta 1776 Vähäkyrö Rövarla.
 
706 Aleksanteri Juhonpoika Skarra; syntynyt 25 helmikuuta 1718 Vähäkyrö Merikaarto, Kirkkoväärti, lautamies, pitäjänkräätäri, Hyyriässä 1741-, kuollut 20 heinäkuuta 1774 Vähäkyrö Hyyriä.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 lokakuuta 1741 Vähäkyrö
707 Valpuri Tuomaantytär Skarra; syntynyt 10 huhtikuuta 1720 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 17 syyskuuta 1789 Vähäkyrö Hyyriä.
 
708 Jaakko Jaakonpoika Antila; syntynyt 22 marraskuuta 1711 Vähäkyrö Saarensivu, Talollinen jaetussa Postin kruunutalossa Torkkolassa, kuollut 6 toukokuuta 1792 Vähäkyrö Torkkola.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 2 joulukuuta 1770 Vähäkyrö, Margeta Eliaantytär Trompari; syntynyt 1731 Ylistaro, kuollut 4 marraskuuta 1799 Vähäkyrö Torkkola.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 11 marraskuuta 1739 Vähäkyrö
709 Maria Pertuntytär Posti; syntynyt 10 elokuuta 1714 Vähäkyrö Torkkola, kuollut 14 syyskuuta 1768 Vähäkyrö Torkkola.
 
710 Juho Antinpoika Kolkki; syntynyt 20 joulukuuta 1720 Vähäkyrö Merikaarto, Talollinen, kuollut 18 huhtikuuta 1785 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin 27 toukokuuta 1745 Vähäkyrö
711 Susanna Samuelintytär Stor-Holtti; syntynyt noin 20 helmikuuta 1726 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 13 toukokuuta 1788 Vähäkyrö Merikaarto.
 
712 Antti Matinpoika Soini; syntynyt 27 syyskuuta 1706 Nurmo Sonnila, Soinin isäntä 1732-76, kuollut 10 lokakuuta 1784 Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 15 kesäkuuta 1760, Maria Martintytär Hippi; syntynyt 5 joulukuuta 1726 Nurmo Soini, kuollut 15 huhtikuuta 1805 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 25 syyskuuta 1726 Lapua
713 Valborg Jaakontytär Kaara; syntynyt 5 toukokuuta 1701 Lapua Kaara, kuollut 17 lokakuuta 1758 Nurmo Soini.
 
714 Kalle Juhonpoika Heikkilä; syntynyt 29 heinäkuuta 1710 Lapua, Alanurmo. Heikkilä, Ruotusotilas n:o 139 Lapua, kuollut Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin 8 maaliskuuta 1730 Lapua
715 Margareta Juhontytär Klemettilä; syntynyt 2 huhtikuuta 1705 Lapua Alanurmo, Talontytär.
 
716 Karl Persson Pollar; syntynyt 1682 Vörå Prästgården?, Vöyrin pitäjänkirjuri 1723, vävyisäntä Rekipellossa 1720-1740, kuollut 15 heinäkuuta 1758 Vöyri Rekipelto, Jofs.
Hänen puolisokseen vihittiin
717 Karin Jacobsdotter Jåfs; syntynyt 20 maaliskuuta 1691 Vörå, Rekipeldo, kuollut 1 toukokuuta 1765 Vörå Bertby.
 
718 Elias Andersson? Örn; syntynyt 27 helmikuuta 1689 Kvevlax, Talollinen Mustasaaressa, kuollut 9 joulukuuta 1770 Korsholm Jungsund, Örn.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Beata Andersdotter; syntynyt noin 1700 Korsholm?, kuollut 1737.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1738, Maria Mattssdotter; syntynyt noin 1700 Korsholm?, kuollut 1739.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 18 toukokuuta 1740, Anna Henriksdotter; syntynyt noin 1710 Korsholm?, kuollut noin 1747.
Hänen puolisokseen vihittiin (4) 8 joulukuuta 1751 Mustasaari Jungsund
719 Valborg Mårtensdotter; syntynyt noin 1720 Korsholm?, kuollut jälkeen 1773.
 
720 Mårten Mårtensson Kullas; syntynyt 1708 Vörå Lotlax, Bonde på Ohls 1752-, kuollut 13 lokakuuta 1770 Vörå Lotlax, Kullas.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 25 lokakuuta 1752 Vörå Lotlax, Maria Mattsdotter; syntynyt noin 1718 Vörå Lotlax?, kuollut 8.1771 Vörå Lotlax.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1 toukokuuta 1743 Vörå Prästegård
721 Margeta Eriksdotter; syntynyt noin 1710 Vörå Prästegård, kuollut noin 1750 Korsholm?.
 
722 Jonas Eriksson Örn; syntynyt 24 helmikuuta 1730 Kvevlax Vassor, Bonde på halva Örn hemman 5/16 m.tl 1750-70, kuollut 2 joulukuuta 1780 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 kesäkuuta 1753 Kvevlax
723 Maria Thomasdotter Ivars; syntynyt 21 maaliskuuta 1731 Kvevlax Vassor, Bonddotter, kuollut 14 syyskuuta 1798 Kvevlax Vassor.
 
724 Simo Juhonpoika Lintala; syntynyt noin 4 lokakuuta 1724 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen 1743-72, kuollut 2 heinäkuuta 1796 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 14 toukokuuta 1778 Vähäkyrö, Susanna Matintytär Nikkola; syntynyt 22 joulukuuta 1753 Vähäkyrö Tapoila, kuollut 12 tammikuuta 1790 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 25 kesäkuuta 1791 Vähäkyrö, Liisa Mikontytär Huovari; syntynyt 25 elokuuta 1758 Vähäkyrö Perkiö, kuollut 21 heinäkuuta 1803 Vähäkyrö Perkiö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 9 lokakuuta 1743 Ojaniemi
725 Anna Kreintytär??; syntynyt 10 tammikuuta 1723 Vähäkyrö Hyyriä, Emäntä, kuollut 14 toukokuuta 1776 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
726 Jaakko Juhonpoika Plusu; syntynyt 28 kesäkuuta 1730 Vähäkyrö Haarajoki, Talollinen, kuollut 7 maaliskuuta 1800 Vähäkyrö Haarajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) liit- 6, Liisa Erkintytär; syntynyt noin 1740 Vähäkyrö?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 2 joulukuuta 1750 Vähäkyrö
727 Liisa Juhantytär Taittonen; syntynyt noin 7 huhtikuuta 1726 Vähäkyrö Kuuttila, kuollut 12 toukokuuta 1809 Vähäkyrö Haarajoki.
 
728 Hans Larsson; syntynyt 1713 Kvevlax Petsmo, kuollut 1791.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 marraskuuta 1734
729 Brita Hansdotter Back; syntynyt noin 1719 Kvevlax Petsmo, kuollut 11 heinäkuuta 1782 Kvevlax Vassor.
 
730 Gustaf Gustafsson Qveflander; syntynyt 20 toukokuuta 1730 Kvevlax, Måg o. bonde i Kuni (1/4 mtl) 1753 till 1756, kuollut 9 tammikuuta 1803 Kvevlax, Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 20 joulukuuta 1752 Koivulahti
731 Anna Hansdotter Kuni; syntynyt 13 joulukuuta 1730 Kvevlax Kuni, kuollut 31 tammikuuta 1805 Koivulahti Vassor Kuni.
 
732 Antti Mikonpoika Laurosela; syntynyt 12 lokakuuta 1716 Ilmajoki, Fältväbel, rustmästare vid Livkompaniet 1758, kuollut 30 toukokuuta 1783.
Hänen puolisokseen vihittiin
733 Brita Mattsdotter Bäcks; syntynyt 9.1719 Övermark, Bondedotter, kuollut 12 huhtikuuta 1799 Kuni, Kvevlax.
 
734 Zacharias Unosson Brander; syntynyt 17 helmikuuta 1730 Falun, Komissionslantmätare i Vasa län, ingenjör, kuollut 2 heinäkuuta 1782 Vassor, Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 syyskuuta 1757 Solf
735 Birgitta Eriksdotter Iggström; syntynyt noin 1722 Gävle?, kuollut 16 huhtikuuta 1785 Kvevlax Vassor.
Hänen edellinen miehensä oli noin 1748 Petter Lorenz Pettersson Strengberg; syntynyt noin 1710 Pernaja?, Stadsskrivare i Helsingfors, auditör vid Österbottensregemente 1747, kuollut 19 joulukuuta 1753 Heirs mönsterskrivarboställe i Vassor.

736 Lars Henricsson Huhti; syntynyt 8 heinäkuuta 1717 Perniö Huchtis, Talollinen Perniön Ali-Melkkilän Niklassa, kuollut 7 huhtikuuta 1769 Perniö Ali-Melkkilä, Nicla.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 lokakuuta 1739 Perniö Ekkulla
737 Valborg Ersdotter Junni; syntynyt 11 tammikuuta 1713 Perniö Paarskylä, kuollut 10 tammikuuta 1789 Perniö Ali-Melkkilä, Nicla.
 
738 Henrik Henrikson; syntynyt 1692 Perniö?, Talollinen Perniön Alimelkkilän kyläntalossa, kuollut 21 heinäkuuta 1753 Perniö Ali-Melkkilä, Kyläntalo.
Hänen puolisokseen vihittiin
739 Margeta Henriksdotter Meriknapila; syntynyt 15 heinäkuuta 1702 Perniö Lillapnäs, kuollut 13 joulukuuta 1772 Perniö Ali-Melkkilä, Kyläntalo.
 
740 Erik Johansson Tavia; syntynyt 1713 Perniö Kockila, Talollinen Perniö Kockila, kuollut 22 huhtikuuta 1791 Perniö Kockila, Tavia.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 marraskuuta 1733 Perniö
741 Margareta Henriksdotter? Alastalo; syntynyt 1714 Perniö Hintaro, kuollut 10 joulukuuta 1797 Perniö Kockila, Tavia.
 
742 Gustaf Ersson Kyynämäki; syntynyt 30 syyskuuta 1733 Perniö Kyynämäki, Alastalo, Kyynämäen Alastalon isäntä 1775-97, kuollut 2 kesäkuuta 1797 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 2 huhtikuuta 1758 Perniö, Kristiina Eriksdotter; syntynyt 24 huhtikuuta 1737 Perniö Aaljoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 3 lokakuuta 1756 Perniö
743 Brita Johansdotter Uotila; syntynyt 30 elokuuta 1734 Perniö Tuohittu, Uotila, Alaspäässä piikana vihittäessä, ennen Kiskossa, kuollut 16 lokakuuta 1757 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
 
744 Matts Erikson Arkkila; syntynyt 1698 Perniö Haarla, Arkkila, Lampuoti Angelniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin
745 Brita Henriksdotter Esselpää; syntynyt 12 heinäkuuta 1702.
 
746 Erik Pettersson Ahtmaa; syntynyt 1715 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Bonde 1745-66, kuollut 31 tammikuuta 1766 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 lokakuuta 1739 Angelniemi
747 Brita Mattsdotter Keskitalo; syntynyt 1718 Angelniemi Kokkila, Keskitalo, Rusthollarin tytär Angelniemi, kuollut 17 helmikuuta 1799 Angelniemi Ahtmaa.
 
748 Johan Johansson Västergård; syntynyt 1716 Kemiö Berga, Västergård, Talollinen Kemiö Berga, kuollut 2 huhtikuuta 1745 Kemiö Berga.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 lokakuuta 1739 Kemiö
749 Margeta Gustafsdotter Mainiemi; syntynyt 16 maaliskuuta 1716 Kemiö Mainiemi, Västergård, kuollut 9 toukokuuta 1777 Kemiö Berga.
 
750 Henrik Henriksson Opgård; syntynyt 1716 Sauvo Skiörsböle Britsböle, Talollinen, kuollut 25 maaliskuuta 1770 Sauvo Opgård.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 27 joulukuuta 1736 Sauvo Lautkangar, Maria Henriksdotter Hännälä; syntynyt 1720 Sauvo Hännälä, kuollut 20 tammikuuta 1800 Sauvo Skiörsböle, Britsböle.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
751 Karin; syntynyt noin 1719 Sauvo, kuollut 25 maaliskuuta 1747 Sauvo Opgård.
 
752 Henrik Ersson; syntynyt noin 1719 Lojo Ojamo?.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 lokakuuta 1740 Lojo
753 Kirstin Eriksdotter; syntynyt noin 1715 Lojo Jönsböle.
 
754 Olof Andersson Nyby; syntynyt 20 heinäkuuta 1724 Inkoo Fagervik, Torppari Nybyssä, kuollut 17 joulukuuta 1797 Inkoo Nyby.
Hänen puolisokseen vihittiin 15 lokakuuta 1747 Inkoo
755 Elisabeth Johansdotter Lillman; syntynyt 9 lokakuuta 1725 Inkoo, Öster Solberg, Lillungs.
 
756 Johan Henriksson Mangsberg; syntynyt noin 1690 Sjundeå Böle, Mangs, Rusthållare 1724-42, kuollut 1742 Sjundeå Böle, Mangs.
Hänen puolisokseen vihittiin
757 Kristina Andersdotter Bunovia; syntynyt noin 1690 Sjundeå, Sockenadjunktsdotter.
 
758 Erik Eriksson Borgars; syntynyt noin 1686 Inkoo Gråmarböle, Borgars, Bonde på Finnes 1716-45 o.Smeds 1746-62, kuollut 10 helmikuuta 1765 Inkoo Ålkila, Smeds.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Valborg; syntynyt noin 1690 Inkoo?.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 26 joulukuuta 1734 Inkoo
759 Anna Larsdotter Smeds; syntynyt 17 toukokuuta 1703 Inkoo Ålkila, Smeds, kuollut 5 heinäkuuta 1768 Inkoo Ålkila, Smeds.
 
760 Johan Simonsson Kosk; syntynyt 25 joulukuuta 1741 Kosken tehdas?, Dragon, kuollut 20 marraskuuta 1821 Karjaa Knapsby Bryggars.
Hänen puolisokseen vihittiin
761 Anna Johansdotter; syntynyt 1743 Kosken tehdas?, kuollut ennen 1816.
 
762 Henrik Mattsson Finberg; syntynyt 1724 Karjaa?, Ollut sotilaana Uudenmaan läänin jalkaväkirykmentissä, renkija torppari, kuollut 20 tammikuuta 1795 Karjaa Finby.
Hänen puolisokseen vihittiin 8 lokakuuta 1749 Karis
763 Karin Jacobsdotter; syntynyt 1731 Helsinki, Pig i Brynickbacka.
 
764 Petrus Johansson Dufva; syntynyt 19 joulukuuta 1742 Oravais Kimo bruk, Mästersmed, hammarsmed, kuollut 18 toukokuuta 1806 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 syyskuuta 1766 Oravais
765 Barbro Larsdotter Ståhle; syntynyt 27 huhtikuuta 1740 Oravais Kimo bruk, Hammarsmedänka, kuollut 20 huhtikuuta 1811 Karjaa Mustio.
 
766 Erik Mattsson Thunberg; syntynyt 1739 Karjaa Mustio, Knipsmed, kuollut 15 syyskuuta 1813 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 28 kesäkuuta 1761 Mustio, Brigitta Olofsdotter Hjerpe; syntynyt 5.1740 Karjaa Mustio, Hammarsmedsdotter, kuollut 3 helmikuuta 1771 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1771 Sjundeå
767 Margareta Greta* Gabrielsdotter Korp; syntynyt 8 huhtikuuta 1748 Sjundeå Flyt, Korpis, Rusthållaredotter från Sjundeå, kuollut 4 lokakuuta 1820 Karjaa Knasabacka.
 

Sukupolvi XI
 
1024 Johan Jöransson Granö; syntynyt 1668 Teerijärvi, kuollut 8 joulukuuta 1738 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
1025 Karin Mattsdotter; syntynyt 1671 Teerijärvi, kuollut 1 lokakuuta 1759 Teerijärvi.
 
1026 Johan Johansson; syntynyt 1667, kuollut 22 maaliskuuta 1741 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
1027 Brita Jacobsdotter Widjeskog; syntynyt 2.1667 Teerijärvi, kuollut 22 maaliskuuta 1741 Teerijärvi.
 
1028 Matti Juhonpoika Torppa; syntynyt 16 elokuuta 1674 Veteli, Husbonde 1708-28, nämndeman, sexman, kuollut 1 elokuuta 1759 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 toukokuuta 1698
1029 Maria Henriksdotter Norrena-Hyytinen; syntynyt 1663 Enaperä, Evijärvi, kuollut 27 joulukuuta 1754 Terjärv.
Hänen edellinen miehensä oli Johan Olofsson Svartsjö-Widjeskog; syntynyt 1661 Terjärv, kuollut 17 maaliskuuta 1697 Terjärv.

1030 Jacob Hanson Lassfolk Hästbacka; syntynyt 1690 Teerijärvi, kuollut 22 heinäkuuta 1768 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
1031 Malin Andersdotter Kolam; syntynyt 13 tammikuuta 1691 Teerijärvi, kuollut 24 kesäkuuta 1769 Teerijärvi.
 
1032 Matts Mattsson Stråka; syntynyt 6.1680, kuollut 28 syyskuuta 1751 Kruunupyy, Stråka.
Hänen puolisokseen vihittiin
1033 Brita Jacobsdotter Snåre; syntynyt 5.1684 Kruunupyy, Söderby, kuollut 1 huhtikuuta 1758 Kruunupyy, Stråka.
 
1034 Daniel Thomasson Kuorikoski; syntynyt 1681 Veteli, kuollut 1727 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin
1035 Margareta Mattsdotter Torrkulla; syntynyt 1679 Kronoby, kuollut 2 maaliskuuta 1746 Kronoby.
 
1036 Hans Månsson Björk; syntynyt 1698, kuollut 3.1781 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin
1037 Brita Andersdotter; syntynyt 4.1696 Kronoby, kuollut 21 maaliskuuta 1773 Kronoby.
 
1038 Jaakko Heikinpoika Pokelainen; syntynyt 17 heinäkuuta 1695 Vimpeli, kuollut 24 marraskuuta 1760 Kruunupyy.
Hänen puolisokseen vihittiin
1039 Anna Matintytär Lyttare; syntynyt 28 lokakuuta 1695 Kruunupyy, kuollut 26 lokakuuta 1777 Kruunupyy.
 
1044 Jacob Olofsson Widjeskog; syntynyt 1665, kuollut 1714.
Hänen puolisokseen vihittiin
1045 Kirstin Mattsdotter; syntynyt 1675.
 
1046 = 1026 (Johan Johansson)
 
1047 = 1027 (Brita Jacobsdotter Widjeskog)
 
1060 Zacharias Jacobsson Lillkrokvik; syntynyt 1657 Karleby Öja.
Hänen puolisokseen vihittiin
1061 Gertrud Michelsdotter Huggare; syntynyt 1657 Teerijärvi, Kolam, kuollut 12 joulukuuta 1738.
 
1062 Kristian Persson Laggnäs; syntynyt 1652 Kronoby Hopsala.
Hänen puolisokseen vihittiin
1063 Brita; syntynyt noin 1660.
 
1064 Lars Jöransson; syntynyt 4.1694, Måg på Snåre, kuollut 24 maaliskuuta 1763 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1 maaliskuuta 1761 Kronoby, Malin Jacobsdotter Sunabacka; syntynyt 4 huhtikuuta 1704 Teerijärvi Hästbacka, kuollut 8 marraskuuta 1767 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
1065 Ingrid Andersdotter Snåre; syntynyt 1685, kuollut 2 elokuuta 1759 Karleby.
 
1066 Jacob Jacobsson Rank; syntynyt noin 1700 Teerijärvi?.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 marraskuuta 1724 Teerijärvi
1067 Anna Johansdotter; syntynyt noin 1700 Teerijärvi?.
 
1070 Matts Johansson Lillrank; syntynyt 16 joulukuuta 1703 Terjärv, Måg på Döfnäs, kuollut 9 huhtikuuta 1775 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin
1071 Malin Johansdotter Döfnäs; syntynyt 1.1714 Terjärv, kuollut 24 maaliskuuta 1786 Terjärv.
 
1168 Jonas Samuelsson; syntynyt noin 1670, Isäntä Loilassa, kuollut 1733.
Hänen puolisokseen vihittiin
1169 Anna Jaakontytär; syntynyt noin 1670, kuollut 21 tammikuuta 1755.
 
1280 Michel Karlsson; syntynyt noin 1640, kuollut 1709.
Hänen puolisokseen vihittiin
1281 Anna; syntynyt noin 1640.
 
1282 Johan Henriksson von Grothusen; syntynyt noin 1650, kuollut 16 joulukuuta 1703.
Hänen puolisokseen vihittiin
1283 Margareta Reinholdsdotter Böning; syntynyt noin 1660 Noormarkku, kuollut 29 joulukuuta 1740 Ahlainen.
 
1296 Juho Mikonpoika Rajala; syntynyt 12.1676 Jalasjärvi, kuollut 28 lokakuuta 1739 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
1297 Anna Tuomaantytär; syntynyt 12.1671, kuollut 10 heinäkuuta 1748 Jalasjärvi.
 
1300 Elias Antinpoika Kärkelä; syntynyt 1670 Peräseinäjoki, Räätäli, Kärjen isäntä 1704-12, kuollut 18 heinäkuuta 1712 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 marraskuuta 1701 Ilmajoki
1301 Riitta Jaakontytär Keski-Loppi; syntynyt 23 syyskuuta 1677 Ilmajoki, Röyskölä.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Elias Jaakonpoika Yli-Antila; syntynyt 1670 Kurikka,Yli-Antila, Renki, vävy, lanko, isäntä.

1302 Tuomas Heikinpoika Luoma; syntynyt 1 joulukuuta 1692 Ilmajoki, kuollut 5 helmikuuta 1779 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
1303 Brita Valentinintytär Koukkari; syntynyt 1 lokakuuta 1684 Ilmajoki, kuollut 21 huhtikuuta 1766 Peräseinäjoki.
 
1304 Iisak Tuomaksenpoika Kouko Koukko; syntynyt 5.1689 Jalasjärvi, kuollut 24 tammikuuta 1769 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1714 Kurikka
1305 Liisa Kallentytär Plosila; syntynyt 7 syyskuuta 1689 Kurikka, kuollut 1 kesäkuuta 1761 Kurikka.
 
1306 Iisak Martinpoika Hirvelä; syntynyt 6.1682 Kurikka, Isäntänä 1706-1738, kuollut 7 huhtikuuta 1767 Kurikka, Krekola.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 lokakuuta 1705 Kurikka
1307 Maria Iisakintytär Krekola; syntynyt 24 lokakuuta 1684 Krekola, Kurikka, Krekolan emäntä Kurikassa, kuollut 19 joulukuuta 1766 Krekola, Kurikka.
 
1308 Matti Jaakonpoika Myllymäki; syntynyt 15 lokakuuta 1718 Peräseinäjoki, kuollut 24 maaliskuuta 1787 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 joulukuuta 1735 Jalasjärvi
1309 Brita Yrjöntytär Mylläri; syntynyt 5 heinäkuuta 1711 Ilmajoki, kuollut 9 helmikuuta 1772 Jalasjärvi.
 
1310 Matti Sipinpoika Kouko; syntynyt 9.1675 Jalasjärvi, Isäntä, kuollut 27 joulukuuta 1739 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 toukokuuta 1704 Jalasjärvi
1311 Aune Laurintytär Maja; syntynyt noin 1675 Jalasjärvi.
 
1320 Taneli Martinpoika Hirvelä; syntynyt 2.1676 Kurikka, Miedon isäntä 1717-36, kuollut 16 elokuuta 1747 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 marraskuuta 1704
1321 Marketta Klemetintytär Koivisto; syntynyt 31 elokuuta 1684 Ilmajoki, kuollut 18 huhtikuuta 1753 Kurikka.
 
1322 Yrjö Matinpoika Kurikka; syntynyt 25 maaliskuuta 1673 Kurikka, Isäntä, kirkkoväärti, kuollut 15 syyskuuta 1745 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 syyskuuta 1700 Lapua
1323 Venla Niilontytär Ala-Kojola; syntynyt 27 helmikuuta 1682 Lapua, kuollut 29 maaliskuuta 1763 Kurikka.
 
1324 Iisak Jaakonpoika Koukkari; syntynyt 8.1714 Ilmajoki, Talollinen, kuollut 26 joulukuuta 1788 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 helmikuuta 1732 Alavus
1325 Elisabet Juhontytär Kahra; syntynyt 5.1700 Alavus, kuollut 1791 Peräseinäjoki.
 
1326 Jaakko Jaakonpoika Mylläri; syntynyt 27 kesäkuuta 1710 Ilmajoki, kuollut 8 lokakuuta 1780 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 tammikuuta 1730 Ilmajoki
1327 Liisa Kallentytär Mylläri; syntynyt 2 lokakuuta 1708 Ilmajoki, kuollut 11 toukokuuta 1782.
 
1328 Juho Juhonpoika Birling; syntynyt 2 syyskuuta 1688 Ilmajoki, Pirilä, Krunnunvouti, valtiopäivämies, vävy, Peltoniemen isäntä1712-37, majatalon pitäjä, kuollut 11 helmikuuta 1738 Laihia.
Hänen puolisokseen vihittiin Ilmajoki
1329 Riitta Esantytär Peldan; syntynyt 1696 Ilmajoki, kuollut 25 tammikuuta 1766 Ilmajoki.
 
1332 Erik Eriksson Inberg; syntynyt 8 huhtikuuta 1706 Tukholma, Porilainen kauppias,, tilanomistaja, kuollut 9 huhtikuuta 1751.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 tammikuuta 1739
1333 Anna Christina Henriksdotter Elfing; syntynyt 4 marraskuuta 1709 Pori, kuollut 12 toukokuuta 1766.
 
1334 Jakob Elfing; syntynyt 1707 Pori ?, Oulun kappalainen 1750, kuollut 1759 Oulu ?.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 huhtikuuta 1738
1335 Maria Christiernintytär Gisselkors; syntynyt noin 1710, kuollut 2 heinäkuuta 1776 Oulu.
 
1340 Juho Yrjönpoika Haapala; syntynyt 21 joulukuuta 1699 Kurikka, Haapalan isäntä Luopajärvellä, kuollut 31 toukokuuta 1767 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1720 Ilmajoki
1341 Nella Antintytär Juhonen; syntynyt 5 kesäkuuta 1699 Jalasjärvi, kuollut 1 heinäkuuta 1779 Jalasjärvi.
 
1342 Heikki Jaakonpoika Kisko; syntynyt 5.1704 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Susanna Jaakontytär Kirkon-Kokkola; syntynyt noin 1700.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1729 Kurikka
1343 Maria Jaakontytär Vähä-Tuisku; syntynyt 1707 Kurikka, kuollut 1746 Kurikka.
 
1344 Erik Nyman; syntynyt noin 1700 Helsinki?, Skomakare, kuollut 7 kesäkuuta 1731 Helsinki.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 heinäkuuta 1723 Helsinki
1345 Maria Åberg; syntynyt noin 1700 Helsinki?.
 
1346 Petter Andersson Falck; syntynyt noin 29 joulukuuta 1701 Uppland Balingsta, Ruotsi, Savonlinnan läänin manttaalikomissaari, kuollut 4.1754 Tukholma, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 helmikuuta 1728 Lapinjärvi
1347 Kristiina Johansdotter Florinus; syntynyt 1704 Pälkäne?, kuollut 1 helmikuuta 1794 Turku.
 
1364 Paavo Lappalain; syntynyt noin 1668 Rantasalmi Harjuranta, kuollut 22 joulukuuta 1751 Rantasalmi Harjuranta.

1368 Petter Leskinen; syntynyt noin 1696 Rantasalmi Kolkontaipale?, kuollut 1 helmikuuta 1755 Rantasalmi Hismäki 9.
Hänen puolisokseen vihittiin
1369 Maria Tirkotar; syntynyt noin 1698 Rantasalmi?, kuollut 25 heinäkuuta 1736 Rantasalmi Hismäki.
 
1370 Antti Kämäräinen; syntynyt 1696 Rantasalmi Tuusmäki, Talollinen, kuollut 16 lokakuuta 1767 Rantasalmi Tuusmäki 23.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 lokakuuta 1717 Rantasalmi Tuusmäki
1371 Beata Otitar; syntynyt 1693 Rantasalmi Tuusmäki, kuollut 8 tammikuuta 1785 Rantasalmi Tuusmäki.
 
1372 Yrjö Yrjönpoika Taskinen; syntynyt 1700 Rantasalmi Hildula, Rusthollari, kuollut 14 huhtikuuta 1756 Rantasalmi Hildula.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 kesäkuuta 1723 Sulkava
1373 Susanna Samuelintytär Lautiatar; syntynyt 25 kesäkuuta 1699 Sulkava Leipämäki, Rusthollarin tytär, kuollut 29 tammikuuta 1767 Rantasalmi Hildula 5.
 
1374 Martti Tikainen; syntynyt noin 1674 Rantasalmi?, kuollut 18 toukokuuta 1744 Rantasalmi Wahersalo.
Hänen puolisokseen vihittiin
1375 Sophia Valotar; syntynyt noin 1696 Rantasalmi?, kuollut 25 maaliskuuta 1748 Rantasalmi Wahersalo.
 
1376 Mårten Iisakinpoika Stenius; syntynyt 1670, Ulvilan kappalainen, kuollut 16 kesäkuuta 1717 Ulvila.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 kesäkuuta 1700 Ikaalinen
1377 Kristina Simonintytär Polviander; syntynyt 16 helmikuuta 1680, kuollut 17 helmikuuta 1753 Ulvila.
 
1378 Jacob Nilsson Printz; syntynyt 1658 Viipuri Käkisalmi, Kirkkoherra Pyhtää, kuollut 1713 Kokkola.
Hänen puolisokseen vihittiin
1379 Maria Simonsdotter Hoppenstong; syntynyt noin 1675, kuollut 18 joulukuuta 1726 Pyhtää.
 
1380 Anders Andersson Heinricius; syntynyt 1672, Rantasalmen kirkkoherra, FM, kuollut 14 syyskuuta 1729 Rantasalmi.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 syyskuuta 1697 Turku
1381 Magdalena Flachsenius; syntynyt 1675 Vehmaa.
 
1382 Johan Vilhelmsson Wargentin; syntynyt noin 1679, Kihlakunnantuomari, kuollut 3 syyskuuta 1738 Rantasalmi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1712
1383 Margareta Elisabet Malm; syntynyt noin 1690, kuollut 1733.
 
1384 Jakob Crons; syntynyt 1690 Nyland ?, Luutnantti, kuollut 3 marraskuuta 1736 Hauho.
Hänen puolisokseen vihittiin 1720
1385 Hebla Kristina Fransdotter Saxbeck; syntynyt noin 1700, kuollut 23 maaliskuuta 1759 Juva.
 
1386 Henrik Dahn; syntynyt noin 1700, kuollut Asikkala.

1388 Bengt Bengtsson Mahlberg; syntynyt noin 1680, Rytmentinkirjuri, nimismies.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Ingrid Månsdotter Hielman; kuollut 1709 Sääminki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
1389 Kristiina Ithimaea; syntynyt 1672, kuollut 7 syyskuuta 1742.
 
1396 Petrus Petterinpoika Asicanus; syntynyt noin 1678, Mikkelin kappalainen, Heikkalan isäntä 1725, kuollut 15 kesäkuuta 1750 Mikkeli.
Hänen puolisokseen vihittiin
1397 Margareta Samuelsdotter Alopaeus; syntynyt 1684, kuollut 1764.
 
1398 Klaes Klasson Molander; syntynyt 12 heinäkuuta 1692 Kuopio, Kirkkoherra Joroinen, kuollut 17 helmikuuta 1742 Joroinen.
Hänen puolisokseen vihittiin
1399 Helena Dorothea Schlüter; syntynyt noin 1695.
 
1404 = 688 (Jacob Korpi-Jaakko* Mårteninpoika Stenius)
 
1405 = 689 (Anna Natalia Elisabet Jacobsdotter Printz)
 
1406 Anton Martin Backman; syntynyt 20 lokakuuta 1724 Lappeenranta, Kauppias, kuollut 31 toukokuuta 1762 Loviisa.
Hänen puolisokseen vihittiin
1407 Elisabet Karlsdotter Clayhills; syntynyt 2 lokakuuta 1729 Hamina, kuollut 4 toukokuuta 1775 Loviisa.
 
1408 Jaakko Antinpoika Flander; syntynyt 15 maaliskuuta 1701 Vähäkyrö Perkiö, Flanderin isäntä 1746-1763, kuollut 22 lokakuuta 1773 Vähäkyrö Perkiö, Flander.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1719 Vähäkyrö
1409 Anna Jaakontytär Mullovia; syntynyt 21 heinäkuuta 1693 Vähäkyrö Perkiö, Ojanperä, kuollut 5 elokuuta 1771 Vähäkyrö Perkiö, Flander.
 
1410 Erkki Juhonpoika Lill-Rövar; syntynyt 1696 Vähäkyrö Rövarla, Uudentalon isäntä 1711-1714, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
1411 Brita Tuomaantytär; syntynyt 7 lokakuuta 1690 Vähäkyrö?, kuollut 4 helmikuuta 1772 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Yrjö Juhonpoika; syntynyt 12 maaliskuuta 1690 Vähäkyrö, Uudentalon isäntä 1719-49, kuollut 6 toukokuuta 1772 Vähäkyrö Rövarla.

1412 Juho Markuksenpoika Skarra; syntynyt noin 1681 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut ennen 1730 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
1413 Brita Matintytär; syntynyt noin 1690 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 25 toukokuuta 1742 Vähäkyrö Tervajoki?.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1 toukokuuta 1737 Vähäkyrö Antti Spelman; syntynyt noin 1690 Vähäkyrö Tervajoki.

1414 Tuomas Erikinpoika; syntynyt noin 1690 Korsholm?, Vävy, Skarran isäntä 1719-1735, kuollut 12 tammikuuta 1735 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra.
Hänen puolisokseen vihittiin
1415 Brita Mikontytär Skarra; syntynyt 6 lokakuuta 1698 Vähäkyrö Merikaarto, Leskenä Skarran isäntä 1736, 1750, kuollut 13 heinäkuuta 1781 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 23 heinäkuuta 1736 Vähäkyrö Tuomas Tuomaanpoika; syntynyt 1705 Vähäkyrö, Vävy, Skarran isäntä 1737-1749, kuollut 3 heinäkuuta 1749 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 25 marraskuuta 1750 Vähäkyrö Elias Eliaksenpoika; syntynyt 1718 Korsholm Veikars?, Skarran isäntä 1751-, kuollut 4 toukokuuta 1802 Vähäkyrö Merikaarto.

1416 Jaakko Juhonpoika Antila; syntynyt noin 1680 Vähäkyrö Saarensivu, Is 1703, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
1417 Maria Matintytär Iso-Kukko; syntynyt noin 22 kesäkuuta 1684 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 22 marraskuuta 1762 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 2 helmikuuta 1735 Vähäkyrö Tuomas Jaakonpoika Väättyri; syntynyt noin 17 marraskuuta 1680 Vähäkyrö Hyyriä, Kyytirättäri, isäntä 1720, kuollut 1 kesäkuuta 1755 Vähäkyrö Saarensivu.

1418 Perttu Laurinpoika Kivistö; syntynyt 1674 Jalasjärvi, Asui ensin Vuohiluomassa muutti Postin kruununtalon isännäksi1719, kuollut 19 lokakuuta 1746 Vähäkyrö Torkkola.
Hänen puolisokseen vihittiin 1698
1419 Maria Pentintytär; syntynyt 1680 Jalasjärvi, kuollut 6 maaliskuuta 1747 Vähäkyrö Torkkola.
 
1420 Antti Yrjänänpoika? Bindar; syntynyt 28 marraskuuta 1690 Vähäkyrö Selkämäki, Vävy, Kolkin isäntä 1730-, kuollut 3 heinäkuuta 1775 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
1421 Maria Yrjänäntytär Kolkki; syntynyt noin 16 maaliskuuta 1700 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 9 tammikuuta 1766 Vähäkyrö Merikaarto.
 
1422 Samuel Jaakonpoika Yli-Nikkola; syntynyt 30 marraskuuta 1702 Ilmajoki, kuollut 9 helmikuuta 1755 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 kesäkuuta 1723 Vähäkyrö
1423 Maria Antintytär Stor-Holtti; syntynyt 2 helmikuuta 1707 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 14 helmikuuta 1767 Vähäkyrö Merikaarto.
 
1424 Matti Erkinpoika Sonnila eli Soini; syntynyt 13 syyskuuta 1685 Nurmo, kuollut 1 kesäkuuta 1768 Nurmo Soini.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 25 heinäkuuta 1742 Nurmo, Kaisa Simontytär Hippi; syntynyt .11.1693 Nurmo, kuollut 4 syyskuuta 1763 Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 5 marraskuuta 1705 Lapua
1425 Aune Juhontytär Martikkala; syntynyt 6 kesäkuuta 1676 Nurmo Martikkala, kuollut 1 marraskuuta 1741 Nurmo.
 
1426 Jaakko Sakarinpoika Kaara; syntynyt noin 1663 Lapua, Isäntä Kaarassa 1690-1722, kuollut 15 toukokuuta 1749 Lapua, Kaara.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 8 lokakuuta 1739 Lapua, Sofia Erkintytär Tynjälä; syntynyt noin 1700.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1427 Agnes Matintytär Jääskä; syntynyt 1680 Alavus, kuollut 1739 Lapua.
 
1428 Juho Jaakonpoika; syntynyt noin 1680 Lapua?.
Hänen puolisokseen vihittiin
1429 Liisa Heikintytär Heikkilä; syntynyt 1680 Lapua.
 
1430 Juho Olavinpoika Klemettilä; syntynyt noin 1668 Lapua, Talollinen 1720- jaetussa Klemettilässä, kuollut 27 helmikuuta 1743 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin
1431 Brita Mikontytär; syntynyt noin 1670 Lapua?, kuollut 9 joulukuuta 1759 Lapua.
 
1432 Per Pollar; syntynyt noin 1655 Vörå Myrbergsby?.

1434 Jacob Iisaksson Jåfs; syntynyt noin 1667 Vörå Rekipeldo.
Hänen puolisokseen vihittiin
1435 Anna Mattsdotter; syntynyt noin 1665 Vörå?.
 
1436 Anders Bertilsson; syntynyt noin 1660 Kvevlax?, Dräng på Herrgårds i Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin 2 helmikuuta 1686 Korsholm
1437 Anna Larsdotter Qveflander; syntynyt noin 1660 Kvevlax?.
 
1438 Mårten; syntynyt noin 1690 Korsholm?.

1440 Mårten Andersson Kullas; syntynyt noin 1660 Vörå Lotlax?.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1685 Vörå
1441 Brita Eriksdotter? Norken; syntynyt 1663 Vörå Lotlax?, kuollut 12 tammikuuta 1743 Vörå Lotlax.
 
1442 Erik; syntynyt noin 1680 Vörå Lotlax?.

1444 Erik Thomasson Haldin; syntynyt 25 huhtikuuta 1702 Korsholm Voitby, Måg och bonde på Örn hemman 3/4 m.tl ca 1730-1750, kuollut 21 maaliskuuta 1750 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 23 toukokuuta 1725 Kvevlax
1445 Maria Eriksdotter Örn; syntynyt 1700 Kvevlax Vassor, Bondhustru, kuollut 15 joulukuuta 1779 Kvevlax Vassor.
 
1446 Thomas Andersson; syntynyt 2 joulukuuta 1699 Korsholm Iskmo, Måg och bonde på Ivars skattehemman till 1754, kuollut 11 helmikuuta 1785 Kvevlax, Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 13 kesäkuuta 1764 Korsholm, Anna Johansdotter; syntynyt noin 1729, kuollut 26 helmikuuta 1800 Kvevlax Vassor, Ivars.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1720
1447 Maria Johansdotter Ivars; syntynyt 1698 Kvevlax Vassor, Rabb, kuollut 6 huhtikuuta 1761 Kvevlax, Vassor.
 
1448 Juho Jaakonpoika Lintala; syntynyt 8 huhtikuuta 1701 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen, kuollut 26 heinäkuuta 1788 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Brita Jaakontytär; syntynyt 7 lokakuuta 1704, kuollut 10 marraskuuta 1756.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1449 Kirsti Heikintytär; syntynyt noin 1700 Vähäkyrö Ojaniemi?, kuollut 10 lokakuuta 1743 Ojaniemi.
 
1450 Kreki Jaakonpoika Soini; syntynyt 5 maaliskuuta 1677 Vähäkyrö Tapoila, Talollinen, kuollut 4 toukokuuta 1770 Vähäkyrö Tapoila.
Hänen puolisokseen vihittiin
1451 Maria Fransintytär Hakola; syntynyt 20 heinäkuuta 1677 Vähäkyrö Greggilä, kuollut 11 toukokuuta 1755 Vähäkyrö Tapoila.
 
1452 Juho Mikonpoika Plusu; syntynyt 10 huhtikuuta 1709 Vähäkyrö Haarajoki, kuollut 1 helmikuuta 1762 Vähäkyrö Haarajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 6 heinäkuuta 1729 Vähäkyrö
1453 Maria Juhontytär Martoinen; syntynyt 17 lokakuuta 1702 Vörå, kuollut 15 maaliskuuta 1770 Vähäkyrö Haarajoki.
 
1454 Juho Heikinpoika; syntynyt 10 kesäkuuta 1690 Vähäkyrö, Vävyisäntä 1719, kuollut 15 joulukuuta 1771 Vähäkyrö Kuuttila.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 16 toukokuuta 1733, Valpuri Tuomaantytär Suortti; syntynyt noin 1690 Laihia.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1719 Vähäkyrö
1455 Margareta Kerttu* Kreintytär Taittonen; syntynyt noin 1698 Vähäkyrö Kuuttila, kuollut 22 lokakuuta 1732 Vähäkyrö Kuuttila.
 
1456 Lars; syntynyt noin 1690 Kvevlax Petsmo.

1458 Hans Mårtensson; syntynyt 1689 Kvevlax Petsmo, Måg och bonde på Back hemman i Petsmo 1723 till 1740, kuollut 12 elokuuta 1764 Kvevlax Petsmo.
Hänen puolisokseen vihittiin 1718
1459 Karin Eriksdotter Back; syntynyt 12 maaliskuuta 1702 Kvevlax Petsmo, Back, kuollut 30 heinäkuuta 1766 Kvevlax, Petsmo.
 
1460 Gustaf Gabrielsson Qveflander; syntynyt 1695 Kvevlax, Klockare i Kvevlax, ordinarie i maj 1744, kuollut 14 tammikuuta 1775 Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin 25 huhtikuuta 1727 Kvevlax
1461 Anna Olofsdotter; syntynyt 1690 Korsholm Singsby, kuollut 20 huhtikuuta 1777 Kvevlax.
 
1462 Hans Mattsson Kuni; syntynyt 1706 Kvevlax Vassor, Bonde i Kuni 1726-1752 (1/6 mtl), kuollut 23 huhtikuuta 1752 Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 joulukuuta 1726 Kvevlax
1463 Lisa Iisaksdotter Holm; syntynyt 1700 Kvevlax Västerhankmo, kuollut 17 helmikuuta 1780 Kvevlax, Vassor.
 
1464 Mikko Antinpoika Laurosela; syntynyt 8.1687 Ilmajoki, Lauroselan isäntä 1704-36, kuollut 26 maaliskuuta 1736 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
1465 Brita Tuomaantytär; syntynyt 21 syyskuuta 1684 Ilmajoki, kuollut 9 syyskuuta 1745 Ilmajoki.
 
1466 Matts Hansson Bäcks; syntynyt 1684 Övermark, Bonde, kuollut 1765 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Anna Henriksdotter; syntynyt noin 1700 Övermark?, kuollut 1758.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1467 Beata; syntynyt noin 1684 Övermark?, kuollut 1739 Övermark.
 
1468 Uno Hansson Brander; syntynyt 1689 Falun, Handelsman på Yttre Åsen, kyrkovärd, kuollut 1739 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin 1725 Falun
1469 Kristina Hansdotter Stjärna; syntynyt 12 syyskuuta 1702 Falun Korsnäs, kuollut 22 joulukuuta 1782.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 3 heinäkuuta 1742 Falun Anders Andersson Ehrnström; syntynyt 1708 Falun, Bergsman, kuollut 2 kesäkuuta 1783.

1470 Erik Iggström; syntynyt noin 1687 Gävle?, Överkrigskommissarie, kamrer i kammarkollegiet, kuollut 6 kesäkuuta 1767 Stockholm.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 helmikuuta 1717 Gävle, Sverige
1471 Brita Andersdotter Brohm; syntynyt 28 tammikuuta 1696 Stockholm, kuollut 1753.
 
1472 Henrik Andersson Huhti; syntynyt 28 joulukuuta 1693 Perniö Mälkilä, Isäntä Huhtissa 1714.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 4 tammikuuta 1712 Perniö Merihuhtis, Carin Andersdotter; syntynyt noin 1690 Perniö, kuollut noin 1715 Perniö Merihuhtis.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 23 lokakuuta 1716 Perniö Merihuhtis
1473 Ingeborg Mattsdotter Breitz; syntynyt 19 marraskuuta 1694 Perniö Breitsböle, kuollut Perniö Ali-Melkkilä, Nicla.
 
1474 Erik Josefsson Alha; syntynyt noin 1670 Perniö, Renkinä Anjalassa 1702-05, vävy Feilässä, isäntä Junnissa, kuollut 18 tammikuuta 1736 Perniö Haarla.
Hänen puolisokseen vihittiin 12 marraskuuta 1705 Perniö
1475 Anna Henriksdotter Feilä; syntynyt noin 1680 Perniö, kuollut Perniö Paarskylä.
 
1476 Henrik; syntynyt noin 1670 Perniö Ali-Melkkilä?.

1478 Henrik Josefsson Lehtiniitty; syntynyt noin 1670 Perniö Giesterby, Isäntä Meriknapilassa 1704-.
Hänen puolisokseen vihittiin 8 lokakuuta 1699 Perniö
1479 Margeta Henriksdotter; syntynyt noin 1670 Perniö Aitolahti?, Näkyy piikana Aitolahdessa 1694-1699.
 
1480 Johan Johansson Tavia; syntynyt 1683 Perniö Kockila?, Renki Kyynärässä ja Lemossa, isäntä Tavialla, kuollut noin 1767 Perniö Kockila, Tavia.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 7 lokakuuta 1748 Perniö Kockila, Brita Andersdotter; syntynyt 1714 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 29 syyskuuta 1709 Perniö Kyynärä
1481 Maria Bengtsdotter Kosk; syntynyt noin 1668 Perniö Kyynärä?, kuollut 1748 Perniö Kockila.
 
1482 Henrik Thomasson Alastalo; syntynyt noin 1677 Perniö Kumianpää, Alastalo, Äyrilän rusthollari, kuollut noin 1726 Perniö Äärilä?.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 marraskuuta 1711 Perniö
1483 Karin Samuelsdotter; syntynyt noin 1679 Perniö Aimontappo?, kuollut 3 huhtikuuta 1762 Perniö Ylönkylä.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 4 marraskuuta 1728 Perniö Johan Andersson; syntynyt noin 1680 Perniö Lehtiniitty.

1484 Erik Thomasson Hauta; syntynyt 18 heinäkuuta 1694 Perniö Aitolahti, Perniön Kyynämäen Alastalon vävyisäntä, kuollut 31 tammikuuta 1774 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 20 elokuuta 1747 Perniö, Maria Johansdotter; syntynyt 1717 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 16 lokakuuta 1718 Perniö
1485 Margareta Lisa* Eriksdotter Kyynämäki; syntynyt noin 1698 Perniö Kyynämäki, Alastalo, kuollut 27 maaliskuuta 1743 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
 
1486 Johan Michelsson Uotila; syntynyt 1710 Perniö Tuohittu, Uotila, Bondeson, kuollut 1755 Perniö Tuohittu.
Hänen puolisokseen vihittiin 17 lokakuuta 1727 Salo
1487 Karin Henriksdotter?; syntynyt 1705 Salo, Kaukola.
 
1488 Erik Mattsson Arkkila; syntynyt noin 1668 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1698-1703.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 joulukuuta 1696 Perniö
1489 Valborg Michelsdotter Sutarby; syntynyt noin 1670 Perniö Sutarby?.
 
1490 Henrik Ersson Esselpää; syntynyt noin 1670 Halikko Kokkila?, Renki Esselpäässä vihkimisen aikoihin?.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 lokakuuta 1697 Angelniemi
1491 Lisbeta Ersdotter; syntynyt noin 1670 Halikko?.
 
1492 Petter Johansson; syntynyt noin 1689 Halikko?, Vävyisäntä Ahtmaassa 1722-44, kuollut 10 helmikuuta 1745 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1714
1493 Valborg Eriksdotter Ahtmaa; syntynyt 1696 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, kuollut 29 elokuuta 1755 Angelniemi Ahtmaa.
 
1494 Matts Johansson Keskitalo; syntynyt 1680 Halikko Kokkila, Keskitalo, Rusthollari, lautamies, kuollut 2 toukokuuta 1755 Angelniemi Kokkila, Keskitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 20 lokakuuta 1741 Angelniemi, Brita Mattsdotter; syntynyt 1699 Halikko Angelniemi?, kuollut 2 heinäkuuta 1768 Halikko Kokkila, Keskitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1709
1495 Maria Thomasdotter? Krapila; syntynyt 1682 Halikko Wessilä?, kuollut 4 marraskuuta 1739 Angelniemi Kokkila, Keskitalo.
 
1496 Johan Jöransson Västergård; syntynyt 11 joulukuuta 1687 Kemiö Berga, Västergård, Talollinen 1713-, kuollut 11 tammikuuta 1754 Kemiö Berga, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 joulukuuta 1710 Kemiö
1497 Maria Eliasdotter Kalkkila; syntynyt 28 elokuuta 1681 Kemiö Kalkkila, Talollisen tytär, kuollut 3 huhtikuuta 1720 Kemiö.
 
1498 Gustaf Mårtensson Mainiemi; syntynyt 29 marraskuuta 1677 Kemiö Mainiemi, Västergård, Bonde, kuollut 18 tammikuuta 1761 Kemiö Mainiemi, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 lokakuuta 1704 Angelniemi
1499 Valborg Grelsdotter Pärnäspää; syntynyt noin 1679 Halikko Pärnäspää, kuollut 9 kesäkuuta 1737 Kemiö Mainiemi, Västergård.
 
1500 Henrik Ersson Fiskare; syntynyt 12 tammikuuta 1690 Sauvo Timberlä, Britsbölen Opgårdissa 1710-, kuollut 28 maaliskuuta 1762 Sauvo Skiörsböle, Britsböle.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1710 Sauvo
1501 Lisa Mattsdotter; syntynyt 1689 Sauvo?, kuollut 2 huhtikuuta 1764 Sauvo.
 
1504 Erik; syntynyt noin 1690 Lojo Ojamo?.

1506 Erik; syntynyt noin 1690 Lojo Jönsböle?.

1508 Anders Ersson; syntynyt noin 1687 Inkoo Fagervik?, Kolare, kuollut 1 huhtikuuta 1753 Inkoo Nyby.
Hänen puolisokseen vihittiin
1509 Kristina Nielsdotter; syntynyt noin 1690 Inkoo Fagervik?, kuollut 7 joulukuuta 1766 Inkoo Nyby.
 
1510 Johan Jacobsson? Storas; syntynyt noin 1675 Inkoo, Öster Solberg, Storas, Otti Lillungsin autiosta, isäntä 1701-22, kuollut 11 kesäkuuta 1732 Inkoo, Öster Solberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
1511 Maria Mårtensdotter; syntynyt noin 1680 Inkoo?, kuollut 9 maaliskuuta 1742 Inkoo, Öster Solberg, Lillungs.
 
1512 Henrik Mårtensson Mangs; syntynyt noin 1660 Sjundeå Böle, Mangs, Rusthållare 1691-1722, kuollut 1722 Sjundeå Böle, Mangs.
Hänen puolisokseen vihittiin
1513 Elin Johansdotter; syntynyt noin 1660 Sjundeå.
 
1514 Anders Mathie Bunovius; syntynyt noin 1660 Turku?, Kapellan i Sjundeå -1704, kuollut 1704 Sjundeå.
Hänen puolisokseen vihittiin
1515 Kristina Abrahamsdotter Hagerus; syntynyt noin 1664 Sjundeå Mörsbacka.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Jacob Limonius; syntynyt noin 1660 Sjundeå?, Kapellanen i Sjundeå, kuollut 1752 Sjundeå.

1516 Erik Henriksson Borgars; syntynyt noin 1660 Inkoo Gråmarböle, Borgars, Bonde på Borgars 1687-1707, nämndeman.
Hänen puolisokseen vihittiin
1517 Margareta Eriksdotter Teira; syntynyt noin 1660 Inkoo Täkter, Teira.
 
1518 Lars Andersson Smeds; syntynyt noin 1675 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde på Smeds 1698-1737, nämndeman, kuollut 10 toukokuuta 1745 Inkoo Ålkila, Smeds.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 24 syyskuuta 1742 Inkoo, Margareta Jörandotter; syntynyt noin 1691 Inkoo, kuollut 19 toukokuuta 1776 Inkoo Ålkila, Smeds.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 28 lokakuuta 1702 Inkoo
1519 Margareta Hansdotter Skallas; syntynyt 1674 Inkoo Rådkila, Skallas, kuollut 31 toukokuuta 1737 Inkoo Ålkila, Smeds.
 
1520 Simon Kosk; syntynyt 1711 Kosken tehdas?, Dragon, kuollut 21 tammikuuta 1778 Kosken tehdas.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 28 joulukuuta 1777 Kosken tehdas, Catharina Mattsdotter; syntynyt noin 1730 Kosken tehdas?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1521 Karin Johansdotter; syntynyt noin 1712 Kosken tehdas?, kuollut 28 heinäkuuta 1774 Kosken tehdas.
 
1522 Johan; syntynyt noin 1720 Kosken tehdas?.

1524 Matts Finberg; syntynyt noin 1700 Karjaa?.

1526 Jacob; syntynyt noin 1700 Helsinki.

1528 Johan Klaesson; syntynyt 1699 Sverige, Mästersven, kom till Kimo från Sverige år 1731, kuollut 29 maaliskuuta 1763 Kimo.
Hänen puolisokseen vihittiin
1529 Lisa Mattsdotter Dufva; syntynyt 28 lokakuuta 1702 Sverige, kuollut 1777 Kimo.
 
1530 Lars Eriksson Ståhle; syntynyt 1714 Sverige Ljustorp, Mästersvenn vid Övre hammaren. ålderman, kuollut 3 marraskuuta 1765 Oravainen Kimon ruukki.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 syyskuuta 1735 Oravais
1531 Kristina Persdotter Rölund; syntynyt 10 huhtikuuta 1712 Sverige, kuollut 20 marraskuuta 1780 Kimo.
 
1532 Matts Mattson Lijten; syntynyt 27 helmikuuta 1695 Karjaa Mustio, Spijksmed, kuollut 17 marraskuuta 1757 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 5 marraskuuta 1751 Svartå, Helena Gabrielsdotter; syntynyt 1704 Karjaa Bällby.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1533 Margeta Henriksdotter Keij; syntynyt 23 toukokuuta 1695 Karjaa Mustio, Hammarsmedsdotter, kuollut 5 kesäkuuta 1751 Karjaa Mustio.
 
1534 Gabriel Johansson Korp; syntynyt noin 1690 Sjundeå Flyt, Korpis, Rusthållare på Korpis i Sjundeå 1728-63, kuollut 14 toukokuuta 1763 Sjundeå.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 5 huhtikuuta 1753 Sjundeå, Anna Johansdotter Mickels; syntynyt 26 marraskuuta 1729 Sjundeå Hollstens, Mickels, Rusthållaredotter från Hollstens Mickels, kuollut 15 tammikuuta 1826 Karjaa Knasabacka.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1734 Sjundeå
1535 Kristina Andersdotter Heinas; syntynyt noin 1710 Lojo Lill-Tötar, Heinas, kuollut ennen 1753 Sjundeå Flyt, Korpis.
 

Sukupolvi XII
 
2048 Göran Pålsson; syntynyt noin 1630, kuollut 25 elokuuta 1697 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin
2049 Margareta Olofsdotter Granö; syntynyt noin 1630 Terjärv.
 
2054 Jacob Hansson Widjeskog; syntynyt noin 1640 Terjärv.

2056 Juho Gabrielinpoika Torppa; syntynyt 21 kesäkuuta 1634 Veteli, Talollinen 1680-1706, lautamies, kuollut 24 lokakuuta 1736 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Liisa Antintytär Didrich Kurki; syntynyt 1687.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1662
2057 Anna Laurintytär Saari; syntynyt 1646 Veteli, kuollut 4 helmikuuta 1712 Veteli.
 
2058 Heikki Josefinpoika Norrena-Hyytinen; syntynyt 1637 Lappajärvi, Talollinen 1669-1696, kuollut 2 helmikuuta 1697 Evijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2059 Margareta Henrikintytär Enaperä; syntynyt 1643 Lappajärvi, kuollut 18 heinäkuuta 1713 Evijärvi.
 
2060 Hans Mattsson Lassfolk; syntynyt noin 1655 Ähtävä, kuollut 1691 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2061 Malin Mattsdotter Hästbacka; syntynyt noin 1645 Teerijärvi Hästbacka, kuollut 1698.
Hänen edellinen miehensä oli Sigfrid Hansson; syntynyt noin 1640, kuollut noin 1670 Terjärv.

2062 Anders Andersson Kolam; syntynyt noin 1659, kuollut 19 tammikuuta 1711 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2063 Karen Pehrsdotter; syntynyt 1656, kuollut 8 kesäkuuta 1735 Teerijärvi.
 
2066 Jaakko Juhonpoika Virkkala; syntynyt noin 1647 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin
2067 Margareta Heikintytär Snåre; syntynyt 1650 Kruunupyy, kuollut 13 huhtikuuta 1739.
 
2068 Tuomas Knuutinpoika Vintturi; syntynyt 1653 Veteli, Isäntä Kuorikosken talossa 1653-1728, kuollut 25 maaliskuuta 1728 Kaustinen.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 19 kesäkuuta 1685 Veteli, Kaisa Matintytär Räf; syntynyt 1662, kuollut 1 toukokuuta 1707 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 4 joulukuuta 1707 Veteli, Marketta Gabrielintytär Kuorikoski, Nikula; syntynyt 1658 Veteli, kuollut 6 joulukuuta 1730 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2069 Leena Matintytär; syntynyt noin 1650, kuollut 16 syyskuuta 1683 Veteli.
 
2070 Matts Andersson Torrkulla; syntynyt 1639 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin
2071 Margareta Andersdotter Wikar; syntynyt 1663 Kronoby, kuollut 6 lokakuuta 1741 Kronoby.
 
2076 Heikki Laurinpoika Pokelainen; syntynyt 24 joulukuuta 1673 Vimpeli, Pokela.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 maaliskuuta 1693 Lappajärvi
2077 Margeta Olavintytär Lypsinmaa; syntynyt 22 heinäkuuta 1667 Vimeli, Lypsinmaa.
 
2088 Olof Marcusson Widjeskog-Spangar; syntynyt noin 1640.
Hänen puolisokseen vihittiin 1664
2089 Margareta Andersdotter; syntynyt 1635, kuollut 10 heinäkuuta 1713.
 
2122 Michel Hansson Kolam; syntynyt 1630.
Hänen puolisokseen vihittiin
2123 Hebla Mattsdotter Lybeck; syntynyt 1633 Kronoby.
 
2124 Per Olofsson Laggnäs; syntynyt 2.1620 Kronoby Hopsala.
Hänen puolisokseen vihittiin
2125 Margeta Mattsdotter; syntynyt 1623 Kronoby, kuollut 1674.
 
2140 Johan Persson Lillrank; syntynyt 1667 Terjärv, kuollut 25 marraskuuta 1743 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1690
2141 Malin Sigfridsdotter Hästbacka; syntynyt 10.1667 Terjärv, kuollut 9 huhtikuuta 1705 Terjärv.
 
2142 Johan Karlsson Döfnäs; syntynyt 4.1685 Teerijärvi, kuollut 3 tammikuuta 1761 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2143 Elsa Andersdotter Hästbacka; syntynyt 10.1685 Teerijärvi, kuollut 1 huhtikuuta 1760 Teerijärvi.
 
2336 Samuel Sigfredsson; syntynyt noin 1640 Keuruu, Isäntä Loila Postissa, kuollut 1706.
Hänen puolisokseen vihittiin
2337 Margareta; syntynyt noin 1640 Keuruu, kuollut 1697.
 
2560 Karl Swensson; syntynyt noin 1610.
Hänen puolisokseen vihittiin
2561 Brita; syntynyt noin 1610, kuollut 1690.
 
2564 Henrik Ottosson von Grothusen; syntynyt 1629, Kapteeni, kuollut 16 helmikuuta 1666 Pori.
Hänen puolisokseen vihittiin
2565 Brita Jacobsdotter Sabelhierta; syntynyt noin 1630, kuollut jälkeen 1688.
 
2566 Reinhold Böning; syntynyt noin 1630, kuollut 3.1691.
Hänen puolisokseen vihittiin
2567 Elisabet Seckler; syntynyt noin 1630, kuollut 11.1687.
 
2600 Antti Markuksenpoika Kärkelä; syntynyt noin 1670 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
2601 Valborg Yrjöntytär; syntynyt noin 1670 Peräseinäjoki?.
 
2602 Jaakko Heikinpoika Keski-Loppi; syntynyt noin 1650 Ilmajoki, Isäntänä Ilmajoen Keskilopessa v.1675, 1677-1697, kuollut 1 elokuuta 1697 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
2603 Marketta Yrjöntytär Kahra; syntynyt noin 1650 Alavus, kuollut 1716 Ilmajoki.
 
2604 Heikki Antinpoika Luoma; syntynyt 3.1668 Seinäjoki, Uudisraivaaja, talollinen, kuollut 21 heinäkuuta 1742 Isokyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 kesäkuuta 1692 Ilmajoki
2605 Kaisa Antintytär Niinimaa; syntynyt 1664 Ilmajoki, kuollut 1 joulukuuta 1758 Isokyrö.
 
2606 Valentin Heikinpoika Keski-Loppi; syntynyt 1654 Ilmajoki, Peräseinäjoki, Koukkarin uudistalon isäntä, kuollut 1714 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1677 Ilmajoki
2607 Anna Jaakontytär Ranta; syntynyt 1658 Ilmajoki, kuollut 1717 Peräseinäjoki.
 
2608 Tuomas Sakarinpoika Ikkeläjärvi; syntynyt 10 tammikuuta 1649 Jalasjärvi, Koukon isäntä Jalasjärvi 1685-1702, kuollut 10 maaliskuuta 1706 Ilmajoki, Laurosela.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 syyskuuta 1684 Ilmajoki
2609 Johanna Markuksentytär Kouko; syntynyt 1640 Jalasjärvi, kuollut 2 helmikuuta 1723 Kurikka, Paavola.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 29 syyskuuta 1684 Ilmajoki Tuomas Sakarinpoika Ikkeläjärvi; syntynyt 10 tammikuuta 1649 Jalasjärvi, Koukon isäntä Jalasjärvi 1685-1702, kuollut 10 maaliskuuta 1706 Ilmajoki, Laurosela.

2610 Kalle Heikinpoika Plosila; syntynyt 9 tammikuuta 1658 Kurikka, Plosilan isäntänä 1686-1725, kuollut 4 helmikuuta 1740 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 lokakuuta 1683 Ilmajoki
2611 Petronella Antintytär Paavola; syntynyt 1655 Kurikka, kuollut 1717 Kurikka.
 
2612 Martti Tanelinpoika Hirvelä; syntynyt 16 maaliskuuta 1654 Hirvelä, Kurikka, Isäntä 1675-1699, kuollut 30 maaliskuuta 1705 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
2613 Riitta Heikintytär; syntynyt 9 elokuuta 1647 Kurikka, kuollut 10 helmikuuta 1723 Kurikka.
 
2614 Iisak Tuomaanpoika Krekola; syntynyt 1663 Kurikka, Krekola, Krekolan isäntä 1682-1713, kuollut 1739 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1684 Kurikka
2615 Maria Paavalintytär Iso-Tuisku; syntynyt 1665 Ilmajoki, kuollut 20 huhtikuuta 1744 Kurikka, Krekola.
 
2616 Jaakko Matinpoika Myllymäki; syntynyt 7.1690 Ilmajoki, Vävy, isäntä n, 1718-1738, kuollut 23 joulukuuta 1782 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 joulukuuta 1709 Ilmajoki
2617 Marketta Heikintytär Liikaluoma; syntynyt 24 elokuuta 1683 Ilmajoki, kuollut 1724 Peräseinäjoki.
 
2618 Yrjänä Antinpoika Mylläri; syntynyt 1668 Ilmajoki, kuollut 1714 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
2619 Maria Antintytär; syntynyt 1668, kuollut 3 tammikuuta 1736 Ilmajoki.
 
2620 Sipi Jaakonpoika Vanhatalo; syntynyt 1656 Jalasjärvi, Vävyisäntä 1675-83, kuollut 6.1683 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2621 = 2609 (Johanna Markuksentytär Kouko)
 
2622 Lauri Yrjönpoika Maja; syntynyt 1654 Jalasjärvi, kuollut 1691.
Hänen puolisokseen vihittiin
2623 Agneta Jaakontytär; syntynyt 1654.
 
2640 = 2612 (Martti Tanelinpoika Hirvelä)
 
2641 = 2613 (Riitta Heikintytär)
 
2642 Klemetti Pertunpoika Vähä-Koivisto; syntynyt 1636 Kurikka, Isäntä 1669-1691, kuollut 9 syyskuuta 1725 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
2643 Sofia Tuomaantytär; syntynyt 1640 Kurikka, kuollut 1686 Kurikka.
 
2644 Matti Erkinpoika Vähä-Kurikka; syntynyt 15 lokakuuta 1640 Kurikka, Kurikan isäntä 1676-1701,kirkkoväärti, kuollut 2 tammikuuta 1724 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
2645 Valborg Niilontytär; syntynyt 1 joulukuuta 1647 Kurikka, kuollut 2 elokuuta 1726 Kurikka.
 
2646 Niilo Matinpoika; syntynyt noin 1660, Vävy, Ala-Kojolan isäntä.
Hänen puolisokseen vihittiin
2647 Kerttu Martintytär Ala-Kojola; syntynyt noin 1660.
 
2648 Jaakko Tuomaanpoika Kouko; syntynyt 7.1684 Jalasjärvi, Talollinen, Isäntä 1723-1733, kuollut 22 tammikuuta 1750 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 helmikuuta 1711 Ilmajoki
2649 Elin Helena* Laurintytär Öberg; syntynyt 2.1689 Ilmajoki, kuollut 3 huhtikuuta 1757 Peräseinäjoki.
 
2650 Juho Tuomaanpoika Kahra; syntynyt 1660 Alavus, Kahran isäntä 1692-1713, kuollut 9 maaliskuuta 1755 Alavus.
Hänen puolisokseen vihittiin
2651 Valborg Heikintytär Ala-Ikkala; syntynyt 4.1669 Ruovesi, kuollut 31 maaliskuuta 1754 Alavus, Kahra.
 
2652 Jaakko Simonpoika Mylläri; syntynyt 11.1679 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 14 lokakuuta 1706 Ilmajoki
2653 Maria Valentinintytär Koukkari; syntynyt 1678 Ilmajoki, kuollut 5 helmikuuta 1748 Peräseinäjoki.
 
2654 Kalle Heikinpoika Kapala; syntynyt 1 joulukuuta 1669 Ilmajoki, Talollinen, kuollut 26 marraskuuta 1748 Ilmajoki,Ala-Kauppila.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 tammikuuta 1705 Ilmajoki
2655 Riitta Kreintytär Kihniä; syntynyt 2 lokakuuta 1685 Peräseinäjoki, kuollut 1 helmikuuta 1769 Ilmajoki.
 
2656 Juho Juhonpoika Pirilä; syntynyt 1661 Ilmajoki, Isäntä 1700-1719, Isäntä 1700-1710, kuollut 15 joulukuuta 1724 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 kesäkuuta 1678 Ilmajoki
2657 Maria Tuomaantytär Hannuksela; syntynyt 1650 Ilmajoki, Hannuksela, Piikana Hannukselassa 1694-97 1705??, Piika, kuollut 20 joulukuuta 1724 Ilmajoki.
 
2658 Esaias Valentininpoika Peltoniemi; syntynyt 1658 Ilmajoki, Nimismies, kuollut 29 huhtikuuta 1717 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1688 Ilmajoki
2659 Riitta Yrjänäntytär Seppälä; syntynyt 7 lokakuuta 1664 Ilmajoki Seppälä, kuollut 7 maaliskuuta 1745 Ilmajoki.
 
2664 Erik Olofsson Idenberg; syntynyt 12 huhtikuuta 1664 Inon, Ruotsi, Kauppiaana Tukholmassa, merikapteeni, kauppalaivuri, kuollut 3 huhtikuuta 1744 Ahlainen.
Hänen puolisokseen vihittiin
2665 Kristina Lind; syntynyt 1670, kuollut 20 marraskuuta 1750 Ahlainen.
 
2666 Henrik Markuksenpoika Neostadius; syntynyt noin 1640, Pormestari Porissa 1710, kuollut 2 lokakuuta 1720 Pori ?.
Hänen puolisokseen vihittiin
2667 Anna Catharina Klewe Klöfve; syntynyt noin 1680, kuollut 7 tammikuuta 1754 Herregårdin rustholli, Ahlainen, tyttärensä luona.
 
2668 = 2666 (Henrik Markuksenpoika Neostadius)
 
2669 = 2667 (Anna Catharina Klewe Klöfve)
 
2670 Kristiern Kristerinpoika Gisselkors; syntynyt noin 1680, Kirkkoherra, Liminka 1716, kuollut 1729 Liminka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1706 Liminka
2671 Brita Gustafintytär Lithovius; syntynyt noin 1690.
 
2680 Yrjö Sakarinpoika Skinnar; syntynyt 1635 Kurikka?, kuollut 11 syyskuuta 1704 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
2681 Marketta Kreintytär; syntynyt 1655, kuollut 6.1738.
 
2682 Antti Antinpoika Kärki; syntynyt 1669 Peräseinäjoki, Talollinen, kuollut 21 marraskuuta 1736 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Maria Nisiuksentytär Vanhatalo; syntynyt 8.1682 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1 tammikuuta 1693 Jalasjärvi
2683 Sofia Laurintytär Maja; syntynyt noin 1672 Jalasjärvi, kuollut 1720.
 
2684 Jaakko Erkinpoika Levula; syntynyt 1662 Kurikka, kuollut 1721 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1692
2685 Maria Juhontytär; syntynyt noin 1662 Kurikka?.
 
2686 Jaakko Antinpoika Vähä-Tuisku; syntynyt 4.1659.
Hänen puolisokseen vihittiin
2687 Maria Juhontytär; syntynyt 7.1672, kuollut 11 helmikuuta 1753 Kurikka.
 
2692 Anders Gustafsson Falck; syntynyt noin 1670, Katselmuskirjuri 1691, kuollut 20 toukokuuta 1706 Uppsala Balingsta.
Hänen puolisokseen vihittiin 9 helmikuuta 1693 Balingsta
2693 Anna Johansdotter Elvia; syntynyt noin 1670 Balingsta.
 
2694 Johan Henriksson Florinus; syntynyt noin 1675, Luutnantti, kuollut 6 lokakuuta 1714 Pälkäne.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Bernt Godenhielm; syntynyt 1685 Muolaa, kuollut 3.1730 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2695 Anna Pedersdotter Kruus; syntynyt noin 1680 Paimio?, kuollut 1 kesäkuuta 1736 Turku.
 
2744 Yrjö Taskinen; syntynyt 1653 Rantasalmi Hildula?, Rusthollari, kuollut 24 maaliskuuta 1728 Rantasalmi Hildula.
Hänen puolisokseen vihittiin
2745 Katariina Katka; syntynyt 1657 Rantasalmi?, kuollut 31 tammikuuta 1725 Rantasalmi Hildula.
 
2746 Samuel Lautiainen; syntynyt noin 1660 Sulkava Leipämäki, Rusthollari.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1685
2747 Agneta Kankkunen; syntynyt 1660 Sulkava?, kuollut 14 marraskuuta 1743 Sulkava Leipämäki.
 
2752 Iisak Martinpoika Stenius; syntynyt 1636 Pori, Lääninrovasti, kuollut 8 kesäkuuta 1702 Pirkkala.
Hänen puolisokseen vihittiin
2753 Katarina Grelsdotter Arctopolitanus; syntynyt noin 1630 Pori, kuollut 1702 Pirkkala.
 
2754 Simon Michaelinpoika Polviander; syntynyt 1645, Kirkkoherra, kuollut 1711 Ikaalinen.
Hänen puolisokseen vihittiin 23 heinäkuuta 1672 Huittinen
2755 Anna Nilsdotter Barck; syntynyt noin 1645, kuollut 8.1729 Kokemäki.
 
2756 Nils Olofsson Printz; syntynyt 1630 Viipuri, Pormestari, kuollut 14 tammikuuta 1677 Viipuri Käkisalmi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1655
2757 Elisabet Henriksdotter Blanckenhagen; syntynyt noin 1629, kuollut 4 kesäkuuta 1699 Viipuri.
 
2758 Simon Jaakonpoika Hoppenstong; syntynyt 1645, Kruununvuokraaja Liperissä, hopmanni, kuollut 1697 Liperi.
Hänen puolisokseen vihittiin
2759 Katarina Matintytär Alhemia; syntynyt 1645, kuollut 1699.
 
2760 Andreas Korhonius; syntynyt noin 1630, Jääsken kirkkoherra, kuollut 1673 Jääski.
Hänen puolisokseen vihittiin 1658
2761 Katarina Thesleff; syntynyt noin 1630 Viipuri, kuollut 1691.
 
2762 Johan Flachsenius; syntynyt 1636 Vehmaa, Teologian professori, kuollut 11 heinäkuuta 1708.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 maaliskuuta 1674 Vehmaa
2763 Magdalena Olofsdotter Wallenius; syntynyt 1 huhtikuuta 1645 Turku, kuollut 28 elokuuta 1685.
 
2764 Vilhelm Joakimsson Wargentin; syntynyt 1641, kuollut 1692.
Hänen puolisokseen vihittiin
2765 Magdalena Joakimsdotter Wittfooth; syntynyt 1652 Turku, kuollut 1719.
 
2766 Lars Larsson Malm; syntynyt noin 1660, Suomen ylisotakomissaari, kuollut 1714.
Hänen puolisokseen vihittiin
2767 Helena Axelsdotter Lilliegren; syntynyt 1 elokuuta 1665, kuollut 23 heinäkuuta 1741.
 
2768 Göran Crons; syntynyt 1660 Stockholm, Sweden, kuollut 10.1698.
Hänen puolisokseen vihittiin 1685
2769 Maria Mårtensdotter Glaude; syntynyt noin 1660 Sweden, kuollut Stockholm, Sweden.
 
2770 Frans Saxbeck; syntynyt noin 1660, Kapteeni 1711, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1700
2771 Hedvid Eleonora Lilliesköld; syntynyt noin 1678, kuollut 1751 Tyrväntö.
 
2792 Petter Asikainen; syntynyt noin 1650.

2794 Samuel Magnusson Alopaeus; syntynyt noin 1650 Viipuri, Jääski, kuollut 1689 Taipalsaari.
Hänen puolisokseen vihittiin
2795 Elisabet Marcusdotter Helsingius; syntynyt noin 1664 Viipuri, kuollut 1712.
 
2796 Klas Klaudiusson Molander; syntynyt 1656 Muolaa, Viipuri, kuollut 11 marraskuuta 1729.
Hänen puolisokseen vihittiin 1692
2797 Brita Israelsdotter Villander; syntynyt noin 1670 Rantasalmi.
 
2814 Karl Johansson Clayhills; syntynyt 1698 Tallinna, Viro, Haminalainen kauppias, raatimies ja valtiopäivämies, kuollut 24 kesäkuuta 1740 Hamina.
Hänen puolisokseen vihittiin 1726
2815 Anna Margareta Karlsdotter Printz; syntynyt 10 tammikuuta 1708 Käkisalmi, kuollut 5 maaliskuuta 1782 Loviisa.
 
2816 Antti Juhonpoika Flander; syntynyt 1674 Vähäkyrö Perkiö, Flanderin isäntä 1713-46, kuollut 19 tammikuuta 1746 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Kristiina Matintytär; syntynyt 1.1684 Vähäkyrö, kuollut 27 huhtikuuta 1771 Vähäkyrö Perkiö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2817 Kaisa Klemetintytär Eskelä; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Merikaarto.
 
2818 Jaakko Henrikinpoika Mullovius; syntynyt noin 1662 Vähäkyrö Saarenpää, Vähänkyrön kappalainen1694-1717, kuollut 1717 Vähäkyrö Perkiö, Ojanperä.
Hänen puolisokseen vihittiin
2819 Maria Zachariaksentytär Hakola; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Greggilä?.
 
2820 Juho Simonpoika Iso-Mullo; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Rövarla, Uudentalon isäntä 1687-1710, kuollut 1710 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1685 Vähäkyrö
2821 Maria Pertuntytär Rövar; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Rövarla, Jaetun Rövarin emäntä, jonka sudet söivät isonvihan aikana, kuollut 1717 Vähäkyrö Rövarla.
 
2822 Tuomas; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö?.

2824 Markus Matinpoika Skarra; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Merikaarto, Skarran isäntä 1674-1696.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Kerttu Kreintytär; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö, kuollut noin 1680 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) , Brita Erkintytär; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) liit- 6
2825 N n; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö.
 
2826 Matti; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Merikaarto?.

2828 Erkki; syntynyt noin 1660 Korsholm?.

2830 Mikko Markuksenpoika Skarra; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra, Vähänkyrön Merikaarron Skarran isäntä 1697-1713, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1695 Vähäkyrö
2831 Maria Antintytär Trondi; syntynyt 1670 Vähäkyrö Tapoila, kuollut 20 huhtikuuta 1742 Vähäkyrö Merikaarto.
 
2832 Juho Ristonpoika Antila; syntynyt noin 1645 Vähäkyrö Saarensivu.

2834 Matti Antinpoika Iso-Kukko; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
2835 Maria Kreintytär? Antila; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Saarensivu.
 
2836 Lauri Vilpunpoika Jokipii; syntynyt 9.1632 Jalasjärvi, Kivistön isäntä n.1655-91, kuollut 7 lokakuuta 1699 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1682 Ilmajoki
2837 Agneta Laurintytär Luopajärvi; syntynyt 1640 Jalasjärvi.
 
2838 Pentti; syntynyt noin 1650 Jalasjärvi?.

2840 Yrjö Matinpoika Bindar; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Selkämäki, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
2841 Maria Matintytär; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Selkämäki?.
 
2842 Yrjö Matinpoika Lill-Mullo; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Saarenpää, Vävy, isäntä Kolkissa 1698-1713, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
2843 Maria Matintytär Kolkki; syntynyt noin 1676 Vähäkyrö Merikaarto, Is 1714-24, kuollut 2 marraskuuta 1746 Vähäkyrö Merikaarto.
 
2844 Jaakko Ristonpoika Rinta-Nikkola; syntynyt 1665 Ilmajoki, Isäntä 1688-1719, kuollut 19 toukokuuta 1734 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 24 toukokuuta 1688 Ilmajoki
2845 Liisa Valentinintytär Korhonen; syntynyt 1670 Ilmajoki, kuollut 18 helmikuuta 1740 Ilmajoki.
 
2846 Antti Kreinpoika Stor-Holtti; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1701-1713, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Maria Samuelintytär; syntynyt noin 1680 Vähäkyrö?, Isäntä 1719-23.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2847 Maria Eriksdotter Willför; syntynyt 1679 Korsholm Staversby, Willför, kuollut noin 1710 Vähäkyrö Merikaarto.
 
2848 Erik Laurinpoika Sonnila eli Soini; syntynyt .8.1656 Lapua YliNurmo Sonnila, kuollut 16 marraskuuta 1712 Nurmo Soini.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Agneta Yrjöntytär Soini; syntynyt 1665 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2849 Sofia Martintytär Sonnila; syntynyt 1665 Lapua YliNurmo, kuollut 15 marraskuuta 1685 Nurmo.
 
2850 Juho Sipinpoika Teikari; syntynyt 1626 Nurmo, Isäntä 1668-1690, kuollut 16 helmikuuta 1708 Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , N n; syntynyt noin 1630.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2851 Liisa Yrjöntytär; syntynyt 1640 Nurmo, kuollut 1679 Nurmo.
 
2852 Sakari Pertunpoika Pernaa; syntynyt 1640 Lapua Pernoja, Seppä, Kaaran isäntä 1667-1686, kuollut 13 heinäkuuta 1697 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin
2853 Kaarina Jaakontytär Kaara; syntynyt noin 1643 Lapua, kuollut 8 heinäkuuta 1700 Lapua.
 
2854 Matti Olavinpoika Jääskä; syntynyt noin 1640 Alavus, Jääskän isäntä 1675-1692, kuollut 1692 Alavus.
Hänen puolisokseen vihittiin
2855 Valborg Grelsdotter Saukko; syntynyt noin 1640 Alavus, kuollut 20 tammikuuta 1765 Alavus.
 
2856 Jaakko; syntynyt noin 1650 Lapua?.

2858 Heikki Tuomaanpoika Heikkilä; syntynyt noin 1640 Lapua, Isäntä 1669-74, kuollut 15 lokakuuta 1691 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin
2859 Kerttu Paavontytär Saukko; syntynyt noin 1645 Alavus, kuollut 2 toukokuuta 1697 Lapua.
 
2860 Olavi Klemettilä; syntynyt noin 1640 Lapua, Talollinen.

2862 Mikko; syntynyt noin 1650 Lapua.

2868 Iisak Jacobsson Jåfs; syntynyt noin 1625 Vörå Rekipelto.
Hänen puolisokseen vihittiin
2869 Karin Henriksdotter; syntynyt noin 1625 Vörå.
 
2870 Matts; syntynyt noin 1640 Vörå?.

2872 Bertil; syntynyt noin 1630 Kvevlax?.

2874 Lars Mattsson Qveflander; syntynyt 1605 Kvevlax, Bonde på Qveflander hemman 1643-1674, kuollut 1685 Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1640 Kvevlax.
2880 Anders Mattsson Kullas; syntynyt noin 1630 Vörå Lotlax, Bonde 1657-1675.
Hänen puolisokseen vihittiin
2881 Anna Mattsdotter; syntynyt noin 1630 Vörå?.
 
2882 Erik Sigfridsson Norken; syntynyt noin 1635 Vörå Lotlax, Bonde 1657-1677.

2888 Thomas Olofsson Raukko; syntynyt noin 1672 Korsholm Miekka, Måg på Haldin hemman 1701-, kuollut 22 tammikuuta 1746 Korsholm Voitby.
Hänen puolisokseen vihittiin 15 helmikuuta 1701 Korsholm
2889 Karin Johansdotter Haldin; syntynyt 1673 Korsholm Voitby, kuollut 9 huhtikuuta 1753 Korsholm Voitby, Snull.
 
2890 Erik Jacobsson Östman; syntynyt 11.1674 Kvevlax?, Måg och bonde på Örn 1704-1730, kuollut 27 tammikuuta 1747 Kvevlax Vassor, Örn.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 tammikuuta 1697 Korsholm
2891 Margareta Michelsdotter Jåvs; syntynyt 20 syyskuuta 1676 Kvevlax Vassor, Örn, kuollut 24 huhtikuuta 1756 Kvevlax Vassor.
 
2892 Anders Samsonsson?; syntynyt noin 1670 Korsholm Västervik?, Dräng på Loo hemman i Iskmo 1698-1707.
Hänen puolisokseen vihittiin
2893 Brita Markusdotter; syntynyt noin 1670 Korsholm?, kuollut noin 1707 Korsholm Iskmo.
 
2894 Johan Larsson Rabb; syntynyt 31.6.1659 Kvevlax Vassor, Bonde på Ivars hemman i Vassor sedan 1698, kuollut 9 tammikuuta 1724 Kvevlax, Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 kesäkuuta 1683 Kvevlax
2895 Maria Olofsdotter; syntynyt noin 1660 Kvevlax?, kuollut 8 helmikuuta 1740 Kvevlax, Vassor.
 
2896 Jaakko Danielinpoika Lintala; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen 1697-1714, kuollut 19 helmikuuta 1714 Napuen taistelussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
2897 Maria Matintytär Purunen; syntynyt 24 kesäkuuta 1669 Vähäkyrö Perkiö, kuollut 8 helmikuuta 1751 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
2898 Heikki; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Ojaniemi?.

2900 Jaakko Simonpoika Soini; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Tapoila, Isäntä 1685-1708, lautamies 1691, kuollut jälkeen 1709.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Valpuri Jaakontytär; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2901 Maria Yrjöntytär; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Tapoila?.
 
2902 Frans Tuomaanpoika Hakola; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Greggilä, kuollut noin 1720.
Hänen puolisokseen vihittiin
2903 Aune Heikintytär Anttila; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Greggilä.
 
2904 Mikko Matinpoika Plusu; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1680, is Rautamäellä 1696-98, Hakalassa 1700-09.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Brita Matintytär? Korpela; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Haarajoki, kuollut noin 1690.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Liisa Matintytär Tuori; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Ojaniemi, kuollut 1697 Vähäkyrö Savilahti.
Hänen puolisokseen vihittiin (3)
2905 Margareta Kerttu* Juhontytär; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Tervajoki?.
Hänen edellinen miehensä oli 1681 Antti Yrjönpoika Hakala; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Tervajoki, Hakalan isäntä 1685-96, kuollut noin 1696 Vähäkyrö Tervajoki.

2906 Juho Mikonpoika; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö?.
Hänen puolisokseen vihittiin
2907 Anna Markuksentytär Martoinen; syntynyt 20 kesäkuuta 1670 Vörå Lomby, kuollut 25 lokakuuta 1759 Vähäkyrö Haarajoki, Plusu.
 
2908 Heikki; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö?.

2910 Kreki Heikinpoika Taittonen; syntynyt 1668 Vähäkyrö Kuuttila, Taittosen isäntä 1678-1711, kuollut 28 toukokuuta 1738 Vähäkyrö Kuuttila.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1682 Vähäkyrö, Brita Matintytär Heikkiselä; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Tervajoki?, kuollut 1690 Vähäkyrö Kuuttila.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1692 Vähäkyrö
2911 Liisa Simontytär Maanmies; syntynyt noin 1670 Vähäkyrö Kuuttila.
 
2916 Mårten; syntynyt noin 1660 Kvevlax?.

2918 Erik Eriksson? Back; syntynyt noin 1670 Kvevlax Petsmo, Bonde på Back hemman i Petsmo, kuollut 1702 Kvevlax Petsmo.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 syyskuuta 1698 Kvevlax
2919 Karin Eriksdotter; syntynyt 1672 Kvevlax?, kuollut 26 elokuuta 1746 Kvevlax.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 14 kesäkuuta 1703 Lars Sigfridsson; syntynyt 1673, kuollut 13 huhtikuuta 1725 Kvevlax Petsmo.

2920 Gabriel Eskilsson? Qveflander; syntynyt 1667 Kvevlax, Klockare i Kvevlax från 1692, kuollut 28 toukokuuta 1743 Kvevlax.
Hänen puolisokseen vihittiin
2921 Brita Iisaksdotter; syntynyt noin 1667 Kvevlax, kuollut 6 maaliskuuta 1745 Kvelax.
 
2922 Olof; syntynyt noin 1670 Korsholm Singsby?.
Hänen puolisokseen vihittiin
2923 Kerttu Sipintytär; syntynyt noin 1670 Korsholm?.
 
2924 Matts Mattsson Kuni; syntynyt 1674 Kvevlax Vassor, Bonde på 1/3 mtl. av Kuni hemman 1709, kuollut noin 1712 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin
2925 Anna Hansdotter; syntynyt 1660 Kvevlax?, kuollut 22 lokakuuta 1722.
 
2926 Iisak Thomasson Holm; syntynyt 5.1668 Kvevlax Västerhankmo, Talollinen Holmissa, lautamies, kuollut 26 lokakuuta 1724 Västerhankmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
2927 Margareta Mattsdotter; syntynyt 1669 Kvevlax Västerhankmo, kuollut 25 marraskuuta 1745 Västerhankmo.
 
2928 Antti Martinpoika Laurosela; syntynyt noin 1665 Ilmajoki, Lauroselan isäntä 1686-90 ja 1692-97, kuollut 20 kesäkuuta 1697 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1685 Ilmajoki
2929 Maria Olavintytär Rinta-Röyskö; syntynyt noin 1665 Ilmajoki, kuollut 1705 Ilmajoki.
 
2930 Tuomas; syntynyt noin 1652, kuollut Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
2931 Petronella Tuomaantytär; syntynyt 4.1652 Ilmajoki, kuollut 2 huhtikuuta 1745 Ilmajoki, Laurosela.
 
2932 Hans Mattsson Lill-Nisuls; syntynyt noin 1660 Övermark, Bonde på 1/2mtl Bäcks hemman, kuollut 1745 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin
2933 Beata; syntynyt noin 1660 Övermark?.
 
2936 Hans Eriksson Brander; syntynyt 10 elokuuta 1658 Falun, Bergsman och handelsman i Falun, kuollut 15 huhtikuuta 1703 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin 1680
2937 Gunborg Zachrisdotter Troilia; syntynyt 1662 Falun, kuollut 1736.
 
2938 Hans Israelsson Stjärna; syntynyt 5 toukokuuta 1656 Korsnäs, Stora Kopparberg, Bergsrådman i Falun på Korsnäs, kuollut 10 heinäkuuta 1732 Falun Korsnäs.
Hänen puolisokseen vihittiin 7 kesäkuuta 1687 Stora Kopparberg
2939 Sara Danielsdotter på Helsinggården; syntynyt 6 maaliskuuta 1667 Svärdsjö, Stora Kopparberg, kuollut 27 joulukuuta 1741 Falun Korsnäs.
 
2940 N n Iggström; syntynyt noin 1660.

2942 Anders Wellamsson? Brohm; syntynyt noin 1670 Stockholm?, Överkrigskommissarie, kuollut 14 kesäkuuta 1714 Stockholm.
Hänen puolisokseen vihittiin
2943 Maria Korsberg; syntynyt noin 1670 Stockholm?.
 
2944 Anders Klaesson Sällylä; syntynyt noin 1665 Perniö Sormijärvi, Renki Lupajalla 1685, Isäntä Huhtissa 1698-1713, kuollut Perniö Mälckilä.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1686 Perniö Lupaja
2945 Brita Hendersdotter Mälläri; syntynyt noin 1665 Perniö Lupaja, Lupajalla vuoteen 1690.
 
2946 Matts Eriksson Breitz; syntynyt noin 1650 Perniö Breitsböle, Bonde, Breitbölen isäntä 1693-1713, kuollut 24 elokuuta 1740 Perniö Preitti.
Hänen puolisokseen vihittiin
2947 Karin Sigfridsdotter; syntynyt 1653 Perniö, kuollut 5 kesäkuuta 1748 Perniö Preitti.
 
2948 Josef Andersson Alha; syntynyt noin 1630 Perniö Suomenkylä, Isäntä 1657 Suomenkylän Alhaisissa, kuollut 1677 Perniö Suomenkylä, Alhais.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1649 Perniö
2949 Karin; syntynyt noin 1630 Perniö, kuollut noin 1672 Perniö Suomenkylä, Alhais.
 
2950 Henrik Eriksson Feilä; syntynyt noin 1660 Perniö, Landbonde i Feilä 1694-1710.
Hänen puolisokseen vihittiin
2951 Karin Staffansdotter; syntynyt noin 1660 Perniö Paarskylä?.
 
2956 Josef Jacobsson?? Alastalo; syntynyt noin 1640 Perniö Stor-Bagböle, Alastalo, Näkyy 1661-1670 Stor-Bagbölen Alastalossa.
Hänen puolisokseen vihittiin
2957 Karin Eriksdotter Leikonen; syntynyt noin 1643 Perniö Giesterby, Leikonen, kuollut noin 1694 Perniö Lehtiniitty.
 
2958 Henrik; syntynyt noin 1640 Perniö Aitolahti?.

2960 Johan Tavia; syntynyt noin 1650 Perniö.

2962 Bengt Mårtensson; syntynyt noin 1640 Perniö Koskis, Ratsumies Hannuntalossa 1661 ja Koskella 1694.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1665 Perniö
2963 Margreta Nilsdotter Kosk; syntynyt noin 1644 Perniö Koskis, Näkyy 1656.
 
2964 Thomas Mattsson Alastalo; syntynyt noin 1630 Perniö Kumianpää, Kumianpään Alastalon rusthollari, isäntä 1658-1679, kuollut noin 1679 Perniö Kumianpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
2965 Gertrud; syntynyt noin 1630 Perniö?, kuollut noin 1690 Perniö Kumionpää.
 
2966 Samuel Jöransson; syntynyt noin 1659 Perniö?, kuollut 1749.

2968 Thomas Mattsson Hauta; syntynyt noin 1665 Perniö Frillans?, Aitolahden säterin lampuoti 1690-, kuollut jälkeen 1729 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin
2969 Lisbeta Eriksdotter; syntynyt noin 1665 Perniö, kuollut 1754 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
 
2970 Erik Henricsson Kyynämäki; syntynyt noin 1660 Perniö Kyynämäki, Alastalo, Ratsumies ja talollinen Perniön Kyynämäen Alastalossa, kuollut 1723 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 14 marraskuuta 1712 Perniö, Karin Jöransdotter; syntynyt noin 1680 Perniö Helgå.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 30 syyskuuta 1690 Perniö Aaljoki
2971 Karin Thomasdotter?; syntynyt noin 1670 Perniö Aaljoki.
 
2972 Michel Jöransson?; syntynyt noin 1670 Perniö Kumianpää, Mikko ottaa Uotilan autiosta, is.n. 1710-, kuollut Perniö Tuohittu, Uotila.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 marraskuuta 1694 Perniö
2973 Valborg Mattsdotter Pieto; syntynyt noin 1678 Perniö Tuohittu, Pieto.
 
2974 Henrik Isaksson Kaukola; syntynyt noin 1680 Salo, Kaukola.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 lokakuuta 1704 Salo
2975 Margeta Bertilsdotter; syntynyt noin 1680 Salo Harjola?.
 
2976 Matts Mattsson Arkkila; syntynyt noin 1640 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1666-.
Hänen puolisokseen vihittiin
2977 Brita; syntynyt noin 1640 Perniö.
 
2978 Michel Mattsson Sutarby; syntynyt noin 1640 Perniö Sutarby, Isäntä 1669-1693.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Elin; syntynyt noin 1650 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2979 Valborg; syntynyt noin 1640 Perniö, kuollut noin 1670 Perniö Sutarby.
 
2980 Erik Esselpää; syntynyt noin 1640 Halikko.

2982 Erik; syntynyt noin 1640 Halikko?.

2984 Johan; syntynyt noin 1660 Halikko?.

2986 Erik Thomasson Ahtmaa; syntynyt noin 1670 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Talonpoika Ahtmaassa isänsä jälkeen 1689-1708, kuollut noin 1708 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1689 Angelniemi
2987 Elin Eriksdotter; syntynyt noin 1670 Halikko Angelniemi?, kuollut noin 1746 Angelniemi Ahtmaa.
 
2988 Johan Johansson Keskitalo; syntynyt noin 1650 Halikko Kokkila, Keskitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin
2989 Brita Mattsdotter; syntynyt noin 1650 Halikko Angelniemi?, kuollut Halikko Kokkila, Keskitalo.
 
2990 Thomas Grelsson Krapila; syntynyt noin 1650 Halikko Wessilä, Isäntä 1675-.
Hänen puolisokseen vihittiin
2991 Brita; syntynyt noin 1650 Halikko?.
 
2992 Göran Henriksson Västergård; syntynyt noin 1660 Kemiö Berga, Västergård, Talollinen 1690-1710, kuollut Kemiö Berga, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin
2993 Margeta Jöransdotter; syntynyt noin 1660 Kemiö.
 
2994 Elias Andersson Kalkkila; syntynyt noin 1639 Kemiö Kalkkila, Talollinen 1677-1690, kuollut noin 1690 Kemiö Kalkkila.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1680
2995 Brita Larsdotter; syntynyt noin 1655 Kemiö, kuollut Kemiö Kalkkila.
 
2996 Mårten Johansson Mainiemi; syntynyt noin 1650 Kemiö Mainiemi, Västergård, Isäntä 1680-1697, kuollut 1697 Kemiö Mainiemi, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin
2997 Maria; syntynyt noin 1650 Kemiö, Änka 1698.
 
2998 Grels Nilsson? Pärnäspää; syntynyt noin 1650 Halikko Pärnäspää, Rusthollari, lampuoti 1684 -1708, kuollut jälkeen 1713 Halikko Pärnäspää.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 8 toukokuuta 1704 Angelniemi, Maria Mattsdotter; syntynyt noin 1660 Kokkila.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
2999 Lisa Jöransdotter; syntynyt noin 1650 Halikko Angelniemi, kuollut noin 1703 Angelniemi.
 
3000 Erik Simonsson Fiskare; syntynyt noin 1660 Sauvo?, Sauvon Timberlän Fiskarissa 1687-1689.
Hänen puolisokseen vihittiin
3001 Gertrud; syntynyt noin 1660 Sauvo.
 
3002 Matts; syntynyt noin 1660 Sauvo?.

3016 Erik; syntynyt noin 1660 Inkoo Fagervik?.

3018 Niels; syntynyt noin 1665 Inkoo Fagervik?.

3020 Jacob Andersson Storas; syntynyt noin 1640 Inkoo, Öster Solberg, Storas, Bonde på Storas 1672-1699.
Hänen puolisokseen vihittiin
3021 Sara; syntynyt noin 1640 Inkoo?.
 
3022 Mårten; syntynyt noin 1650 Inkoo?.

3024 Mårten Jöransson Mangs; syntynyt noin 1640 Sjundeå Böle, Mangs, Rusthållare 1668-83.
Hänen puolisokseen vihittiin
3025 Karin Mattsdotter Stormunks; syntynyt noin 1640 Sjundeå Masaby, Övergård.
 
3026 Johan Larsson; syntynyt noin 1630 Sjundeå, Värd på Mangs 1685.
Hänen puolisokseen vihittiin
3027 Karin Olofsdotter; syntynyt noin 1630 Sjundeå?.
 
3028 Mattias Bunovius; syntynyt noin 1630 Turku?.

3030 Abraham Henrici Hagerus; syntynyt noin 1630 Inkoo, Rusthållaren på Sjundeå Mörsbacka, kyrkoherde i Sjundeå, kuollut 1686 Sjundeå Mörsbacka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1662
3031 Elisabet Sigfridsdotter Korp; syntynyt noin 1630 Sjundeå Malm, kuollut 1724 Sjundeå.
 
3032 Henrik Eriksson Borgars; syntynyt noin 1630 Inkoo Gråmarböle, Borgars, Bonde 1654-84, nämndeman.
Hänen puolisokseen vihittiin
3033 Margareta Henriksdotter; syntynyt noin 1630 Inkoo.
 
3034 Erik Jönsson Teira; syntynyt noin 1620 Inkoo Täkter, Teira, Bonde på Teira 1645-84.
Hänen puolisokseen vihittiin
3035 Margareta; syntynyt noin 1630 Inkoo.
 
3036 Anders Klasson Smeds; syntynyt noin 1640 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde 1672-90, kuollut noin 1690 Inkoo Ålkila, Smeds.
Hänen puolisokseen vihittiin
3037 Anna; syntynyt noin 1650 Inkoo.
 
3038 Hans Thomasson Skallas; syntynyt noin 1650 Inkoo Rådkila, Skallas, Bonde 1678-99.
Hänen puolisokseen vihittiin
3039 Anna Olofsdotter; syntynyt noin 1650 Inkoo.
 
3042 Johan; syntynyt noin 1690 Kosken tehdas?.

3056 Klaes; syntynyt noin 1670 Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin
3057 Margareta; syntynyt noin 1670 Sverige.
 
3058 Matts Dufva; syntynyt noin 1670 Sverige?.

3060 Erik Hansson Ståhle; syntynyt 1666 Ljustorp, Mästersmed, kuollut 9 syyskuuta 1741 Råneå, Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin 1691 Lögdö Bruk
3061 Maria Fransdotter de Bois; syntynyt noin 1673 Åvike bruk, Kolaredotter, kuollut 14 joulukuuta 1738 Kimo bruk.
 
3062 Per; syntynyt noin 1680 Sverige, kuollut noin 1711 Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1705
3063 Barbro Jonsdotter Rölund; syntynyt noin 1681 Sverige, kuollut 26 huhtikuuta 1750 Oravainen Kimon ruukki.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1712 Lögdö Johan Eriksson Ståhle; syntynyt 1695 Ljustorp, Lögdö bruk, kuollut 4 marraskuuta 1773 Kimo bruk.

3064 Matts Mattsson?; syntynyt noin 1660 Karjaa Mustio?, Spijksmed i Mustio, kuollut Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 26 lokakuuta 1704 Mustio, Anna Eriksdotter; syntynyt noin 1670 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 14 lokakuuta 1681 Mustio
3065 Anna Mattsdotter Keij; syntynyt noin 1660 Karjaa Mustio, kuollut ennen 1704.
 
3066 Henrik Mattsson Keij; syntynyt noin 1650 Karjaa Mustio, Åldermans son, hammarsmed, kuollut noin 1698 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin 10.1677 Karjaa
3067 Maria Eriksdotter Ingman; syntynyt noin 1655 Karjaa Bällby, Ytter.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 24 lokakuuta 1701 Philip Filpus* Andersson; syntynyt noin 1650 Karjaa Mustio?, Dräng fougd: på gården.

3068 Johan Adamson Korp; syntynyt 1647 Sjundeå Flyt, Korpis, Rusthållare på Korpis i Sjundeå 1687-1711, nämndeman 1704, kuollut 16 syyskuuta 1739 Sjundeå Flyt, Korpis.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Brita Johansdotter; syntynyt noin 1690 Sjundeå, kuollut 4 maaliskuuta 1754 Sjundeå Flyt.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1675 Siuntio
3069 Maria Månsdotter Myrberg; syntynyt noin 1645 Sjundeå Myrans, Storgård, Rusthollarintytär, kuollut Sjundeå Flyt, Korpis.
 
3070 Anders Henriksson Heinas; syntynyt noin 1670 Lojo Lill-Tötar, Heinas, Isäntä 1706-.
Hänen puolisokseen vihittiin
3071 Maria; syntynyt noin 1670 Lojo?.
 

Sukupolvi XIII
 
4098 Olof Mattsson Granö; syntynyt noin 1590, Bonde på Granö, kuollut 1633 Terjärv.

4112 Gabriel Olavinpoika Torppa; syntynyt 1609 Veteli, Isäntä 1636-1675, kuollut 25 maaliskuuta 1697 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Kaisa Matintytär Virkkala; syntynyt 1622 Kaustinen, kuollut 21 huhtikuuta 1695 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
4113 N n Laurintytär Svartsjö; syntynyt noin 1620 Teerijärvi, kuollut 1665 Veteli.
 
4114 Lauri Laurinpoika Löija; syntynyt 1629 Veteli, Talollinen 1663-1684, kuollut 1 huhtikuuta 1684 Veteli Räyrinki Saari.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Kaisa Matintytär Virkkala; syntynyt 1622 Kaustinen, kuollut 21 huhtikuuta 1695 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 1649, NN Martintytär Nikula; syntynyt noin 1620 Kälviä.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
4115 Karin Johansdotter Saari; syntynyt noin 1630 Kaustinen, kuollut 1697 Kaustinen.
 
4116 Josef Olavinpoika Norrena-Hyytinen; syntynyt 1597 Lappajärvi Savonkylä, Talollinen, puutavarakauppias, kuollut 24 kesäkuuta 1664 Evijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
4117 Kerttu*; syntynyt 1610 Evijärvi?, kuollut 17 kesäkuuta 1666 Evijärvi.
 
4118 Heikki Enaperä; syntynyt 1601 Lappajärvi?, kuollut 1666.

4120 Matts Mattsson Lassfolk; syntynyt noin 1635 Ähtävä.
Hänen puolisokseen vihittiin
4121 Karen Hansdotter; syntynyt 1635.
 
4122 Matts Larsson; syntynyt noin 1626 Teerijärvi, Bonde, kuollut 10 lokakuuta 1709 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin
4123 Anna Pehrsdotter Hästbacka; syntynyt 1625 Teerijärvi Hästbacka.
 
4124 Anders Olofsson Kolam; syntynyt 1622 Karleby, kuollut 6 helmikuuta 1708.
Hänen puolisokseen vihittiin
4125 Anna Larsdotter; syntynyt noin 1620 Teerijärvi?.
 
4132 Juho Matinpoika Virkkala; syntynyt 1616 Kaustinen, Laamanninoikeuden lautamies, kirkkoväärti, Alitalon isäntä1645-74, kuollut 15 maaliskuuta 1696 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin
4133 Leena Antintytär Paavola; syntynyt noin 1614 Kaustinen, kuollut 22 tammikuuta 1699 Veteli.
 
4134 Henrik Knutsson Snåre; syntynyt 1625 Kronoby, Snåre by, kuollut 1664.
Hänen puolisokseen vihittiin
4135 Malin Olofsdotter Kolam; syntynyt noin 1630 Teerijärvi Kolam.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1670 Erik Jönsson Virkkala; syntynyt noin 1639 Veteli.

4136 Knuutti Knuutinpoika Kaustinen; syntynyt 1620.
Hänen puolisokseen vihittiin
4137 Helga Matintytär Granö; syntynyt 1618, kuollut 25 tammikuuta 1694 Veteli, Vintturi.
 
4142 Anders Hansson Wikar; syntynyt 1617 Kronoby, kuollut 1681 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin
4143 Brita Cnutsdotter; syntynyt 1619.
 
4152 Lauri Jaakonpoika Björknäs; syntynyt noin 1650 Kronoby, kuollut 4 elokuuta 1686 Vimpeli.
Hänen puolisokseen vihittiin 1671 Vimpeli
4153 Leena Eskilintytär Pokelainen; syntynyt 1650 Vimpeli, kuollut 14 syyskuuta 1730 Vimpeli.
 
4154 Olavi Antinpoika Björknäs; syntynyt 1630 Vimpeli, kuollut 12 syyskuuta 1718 Vimpeli.
Hänen puolisokseen vihittiin
4155 Malin Markuksentytär; syntynyt 1642, kuollut 15 syyskuuta 1715 Vimpeli.
 
4244 Hans Persson Kolam; syntynyt 1586 Karleby.

4246 Matts Andersson Lybeck; syntynyt 1584 Kronoby, kuollut 1648.

4248 Olof Olofsson Långnäs; syntynyt 1598 Kronoby Hopsala, kuollut 1682.

4280 Per Danielsson Lillrank; syntynyt noin 1640 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin
4281 Brita Karlsdotter; syntynyt noin 1640 Terjärv.
 
4282 Sigfrid Hansson; syntynyt noin 1640, kuollut noin 1670 Terjärv.
Hänen puolisokseen vihittiin
4283 = 2061 (Malin Mattsdotter Hästbacka)
 
4284 Karl Karlsson Döfnäs; syntynyt 1656 Teerijärvi, kuollut 1716 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
4285 Karin Larsdotter Kortjärvi; syntynyt 2 tammikuuta 1658 Terjärv, kuollut 12 marraskuuta 1747 Teerijärvi.
Hänen edellinen miehensä oli noin 1717 Anders Persson Hästbacka; syntynyt 1653 Teerijärvi, Sexman, bonde på Backman, kuollut 26 joulukuuta 1731 Teerijärvi.

4286 Anders Persson Hästbacka; syntynyt 1653 Teerijärvi, Sexman, bonde på Backman, kuollut 26 joulukuuta 1731 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1717, Karin Larsdotter Kortjärvi; syntynyt 2 tammikuuta 1658 Terjärv, kuollut 12 marraskuuta 1747 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
4287 Elsa Henriksdotter; syntynyt noin 1650, kuollut ennen 1717 Terjärv.
 
5120 Swen Michelsson; syntynyt noin 1590, kuollut 21 syyskuuta 1670.
Hänen puolisokseen vihittiin
5121 Anna; syntynyt noin 1590, kuollut 1671.
 
5128 Otto Johan Kristoffersson von Grothusen; syntynyt 1586 Liivinmaa, Ratsumestari 1612, Suomen jahtimestari, kuollut 1658 Pori.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Elin Hansdotter Lepas; syntynyt 1582, kuollut 23 helmikuuta 1616 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
5129 Margareta Bernhardsdotter Rehbinder; syntynyt noin 1605.
 
5130 Jakob Bengtsson Sabelhierta; syntynyt noin 1580, Bergsin tilan omistaja 1625, kuollut 1640.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Gertrud Jönsdotter Ruuth; syntynyt noin 1580, kuollut 1612.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1612, Kerstin Turesdotter Stålarm; syntynyt noin 1585.
Hänen puolisokseen vihittiin (3)
5131 Anna Margareta Axelsdotter Stålarm; syntynyt noin 1600, kuollut 1680.
 
5134 Gotthard Seckler; syntynyt noin 1600, kuollut 1656.
Hänen puolisokseen vihittiin
5135 Brita Torstensdotter Ekelöf; syntynyt noin 1600, kuollut 1644.
 
5200 Markus Markuksenpoika Kouko; syntynyt noin 1640 Peräseinäjoki, Kärkelän tilan perustaja 1664-, kuollut 11 huhtikuuta 1707 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1676, Anna Markuntytär; syntynyt noin 1650 Peräseinäjoki?, kuollut 1695 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5201 Anna Antintytär; syntynyt noin 1640 Peräseinäjoki?, kuollut 1675 Peräseinäjoki.
 
5204 Heikki Matinpoika Iso-Loppi; syntynyt 1595 Ilmajoki ?, Ilmajoen Keskilopen isäntänä.1626-1674, kuollut 19 elokuuta 1688 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , NN.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
5205 Valborg Yrjöntytär? Kahra; syntynyt 11.1630 Alavus, Emäntä, kuollut 21 joulukuuta 1701 Ilmajoki.
 
5206 Yrjö Jaakonpoika Ilkka; syntynyt 11.1601 Lapua Ilkkala, Kahran talon viides isäntä 1631-1654, kuollut 11.1654 Alavus.

5208 Antti Sipinpoika Parta; syntynyt noin 1625 Savo?, Isäntä 1675-1677, kuollut 24 elokuuta 1679 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5209 Elina Antintytär; syntynyt noin 1630 Savo?, kuollut 1699 Ilmajoki.
 
5210 Antti Heikinpoika Niininiemi; syntynyt noin 1640 Kuortane, Isäntä 1692-1712, kuollut 1712 Alavus.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Sanna Kaarlentytär Putula; syntynyt noin 1650 Alavus.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1698
5211 Riitta Kaarlentytär Putula; syntynyt noin 1647 Alavus.
 
5212 = 5204 (Heikki Matinpoika Iso-Loppi)
 
5213 = 5205 (Valborg Yrjöntytär? Kahra)
 
5214 Jaakko Martinpoika Ranta; syntynyt noin 1630 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5215 Petronella Bernhardintytär Ranta; syntynyt noin 1630.
 
5216 Sakari Tuomaanpoika Ikkeläjärvi; syntynyt noin 1620 Ilmajoki (Jalasjärvi), Kirkonrakentaja, isäntä Ikkeläjärvellä 1686-1700, kuollut 1701 Kauhajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5217 Johanna Sipintytär Yrjänäinen; syntynyt 1629 Kauhajoki, kuollut 10 tammikuuta 1717 Kauhajoki.
 
5218 Markus Matinpoika Kouko; syntynyt 1616 Jalasjärvi, Talollinen 1636-67, kuollut 8 joulukuuta 1704 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
5219 Maria Jaakontytär Mantila; syntynyt 1620 Jalasjärvi.
 
5220 Heikki Pertunpoika Plosila; syntynyt 1634 Kurikka, Isäntä 1675-1682, kuollut 10 kesäkuuta 1683 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
5221 Liisa Einontytär Paavola; syntynyt 1638 Kurikka, kuollut 1697 Kurikka.
 
5222 Antti Yrjönpoika; syntynyt 1625 Kurikka, Vävy, isäntä 1647-1679, kuollut 1680 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
5223 Petronella Matintytär Paavola; syntynyt 1630 Kurikka, kuollut 7.1697 Kurikka.
 
5224 Taneli Kreinpoika Hirvelä; syntynyt 1620 Hirvelä, Kurikka, Isäntä, kuollut 6.1697 Hirvelä, Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1645
5225 Liisa Eskontytär; syntynyt 1625 Kurikka, kuollut 26 maaliskuuta 1693 Kurikka.
 
5228 Tuomas Yrjönpoika Krekola; syntynyt 1640 Kurikka, Krekola, Isäntä 1675-86, kuollut 14 maaliskuuta 1697 Krekola, Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1662 Ilmajoki
5229 Liisa Antintytär; syntynyt 1630 Ilmajoki, kuollut 1686.
 
5230 Paavo Matinpoika Säntti; syntynyt 1639 Kurikka, Kurikan Iso-Tuiskun isäntä 1676-1690.
Hänen puolisokseen vihittiin
5231 Kaarina Matintytär; syntynyt noin 1640 Kurikka?, kuollut 1699 Kurikka,Tuiskula.
 
5232 Matti Jaakonpoika; syntynyt noin 1660 Lapua?.
Hänen puolisokseen vihittiin
5233 Elisabet Juhontytär; syntynyt noin 1660 Ilmajoki.
 
5234 Heikki Tuomaanpoika Hannuksela; syntynyt 1646 Ilmajoki, Liikaluoman isäntä 1701-1706, kuollut 14 huhtikuuta 1706 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5235 Kerttu Jaakontytär Uppa; syntynyt 1647 Ilmajoki, kuollut 2 kesäkuuta 1717 Peräseinäjoki.
 
5236 = 5208 (Antti Sipinpoika Parta)
 
5237 = 5209 (Elina Antintytär)
 
5240 Jaakko Heikinpoika Koskue; syntynyt 6.1628 Jalasjärvi, Talollinen, kestikievari isäntä, kuollut 21 joulukuuta 1705 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1653 Jalasjärvi
5241 Agneta Sipintytär; syntynyt 1625, kuollut 5 maaliskuuta 1705 Jalasjärvi.
 
5244 Yrjö Heikinpoika Koskue; syntynyt 1630 Jalasjärvi, kuollut 7.1692 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
5245 Valpuri Pertuntytär; syntynyt noin 1630 Jalasjärvi?, kuollut 2.1697 Jalasjärvi.
 
5284 Perttu Vähä-Koivisto; syntynyt noin 1605 Kurikka?.

5286 Tuomas; syntynyt noin 1610 Kurikka?.

5288 Erkki Markuksenpoika Kurikka; syntynyt 1615 Kurikka, Kurikan isäntä 1662-1676, kuollut 20 toukokuuta 1683 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
5289 Aune Matintytär; syntynyt 1615, kuollut 28 heinäkuuta 1706 Kurikka.
 
5294 Martti Knuutinpoika Ala-Kojola; syntynyt noin 1640 Lapua, Isäntä Ala-Kojolassa.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Agda Joonaantytär Hemminki; syntynyt noin 1640 Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5295 Sofia Mikontytär Ala-Kojola; syntynyt noin 1640.
 
5296 = 2608 (Tuomas Sakarinpoika Ikkeläjärvi)
 
5297 = 2609 (Johanna Markuksentytär Kouko)
 
5298 Lauri Laurinpoika Kokko; syntynyt 1656 Ilmajoki, Sotilas, kuollut 22 helmikuuta 1722 Peräseinäjoki,Koukkari.
Hänen puolisokseen vihittiin 1685
5299 Valborg Erkintytär Levula; syntynyt 2.1656 Kurikka, Itsellinen, kuollut 25 kesäkuuta 1744 Peräseinäjoki,Koukkari.
 
5300 Tuomas Yrjönpoika Kahra; syntynyt 1635 Alavus, Kahran kuudes isäntä 1663-1683.
Hänen puolisokseen vihittiin
5301 Kerttu Tuomaantytär Tusa; syntynyt 1630 Alavus.
 
5302 Heikki Heikinpoika Ala-Ikkala; syntynyt 1631, Isäntä 1680-1700, lm 1690-1700, kuollut 1711 Virrat.
Hänen puolisokseen vihittiin 1660
5303 Anna Heikintytär; syntynyt noin 1630 Virrat?.
 
5304 Simo Antinpoika Parta; syntynyt 1657, kuollut 1719 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5305 Maria Jaakontytär Kihniä; syntynyt 1658, kuollut 1719 Ilmajoki.
 
5306 = 2606 (Valentin Heikinpoika Keski-Loppi)
 
5307 = 2607 (Anna Jaakontytär Ranta)
 
5308 Heikki Simonpoika Vähä-Loppi; syntynyt noin 1610, Isäntänä 1647-1683, kuollut 6 joulukuuta 1691 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5309 Aune Matintytär Rinta-Loppi; syntynyt noin 1630, kuollut 15 heinäkuuta 1688 Ilmajoki.
 
5310 Kreki Jaakonpoika Kihniä; syntynyt 1651 Peräseinäjoki, Isäntä 1669-1692, kuollut 3 tammikuuta 1711 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 9 helmikuuta 1678 Ilmajoki
5311 Maria Jaakontytär Yli-Antila; syntynyt 8.1654 Kurikka, kuollut 26 huhtikuuta 1737 Peräseinäjoki.
 
5312 Juho Pertunpoika Pirilä; syntynyt noin 1636 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Susanna Tuomaantytär Hannuksela; syntynyt 1644 Ilmajoki, kuollut 21 tammikuuta 1700 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1660
5313 Liisa Tapanintytär Hölsö; syntynyt noin 1635 Ylistaro.
 
5314 Tuomas Yrjönpoika Saari; syntynyt 1620 Kurikka, Vävy, Isäntä 1642-74, kreivin nimismies, kuollut 18 joulukuuta 1681 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Liisa Philipintytär Talvitie; syntynyt 1630 Ilmajoki, Isännöi Hannukselaa 1676, kuollut 3 maaliskuuta 1695 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5315 Liisa Philipintytär Talvitie; syntynyt 1630 Ilmajoki, Isännöi Hannukselaa 1676, kuollut 3 maaliskuuta 1695 Ilmajoki.
Hänen edellinen miehensä oli Jaakko Sakarinpoika Talvitie; syntynyt noin 1620 Ilmajoki, Isäntä 1661-1692, valtiopäivämies, kuollut 18 heinäkuuta 1697 Ilmajoki.

5316 Valentin Hannunpoika Peltoniemi; syntynyt 1620 Ilmajoki, Ilmajoen nimismies 1650-, kuollut 1689.
Hänen puolisokseen vihittiin 1652 Ilmajoki
5317 Aune Mikontytär Ilkka; syntynyt noin 1628 Ilmajoki Ilkkala, kuollut 25 lokakuuta 1696 Peltoniemi, Ilmajoki.
 
5318 Yrjö Mikonpoika Kirkon-Kokkola; syntynyt 1638 Ilmajoki, Kirkon-Kokkola, Isäntä 1675-1699, kuollut 1721 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Margaretha Michaelintytär; syntynyt noin 1640 Vasa?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) Ilmajoki
5319 Anna Niilontytär Riippi; syntynyt 1640 Teuva, kuollut 16 toukokuuta 1697 Ilmajoki.
 
5328 Olof Idenberg; syntynyt 1630 Idenor, Ruotsi, kuollut 1700 Tukholma.

5332 Markus Andersson Neostadius; syntynyt noin 1610 Nykarleby?, Kauppias Uusikaarlepyyssä, valtiopäivämies, raatimies, kuollut 9 lokakuuta 1644 Tukholma.
Hänen puolisokseen vihittiin
5333 Margareta Kerttu* Kasperintytär Alstadia; syntynyt noin 1608 Vähäkyrö, kuollut 1660 Ilmajoki.
 
5340 Krister Nilsson Gisselkors; syntynyt noin 1660, Kajaanin pormestari 1688 - 93, maakapteeni 1673 - 80, kuollut noin 1691.
Hänen puolisokseen vihittiin 1670
5341 Elisabeth Iisaksdotter Sinius; syntynyt 1640, kuollut 11 huhtikuuta 1739 Oulu.
 
5342 Gustaf Gustafsson Lithovius; syntynyt noin 1665, Kapellan i Limingo, pastor, kuollut 1715 Nordingrå'n seurakunta Ruotsissa.
Hänen puolisokseen vihittiin 8 tammikuuta 1687 Tukholma
5343 Margaretha Jaakontytär Brennerus; syntynyt 14 maaliskuuta 1672 Kruununkylä, kuollut 2 joulukuuta 1737 Liminka.
 
5364 = 2600 (Antti Markuksenpoika Kärkelä)
 
5365 = 2601 (Valborg Yrjöntytär)
 
5366 = 2622 (Lauri Yrjönpoika Maja)
 
5367 = 2623 (Agneta Jaakontytär)
 
5368 Erkki Matinpoika Kylmäjyrä; syntynyt 1630 Kurikka, Levulan isäntä 1676-1688, nihdiksi 1684, kuollut 1688 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1653 Ilmajoki
5369 Valborg Pertuntytär ? Pirilä; syntynyt 1635 Ilmajoki, kuollut 1696 Kurikka.
 
5372 Antti Matinpoika Vähä-Tuisku; syntynyt 1639 Kauhajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5373 Sofia Antintytär; syntynyt 1640, kuollut 21 heinäkuuta 1704 Kurikka.
 
5384 Gustaf Vilhelm Matiasson Falck; syntynyt noin 1650, Karjalan ratsuväkirykmentin rykmentinkirjuri, sittemminsotavanhuslaitoksen kirjanpitäjä Hollolassa, kuollut 1733.
Hänen puolisokseen vihittiin
5385 NN Samuelsdotter Reuter; syntynyt noin 1650 Pälkäne.
 
5386 Johannes Olai Elfvius; syntynyt noin 1640, Kyrkoherde i Balingsta, kuollut 1696 Balingsta.

5388 Henrik Matthaei Florinus; syntynyt 1633 Paimio, Paimion kirkkoherra, FM, kuollut 12 huhtikuuta 1705 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 4 heinäkuuta 1658 Tammela, Valborg Larsdotter Tammelinus; syntynyt 1638, kuollut Hämeenlinna.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Beata Davidsdotter Gyllenbögel; syntynyt 1648 Turku, kuollut 8.1675 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin (3)
5389 Katariina Eriksdotter Pihl; syntynyt noin 1648, kuollut jälkeen 1720.
Hänen edellinen miehensä oli Laurentius Germundi Leerman; syntynyt noin 1640, Halikon kappalainen, kuollut 1673 Halikko.

5390 Peder Jespersson Kruus; syntynyt noin 1660, Korpraali, isäntä 1684-1700, kuollut 1700 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin
5391 Margareta Jöransdotter Herenia; syntynyt 1662, kuollut 28 joulukuuta 1754 Jomala.
 
5504 Martinus Thomae Thomasson Stenius; syntynyt noin 1610 Pori, Vesilahden kirkkoherra, valtiopäivämies, kuollut 14 kesäkuuta 1693 Vesilahti.
Hänen puolisokseen vihittiin
5505 Anna Eriksdotter; syntynyt noin 1610, kuollut 14 heinäkuuta 1693 Vesilahti.
 
5506 Gregorius Thomae Arctopolitanus; syntynyt noin 1600, Ulvilan kirkkoherra, kuollut 1662 Pori.
Hänen puolisokseen vihittiin
5507 Agneta Mattsdotter Torsnäs; syntynyt noin 1600 Pori, kuollut 17 joulukuuta 1671.
 
5508 Mikko Markuksenpoika Polviander; syntynyt noin 1620, kuollut 1671.
Hänen puolisokseen vihittiin
5509 Brita Jaakontytär; syntynyt noin 1620, kuollut 1681.
 
5510 Nils Olofsson Barck; syntynyt noin 1620, Köyliönkartanon, Saaren ja Piilosten hopmanni, kuollut 24 huhtikuuta 1683 Huittinen.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Maria Johansdotter Walstenius; syntynyt noin 1632.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5511 Anna Mårtensdotter Gråå; syntynyt noin 1620, kuollut 1661.
 
5512 Olof Printz; syntynyt 1590 Viipuri Käkisalmi.

5514 Henrik Simonsson Blanckenhagen; syntynyt noin 1600, Borgmästare och gränsinspektor, kuollut noin 1656 Aunus.
Hänen puolisokseen vihittiin
5515 Margareta Wagner; syntynyt noin 1600, kuollut noin 1679.
 
5516 Jacob Thomasson Hoppenstong; syntynyt noin 1620, Luutnantti, kuollut 29 lokakuuta 1688.

5518 Matthias Jonasinpoika Alhemius; syntynyt noin 1620 Småland, Suistamolainen maaviskaali, Sortavalan kreivikunnan inspehtori, kuollut jälkeen 1687.

5520 Henrik Jönsson Korhonen; syntynyt noin 1600, Lappeen ylisen kihlakunnan kruununvouti (1639–42).
Hänen puolisokseen vihittiin
5521 Margareta Andersdotter; syntynyt noin 1600.
 
5522 Klaes Hansson Thesleff; syntynyt noin 1612 Viipuri, Viipurin lukion lehtori, tuomiorovasti, FM, kuollut 15 elokuuta 1666 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin
5523 Anna Eriksdotter; syntynyt 1605, kuollut 12 joulukuuta 1666.
 
5524 Henrik Henrikinpoika Flachsenius; syntynyt noin 1610.
Hänen puolisokseen vihittiin
5525 Margareta Jaakontytär; syntynyt noin 1610.
 
5526 Olof Samuelsson Grubb; syntynyt 3 helmikuuta 1611 Upsala, Asessori, kuollut 1 helmikuuta 1687 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin 1643 Turku
5527 Beata Pehrsdotter Arctophilacius; syntynyt noin 1620, kuollut 1693 Turku.
 
5528 Joakim Wargentin; syntynyt 1611 Lyypekki Saksa, Kauppias, kuollut 19 marraskuuta 1682 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
5529 Anna Williamintytär Jämse; syntynyt 25 kesäkuuta 1621 Turku, kuollut 13 huhtikuuta 1670 Turku.
 
5530 Joakim Wittfooth; syntynyt 2 huhtikuuta 1620 Hampuri, Turkulainen kauppias, kuollut 2 syyskuuta 1677 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin 1647 Turku
5531 Anna Margareta Gevertsdotter Bugenhagen; syntynyt 1625 Saksa, kuollut 26 kesäkuuta 1692.
 
5532 Lars Malm; syntynyt noin 1630.

5534 Axel Kristersson Elephant; syntynyt 18 heinäkuuta 1620 Savonlinna, Rahastonhoitaja, kuollut 28 lokakuuta 1693.
Hänen puolisokseen vihittiin
5535 Helena Jonasdotter Schruuf; syntynyt noin 1630, kuollut 7 toukokuuta 1675.
 
5542 Erik Eriksson Lilliesköld; syntynyt 1625, Ryttmästare.
Hänen puolisokseen vihittiin 1651
5543 Kristina Pedersdotter Örneklou; syntynyt 1631, kuollut 1715.
 
5588 Magnus Bartoldi Kettunius; syntynyt 1618, Kappalainen Jääski 1635, kuollut 1666.
Hänen puolisokseen vihittiin 1643 Viipuri
5589 Margareta Bertilsdotter; syntynyt 1622.
 
5590 Markus Georgii Helsingius; syntynyt noin 1640, Jääsken kirkkoherra 1675, kuollut 1678 Jääski.
Hänen puolisokseen vihittiin 1661 Viipuri
5591 Elisabet Suniksdotter Holst; syntynyt 1640 Viipuri.
 
5592 Klaudius Samuelis Molander; syntynyt 1620 Muolaa, Viipuri, Kirkkoherra Sulkava, kuollut 1682.
Hänen puolisokseen vihittiin
5593 Elin Andersdotter; syntynyt 1628, kuollut 1686.
 
5594 Israel Sakarinpoika Villander; syntynyt noin 1640, Kuopion kirkkoherra 1673-91, kuollut 1693.
Hänen puolisokseen vihittiin
5595 Anna Andersdotter Kyander; syntynyt 1666, kuollut 6 lokakuuta 1734 Sulkava.
 
5628 Johan Clayhills; syntynyt noin 1660 Riika, Latvia.
Hänen puolisokseen vihittiin
5629 Gertraut Drenteln; syntynyt noin 1660.
 
5630 Karl Nilsson Printz; syntynyt noin 1660, kuollut 13 kesäkuuta 1740 Liperi.
Hänen puolisokseen vihittiin
5631 Kristina Petersdotter Timmerman; syntynyt noin 1660, kuollut 12.1733 Liperi.
 
5632 Juho Juhonpoika Flander; syntynyt noin 1634 Vähäkyrö Selkämäki, Perkiön kylän Flanderin isäntä 1666-80, kuollut noin 1709 Vähäkyrö Perkiö.
Hänen puolisokseen vihittiin
5633 Aune Sipintytär Lill-Mullo; syntynyt noin 1635 Vähäkyrö Saarenpää, Flanderin isäntä 1680-87, kuollut noin 1695.
 
5634 Klemetti Sipinpoika Iso-Sauso; syntynyt 1626 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä Eskelässä 1674, kuollut 1686 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
5635 Margareta Kerttu* Juhontytär Eskelä; syntynyt 1630 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1679-86, kuollut 1693 Vähäkyrö.
 
5636 Henricus Thomæ Iso-Mullo; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Saarenpää, Vähäkyrön kappalaisena 1651-54, kuollut 1666 Malmö.
Hänen puolisokseen vihittiin
5637 Beata Martintytär Alstadia; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö, kuollut 1695 Perniö.
 
5638 Zacharias Mårtensson; syntynyt noin 1630 Vasa?, Tullaaja Vaasassa, kuollut 14 huhtikuuta 1678 Vaasa.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Anna Martintytär Alstadius; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö, kuollut Vaasa?.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
5639 Brita Franssintytär Hakola; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Greggilä.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Eskil Klemetinpoika Hakomäki; syntynyt 1590 Vähäkyrö Greggilä, Is 1621-54, kuollut jälkeen 1663.

5640 Simo Tuomaanpoika Iso-Mullo; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo, Sotilas, kuollut noin 1670 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1660 Vähäkyrö
5641 Aune Matintytär Tuori; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin emäntä 1683, kuollut noin 1686 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1676 Vähäkyrö Perttu Erkinpoika Torkko; syntynyt 1626 Vähäkyrö Selkämäki, Ryövärin vävyisäntä 1660-80, kuollut 1680 Vähäkyrö Rövarla.

5642 Perttu Erkinpoika Torkko; syntynyt 1626 Vähäkyrö Selkämäki, Ryövärin vävyisäntä 1660-80, kuollut 1680 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1676 Vähäkyrö, Aune Matintytär Tuori; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin emäntä 1683, kuollut noin 1686 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1650 Vähäkyrö
5643 Margareta Kerttu* Juhontytär Rövar; syntynyt 1635 Vähäkyrö Rövarla, Emäntä Ryövärissä 1675, kuollut noin 1675 Vähäkyrö Rövarla.
 
5648 Matti Yrjänänpoika Skarra; syntynyt noin 1614 Vähäkyrö Merikaarto, Vähänkyrön Skarran isäntä 1644-1668, lautamies vuoteen 1669.
Hänen puolisokseen vihittiin
5649 Brita Tuomaantytär; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö.
 
5660 = 2824 (Markus Matinpoika Skarra)
 
5661 Kerttu Kreintytär; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö, kuollut noin 1680 Vähäkyrö Merikaarto, Skarra.
 
5662 Antti Jaakonpoika; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö, kuollut Vähäkyrö Tapoila.
Hänen puolisokseen vihittiin
5663 Liisa Matintytär Trondi; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö.
 
5664 Krister Kreinpoika Antila; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen puolisokseen vihittiin
5665 Malin Erkintytär Muncki; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Hyyriä.
 
5668 Antti Matinpoika Akkola; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Saarensivu, Is 1674-89, kuollut 1690 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
5669 Anna Juhontytär Iso-Kukko; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Merikaarto.
 
5670 Kreki Fransinpoika Antila; syntynyt 1597 Vähäkyrö Saarensivu.

5672 Filpus Jaakonpoika Jokipii; syntynyt 1601 Jalasjärvi, Jokipiin isäntä 1637-61, kuollut 1662 Jalasjärvi.

5674 Lauri Yrjänänpoika Luopajärvi; syntynyt noin 1615 Jalasjärvi, Luopajärvi, Talollinen 1650-1677, kuollut 22 toukokuuta 1698 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Valborg Hannuntytär Ikkelä; syntynyt noin 1620 Kauhajoki, kuollut 1682 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) , Petronella Yrjöntytär; syntynyt 1631 Ilmajoki, kuollut 1711 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5675 Kerttu Matintytär Stutaeus, Lahti; syntynyt noin 1610 Ilmajoki, kuollut noin 1648 Jalasjärvi.
 
5680 Matti Matinpoika Bindar Marttila; syntynyt noin 1645 Vähäkyrö Selkämäki.

5682 Matti; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Selkämäki?.

5684 Matti Sipinpoika Lill-Mullo; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Saarenpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
5685 Liisa Juhontytär Bindar Marttila; syntynyt noin 1635 Vähäkyrö Selkämäki, kuollut ennen 1673 Vähäkyrö Saarenpää.
 
5686 Matti Juhonpoika Kolkki; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1687-1697, kuollut 1698 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
5687 Liisa Paavalintytär Trasti; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö Merikaarto.
 
5688 Risto Matinpoika Rinta-Nikkola; syntynyt noin 1640 Ilmajoki, Isäntä 1674-1686, kuollut 22 joulukuuta 1707 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5689 Aune Yrjöntytär; syntynyt noin 1640 Ilmajoki?.
 
5690 Valentin Hannunpoika Korhonen; syntynyt noin 1630 Ilmajoki Peltoniemi, Latva-Nikkola, kuollut 25 heinäkuuta 1697 Ilmajoki Peltoniemi, Latva-Nikkola.
Hänen puolisokseen vihittiin
5691 Beata Pertuntytär; syntynyt 1639 Ilmajoki, kuollut 1700 Ilmajoki Peltoniemi, Latva-Nikkola.
 
5692 Kreki Matinpoika Stor-Holtti; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1681-1700, kuollut Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Venla Eliaantytär; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Haarajoki?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5693 Maria Juhantytär Störvi; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Merikaarto.
 
5694 Erik Grelsson Willför; syntynyt noin 1630 Korsholm Staversby.

5696 Lauri Pietarinpoika Yli-Koskela; syntynyt 1636 YliNurmo, Soinin vävy.Isäntä 1674-1690, kuollut 14 helmikuuta 1690 Lapua YliNurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
5697 Aune Pentintytär Sonni; syntynyt noin 1640 YliNurmo, kuollut 1690 YliNurmo.
 
5698 Martti Sonnila; syntynyt noin 1640 Lapua?.

5700 Sipi Mikonpoika Teikari; syntynyt 1606 Lapua Haapakoski, Isäntä n.1631-1663, kuollut 1657 Nurmo, Martikkala.
Hänen puolisokseen vihittiin
5701 Liisa Yrjänäntytär Martikkala; syntynyt 1610 Nurmo Martikkala, kuollut 1679 Nurmo.
 
5702 Yrjö; syntynyt noin 1610 Nurmo?.

5704 Perttu Olavinpoika Pernoja; syntynyt noin 1610 Lapua, Lapuan Kaaran isäntä 1620-62, kuollut 1662 Lapua.

5706 Jaakko Kaara; syntynyt noin 1610 Lapua.

5708 Olavi Tapaninpoika Jääskä; syntynyt noin 1610 Alavus, Isäntä 1644-1669.

5710 Kreki Yrjönpoika Saukko; syntynyt noin 1610 Alavus, Alavuden Saukon 1 isäntä 1675.
Hänen puolisokseen vihittiin
5711 Kaisa Laurintytär; syntynyt noin 1610 Alavus?.
 
5716 Tuomas Heikinpoika Heikkilä; syntynyt noin 1600 Lapua, Isäntä 1640-67.

5718 Paavo Kreinpoika Saukko; syntynyt noin 1630 Alavus.

5736 Jacob Henriksson Jåfs; syntynyt noin 1600 Vörå Rekipelto.

5738 Henrik; syntynyt noin 1600 Vörå.

5748 Matts Mattsson Qveflander; syntynyt noin 1560 Kvevlax, Bonde på Qveflander 1600-1640.

5760 Matts Olofsson Kullas; syntynyt 1603 Vörå Lotlax, Bonde 1634-1656.

5762 Matts; syntynyt noin 1600 Vörå?.

5764 Sigfrid Mattsson Norken; syntynyt noin 1573 Vörå Lotlax, kuollut noin 1643.
Hänen puolisokseen vihittiin
5765 Kirstin; syntynyt noin 1590 Vörå?, Värd 1644-1655.
 
5776 Olof Sövringsson Yli-Korvola; syntynyt noin 1650 Isokyrö Tuurala, Bonde 1678-1700 på Raukko hemman i Miekka, kuollut 1700 Korsholm Miekka.
Hänen puolisokseen vihittiin
5777 Maria Raukko; syntynyt noin 1650 Korsholm?.
 
5778 Johan Mattsson Haldin; syntynyt noin 1635 Korsholm Voitby, Bonde 1663-1695, kuollut noin 1695.
Hänen puolisokseen vihittiin
5779 Karin Jacobsdotter; syntynyt noin 1640 Korsholm?.
 
5780 Jakob Hansson; syntynyt noin 1635 Kvevlax?, Måg, bonde på Östman hn i Vassor 1675-92.
Hänen puolisokseen vihittiin
5781 Karin Filpusdotter; syntynyt noin 1634 Vörå Lotlax?.
Hänen edellinen miehensä oli Matz Eriksson Östman; syntynyt 1628 Kvevlax, Vassor, Bonde på Östman hn i Vassor.

5782 Michel Michelsson Jåvs; syntynyt 1647 Kvevlax Vassor, Bonde på Jåvs hemman 1679 till ca 1704, kuollut 6 toukokuuta 1729 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Valborg Henriksdotter; syntynyt 1670 Kvevlax?, Änka från Karperö, kuollut 16 maaliskuuta 1740 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1675 Kvevlax
5783 Beata Eriksdotter; syntynyt noin 1650 Kvevlax Vassor, Bondhustru, kuollut noin 1697 Kvevlax Vassor.
 
5784 Samson Mårtensson; syntynyt noin 1640 Korsholm Västervik, Bonde i Västervik 1669-, båtsman.
Hänen puolisokseen vihittiin
5785 Valborg Michelsdotter; syntynyt noin 1640 Korsholm?.
 
5786 Markus; syntynyt noin 1640 Korsholm?.

5788 Lars Jacobson Rabb; syntynyt 1596 Kvevlax Vassor, Bonde på Wijk och Rabb hemman 1644-1663. Nämndeman 1653-57, kuollut 4.1685 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1640
5789 Agda Matsdotter Grop; syntynyt noin 1620 Korsholm Veikars, kuollut 1694 Kvevlax Vassor.
 
5790 Olof; syntynyt noin 1640 Kvevlax?.

5792 Daniel Matinpoika Lintala; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen 1674-79, kuollut noin 1679 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1666 Ojaniemi
5793 Maria Tuomaantytär Laturi; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Hiiripelto, kuollut ennen 1695 Vähäkyrö.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1680 Martti Simonpoika Biri; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Haarajoki, Björnin vävyisäntä 1674-1677, Lintalassa 1680-96, kuollut ennen 1700 Vähäkyrö Ojaniemi.

5794 Matti Olavinpoika Purunen; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Perkiö, Suutari.
Hänen puolisokseen vihittiin
5795 Liisa Kallentytär Lill-Mullo; syntynyt noin 1660 Vähäkyrö Saarenpää.
 
5800 Simo Jaakonpoika Soini; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Tapoila, Isäntä 1652-85, lautamies 1678.
Hänen puolisokseen vihittiin
5801 Kaisa Klemetintytär; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Tapoila?.
 
5802 Yrjö; syntynyt noin 1625 Vähäkyrö?.

5804 Tuomas Fransinpoika Hakola; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Greggilä, kuollut noin 1680.
Hänen puolisokseen vihittiin
5805 Margareta Kerttu* Paavontytär Iso-Flaming; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Tervajoki.
 
5806 Heikki Simonpoika Anttila; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Greggilä.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Margareta Kerttu* Eskelintytär Latvala; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Torkkola.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5807 Maria Matintytär; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Greggilä?.
 
5808 Matti Niilonpoika Plusu; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Haarajoki, Ostaa Takun tilan.
Hänen puolisokseen vihittiin
5809 Kaisa Klemetintytär Huddi; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Merikaarto.
 
5810 Juho; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Tervajoki?.

5812 Mikko; syntynyt noin 1650 Vähäkyrö?.

5814 Markus Erkinpoika Martoinen; syntynyt noin 1633 Vörå Lomby, Isäntä 1658-, kuollut 1 heinäkuuta 1696 Vörå.
Hänen puolisokseen vihittiin
5815 Marketta Iisakintytär; syntynyt noin 1630 Vörå.
 
5820 Heikki Mikonpoika Taittonen; syntynyt 1630 Vähäkyrö Kuuttila, kuollut 1697 Vähäkyrö Kuuttila.
Hänen puolisokseen vihittiin
5821 Anna Tuomaantytär?; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö?.
 
5822 Simo Niilonpoika Maanmies; syntynyt noin 1640 Vähäkyrö Kuuttila, Lukkari, kuollut noin 1710 Vähäkyrö Kuuttila.

5836 Erik Eriksson? Back; syntynyt noin 1640 Kvevlax Petsmo, Bonde på 5/6 mtl Back hemman -1706.

5838 Erik; syntynyt noin 1650 Kvevlax?.

5840 Eskil Knutsson; syntynyt noin 1630 Kvevlax Västerhankmo ?, Måg och bonde på Back hemman 1 m.tl. 1658 till 1681.
Hänen puolisokseen vihittiin
5841 Margareta Olofsdotter Back; syntynyt noin 1630 Kvevlax Västerhankmo.
 
5842 Iisak; syntynyt noin 1640 Kvevlax.

5846 Sipi; syntynyt noin 1650 Korsholm?.

5848 Matts Pålsson Kuni; syntynyt 1650 Kvevlax Vassor, Kunin isäntä 1677-1700, kuollut jälkeen 1700 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin 1675
5849 Valborg Filpusdotter; syntynyt noin 1655 Vörå Lotlax?.
 
5850 Hans; syntynyt noin 1630 Kvevlax?.

5852 Thomas Iisaksson Näsman; syntynyt noin 1625 Kvevlax Västerhankmo, Tomas övertog Holms ödeshemman på 1/m.tl. ca 1681..
Hänen puolisokseen vihittiin
5853 Lisa Mårtensdotter; syntynyt noin 1625 Kvevlax?.
 
5854 Matts; syntynyt noin 1640 Kvevlax?.

5856 Martti Tuomaanpoika Laurosela; syntynyt noin 1640 Ilmajoki, Isäntä 1670-84, kuollut 20 elokuuta 1686 Ilmajoki Laurosela.
Hänen puolisokseen vihittiin
5857 Sofia Kreintytär Jouppila; syntynyt 1640 Seinäjoki, kuollut 10 toukokuuta 1691 Ilmajoki.
 
5858 Olavi Juhonpoika Rinta-Röyskö; syntynyt noin 1630 Ilmajoki, Rinta-Röyskölän isäntä 1663-84, kuollut 11 tammikuuta 1691 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
5859 Skolastika Yrjöntytär Yrjö-Kokko; syntynyt noin 1630 Ilmajoki, kuollut 1698 Ilmajoki.
 
5862 Tuomas; syntynyt noin 1620 Ilmajoki?.

5864 Matts Simonsson Nisuls; syntynyt 1625 Övermark, Bonde på 1 mtl av Nisuls hemman åren 1669-1688, kuollut 1706 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Carin; syntynyt noin 1635 Övermark?, kuollut 1703 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5865 Brita Bertilsdotter; syntynyt noin 1625 Övermark?.
 
5872 Erik Hansson Brander; syntynyt noin 1628 Falun, Handelsman och rådman i Falun, kuollut 1677 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin 1657
5873 Anna Brita* Eriksdotter Brandberg; syntynyt noin 1635 Falun, kuollut 1713 Falun.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Nils Erdtman; syntynyt 1639, Adlad Schönberg, kuollut 1728.

5874 Zachris Unosson Troilius; syntynyt 1621 Leksand, Borgmästare i Falun, kuollut 1693 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin
5875 Kristina Fredriksdotter Hansen; syntynyt noin 1622 Stora Kopparberg, kuollut 18 joulukuuta 1707 Stora Kopparberg.
 
5876 Israel Jönsson Stjärna; syntynyt noin 1630 Dalarna, Rottneby, Sexman, bisittare i Gruvrätten, kyrkovärd, kuollut 1701 Dalarna, Rottneby.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 marraskuuta 1654 Husby, Kopparberg
5877 Kristina Hansdotter; syntynyt noin 1630 Falun, kuollut 1701.
 
5878 Daniel Hansson på Helsinggården; syntynyt noin 1606 Svärdsjö, Stora Kopparberg, Bergsman, kuollut 3 toukokuuta 1691 Svärdsjö, Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Elisabet Danielsdotter; syntynyt noin 1610 Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5879 Anna Hansdotter; syntynyt noin 1627 Svärdsjö, Stora Kopparberg, kuollut 26 toukokuuta 1713 Svärdsjö, Stora Kopparberg.
 
5884 Wilhelm Andersson Brohm; syntynyt noin 1640 Stockholm?, Hovberidare, kuollut noin 1695 Stockholm.
Hänen puolisokseen vihittiin
5885 NNdotter; syntynyt noin 1640 Stockholm?, kuollut 1687 Stockholm.
 
5888 Klas Thomasson Sällylä; syntynyt noin 1647 Perniö Sormijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1665 Perniö
5889 Brita; syntynyt noin 1645 Perniö.
 
5890 Henrik Henriksson Mälläri; syntynyt noin 1620 Perniö?, Isäntä 1639, kuollut 1667 Perniö Lupaja.
Hänen puolisokseen vihittiin
5891 Karin; syntynyt noin 1620 Perniö, kuollut noin 1680 Perniö Lupaja.
 
5892 Erik Andersson Breitz; syntynyt noin 1630 Perniö Breitsböle, Breitbölen isäntä 1654-92, kuollut 1692 Perniö Breitsböle.
Hänen puolisokseen vihittiin
5893 Brita; syntynyt noin 1630 Perniö, kuollut Perniö Breitsböle.
 
5894 Sigfrid; syntynyt noin 1630 Perniö?.

5896 Anders Mårtensson Alha; syntynyt noin 1600 Perniö, Isäntä, ratsumies 1626-1661, kuollut noin 1661 Perniö Suomenkylä, Alhais.
Hänen puolisokseen vihittiin
5897 Malin Hansdotter; syntynyt noin 1600 Perniö.
 
5900 Erik Feilä; syntynyt noin 1630 Perniö.

5902 Staffan; syntynyt noin 1640 Perniö Paarskylä?.

5912 Jacob Eriksson Alastalo; syntynyt noin 1590 Perniö Stor-Bagböle, Alastalo, Isäntä 1633-1648.
Hänen puolisokseen vihittiin
5913 Gertrud Grelsdotter; syntynyt noin 1590 Perniö.
 
5914 Erik Jacobsson Leikonen; syntynyt noin 1600 Perniö Giesterby, Leikonen, Isäntä 1625-1667.
Hänen puolisokseen vihittiin
5915 Elin Markusdotter; syntynyt noin 1610 Perniö.
 
5924 Mårten; syntynyt noin 1610 Perniö?.

5926 Nils Andersson Kosk; syntynyt noin 1620 Perniö Koskis, Isäntä kunnes Kosken ruukki perustetaan 1679, kuollut noin 1679 Perniö Koskis.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1643 Perniö
5927 Agnis; syntynyt noin 1620 Perniö, kuollut noin 1679 Perniö Koskis.
 
5928 Matts Alastalo; syntynyt noin 1600 Perniö.

5931 Valborg; syntynyt noin 1600 Perniö?.
 
5932 Göran; syntynyt noin 1630 Perniö?.

5936 Matts Hauta; syntynyt noin 1640 Perniö Frillans?.

5938 Erik; syntynyt noin 1640 Perniö.

5940 Henrik Jacobson Kyynämäki; syntynyt noin 1634 Perniö Kyynämäki III, Alastalo, Talollinen Perniön Kyynämäen Alastalossa 1649-1700, ratsumies, kuollut noin 1705 Perniö Kyynämäki III, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1650 Perniö
5941 Valborg; syntynyt noin 1638 Perniö, kuollut noin 1690 Perniö Kyynämäki III, Alastalo.
 
5942 Thomas Eriksson; syntynyt noin 1645 Perniö Aaljoki?, Ratsumies.
Hänen puolisokseen vihittiin
5943 Anna; syntynyt noin 1650 Perniö?.
 
5944 Göran; syntynyt noin 1640 Perniö, Renki Kumianpäässä.
Hänen puolisokseen vihittiin
5945 Agnis; syntynyt noin 1640 Perniö, Piika Kumianpäässä.
 
5946 Matts Simonsson; syntynyt noin 1650 Perniö, Pieton isäntä 1681-99, kuollut 1699 Perniö Tuohittu, Pieto.
Hänen puolisokseen vihittiin
5947 Anna Mattsdotter Pieto; syntynyt noin 1655 Perniö Tuohittu, Pieto, Perniön Tuohitun Pieton leskiemäntä miehensä kuoleman jälkeenvuosina 1700-1708, kuollut jälkeen 1713 Perniö Tuohittu, Pieto.
 
5948 Isak Kaukola; syntynyt noin 1650 Salo?.

5950 Bertil; syntynyt noin 1650 Salo?.

5952 Matts Nilsson Arkkila; syntynyt noin 1615 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1649-1665.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1635 Perniö
5953 Elin Thomasdotter; syntynyt noin 1615 Perniö.
 
5956 Matts Michelsson Sutarby; syntynyt noin 1620 Perniö, Isäntä 1665-68, kuollut noin 1668 Perniö Sutarby.
Hänen puolisokseen vihittiin
5957 Valborg; syntynyt noin 1620 Perniö, kuollut noin 1672 Perniö Sutarby.
 
5972 Thomas Eriksson Ahtmaa; syntynyt noin 1630 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1671-1683, kuollut noin 1687 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
5973 Anna; syntynyt noin 1630 Halikko Angelniemi?.
 
5974 Erik; syntynyt noin 1640 Halikko Angelniemi?.

5976 Johan Jacobsson Keskitalo; syntynyt noin 1625 Halikko Kokkila, Ratsumies, Keskitalon isäntä 1651-.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1687 Angelniemi, Maria; syntynyt noin 1650 Halikko Angelniemi?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5977 Valborg Grelsdotter? Angelnemus; syntynyt noin 1625 Halikko Angelniemi?, kuollut noin 1686 Halikko Kokkila.
 
5978 Matts; syntynyt noin 1630 Halikko Angelniemi?.

5980 Grels Krapila; syntynyt noin 1620 Halikko?.

5984 Henrik Mattsson; syntynyt noin 1630 Kemiö Berga, Västergård, Vävy?, isäntä 1669-1674.
Hänen puolisokseen vihittiin
5985 Karin Andersdotter Västergård; syntynyt noin 1630 Kemiö.
 
5986 Göran; syntynyt noin 1640 Kemiö?.

5988 Anders Isacksson Kalkkila; syntynyt noin 1610 Kemiö Kalkkila, Kalkkilan isäntä 1643 -1669, kuollut noin 1669 Kemiö Kalkkila.
Hänen puolisokseen vihittiin
5989 Kirstin; syntynyt noin 1620 Kemiö.
 
5990 Lars; syntynyt noin 1630 Kemiö?.

5992 Johan Mårtensson Mainiemi; syntynyt noin 1610 Kemiö Mainiemi, Västergård, Isäntä 1664-1679, kuollut Kemiö Mainiemi, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin
5993 Brita; syntynyt noin 1610 Kemiö.
 
5996 Nils Grelsson Kylänlapsi; syntynyt noin 1610 Halikko Rikala, Kylänlapsi?, Lampuoti Kylänlapsessa 1634-39 ja Pärnäspäässä 1651-.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Malin; syntynyt noin 1620 Halikko?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5997 Margareta Olofsdotter; syntynyt noin 1620 Halikko.
 
5998 Göran; syntynyt noin 1620 Halikko Angelniemi?.

6000 Simon; syntynyt noin 1640 Sauvo.

6040 Anders Jacobsson Storas; syntynyt noin 1610 Inkoo, Öster Solberg, Storas, Bonde på Storas 1637-71.
Hänen puolisokseen vihittiin
6041 Margareta Tynnisdotter? Tyris; syntynyt noin 1620 Inkoo, Väster Solberg, Tyris.
 
6048 Göran Mårtensson Mangs; syntynyt noin 1610 Sjundeå Böle, Mangs, Rusthållare 1640-1641.
Hänen puolisokseen vihittiin
6049 Karin Thomasdotter; syntynyt noin 1610 Sjundeå.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Erik Bertilsson; syntynyt noin 1610 Sjundeå?, Värd 1624-1666.

6050 Matts Mattsson Stormunks; syntynyt noin 1600 Sjundeå Masaby, Övergård, Värd 1635-56.
Hänen puolisokseen vihittiin
6051 Elin Sigfridsdotter; syntynyt noin 1600 Sjundeå.
 
6052 Lars; syntynyt noin 1600 Sjundeå?.

6054 Olof; syntynyt noin 1600 Sjundeå?.

6060 Henricus Henrici Hagerus; syntynyt noin 1600 Inkoo?, Inkoon kirkkoherra 1633-1656, Hagan isäntä 1625-63, kuollut 1656.
Hänen puolisokseen vihittiin
6061 Karin Abrahamsdotter; syntynyt noin 1600 Inkoo?.
 
6062 Sigfridus Andreæ Korp; syntynyt 1587 Vihti Verkatakkila, Kyrkoherde i Sjundeå 1640, kuollut 1678 Sjundeå Malm.
Hänen puolisokseen vihittiin
6063 Anna Persdotter; syntynyt noin 1590 Sjundeå.
 
6064 Erik Knutsson? Borgars; syntynyt noin 1590 Inkoo Gråmarböle, Borgars?, Bonde 1626-53.
Hänen puolisokseen vihittiin
6065 Margareta Henriksdotter; syntynyt noin 1600 Inkoo.
 
6066 Henrik; syntynyt noin 1600 Inkoo?.

6068 Jöns Eriksson Teira; syntynyt noin 1590 Inkoo Täkter, Teira, Bonde 1624-44.
Hänen puolisokseen vihittiin
6069 Elin Olofsdotter; syntynyt noin 1590 Inkoo.
 
6072 Klas Larsson Smeds; syntynyt noin 1610 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde på Smeds 1637-70.
Hänen puolisokseen vihittiin
6073 Brita Thomasdotter; syntynyt noin 1620 Inkoo.
 
6076 Thomas Thomasson; syntynyt noin 1620 Inkoo Rådkila, Skallas, Bonde på Skallas 1643-77.
Hänen puolisokseen vihittiin
6077 Anna Eriksdotter; syntynyt noin 1620 Inkoo.
 
6078 Olof; syntynyt noin 1630 Inkoo.

6120 Hans Hansson Stolle; syntynyt 1615 Sverige?, Hammarsmed vid Lögdö bruk, kuollut 8 maaliskuuta 1691 Ljustorps kungsgård.

6122 Frans Françoisson Dubois; syntynyt noin 1636 Sverige?, Kolare, medlem av en gammal Vallon släkt, kuollut 14 joulukuuta 1700 Lögdö Bruksförsamling.
Hänen puolisokseen vihittiin
6123 Märta Johansdotter; syntynyt 1634 Sverige, kuollut 1705 Lögdö bruksförs.
 
6126 Jon Rölund; syntynyt noin 1650 Sverige.

6128 Matts Klemetsson; syntynyt noin 1630 Karjaa Mustio?, Spijksmed i Mustio 1694.
Hänen puolisokseen vihittiin
6129 Karin; syntynyt noin 1630 Karjaa?.
 
6130 Matts Andersson Keij; syntynyt 1616 Sverige, Mästersmed 1656, ålderman 1669, kuollut 1 toukokuuta 1697 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin
6131 Ingeborg Henricsdotter; syntynyt 1616 Sverige, kuollut 1 toukokuuta 1697 Karjaa Mustio.
 
6132 = 6130 (Matts Andersson Keij)
 
6133 = 6131 (Ingeborg Henricsdotter)
 
6134 Erik Sigfridsson Ingman; syntynyt noin 1630 Karjaa Bällby, Ytter, Isäntä 1650-, lautamies, nimismies, kuollut 1679 Karjaa Bällby.
Hänen puolisokseen vihittiin
6135 Brita; syntynyt noin 1630 Karjaa?, kuollut jälkeen 1680 Karjaa Bällby.
 
6136 Adam Klasson Korpis; syntynyt noin 1630 Sjundeå, Måg, rusthållare på Korpis i Sjundeå 1665-87, kuollut noin 1687 Sjundeå Flyt, Korpis.
Hänen puolisokseen vihittiin
6137 Kirstin Eriksdotter Korp; syntynyt noin 1630 Sjundeå Flyt, Korpis, Rusthållarsdotter från Flyth, kuollut jälkeen 1687 Sjundeå Flyt, Korpis.
 
6138 Måns Mattsson Myrberg; syntynyt noin 1590 Sjundeå Myrans, Storgård, Bonde på Myrans Storgård i Sjundeå 1624-41, ratsumies.
Hänen puolisokseen vihittiin
6139 Valborg Thomasdotter; syntynyt noin 1600 Sjundeå, kuollut jälkeen 1653 Sjundeå Myrans, Storgård.
 
6140 Henrik Heinas; syntynyt noin 1640 Lojo Lill-Tötar, Heinas.


Sukupolvi XIV
 
8196 Matts Olofsson Granö; syntynyt noin 1560 Terjärv.

8224 Olavi Olavinpoika Torp; syntynyt 1570 Evijärvi, Isäntä Torpassa 1602-1635, lautamies Vetelissä, kuollut noin 21 maaliskuuta 1635 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1590.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1603.
8226 Lauri Olavinpoika Svartsjö; syntynyt noin 1590 Teerijärvi, kuollut Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
8227 Kaarina Matintytär Virkkala; syntynyt noin 1600 Kaustinen, kuollut 13 kesäkuuta 1697 Veteli.
 
8228 Lauri Juhonpoika Löija; syntynyt 1589 Veteli, Löjan isäntä 1634-63, lautamies, kuollut 1669 Veteli.
Hänen puolisokseen vihittiin
8229 Kaisa Mikontytär; syntynyt 1590 Veteli, kuollut 1690 Veteli.
 
8230 Johan Saari; syntynyt noin 1600 Kaustinen?.

8232 Olavi Laurinpoika Hyytinen; syntynyt 1560 Saarijärvi, Isäntä 1584-1616, kuollut 1597 Pietarsaari.

8240 Matts Larsson Lassfolk; syntynyt noin 1610 Ähtävä, Sotilas 1628, talollinen 1632-69, kuollut 1698.

8244 Lars Mattsson Hästbacka; syntynyt noin 1600 Terjärv.

8246 Per Danielsson Hästbacka Ravall; syntynyt 1595 Teerijärvi, Ravalssin isäntä 1637-58, kuollut 6.1653 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1620 Teerijärvi Hästbacka
8247 Margareta Andersdotter; syntynyt 1598 Terjärv.
 
8248 Olof Mattsson Kolam; syntynyt 1592 Karleby, Kolam by.

8264 Matti Juhonpoika Virkkala; syntynyt 1581 Kaustinen, Isäntänä 1626-1637, Kaustisen hollimestari, kuollut 1637 Kaustinen.
Hänen puolisokseen vihittiin
8265 Kaarina; syntynyt noin 1580 Kaustinen?.
 
8266 Antti Juhonpoika Paavola; syntynyt 1586 Veteli, kuollut 1642 Kaustinen.

8270 = 8248 (Olof Mattsson Kolam)
 
8272 Knuutti Heikinpoika Kaustinen; syntynyt noin 1570 Kaustinen, Isäntä 1599-1633.

8284 Hans Andersson Wikar; syntynyt noin 1578 Kronoby, Klockare i Kroboby, kuollut 1650.

8306 Eskil Yrjönpoika Pokelainen; syntynyt 1620 Vimpeli, kuollut 12 lokakuuta 1693 Vimpeli.
Hänen puolisokseen vihittiin
8307 Anna Laurintytär Björknäs; syntynyt 1617 Vimpeli, kuollut 30 toukokuuta 1697 Vimpeli.
 
8488 Per Hansson Kolam-Kuhalampi; syntynyt 1565 Teerijärvi, Kolam.

8492 Anders Larsson Lybeck; syntynyt 1555 Kronoby.

8496 Olof Michelsson Långnäs; syntynyt 1566 Kronoby Hopsala.

8562 Karl; syntynyt noin 1610 Terjärv.

8568 Karl Döfnäs; syntynyt noin 1630 Teerijärvi.

8570 Lars Andersson Lillrank; syntynyt 1633 Teerijärvi, kuollut 16 marraskuuta 1712 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
8571 Sara Danielsdotter; syntynyt 1631 Terjärv, kuollut 30 huhtikuuta 1706.
 
8572 Per Persson Hästbacka; syntynyt 1631, Ravalssin isäntä, kuollut 5 huhtikuuta 1703 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1660 Teerijärvi
8573 Margareta Andersdotter; syntynyt 1625 Teerijärvi.
 
10256 Kristoffer Ottosson Grothusen; syntynyt 1550 Liivinmaa, kuollut 1600.
Hänen puolisokseen vihittiin
10257 Catharina Georgsdotter von Lüdinghausen; syntynyt noin 1550.
 
10258 Bernhard Henriksson Rehbinder; syntynyt noin 1580 Livland, kuollut 6 tammikuuta 1627.
Hänen puolisokseen vihittiin 1603
10259 Elisabet von Vietinghoff; syntynyt noin 1580.
 
10260 Bengt Larsson Sabelhierta; syntynyt noin 1550, kuollut 1615.
Hänen puolisokseen vihittiin
10261 Birgitta Jakobsdotter Krako; syntynyt noin 1550.
 
10262 Axel Eriksson Stålarm; syntynyt 1560 Karjaa Grabbacka, Vänrikki, nimismies, komissaario, Grabbackan isäntä, kuollut 8 maaliskuuta 1617.
Hänen puolisokseen vihittiin 1598 Viipurin linna
10263 Märta Jöransdotter Boije af Gennäs; syntynyt 1578 Tallinna linna, kuollut 1627 Tukholma.
 
10270 Torsten Henriksson Ekelöf; syntynyt noin 1570 Sipoo Norrkulla?, kuollut 1633.
Hänen puolisokseen vihittiin
10271 Carin Bengtsdotter Sabelhierta; syntynyt noin 1570.
 
10400 = 5218 (Markus Matinpoika Kouko)
 
10401 = 5219 (Maria Jaakontytär Mantila)
 
10408 Matti Erkinpoika Iso-Loppi; syntynyt noin 1525, Ilmajoen Iso-Lopin isäntä 1546-1582, kuollut Ilmajoki ?.

10410 = 5206 (Yrjö Jaakonpoika Ilkka)
 
10412 Jaakko Prusinpoika Tuomaala; syntynyt 1535 Lapua,Tuomaala, Isäntä Lapuan Ilkkalassa1553,1558-95 1553,1558-1595.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , N n Laurintytär Ilkka; syntynyt 1535 Lapua,Ilkkala.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
10413 NN; syntynyt noin 1560 Lapua.
 
10416 Sipi Parta; syntynyt noin 1600 Savo?.

10418 Antti; syntynyt noin 1600 Savo?.

10420 Heikki Niininiemi; syntynyt noin 1610 Kuortane.

10422 Kaarle Erkinpoika Niinimaa; syntynyt 1630 Alavus, Talollinen,uudistilallinen, isäntä 1671-81, kuollut 1680 Alavus.
Hänen puolisokseen vihittiin
10423 Maria Pertuntytär Putula; syntynyt 1630 Alavus, Talollisen tytär, isäntä 1686-96, kuollut jälkeen 1696 Alavus.
 
10428 Martti Mikonpoika Ranta; syntynyt noin 1600 Ilmajoki ?, Ilmajoen Rannan isäntä 1631-1651.
Hänen puolisokseen vihittiin
10429 Marketta Matintytär Ranta; syntynyt noin 1600 Ilmajoki?.
 
10432 Tuomas; syntynyt noin 1600 Ilmajoki?.

10434 Sipi Yrjönpoika Yrjänäinen; syntynyt 6.1610 Kauhajoki Kirkonkylä, Yrjänäinen, Isäntä 1646-54, kuollut 1663 Kauhajoki.

10436 Matti Heikinpoika Kouko; syntynyt 1589 Jalasjärvi, Talollinen.

10440 Perttu Klemetinpoika Plosila; syntynyt 1610 Kurikka, Tassin isäntänä 1635-1642, kuollut 4 toukokuuta 1690 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Aune Jaakontytär; syntynyt 1632 Kurikka.
10442 Eino Paavola; syntynyt noin 1610 Kurikka.

10446 Matti Eskonpoika; syntynyt 1587 Ilmajoki, Vävy, isäntä 1620-46.

10448 Kreko Tapaninpoika Hirvelä; syntynyt 1600 Kurikka, Isäntä 1624-1646 Hirvelässä.
Hänen puolisokseen vihittiin 1620.
10456 Yrjö Matinpoika Torkko; syntynyt 1605 Kurikka, Krekolan isäntä välillä 1644 - 1674 Kurikassa, kuollut 1686 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
10457 N n Brusiuksentytär Krekola; syntynyt noin 1605.
 
10460 Matti Sipinpoika Säntti; syntynyt 1595 Kurikka, Kurikan Säntin isäntä 1617-1662, kuollut 1662 Kurikka, Säntti.
Hänen puolisokseen vihittiin 1617
10461 Valborg Mikontytär; syntynyt 1600, kuollut 1679 Kurikka.
 
10468 = 5314 (Tuomas Yrjönpoika Saari)
 
10469 NN Heikintytär Kirkon-Kokkola; syntynyt noin 1620.
 
10470 Jaakko Erkinpoika Uppa; syntynyt 1595 Ilmajoki, Seinäjoen Upan isäntänä n. 1628-1663, kievarinpitäjä, kuollut 31 tammikuuta 1692 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
10471 Barbro Matintytär? Stutaeus?; syntynyt 1595 Ilmajoki, kuollut 21 joulukuuta 1684 Ilmajoki (h).
 
10480 Heikki Olavinpoika Koskue; syntynyt 1603 Ikaalinen, Isäntä, postitalonpoika 1656-76, kuollut 1686 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1626 Jalasjärvi
10481 Kaarina; syntynyt 1605 Jalasjärvi.
 
10488 = 10480 (Heikki Olavinpoika Koskue)
 
10489 = 10481 (Kaarina)
 
10576 Markku Juhonpoika Iso-Kurikka; syntynyt 1580 Ilmajoki, Iso-Kurikka, Kurikan isäntä1603-1662, kuollut 1672 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
10577 Kerttu Kreintytär Krekola; syntynyt 1582 Kurikka, kuollut 1646 Kurikka.
 
10588 Knuutti Laurinpoika Ala-Kojola; syntynyt noin 1620 Lapua, Isäntä Ala-Kojolassa.

10596 Lauri Klemetinpoika Saari; syntynyt 1625 Kurikka, Vävyisäntä 1648-1688, kuollut 23 maaliskuuta 1688 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1644 Ilmajoki
10597 Maria Tuomaantytär Jaakko-Kokko; syntynyt 1625 Ilmajoki, kuollut 13 toukokuuta 1697 Ilmajoki.
 
10598 = 5368 (Erkki Matinpoika Kylmäjyrä)
 
10599 = 5369 (Valborg Pertuntytär ? Pirilä)
 
10600 = 5206 (Yrjö Jaakonpoika Ilkka)
 
10602 Tuomas Tuomaanpoika Mommo?; syntynyt 1593 Alavus, Vävy, Tusan kolmas isäntä 1619-1654.
Hänen puolisokseen vihittiin
10603 N n Erkintytär Tusa; syntynyt 1600 Alavus.
 
10604 Heikki Niilonpoika Ala-Ikkala; syntynyt noin 1600 Virrat?, Isäntä 1639-1679, lm 1658-1679, kuollut Virrat.
Hänen puolisokseen vihittiin
10605 Pirkko Tapanintytär; syntynyt noin 1600 Virrat?.
 
10608 = 5208 (Antti Sipinpoika Parta)
 
10609 = 5209 (Elina Antintytär)
 
10610 Jaakko Markuksenpoika Kouko; syntynyt 1630 Peräseinäjoki, Talollinen, kuollut 1697 Peräseinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1 tammikuuta 1650
10611 Brita Filpuntytär Jokipii; syntynyt noin 1634 Jalasjärvi, kuollut 1694 Peräseinäjoki.
 
10616 Simo Antinpoika Vähä-Loppi; syntynyt 1584 Ilmajoki, Isäntänä 1629-1645, kuollut 1645.
Hänen puolisokseen vihittiin
10617 Valborg; syntynyt noin 1585 Ilmajoki?.
 
10620 = 10610 (Jaakko Markuksenpoika Kouko)
 
10621 = 10611 (Brita Filpuntytär Jokipii)
 
10622 Jaakko Jaakonpoika Yli-Antila; syntynyt 1630 Kurikka,Tuiskula, Yli-Antila, Isäntänä 1646-1674 Yli-Antila, Kurikka, kuollut 1691 Kurikka, Yli-Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin
10623 Kaarina Heikintytär; syntynyt 1630, kuollut 1675 Kurikka, Yli-Antila.
 
10624 Perttu Tapaninpoika Pirilä; syntynyt noin 1590 Ilmajoki, Isäntä 1629-1660, kuollut Ilmajoki Pirilä.
Hänen puolisokseen vihittiin
10625 Tytär Luhtasela; syntynyt noin 1590 Ilmajoki.
 
10626 Tapani Matinpoika Hölsö; syntynyt noin 1610 Ylistaro Topparla, Hölsölä, Hölsön isäntä.

10628 Yrjö Plusinpoika Kohtala; syntynyt noin 1557 Kurikka, Isäntä 1593-1638 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
10629 Agate; syntynyt noin 1560.
 
10632 Hannu Paavonpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1586 Ilmajoki, Peltoniemen isäntä 1625-1649, Ilmajoen nimismies.
Hänen puolisokseen vihittiin
10633 Matleena Paavontytär; syntynyt noin 1584 Ilmajoki.
 
10634 Mikko Jaakonpoika Ilkka; syntynyt 1567 Ilmajoki Ilkkala, Ratsutilallinen, valtiopäivämies,piispan sakkovout, kuollut 1642 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1600 Ilmajoki, N n; syntynyt 1578 Ilmajoki, kuollut 1614 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1616 Vähäkyrö
10635 Petronella Nilla* Joosepintytär Seppilä; syntynyt 11 toukokuuta 1593 Vähäkyrö Kuuttila, Seppilä, Ilkan talon emäntä., kuollut 11 toukokuuta 1679 Ilmajoki.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1647 Matti Erkinpoika Kylmäjyrä; syntynyt 1602 Kurikka Kylmäjyrä, Talollinen 1642-71,majatalonpitäjä,leski, lm, kuollut jälkeen 1671 Kurikka.

10636 Mikko Joosepinpoika Seppälä; syntynyt 1613 Ilmajoki, Vävyisäntänä Ilmajoen Yli-Kokkolassa v.1650-1681, kuollut ennen 24 elokuuta 1685 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin Kokkola,IImajoki
10637 Agda Heikintytär Kirkon-Kokkola; syntynyt noin 1620 Ilmajoki, kuollut 15 helmikuuta 1691 Ilmajoki.
 
10638 Niilo Erkinpoika Riippi; syntynyt noin 1610 Teuva, Isäntä Teuvan Riipin talossa 1663-1683.
Hänen puolisokseen vihittiin
10639 Kerttu Pietarintytär Kauppila; syntynyt noin 1620 Teuva.
 
10664 Anders Jönsson Neostadius; syntynyt 1563 Nykarleby, Drakabackan tilan omistaja 1625-1629 Forsbyssä.
Hänen puolisokseen vihittiin
10665 NN Kristersdotter; syntynyt noin 1590.
 
10666 Kasparus Martini Alstadius; syntynyt 1560 Ahlstad, Malmöhus, Vähänkyrön ensimmäinen pappi, kirkkoherra 1608, kuollut 1608 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin 1596 Vähäkyrö
10667 Agneta Johansdotter Frese; syntynyt 1579 Laihia, kuollut 1691 Laihia.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Sigfridus Johannis; syntynyt noin 1550, Laihian kirkkoherra 1611, kuollut 1621 Laihia?.

10680 Nils Hemmingsson Gissla; syntynyt noin 1640 Ruotsi, kuollut 1684.
Hänen puolisokseen vihittiin
10681 Sara Diriksdotter; syntynyt noin 1640.
 
10682 Iisak Hansson Sinius; syntynyt 1614.
Hänen puolisokseen vihittiin
10683 Helena Duvel; syntynyt noin 1615, kuollut 1691.
 
10684 Gustaf Larsson Lithovius; syntynyt 1632 Liminka, Limingan kirkkoherra, kuollut 1685 Liminka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1653 Liminka
10685 Elisabet Olofsdotter Heikkola; syntynyt 1630 Oulu, kuollut 25 helmikuuta 1674 Liminka.
 
10686 Jakobus Henrici Brennerus; syntynyt 5.1607 Korsholm, Rovasti, Kruununkylä, valtiopäivämies, kuollut 13 tammikuuta 1685 Kronoby; Kruununkylä.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 7 lokakuuta 1638, Margaretha Knutsdotter Westzynthius; syntynyt 21 syyskuuta 1602 Pietarsaari, kuollut 14 joulukuuta 1667 Kronoby.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 30 marraskuuta 1668
10687 Brita Martinintytär Gammal; syntynyt noin 1642 Vörå?, kuollut 8 huhtikuuta 1682 Kruununkylä ?.
 
10736 Matti Erkinpoika Kylmäjyrä; syntynyt 1602 Kurikka Kylmäjyrä, Talollinen 1642-71,majatalonpitäjä,leski, lm, kuollut jälkeen 1671 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1647, Petronella Nilla* Joosepintytär Seppilä; syntynyt 11 toukokuuta 1593 Vähäkyrö Kuuttila, Seppilä, Ilkan talon emäntä., kuollut 11 toukokuuta 1679 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1620
10737 NN; syntynyt 1602, kuollut 1646 Kurikka.
 
10738 = 10624 (Perttu Tapaninpoika Pirilä)
 
10739 = 10625 (Tytär Luhtasela)
 
10744 Matti Tapaninpoika Halkola; syntynyt 1610.
Hänen puolisokseen vihittiin
10745 Brita; syntynyt noin 1610.
 
10768 Matias Eriksson Falck; syntynyt noin 1630, Kruununvouti, kuollut 7 syyskuuta 1685.
Hänen puolisokseen vihittiin 1663
10769 Maria Alexandersdotter Reeth; syntynyt noin 1630.
 
10770 Samuel Larsson Reuter; syntynyt noin 1625 Pälkäne, Viipurin linnansaarnaaja, Siikaniemen kirkkoherra, rovasti, kuollut 1679 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin 1654
10771 Margareta Johansdotter Vogel; syntynyt noin 1630, kuollut 1719 Viipuri.
 
10776 Matheus Erici Florinus; syntynyt noin 1600, Paimion kirkkoherra 1659, kuollut 27 helmikuuta 1669 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin
10777 Elisabet Henriksdotter; syntynyt noin 1600 Paimio.
 
10778 Erik Olofsson; syntynyt noin 1620 Västergötland, Ruotsi, kuollut 22 marraskuuta 1669.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 syyskuuta 1644
10779 Karin Eriksdotter Pihl; syntynyt noin 1620.
 
10780 Jesper Pedersson Kruus; syntynyt noin 1630.
Hänen puolisokseen vihittiin
10781 Anna; syntynyt noin 1630.
 
10782 Göran Herenia; syntynyt noin 1630.

11008 Thomas Steen; syntynyt noin 1580 Punkalaitumen Kivenojan kylästä, Kauppias Porissa, Korpraali, kuollut Pori.
Hänen puolisokseen vihittiin
11009 Brita; syntynyt noin 1580, kuollut 1645 Pori.
 
11012 Thomas Arctopolitanus; syntynyt noin 1570.

11016 Markus Simonpoika Knuutila; syntynyt noin 1600, Knuutilan isäntä isänsä jälkeen, kuollut 18 helmikuuta 1653 Rauma.
Hänen puolisokseen vihittiin
11017 Agnes Markuksentytär; syntynyt noin 1600, kuollut 1655.
 
11022 Mårten Olofsson Gråå; syntynyt noin 1580, Huittisten Naatulan omistaja, läänitysvouti, kuollut 1641.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1630, Margareta Sigfridsdotter Tacku; syntynyt noin 1590 Huittinen.
11028 Simon Blanckenhagen; syntynyt noin 1560 Saksa, Pärnun kirkkoherra 1588.
Hänen puolisokseen vihittiin
11029 Gerdruta Henriksdotter Soldaus; syntynyt noin 1570.
 
11030 NN Wagner; syntynyt noin 1570.

11036 Jonas Simonis; syntynyt noin 1573 Öland, Ålemin seurakunnan kirkkoherra, kuollut 12 helmikuuta 1652 Ålem socken , Kalmar län.
Hänen puolisokseen vihittiin 1604
11037 Karin Danielsdotter Fromme; syntynyt 1588 Aspö socken , Södermanlands län, kuollut 20 kesäkuuta 1647 Ålem socken , Kalmar län.
 
11044 Hans Thesleff; syntynyt 1569 Lübeck, Kauppias, raatimies, kuollut 1615 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin 1600 Viipuri
11045 Katarina Henriksdotter Stråhlmann; syntynyt noin 1572 Viipuri, kuollut 1651.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Hans Croëll; syntynyt noin 1570 Saksa, Pormestari Viipurissa, kuollut 1627 Viipuri.

11052 Samuel Andreae Grubb; syntynyt noin 1580 Luleå, Professori, Ruotsin Övervålan kirkkoherra, kuollut 9 kesäkuuta 1662 Vålå.
Hänen puolisokseen vihittiin
11053 Kerstin Olofsdotter Nycopensis; syntynyt noin 1580, kuollut 1618.
Hänen edellinen miehensä oli Elias Magni Rhalambius; syntynyt noin 1580, Professor i filosofi i Uppsala, kuollut 1608 Uppsala.

11054 Petrus Michaelis Mikonpoika Mattila; syntynyt noin 1560 Lohtaja, Rovasti, kuollut 1647 Kalajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
11055 Magdalena Östenintytär Sursill; syntynyt noin 1562 Uumaja, Ruotsi, Kalajoen pappilan emäntä, kuollut 1650.
 
11058 William Jämse; syntynyt noin 1580, Kauppias Turussa, kuollut 1623 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
11059 Elin Anna Johansdotter Klöfverblad; syntynyt 1602, kuollut 18 elokuuta 1661 Turku.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Robert Rancken; syntynyt noin 1600 Saksa?, kuollut 16 syyskuuta 1666 Turku.

11062 Gevert Bugenhagen; syntynyt noin 1590 Saksa, Oikeusneuvosmies, kuollut 1636 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
11063 Dorothea von Sauchen; syntynyt noin 1590.
 
11068 Krister Simonsson Elephant; syntynyt noin 1590, Tykistön päällikkö Savonlinnassa, kuollut 1655 Sääminki, Pihlajaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin
11069 Karin Henriksdotter; syntynyt noin 1590, kuollut jälkeen 1657.
 
11070 Jonas Jakobsson Schruuf; syntynyt noin 1600, kuollut noin 1650.
Hänen puolisokseen vihittiin
11071 Helena Martinsdotter Pröbsting; syntynyt noin 1600 Narva, Viro, kuollut 1670 Tukholma, Ruotsi.
Hänen edellinen miehensä oli Lars Jönsson; syntynyt noin 1600.

11084 Erik Jespersson Lilliesköld till Haneberg; syntynyt 1581 Västergötland, kuollut 1678.
Hänen puolisokseen vihittiin
11085 Kerstin Jönsdotter; syntynyt noin 1590.
 
11086 Peder Larsson Alebeck; syntynyt noin 1600, Maaherra inkerinmaalla, kuollut 1653.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 26 elokuuta 1647, Anna Maria Stormhatt; syntynyt noin 1620, kuollut 1699.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 27 helmikuuta 1631
11087 Margareta Bogislausdotter von Rosen; syntynyt noin 1610, kuollut 1645.
 
11176 Bartholdus Andreae Kettunius; syntynyt noin 1550, Jääsken kirkkoherra, kuollut 1634 Jääski.

11178 Bertil Hansson; syntynyt noin 1600.

11180 Georg Marcusson Helsingius; syntynyt noin 1600.

11182 Sunik Holst; syntynyt noin 1600 Viipuri?, Porvari Viipurissa, kuollut 1657 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , NN Jostdotter Kölling; syntynyt noin 1600 Viipuri?.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
11183 Margareta Hansdotter Tesche; syntynyt noin 1620 Viipuri.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Henrik Henriksson Kölling; syntynyt noin 1640 Viipuri, Viipurilainen kauppias ja vaakamestari.

11190 Anders Georg Kyander; syntynyt 1630 Mikkeli, Rantasalmen kirkkoherra, kuollut 4 syyskuuta 1692 Rantasalmi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1678 Rantasalmi, Helena Andersdotter Rundeel; syntynyt 1657 Kangasala Sorola.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) Rantasalmi
11191 Emerentia Aronsdotter Klöfversköld; syntynyt noin 1630, kuollut 1680.
 
11256 Thomas Clayhills; syntynyt 6 maaliskuuta 1626 Dundee, Angus, Scotland.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1660 Riika, Latvia
11257 Anna Hansdotter Semann.
 
11258 Carsten Christian Thomasson Drenteln; syntynyt noin 1630.
Hänen puolisokseen vihittiin
11259 Elisabet Römer; syntynyt 2 toukokuuta 1628 Tallinna, Viro.
 
11260 = 2756 (Nils Olofsson Printz)
 
11261 = 2757 (Elisabet Henriksdotter Blanckenhagen)
 
11262 Peter Justus Jostsson Timmerman; syntynyt 1643, Raatimies, kuollut 1726 Viipuri rsrk.
Hänen puolisokseen vihittiin
11263 Helena Johansdotter Tesche; syntynyt noin 1655 Viipuri, kuollut 1692.
 
11264 Juho Tuomaanpoika Bindar Marttila; syntynyt 1600 Vähäkyrö Selkämäki, Bindarin isäntä 1631, kuollut noin 1676 Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
11265 Malin Mikontytär Flander; syntynyt noin 1614 Vähäkyrö Perkiö, kuollut ennen 1686 Vähäkyrö Selkämäki.
 
11266 Sipi Hannunpoika Lill-Mullo; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Saarenpää, Mullola, Vähämullon isäntä, kuollut 1685 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
11267 Kaisa Simontytär Rövar; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Rövarla, kuollut noin 1676 Vähäkyrö Rövarla.
 
11268 Sipi Matinpoika Iso-Sauso; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1635-1668, lautamies, kuollut jälkeen 1670 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) liit- 6, Kaarina Sipintytär; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö?, Sauson palkollinen.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11269 Maria Juhontytär Heikkilä; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Savilahti.
 
11270 Juho Matinpoika Eskelä; syntynyt 1607 Vähäkyrö Merikaarto, Eskelän isäntä 1632-69, kuollut 1669 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Margeta Olavintytär; syntynyt noin 1607 Vähäkyrö Merikaarto?, kuollut 1668 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11271 NN Heikintytär Iso-Kukko; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Merikaarto.
 
11272 Tuomas Yrjönpoika; syntynyt 1603 Vähäkyrö, Vävyisäntä 1635-55, kuollut ennen 1678 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Aune Simontytär Iso-Mullo; syntynyt noin 1605 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Liisa; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö?.
Hänen puolisokseen vihittiin (3)
11273 Aune Simontytär Iso-Mullo; syntynyt noin 1605 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo.
 
11274 Martinus Caspari Alstadius; syntynyt 1597 Vähäkyrö, Vähänkyrön kirkkoherra 1646, kappalaisena 1626-1645. OstiOjanperän talon, kuollut 6.1667 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin 1614 Vähäkyrö
11275 Aune Jaakontytär Tavastius; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö, kuollut noin 1683 Vähäkyrö.
 
11276 Mårten; syntynyt noin 1600 Vasa?.

11278 Frans Sipinpoika Hakola; syntynyt 1593 Vähäkyrö Greggilä, Is 1615-40.
Hänen puolisokseen vihittiin
11279 Kaisa Yrjöntytär Kauppila; syntynyt noin 1610 Isokyrö Ritaala, kuollut Vähäkyrö.
 
11280 = 11272 (Tuomas Yrjönpoika)
 
11281 Brita Josefintytär Ruths; syntynyt noin 1620 Oravais, kuollut 1669 Vähäkyrö Saarenpää.
 
11282 Matti Tuomaanpoika Tuori; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Ojaniemi, Tuorin isäntä 1640-75, kuollut noin 1675 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , NN Tuomaantytär Maanmies; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Kuuttila.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11283 NN Israelintytär Myntti; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö, kuollut ennen 1670 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
11284 Erkki Matinpoika; syntynyt 1597 Vähäkyrö Selkämäki, Selkämäen Torkon uusi isäntä 1634-1661, kuollut noin 1674 Vähäkyrö Selkämäki, Torkko.
Hänen puolisokseen vihittiin
11285 Margareta Kerttu* Olavintytär Filla; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Haarajoki, kuollut ennen 1683 Vähäkyrö Selkämäki.
 
11286 Juho Simonpoika Rövar; syntynyt 1619 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin isäntä 1649-59, kuollut 1659 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin
11287 Kenentytär; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö.
 
11296 Yrjö Matinpoika Stor-Holtti?; syntynyt noin 1563 Vähäkyrö Merikaarto, Vävy, Vähänkyrön Skarran isäntä 1609-1644.
Hänen puolisokseen vihittiin
11297 Anna Erikintytär Skarra; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Merikaarto.
 
11298 Tuomas; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö?.

11322 Kreki; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö?.

11324 Jaakko Yrjönpoika; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Saarenpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
11325 Brita Matintytär Rullo; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Tervajoki.
 
11326 Matti Heikinpoika Trondi; syntynyt 1598 Vähäkyrö Tapoila, kuollut 1660.
Hänen puolisokseen vihittiin
11327 Barbro Heikintytär Eerola; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
11328 = 5670 (Kreki Fransinpoika Antila)
 
11330 Erkki Klemetinpoika Muncki; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Hyyriä, Isäntä 1628-59.

11336 Matti Eskonpoika Kaija; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Saarensivu, Is 1620-25, kuollut noin 1665 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Brita Kreintytär Akkola; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Saarensivu, kuollut noin 1662 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
11337 Brita Heikintytär Pörn; syntynyt noin 1600 Korsholm Veikars.
 
11338 Juho Heikinpoika Iso-Kukko; syntynyt 1605 Vähäkyrö Merikaarto, Is. 1635-69.

11340 Frans Antila; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen puolisokseen vihittiin
11341 Aune Matintytär; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö, Leski 1619.
 
11344 Jaakko Pertunpoika Jokipii; syntynyt 1557 Jalasjärvi, Isäntä 1604-1636, kuollut 1636 Jalasjärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
11345 NN Laurintytär Lammi; syntynyt noin 1550 Jalasjärvi.
Hänen edellinen miehensä oli Jaakko Antinpoika; syntynyt noin 1550, Isäntänä 1597-1609, kuollut Jalasjärvi.

11348 Yrjö Nisiuksenpoika Luopajärvi; syntynyt 1593 Jalasjärvi, Isäntä 1625-1650, kuollut 1650.

11350 Matti Matinpoika Stutaeus; syntynyt 1583 Ilmajoki, Tal.isäntä 1608-1637, kuollut noin 1642 Ilmajoki.

11360 Matti Juhonpoika Bindar Marttila; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Selkämäki, Bindarin isäntä 1670, kuollut Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
11361 Valpuri Juhontytär Heiri; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Hiiripelto.
 
11368 = 11266 (Sipi Hannunpoika Lill-Mullo)
 
11369 = 11267 (Kaisa Simontytär Rövar)
 
11370 = 11264 (Juho Tuomaanpoika Bindar Marttila)
 
11371 = 11265 (Malin Mikontytär Flander)
 
11372 Juho Kreinpoika Kolkki; syntynyt noin 1625 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1669-1686, kuollut noin 1686 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
11373 Anna Laurintytär Rövar; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Rövarla, kuollut noin 1674 Vähäkyrö Merikaarto.
 
11374 Paavo Matinpoika Knooka; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Merikaarto?.
Hänen puolisokseen vihittiin
11375 Kaarina Kreintytär Trasti; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Juho Jaakonpoika Knooka; syntynyt 1613 Vähäkyrö Merikaarto, Knookan isäntä 1645-85.

11376 Matti Heikinpoika; syntynyt noin 1620 Ilmajoki, Vävy, isäntänä 1663-1671, kuollut 1682 Ilmajoki Nikkola.
Hänen puolisokseen vihittiin
11377 Hanna Yrjöntytär Rinta-Nikkola; syntynyt noin 1620 Ilmajoki, kuollut 10 syyskuuta 1713 Ilmajoki.
 
11378 Yrjö; syntynyt noin 1610 Ilmajoki?.

11380 Hannu Paavonpoika Korhonen; syntynyt noin 1600 Kauhajoki, Vävy. isäntänä 1632-1658.
Hänen puolisokseen vihittiin
11381 Valborg Berhandintytär Latva-Nikkola; syntynyt noin 1610 Ilmajoki, kuollut 1693 Ilmajoki.
 
11382 Perttu; syntynyt noin 1610 Ilmajoki?.

11384 Matti Erkinpoika Stor-Holtti; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1659-1679.
Hänen puolisokseen vihittiin
11385 Brita Matintytär Akkola; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Saarensivu.
 
11386 Juho Heikinpoika Störvi; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Merikaarto, Törvin isäntä 1662-1686, kuollut 13 helmikuuta 1708 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
11387 Valpuri Mikontytär Seppälä; syntynyt noin 1622 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut jälkeen 1708 Vähäkyrö Merikaarto.
 
11388 Grels Pedersson Willför; syntynyt 1597 Korsholm Staversby, Isäntä 1618-45.
Hänen puolisokseen vihittiin
11389 Brita; syntynyt noin 1600 Korsholm?.
 
11392 Pietari Yrjönpoika Yli-Koskela; syntynyt 1592 Lapua, Isäntä 1620-67, kuollut 1667 Nurmo.

11394 Pentti Matinpoika Sonni; syntynyt 1621 Lapua/Nurmo, kuollut 30 kesäkuuta 1689 Lapua YliNurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
11395 Marketta Yrjöntytär Soini; syntynyt noin 1600 Nurmo, kuollut 23 helmikuuta 1690 Lapua YliNurmo.
 
11400 Mikko; syntynyt noin 1580 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin
11401 NN Jaakontytär? Teikari; syntynyt noin 1580 Lapua Haapakoski, Mikon vaimon henkilöllisyys on olettama.
 
11402 Yrjö Tuomaanpoika Martikkala; syntynyt 1586 Nurmo, Isäntä 1604-1630, kuollut Nurmo.

11408 Olavi Vilpunpoika; syntynyt noin 1580 Lapua, Isäntä Lapuan Kaarassa 1604-11, kuollut 1611 Lapua.
Hänen puolisokseen vihittiin
11409 Valborg Matintytär Pernoja; syntynyt noin 1580 Lapua, Isäntä 1612-19.
 
11416 Tapani Olavinpoika Jääskä; syntynyt 1566 Alavus, Isäntä 1603-1643.

11420 Yrjö Saukko; syntynyt noin 1590 Alavus?.

11422 Lauri; syntynyt noin 1590 Alavus?.

11432 Heikki Mikonpoika Heikkilä; syntynyt noin 1560 Lapua, Isäntä 1603-36.

11436 = 5710 (Kreki Yrjönpoika Saukko)
 
11437 = 5711 (Kaisa Laurintytär)
 
11472 Henrik Jåfs; syntynyt noin 1570 Vörå Rekipelto?.

11496 Matts Jönsson Qveflander; syntynyt noin 1530 Kvevlax, Bonde 1550-80.

11520 Olof Kullas; syntynyt noin 1570 Vörå Lotlax, Kullas.

11528 Matts Norken; syntynyt noin 1540 Vörå Lotlax.

11552 Söyrinki Severi* Matinpoika Kylmäjyrä; syntynyt 1620 Kurikka, Isäntä Yli-Korvolassa 1663-82, kuollut Isokyrö Tuurala.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Anna Jaakontytär; syntynyt noin 1620 Isokyrö?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11553 NN Tuomaantytär Yli-Korvola; syntynyt noin 1625 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola.
 
11556 Matts Olofsson Haldin; syntynyt noin 1610 Korsholm Voitby, Bonde 1631-1662, kuollut noin 1662.

11558 Jacob; syntynyt noin 1610 Korsholm?.

11560 Hans; syntynyt noin 1610 Kvevlax?.

11562 Philip Filpus*; syntynyt noin 1610 Vörå?.

11564 Michel Markusson Jåvs; syntynyt noin 1625 Kvevlax Vassor, Bonde 1653-1670 på Heir hemman , bonde på Örn 1671-78, kuollut Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 14 syyskuuta 1673, Elisabet Eriksdotter; syntynyt noin 1630 Korsholm Karperö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11565 NN; syntynyt noin 1625 Kvevlax?, kuollut 15 syyskuuta 1672 Kvevlax Vassor.
 
11566 Erik; syntynyt noin 1620 Kvevlax Vassor?.

11568 Mårten; syntynyt noin 1610 Korsholm?.

11570 Michel; syntynyt noin 1610 Korsholm?.

11576 Jacob Olofson Holti; syntynyt 1567 Korsholm Martois, Måg på Rabb hemman i Vassor från 1603. Nämndeman, förriddareunder Lasse Nilssons Fänika, kuollut jälkeen 1648 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin
11577 Michelsdotter Rabb; syntynyt noin 1570 Kvevlax Vassor.
 
11578 Matts Pålsson Grop; syntynyt noin 1560 Korsholm Martois, Bonde 1592-.

11584 Matti Heikinpoika Lintala; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen is 1643-73.

11586 Tuomas Martinpoika Laturi; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Hiiripelto.

11588 Olavi Erkinpoika Purunen; syntynyt noin 1603 Vähäkyrö Perkiö, kuollut 1674 Vähäkyrö Perkiö, Purunen.
Hänen puolisokseen vihittiin
11589 Anna Jaakontytär Laurila; syntynyt noin 1620 Vähäkyrö Kalsila.
 
11590 Kalle Sipinpoika Lill-Mullo; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Saarenpää, Isäntä 1669-99, kuollut 1699 Vähäkyrö Saarenpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
11591 Brita Klemetintytär Nissilä; syntynyt noin 1630 Vähäkyrö Haarajoki, kuollut 1706 Vähäkyrö Saarenpää.
 
11600 Jaakko Simonpoika Soini; syntynyt 1593 Vähäkyrö Tapoila, Isäntänä 1610-51, kuollut noin 1651 Vähäkyrö Tapoila.

11608 = 11278 (Frans Sipinpoika Hakola)
 
11609 = 11279 (Kaisa Yrjöntytär Kauppila)
 
11610 Paavo Heikinpoika Iso-Flaming; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Tervajoki, Isäntä 1650-53.

11612 Simo Tuomaanpoika Anttila; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Greggilä, kuollut 1658 Vähäkyrö Greggilä.

11614 Matti; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Greggilä?.

11616 Niilo Prusinpoika Plusu; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1630-60.
Hänen puolisokseen vihittiin
11617 Klaara Eskontytär Torkko; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö.
 
11618 Klemetti Martinpoika Huddi; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Merikaarto.

11628 Erkki Markunpoika Martoinen; syntynyt noin 1610 Vörå Lomby, Isäntä 1652-1657.

11630 Iisak; syntynyt noin 1600 Vörå?.

11640 Mikko Yrjönpoika Kuivinen; syntynyt 1577 Vähäkyrö Kuuttila, Taittosen isäntä 1610-1640.
Hänen puolisokseen vihittiin
11641 NN Sipintytär? Maanmies; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Kuuttila.
 
11642 Tuomas; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö?.

11644 Niilo Tuomaanpoika Maanmies; syntynyt 1607 Vähäkyrö Kuuttila, kuollut ennen 1670 Vähäkyrö Kuuttila.

11672 Erik Grelsson; syntynyt noin 1590 Kvevlax?, Nämndeman, bonde på 1/2 mtl Back hemman 1627, kuollut 1656 Kvevlax Petsmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
11673 NN Eriksdotter? Back; syntynyt noin 1600 Kvevlax Petsmo.
 
11680 Knut; syntynyt noin 1600 Kvevlax?.

11682 Olof Jönsson Back; syntynyt noin 1600 Kvevlax Västerhankmo, Sytningsman före 1658 på Back hemman.

11696 Pål Eriksson Kuni; syntynyt noin 1620 Kvevlax Vassor, Bonde i Kuni 1669-77, kuollut 12 helmikuuta 1682 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin
11697 Margareta Josefsdotter? Heir; syntynyt noin 1620 Kvevlax Vassor?.
 
11698 = 11562 (Philip Filpus*)
 
11704 Iisak Jöransson; syntynyt jälkeen 1595 Kvevlax?, Måg och bonde på Näsman hemman omkring 1625-1666.
Hänen puolisokseen vihittiin
11705 Margareta Ragvaldsdotter Näs; syntynyt noin 1600 Kvevlax Västerhankmo.
 
11706 Mårten; syntynyt noin 1600 Kvevlax?.

11712 Tuomas Prusinpoika Laurosela; syntynyt 1615 Ilmajoki, Isäntä 1643-68, kuollut 10 marraskuuta 1691 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
11713 Barbara Jaakontytär; syntynyt noin 1615 Ilmajoki, Isäntä 1669, kuollut 10 tammikuuta 1696 Ilmajoki.
 
11714 Kreki Yrjönpoika Jouppila; syntynyt noin 1600 Seinäjoki, Isäntä 1635-1669, kuollut 8 toukokuuta 1687 Seinäjoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Anna Yrjöntytär; syntynyt noin 1600, kuollut 6 kesäkuuta 1697 Seinäjoki.
11716 Juho Knuutinpoika Rinta-Röyskö; syntynyt noin 1600 Ilmajoki, Isäntänä Rinta-Röyskölässä 1640-62.
Hänen puolisokseen vihittiin
11717 Marketta Paavontytär; syntynyt noin 1600 Ilmajoki.
 
11718 Yrjö Erkinpoika Yrjö-Kokko; syntynyt 1610 Ilmajoki, Isäntänä Ilmajoen Yrjö-Kokossa vv 1646-68, kuollut 2 kesäkuuta 1695 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
11719 N n Sikstuksentytär Sihtola; syntynyt 1610 Ilmajoki ?.
 
11728 Simon Bernsson Nisuls; syntynyt 1592 Övermark, Bonde på Nisuls 1641-1671 och nämndeman i 20 år, kuollut jälkeen 1670 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin
11729 Brita; syntynyt noin 1592 Övermark?.
 
11730 Bertil; syntynyt noin 1600 Övermark?.

11744 Hans Ersson på Åsen; syntynyt 1590 Gävle, Borgare, rådman i Falun, kuollut 1669 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin
11745 Elin Mattsdotter; syntynyt noin 1605 Gävle, kuollut 1670 Falun.
 
11746 Erik Persson; syntynyt 15 toukokuuta 1606 Hudiksvall, Rådman i Falun, kuollut 14 lokakuuta 1675 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin 19 helmikuuta 1637
11747 Malin Olofsdotter Bullernesia; syntynyt 2 kesäkuuta 1618 Bollnäs, kuollut 30 heinäkuuta 1704 Stora Kopparberg.
 
11748 Uno Trulsson Troilius; syntynyt 12 syyskuuta 1568 Backa, Hyltinge, Kyrkoherde i Leksand, kuollut 15 helmikuuta 1644 Leksand.
Hänen puolisokseen vihittiin
11749 Margareta Zebrozynthia Hansdotter; syntynyt 5 maaliskuuta 1594 Säbrå , Härnösand, "Stormor i Dalom", kuollut 11 kesäkuuta 1657 Leksand.
Hänen edellinen miehensä oli 1610 Elaus Engelberti Engelbertusson Terserus; syntynyt 1554 Umeå, Kyrkoherde i Leksand, bosatt i Prästgården, kuollut 12 elokuuta 1617 Leksand.

11750 Friedrich Hansen; syntynyt noin 1596 Tyskland, Köpman och Rådman i Falun, kuollut 1649 Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin
11751 Gunborg Olofsdotter; syntynyt noin 1600 Stora Kopparberg, En driftig handelskvinna i Falun, kuollut jälkeen 1661.
 
11752 Jöns Olofsson Stjärna; syntynyt noin 1590 Dalarna, Rottneby, Bergsman på Rottneby, sexman, kuollut 1667 Dalarna, Rottneby.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Sigrid Eriksdotter Holstenius; syntynyt 1626 Kallmora?, kuollut noin 1658.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11753 Karin; syntynyt noin 1590 Dalarna, Rottneby?, kuollut 1658.
 
11754 Hans Jöransson; syntynyt noin 1600 Falun, Bergsman på Yttre Åsen i Falun.

11756 Hans på Helsinggården; syntynyt noin 1580 Svärdsjö?.

11758 Hans; syntynyt noin 1600 Svärdsjö?.

11768 Anders Brohm; syntynyt noin 1610 Stockholm?.

11776 Thomas Larsson Sällylä; syntynyt noin 1610 Perniö Sormijärvi, Lampuoti-isäntä 1634-1674, kuollut noin 1675 Perniö Sormijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1630 Perniö
11777 Anna Mattsdotter; syntynyt noin 1610 Perniö.
 
11780 Henrik Simonsson Mälläri; syntynyt noin 1590 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin
11781 Dordi Jacobsdotter; syntynyt noin 1590 Perniö.
 
11784 Anders Breitz; syntynyt noin 1600 Perniö Breitsböle?.

11792 Mårten Mattsson Alha; syntynyt noin 1560 Perniö Suomenkylä, Alhais, Ratsumies 1580-.

11794 Hans; syntynyt noin 1570 Perniö.

11824 Erik Jöransson Alastalo; syntynyt noin 1550 Perniö Stor-Bagböle, Alastalo, Isäntä 1586-1632.

11826 Grels; syntynyt noin 1560 Perniö?.

11828 Jacob Eriksson Leikonen; syntynyt noin 1580 Perniö Giesterby, Leikonen, Isäntä 1615-1624, kuollut noin 1634 Perniö Giesterby, Leikonen.
Hänen puolisokseen vihittiin
11829 Karin; syntynyt noin 1580 Perniö.
 
11830 Markus Simonsson; syntynyt noin 1580 Perniö.

11852 Anders Mattsson Kosk; syntynyt noin 1600 Perniö Koskis, Ratsumies Ernst Lindelöfin komppaniassa, kuollut noin 1661 Perniö Koskis.
Hänen puolisokseen vihittiin
11853 Valborg Mårtensdotter; syntynyt noin 1600 Perniö, Näkyy 1634 vihittynä, kuollut noin 1661 Perniö Koskis.
 
11880 Jacob Eriksson? Kyynämäki; syntynyt noin 1580 Perniö Kyynämäki II, Ratsumies 1612 Axel Mattsonin lippueessa, ja isäntä 1612-1634Kyynämäki III:ssa eli Alastalossa, kuollut noin 1642 Perniö Kyynämäki III, Alastalo.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1614 Perniö Kyynämäki
11881 Karin Eriksdotter? till Kyynämäki; syntynyt noin 1590 Perniö Kyynämäki III, Alastalo, emäntä 1634-1656 Kyynämäen Alastalossa, kuollut noin 1659 Perniö Kyynämäki, Alastalo.
 
11884 Erik; syntynyt noin 1620 Perniö Aaljoki?.

11892 Simon; syntynyt noin 1620 Perniö?.

11894 Matts Klasson; syntynyt noin 1610 Perniö, Is. 1639- autiosta otetulla Tuohitun Pietossa, tapettiin, kuollut noin 1674 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1643 Perniö, Brita Mattsdotter; syntynyt noin 1620 Perniö, kuollut noin 1650 Perniö Tuohittu, Pieto.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1651 Perniö
11895 Valborg; syntynyt noin 1630 Perniö?, kuollut noin 1680 Perniö Tuohittu, Pieto.
 
11904 Nils Hansson Arkkila; syntynyt noin 1590 Perniö Haarla, Arkkila, Isänä 1616-, kuollut noin 1647 Perniö.
Hänen puolisokseen vihittiin
11905 Elin Mårtensdotter; syntynyt noin 1590 Perniö.
 
11906 Thomas; syntynyt noin 1590 Perniö?.

11912 Michel; syntynyt noin 1590 Perniö.

11944 Erik Eriksson Ahtmaa; syntynyt noin 1610 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1656-1671, kuollut noin 1668 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
11945 Anna; syntynyt noin 1600 Halikko Angelniemi?.
 
11952 Jacob Mattsson Keskitalo; syntynyt noin 1580 Halikko Kokkila?, Isäntä 1635-, kuollut Halikko Kokkila, Keskitalo.
Hänen puolisokseen vihittiin
11953 Gertrud; syntynyt noin 1580 Halikko Angelniemi?.
 
11954 Grels Mårtensson Angelnemus; syntynyt noin 1590 Halikko Angelniemi, Johan Munckin lampuoti Halikon Angelniemellä 1627-1644.
Hänen puolisokseen vihittiin
11955 Anna Jacobsdotter; syntynyt noin 1590 Halikko Angelniemi?, kuollut noin 1657 Angelniemi.
 
11968 Matts; syntynyt noin 1600 Kemiö?.

11970 Anders Thomasson Västergård; syntynyt noin 1600 Kemiö Berga, Isäntä 1656-1668.
Hänen puolisokseen vihittiin
11971 Malin; syntynyt noin 1600 Kemiö?.
 
11976 Isak Jöransson Kalkkila; syntynyt noin 1580 Kemiö Kalkkila, Ryttare, isäntä 1621-1639.
Hänen puolisokseen vihittiin
11977 Margeta; syntynyt noin 1590 Kemiö.
 
11984 Mårten Persson; syntynyt noin 1590 Kemiö, Isäntä 1643-1663, kuollut Kemiö Mainiemi, Västergård.
Hänen puolisokseen vihittiin
11985 Brita Mattsdotter? Smed; syntynyt noin 1590 Kemiö Mainiemi.
 
11992 Grels Kylänlapsi; syntynyt noin 1580 Halikko Rikala?.

11994 Olof; syntynyt noin 1590.

12080 Jacob Jönsson Storas; syntynyt noin 1580 Inkoo, Öster Solberg, Storas, Bonde på Storas 1624-27.

12082 Töris Persson Tyris; syntynyt noin 1590 Inkoo, Väster Solberg, Tyris, Bonde 1635-43 på Tyris, nämndeman.
Hänen puolisokseen vihittiin
12083 Anna Knutsdotter; syntynyt noin 1590 Inkoo?.
 
12096 Mårten Henriksson Mangs; syntynyt noin 1580 Sjundeå Böle, Mangs, Rusthållare 1624-39.
Hänen puolisokseen vihittiin
12097 Margareta Persdotter; syntynyt noin 1580 Sjundeå?.
 
12098 Thomas; syntynyt noin 1580 Sjundeå?.

12100 Matts Henriksson Stormunks; syntynyt noin 1570 Sjundeå Masaby, Övergård, Värd 1594-1617.
Hänen puolisokseen vihittiin
12101 Margareta Mattsdotter; syntynyt noin 1570 Sjundeå.
 
12102 Sigfrid; syntynyt noin 1570 Sjundeå?.

12120 Henricus Johannis Hagerus; syntynyt noin 1560 Inkoo?, Inkoon kappalainen, kirkkoherra 1599, Hagan tilanomistaja, kuollut ennen 14 kesäkuuta 1601 Inkoo.
Hänen puolisokseen vihittiin
12121 Elin Henriksdotter; syntynyt noin 1560 Inkoo?, Värd på Haga 1601-03.
 
12122 Abraham; syntynyt noin 1570 Inkoo?.

12124 Anders Eriksson??? Korp; syntynyt noin 1550 Vihti Korpila by?, Ryttarbonden i Verktakkila, kuollut Vihti Verkatakkila.

12126 Per; syntynyt noin 1560 Sjundeå.

12128 Knut Henriksson? Borgars; syntynyt noin 1570 Inkoo Gråmarböle, Borgars?.

12130 Henrik; syntynyt noin 1570 Inkoo Gråmarböle.

12136 Erik; syntynyt noin 1560 Inkoo.

12138 Olof; syntynyt noin 1560 Inkoo.

12144 Lars Hansson Smeds; syntynyt noin 1580 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde 1619-30.

12146 Thomas; syntynyt noin 1590 Inkoo?.

12152 Thomas Thomasson; syntynyt noin 1590 Inkoo?.
Hänen puolisokseen vihittiin
12153 Maria Sigfridsdotter; syntynyt noin 1590 Inkoo?.
 
12154 Erik; syntynyt noin 1600 Inkoo.

12240 Hans Stolle; syntynyt noin 1590 Sverige?.

12244 Françoy du Boy; syntynyt noin 1610 Liège?, Kolare i Vattholma, kommer till Sverige 1633, kuollut Vattholma bruk?.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1640
12245 N n; syntynyt noin 1610 Liège?, kuollut 1671.
 
12246 Johan; syntynyt noin 1610 Sverige.

12256 Klemet; syntynyt noin 1600 Karjaa?.

12260 Anders Andersson Keij; syntynyt noin 1590 Sverige, Hammarsmed från Ortala järnverk i Sverige, ålderman i Svartå, kuollut 1668 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin
12261 Anna Mattsdotter; syntynyt noin 1590 Sverige, Oltermannin leski, kuollut 2.1676 Karjaa Mustio.
 
12262 Henrik Jacobsson; syntynyt noin 1590 Sverige?, Kankivasaraseppä, toinen vanhoista Mustion mestareista 1656,vuorikäräjien lautamies, kuollut 1668 Karjaa Mustio.
Hänen puolisokseen vihittiin
12263 Lucia Andersdotter; syntynyt noin 1590 Sverige?.
 
12268 Sigfrid Mattsson; syntynyt 1601, Nimismies ja kirkonväärti, Ingman suvun kantaisä, kuollut noin 1645 Karjaa Bällby.
Hänen puolisokseen vihittiin
12269 Hebla Klasdotter; syntynyt noin 1605 Karjaa Bällby, kuollut noin 1645 Karjaa.
 
12272 Klas Henriksson; syntynyt noin 1600 Sjundeå, Dräng, bonde på Flyt Korpis 1650-64, nämndeman 1663-85, kuollut noin 1685 Sjundeå Flyt, Korpis.
Hänen puolisokseen vihittiin
12273 Elin Nilsdotter Korpis; syntynyt noin 1600 Sjundeå Flyt, Korpis.
 
12274 Erik Andersson Korp; syntynyt noin 1592 Vihti Verkatakkila, Korpral, furir, rusthållare på Flyt Korpis i Sjundeå 1625 -1634 o. 1639 - 1649, kuollut jälkeen 1645 Sjundeå Flyt, Korpis.
Hänen puolisokseen vihittiin
12275 Elin Nilsdotter Mickels; syntynyt noin 1590 Sjundeå Hollstens, Mickels, Rusthållarsdotter från Hållstens Mickels el. Korpis, kuollut 1656 Sjundeå Flyt, Korpis.
Hänen edellinen miehensä oli Henrik Thomasson; syntynyt noin 1590 Sjundeå, Bonde 1629-36.

12276 Matts Månsson Myrberg; syntynyt noin 1570 Sjundeå Myrans, Storgård, Länsman, bonde på Myrans Storgård i Sjundeå 1589-1600.
Hänen puolisokseen vihittiin
12277 Karin; syntynyt noin 1570 Sjundeå.
 
12278 Thomas; syntynyt noin 1550 Sjundeå?.


Sukupolvi XV
 
16392 Olof Månsson Granö; syntynyt noin 1500 Terjärv.

16448 Olavi Laurinpoika Katternö; syntynyt 1527 Pedersöre.
Hänen puolisokseen vihittiin
16449 NN; syntynyt noin 1530 Evijärvi.
 
16452 Olavi Svartsjö; syntynyt noin 1560 Teerijärvi.

16454 = 8264 (Matti Juhonpoika Virkkala)
 
16455 = 8265 (Kaarina)
 
16456 Juho Klemetinpoika Klemola, Löija; syntynyt noin 1549 Veteli, Löijan isäntä 1585-1633, kuollut noin 1633.

16458 Mikko; syntynyt noin 1560 Veteli?.

16464 Lauri Olavinpoika Hyytinen; syntynyt noin 1520, Isäntä 1548-1572.
Hänen puolisokseen vihittiin
16465 Agnes Pekantytär Leppänen; syntynyt noin 1530, Ollilan isäntä 1573-82.
 
16480 Lars Hansson Lassfolk; syntynyt noin 1568, Talollinen Lassfolkissa 1605-1635. Lautamies.

16492 Daniel Ragvaldsson Hästbacka; syntynyt 1565 Teerijärvi, Isäntä 1613-33.

16496 Matts Hansson Kolam-Kuhalampi; syntynyt 1567 Teerijärvi, Kolam.

16528 Juho Maununpoika Virkkala; syntynyt noin 1560 Kaustinen, Vanhantalon ja Alitalon isäntänä 1601-1626, kuollut 1626 Kaustinen.

16532 Juho Pietarinpoika Paavola; syntynyt noin 1560 Kaustinen, Talollinen 1597-1622.

16544 Heikki Juhonpoika Kaustinen; syntynyt noin 1540 Kaustinen, Talollinen 1563-99, lautamies.

16568 Anders Andersson Wikar; syntynyt noin 1540 Kruunupyy, Bonde på Storvikar 1580-1620, kuollut noin 1625.

16612 Yrjö Eskonpoika Pokelainen; syntynyt 1600 Vimpeli, Pokelainen.
Hänen puolisokseen vihittiin
16613 Marketta Paavontytär Pokela; syntynyt 1606 Lappajärvi, kuollut 21 huhtikuuta 1686 Lappajärvi.
 
16614 Lauri Matinpoika Björkanäset; syntynyt 1597, kuollut 1674 Vimpeli.
Hänen puolisokseen vihittiin
16615 Helga Olavintytär Spangar; syntynyt 1596, kuollut 19 syyskuuta 1686 Vimpeli.
 
16976 Hans Jönsson Kolam-Kuhalampi; syntynyt noin 1540 Teerijärvi, Kolam.

16984 Lars Nilsson Lybeck; syntynyt 1530 Kronoby.

17140 Anders Jönsson Lillrank; syntynyt 23 huhtikuuta 1614 Teerijärvi, kuollut 25 helmikuuta 1701 Teerijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
17141 Karen Andersdotter; syntynyt noin 1615 Teerijärvi.
 
17144 = 8246 (Per Danielsson Hästbacka Ravall)
 
17145 = 8247 (Margareta Andersdotter)
 
20512 Otto Ottosson Grothusen; syntynyt noin 1520, kuollut 12 marraskuuta 1576.
Hänen puolisokseen vihittiin
20513 Elisabeth Heinrichsdotter Ungern; syntynyt noin 1520.
 
20514 Georg von Lüdinghausen; syntynyt noin 1520.
Hänen puolisokseen vihittiin
20515 Ilse von Fricks; syntynyt noin 1520.
 
20524 Erik Arvidsson Stålarm; syntynyt 1517 Kanckas, Masku, Karuna, Tuomari, kuollut 1569 Stockholm.
Hänen puolisokseen vihittiin
20525 Beata Nilsdotter Grabbe; syntynyt 1520 Karjaa Grabbacka.
 
20526 Göran Nilsson Boije af Gennäs; syntynyt noin 1540, Valtaneuvos, Viipurin linnan päällikkö, kuollut 7 joulukuuta 1617 Pohja.
Hänen puolisokseen vihittiin
20527 Anna Jöransdotter Gyllenmåne; syntynyt noin 1540.
 
20540 Henrik Hansson Ekelöf; syntynyt noin 1540 Sipoo, Sipoon nimismies, kuollut 26 elokuuta 1602 Sipoo.
Hänen puolisokseen vihittiin
20541 Dordi Larsdotter Teit; syntynyt noin 1540 Pernaja.
 
20542 = 10260 (Bengt Larsson Sabelhierta)
 
20543 = 10261 (Birgitta Jakobsdotter Krako)
 
20816 Erkki Iso-Loppi; syntynyt noin 1500.

20824 Prusi Tuomaanpoika Tuomaala; syntynyt 1510 Lapua, Tuomaala.
Hänen puolisokseen vihittiin
20825 N n; syntynyt 1510 Lapua.
 
20844 Erkki Niinimaa; syntynyt noin 1600 Alavus?.

20846 Perttu Olavinpoika Jääskä; syntynyt 1590 Alavus Jääskä, Putulan talon perustaja/isäntä 1643-54.
Hänen puolisokseen vihittiin
20847 Sesilia Pertuntytär; syntynyt 1600 Alavus.
 
20856 Mikko Tuomaanpoika Ranta; syntynyt noin 1570 Ilmajoki ?, Ilmajoen Rannan isäntä 1595-1629.

20868 Yrjö Simonpoika Yrjänäinen; syntynyt 1575 Kauhajoki, Isäntä 1592-1645.

20872 Heikki Kouko; syntynyt 1569 Jalasjärvi.

20880 Klemetti Knuutinpoika Plosila; syntynyt 1585 Kurikka, Plosilan isäntä 1610-1642.

20896 Tapani Tuomaanpoika Hirvelä; syntynyt noin 1560, Hirvelän isäntä 1592-1614, kuollut 1614 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin
20897 Anna Matintytär Hirvi; syntynyt 1560 Hirvelä, Kurikka, Isännöi Hirvelää 1615-1623, kuollut 1623 Hirvelä, Kurikka.
 
20912 Matti Markuksenpoika Torkko; syntynyt 1584 Kurikka, Nihti, isäntä.
Hänen puolisokseen vihittiin
20913 Anna Kreintytär Krekola; syntynyt 1580 Kurikka Krekola, kuollut 1647 Kurikka Torkko.
 
20914 Prusi Kreinpoika Hirvi; syntynyt 1564 Kurikka.

20920 Vincentus Pietarinpoika Säntti; syntynyt noin 1550, Isäntä 1580-1598.

20938 Heikki Tuomaanpoika Kirkon-Kokkola; syntynyt noin 1580 Ilmajoki, Kirkon-Kokkola, Isäntä 1635-1649, kuollut Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
20939 N n Kokkola; syntynyt noin 1580 Ilmajoki.
 
20940 Erik Niilonpoika Anttila; syntynyt noin 1550 Ilmajoki, Isäntänä Upan talossa 1595-1607.
Hänen puolisokseen vihittiin
20941 Rakel Olavintytär Uppa; syntynyt noin 1550 Ilmajoki, kuollut Ilmajoki.
 
20942 Mathias Laurentii Mulle; syntynyt noin 1540 Lounais-Suomi, Ilmajoen 2. kirkkoherra 1571-97, maakauppias, kuollut 24 tammikuuta 1597 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
20943 Sofia Gregoriuksentytär Stutt; syntynyt noin 1545 Ilmajoki?, Lahden talon isäntä 1604-07, kuollut 1607.
 
21152 Juho Mikonpoika Iso-Kurikka; syntynyt 1548 Ilmajoki, Iso-Kurikka, Isäntä Kurikan Iso-Kurikassa 1582-1611, kuollut 1597 Ilmajoki, Iso-Kurikka.

21154 Kreki Matinpoika Hirvi; syntynyt 1540 Hirvelä, Kurikka, Isäntä 1560-1607, lautamies, kuollut 1608 Krekola, Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1560.
21176 Lauri Vilpunpoika Ala-Kojola; syntynyt noin 1600 Lapua, Isäntä Ala-Kojolassa.

21192 Klemetti Paavonpoika Posso; syntynyt noin 1600 Ilmajoki, Ilmajoen Posson isäntä 1631-1654, kuollut 17 joulukuuta 1682 Kurikka.

21194 Tuomas Matinpoika Jaakko-Kokko; syntynyt 1611, Isäntänä 1661-1669 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
21195 N n; syntynyt noin 1610 Ilmajoki?, kuollut 29 joulukuuta 1675.
 
21206 Erkki Martinpoika Kauppila; syntynyt 1560 Alatöysä, Is. 1609-1616, itsellinen, kuollut 1616 sodassa.

21208 Niilo Ala-Ikkala; syntynyt noin 1570 Virrat?.
Hänen puolisokseen vihittiin
21209 Anna Tuomaantytär; syntynyt noin 1570 Virrat?, kuollut 1643.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1635 Erkki Matinpoika Ikkalainen; syntynyt noin 1580, Isäntä 1610-1638.

21220 = 5218 (Markus Matinpoika Kouko)
 
21221 = 5219 (Maria Jaakontytär Mantila)
 
21222 = 5672 (Filpus Jaakonpoika Jokipii)
 
21232 Antti Matinpoika Iso-Loppi; syntynyt noin 1550 Ilmajoki, Isäntä 1583-1625.

21244 Jaakko Sipinpoika Yli-Antila; syntynyt 1602 Kurikka,Yli-Antila,Tuiskula, Yli-Antilan isäntä 1646-74, kuollut 15 elokuuta 1686 Kurikka,Yli-Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin
21245 N n; syntynyt 1610, kuollut 10 marraskuuta 1688 Kurikka,Yli-Antila.
 
21248 Tapani Maunonpoika Pirilä; syntynyt noin 1570 Ilmajoki.

21252 Matti Erkinpoika Hölsö; syntynyt noin 1585 Ylistaro Topparla, Hölsölä.

21256 Plusi Heikinpoika Kohtala; syntynyt 1537, Isäntä 1575-1589, kuollut 1589.

21264 Paavo Matinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1550 Ilmajoki, Ilmajoen nimismies, isäntä 1584-1624.

21268 Jaakko Pentinpoika Ilkka; syntynyt 1545 Ilmajoki Peltoniemi, Isäntä 1585-97, Ilmajoen nimismies 1586-88, kuollut 27 tammikuuta 1597 Isokyrö Kontsaan saari.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , NN; syntynyt 1570.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1565
21269 N n Mikontytär; syntynyt 1545 Ilmajoki, Turkulainen porvarin tytär, kuollut 1588 Ilmajoki.
 
21270 Josef Seppi* Martinpoika Seppilä; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Kuuttila, Seppilä, Vähäkyrön Kuuttilan Seppilän isäntä 1575-1604.
Hänen puolisokseen vihittiin
21271 Dordi Heikintytär? Yli-Kauppila; syntynyt noin 1550 Ilmajoki, kuollut Ilmajoki.
 
21272 Jooseppi Matinpoika Seppälä; syntynyt 1580 Ilmajoki, Seppälä, Isäntä Seppälässä 1626, kuollut 1626 Ilmajoki.

21274 = 20938 (Heikki Tuomaanpoika Kirkon-Kokkola)
 
21275 = 20939 (N n Kokkola)
 
21276 Erkki Pavonpoika Riippi; syntynyt 1575 Laihia, kuollut 1620 Teuva.
Hänen puolisokseen vihittiin
21277 Marketta Sipintytär; syntynyt noin 1575 Laihia?.
 
21278 Pekka Jaakonpoika Kauppila; syntynyt noin 1580 Teuva, Isäntä 1614-27.
Hänen puolisokseen vihittiin
21279 Margareta; syntynyt noin 1580 Teuva.
 
21328 Jöns Olofsson Drake; syntynyt noin 1540.

21330 Krister Mattsson; syntynyt noin 1550, Pietarsaaren pitäjän nimismies, kuollut ennen 1658.
Hänen puolisokseen vihittiin
21331 Catharina Knutsdotter Westzynthius; syntynyt noin 1575, kuollut ennen 1649.
 
21332 Martin Alstadius; syntynyt noin 1530 Ahlstad Skåne.

21334 Johan Frese; syntynyt noin 1550 Laihia?, Laihian ensimmäinen kappalainen n. 1570-, kuollut 1611 Laihia.
Hänen puolisokseen vihittiin 1578
21335 Anna Östenintytär Sursill; syntynyt noin 1557 Umeå, kuollut Laihia.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Jacob Eskilsson Eschill; syntynyt noin 1550, Laihian Kirkkoherra 1580, kuollut 1611 Laihia?.

21360 Hemming Gissla; syntynyt 1611.

21364 Hannu Laurinpoika Sinius; syntynyt 1582, Saloisten Siniluodon isäntä, kuollut 1645 Oulu.
Hänen puolisokseen vihittiin
21365 Anna Hansdotter; syntynyt noin 1582, kuollut 4 joulukuuta 1675.
 
21366 Author Duvel; syntynyt noin 1580, kuollut 10 toukokuuta 1636 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
21367 Elisabet Hansdotter Platz; syntynyt noin 1590 Turku?, kuollut 1 toukokuuta 1661 Oulu.
 
21368 Lars Joosepinpoika Lithovius; syntynyt 1608 Liminka, Kirkkoherra 1652 Liminka, kuollut 1665 Liminka.
Hänen puolisokseen vihittiin
21369 Katarina Mathiasdotter Mathesius; syntynyt noin 1610 Saloinen ??, kuollut Kuollut 1665 jälkeen..
 
21370 Olof Henricsson Heikkola; syntynyt noin 1600 Oulu, Lieppala, Raatimies, Oulu, kuollut 1676 Oulu.
Hänen puolisokseen vihittiin
21371 Sara Josefsdotter Lithovius; syntynyt 1600, kuollut 1684.
 
21372 Henricus Martini Brennerus; syntynyt 1552 Korsholm, Mustasaaren kirkkoherra, kuollut 10 maaliskuuta 1616 Mustasaari Vaasa.
Hänen puolisokseen vihittiin 1586 Tukholma
21373 Margaretha Knutsdotter Porshank; syntynyt 1567 Tukholma, kuollut 6 elokuuta 1631 Tukholma.
 
21374 Martin Matheusson Gammal; syntynyt 1608 Vörå, Vöyrin kirkkoherra 1628-1666, kuollut 1668 Vöyri.
Hänen puolisokseen vihittiin
21375 Margareta Yrjöntytär Lytter; syntynyt noin 1610.
 
21472 Erkki Pertunpoika; syntynyt noin 1572 Kurikka, Kylmäjyrän isäntänä Kurikassa 1623-1641, kuollut jälkeen 1652.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1642, Dordi Paavontytär; syntynyt noin 1587 Kurikka?, kuollut jälkeen 1652 Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
21473 NN Juhontytär? Kylmäjyrä; syntynyt noin 1570 Kurikka, kuollut ennen 1642 Kurikka.
 
21536 Erik Simonsson Falck; syntynyt noin 1600.

21538 Alexander Davidsson Reid; syntynyt noin 1605, Ryttmästare vid Åbo läns kavalleriregemente, kuollut noin 1668.
Hänen puolisokseen vihittiin
21539 Elin Mattsdotter till Virtaa i Sysmä; syntynyt noin 1600.
 
21540 Lars Pettersson Kokkola; syntynyt noin 1600 Pälkäne, Nimismies ja kruununvouti, Pälkäneen Äimälän Lassilanratsutilan isäntä 1618-46, kuollut 1648 Pälkäne.
Hänen puolisokseen vihittiin
21541 Liisa Yrjöntytär Lassila; syntynyt noin 1600 Pälkäne.
 
21542 Johan Nilsson Vogel; syntynyt noin 1600, Kauppias.
Hänen puolisokseen vihittiin
21543 Elisabet Hansdotter Croëll; syntynyt 1600.
Hänen edellinen miehensä oli Jacob Bertilsson Ruuth i Finland; syntynyt 14 heinäkuuta 1595 Viipuri, Raatimies, kauppias, kuollut 19 tammikuuta 1629.

21552 Ericus Henrici; syntynyt 1560, Lemun Kirkkoherra 1615-34, kuollut 12 toukokuuta 1636 Lemu.
Hänen puolisokseen vihittiin
21553 Kristina Thomasdotter Florinus; syntynyt 1575, kuollut 21 lokakuuta 1635 Lemu.
 
21554 Henricus Martini; syntynyt noin 1560 Paimio Karisböle, Paimion kirkkoherra 1589-1613, kuollut 1617 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin
21555 Margareta Jacobsdotter; syntynyt noin 1570 Paimio?, kuollut 1640 Paimio.
 
21556 Olof; syntynyt noin 1600.

21558 Erik Mattsson Pihl; syntynyt noin 1600.

21560 Peder Kruus; syntynyt noin 1600.

22032 Simo Markuksenpoika Knuutila; syntynyt 1582, Knuutilan isäntä, kuollut 1636.

22072 Simon; syntynyt noin 1550 Öland.

22074 Daniel Salomonis Fromme; syntynyt 1540, Kyrkoherde, kuollut 9.1604.
Hänen puolisokseen vihittiin
22075 Karin Svensdotter; syntynyt noin 1540.
 
22090 Henrik Nilsson Stråhlmann; syntynyt 1540 Saksa, Porvari, kauppias, Pormestari Viipurissa, kuollut 1592 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin 1569 Viipuri
22091 Anna Påvelsdotter Juusteen; syntynyt 1550 Tuustilanjoki, kuollut 1642 Juustila.
Hänen edellinen miehensä oli 1569 Viipuri Henrik Nilsson Stråhlmann; syntynyt 1540 Saksa, Porvari, kauppias, Pormestari Viipurissa, kuollut 1592 Viipuri.

22104 Andreas Petri Grubb; syntynyt 1525 Gävle, Kyrkoherde 1569 i Luleå, kuollut 1611 Luleå.
Hänen puolisokseen vihittiin
22105 Kristina Samuelsdotter; syntynyt noin 1530.
 
22106 Olaus Martini Nycopensis; syntynyt 1557 Uppsala, Ärkebiskop i Uppsala 1601-1609, kuollut 25 maaliskuuta 1609.
Hänen puolisokseen vihittiin
22107 Ragnhild Håkansdotter; syntynyt 1562 Norrköping, kuollut 1653.
 
22108 Mikko Matinpoika Matinmikko eli Mattila; syntynyt noin 1530, Talollinen, maakauppias, Lohtajan nimismies.

22110 Östen Erikinpoika; syntynyt noin 1525 Umeå, Teg, Talonpoika, Uumajan vouti, kuollut 1580 Västerteg.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , NN; syntynyt noin 1525.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
22111 Magdalena Erikintytär Sursill; syntynyt noin 1528 Umeå.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Erik Johaninpoika Tenalensis; syntynyt noin 1520, Pietarsaaren kirkkoherra, kuollut 24 toukokuuta 1600 Pietarsaari.

22118 Johan Otteson Kleblat; syntynyt 1560 Holstein Saksa, Turun hovioikeuden kanneviskaali, kuollut 19 helmikuuta 1641 Djurby, Uppland.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1584 Uppland, Ruotsi, NN; syntynyt 1562 Saksa, kuollut 1597.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1597 Ruotsi
22119 Elisabet Hansdotter; syntynyt 1564 Ruotsi, kuollut 4 helmikuuta 1642 Uppland.
 
22124 Kristoffer Bugenhagen; syntynyt noin 1560, kuollut 1606 Bryggare, Lübeck.
Hänen puolisokseen vihittiin
22125 Margareta Didrichsdotter Reimer; syntynyt noin 1560, kuollut 1611.
 
22136 Simon Elephant; syntynyt noin 1560.

22142 Martin Pröbsting; syntynyt noin 1570.
Hänen puolisokseen vihittiin
22143 Margarethe Klostermann; syntynyt noin 1570.
 
22168 Jesperus Marci; syntynyt noin 1540, Kirkkoherra, kuollut 15 marraskuuta 1591.

22170 Jöns Jönsson; syntynyt noin 1560.

22172 Laurentius Petri; syntynyt noin 1560, Kirkkoherra, kuollut 1608.
Hänen puolisokseen vihittiin
22173 Gunilla Gyllenstråle; syntynyt noin 1570.
 
22174 Bogislaus Rose; syntynyt 1572 Prerow, Pommern, Koporjen maaherra, kuollut 4 joulukuuta 1658 Tallina.
Hänen puolisokseen vihittiin 9.1602 Tallinna
22175 Margareta Petersdotter Molkenbur; syntynyt noin 1585 Tallina, kuollut 13 maaliskuuta 1621 Tallina.
 
22352 Anders Antinpoika Partanen; syntynyt noin 1520, Kirkkoherra.
Hänen puolisokseen vihittiin
22353 Anna Pertintytär; syntynyt noin 1520.
 
22360 Markus Henrici Helsingius; syntynyt 1555 Helsinki, Rehtori, kuollut 1609.
Hänen puolisokseen vihittiin 1596
22361 Gunvor Paavalintytär Pauli; syntynyt noin 1560, kuollut 7 huhtikuuta 1623 Viipuri.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Gabriel Petri Melartopaeus; syntynyt 1582 Rymättylä, Viipurin piispa 1633-41, kuollut 1641.

22366 Hans Petersson Tesche; syntynyt noin 1600 Viipuri, Linnan- ja kaupungin välskäri, kuollut noin 20 elokuuta 1656 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1629 Viipuri, N n Hansdotter; syntynyt 1612.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1619 Viipuri
22367 NN; syntynyt noin 1580 Viipuri?.
Hänen edellinen miehensä oli Blasius König; syntynyt noin 1570 Viipuri?, kuollut 1618 Viipuri.

22380 Georgius Andreae Kyander; syntynyt 1605 Mikkeli, Ristiinan kirkkoherra, kuollut 16 huhtikuuta 1659.
Hänen puolisokseen vihittiin 1629 Mikkeli
22381 Agneta Olofsdotter Iivanainen; syntynyt 1608 Mikkeli, kuollut 1698.
 
22382 Aron Johansson Klöfverblad; syntynyt 1605, Viipurin linnanpäällikkö, Turun hovioikeuden asessori, kuollut 7 helmikuuta 1666 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin
22383 Anna Iisaksdotter Rothovius; syntynyt noin 1610, kuollut 17 toukokuuta 1652 Viipuri.
 
22512 William Clayhills; syntynyt noin 1600.
Hänen puolisokseen vihittiin
22513 Margaretha Jakobsdotter Clark; syntynyt noin 1600.
 
22524 Jost Timmerman; Kauppias.
Hänen puolisokseen vihittiin
22525 Elisabet Ruuth; syntynyt noin 1620 Viipuri.
 
22526 Johan Hansson Tesche; syntynyt 1635 Viipuri, Kauppias, kaupunginkapteeni, kuollut 2.1679.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Anna Hansdotter Schmidt; syntynyt noin 1620, kuollut noin 2 huhtikuuta 1672 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 1673 Viipuri, Anna Hermansdotter von Borgen; syntynyt noin 1610 Viipuri, kuollut Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
22527 Margareta Jacobsdotter Frese; syntynyt noin 1635, kuollut noin 27 toukokuuta 1660 Viipuri.
 
22528 Tuomas Niilonpoika Bindar Marttila; syntynyt 1579 Vähäkyrö Selkämäki, Isäntä -1629, kuollut noin 1640 Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
22529 Elin Tuomaantytär Trondi; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Tapoila.
 
22530 Mikko Martinpoika Flander; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Perkiö, Flanderin isäntä.

22532 Hannu Björninpoika Björni; syntynyt noin 1581 Vähäkyrö Ojaniemi, Björnin isäntä 1605-07, kuollut noin 1661 Vähäkyrö Saarenpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
22533 NN Joupintytär? Lill-Mullo; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Saarenpää.
 
22534 Simo Antinpoika Rövar; syntynyt 1591 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin isäntä 1620-49, kuollut 1648 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin
22535 Aune Matintytär Skarra; syntynyt 1590 Vähäkyrö Merikaarto.
 
22536 Matti Erkinpoika Iso-Sauso; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1657, kuollut 1657.

22538 Juho Kreinpoika Vanhakartano; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Ojaniemi, Vähäkyrön Savilahden Heikkilän isäntä 1661, Eerolan isäntä 1661, kuollut 1690 Vähäkyrö Ojaniemi.
Hänen puolisokseen vihittiin
22539 Brita Tuomaantytär Tuori; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
22540 Matti Heikinpoika Eskelä; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1617-20, karhu tappoi, kuollut 1621 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
22541 Kaisa; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Merikaarto?, Emäntä 1621-31, kuollut 1647 Vähäkyrö.
 
22542 Heikki Markuksenpoika Iso-Kukko; syntynyt 1573 Vähäkyrö Merikaarto, Kukon isäntä 1611-19, kuollut noin 1630 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
22543 Kerttu; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö, Kukon isäntä 1631-41.
 
22544 Yrjö Klemetinpoika; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö.

22546 Simo Olavinpoika Iso-Mullo; syntynyt 1564 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo, Isäntä 1605-1635.

22548 = 10666 (Kasparus Martini Alstadius)
 
22549 = 10667 (Agneta Johansdotter Frese)
 
22550 Jacobus Henrici Tavastius; syntynyt 1574 Sysmä, Laihian ja Vähänkyrön yht. kappalainen, Alastaronkirkkoherraksi 1608, kuollut 1644 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
22551 N n Kasperintytär Alstadia; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö?.
 
22556 Sipi Juhonpoika Hakola; syntynyt 1560 Vähäkyrö Greggilä.

22558 Yrjö Markuksenpoika Kauppila; syntynyt noin 1590 Isokyrö, kuollut Isokyrö Ritaala.

22562 Josef Larsson Ruths; syntynyt noin 1595 Oravais, Bonde 1633-75.

22564 Tuomas Matinpoika Tuori; syntynyt 1582 Vähäkyrö Ojaniemi, Is 1623-40, kuollut noin 1643 Vähäkyrö Ojaniemi.

22566 Israel Tapaninpoika? Setula; syntynyt 1605 Vähäkyrö, Myntin isäntä 1635 -1660. Kyrön nimismies 1630-32 luvun alussaja Vaasan pormestari, kuollut 1660.
Hänen puolisokseen vihittiin
22567 NN Heikintytär Heikkilä; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Savilahti.
 
22568 Matti Matinpoika; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Selkämäki?, Isäntä -1601, kuollut noin 1601 Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
22569 Kerttu; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Selkämäki?, Isäntä 1602-1617.
 
22570 Olavi Heikinpoika Filla; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Haarajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
22571 N n Heikintytär Talonen; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Saarenpää.
 
22572 = 22534 (Simo Antinpoika Rövar)
 
22573 = 22535 (Aune Matintytär Skarra)
 
22592 Matti Erkinpoika Stor-Holtti; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Merikaarto, Isoholtin isäntä 1558-63.

22594 Erik Olavinpoika Vähä-Kukko; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö, Skarran isäntä 1590-1608.
Hänen puolisokseen vihittiin
22595 N n Pentintytär Skarra; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Merikaarto.
 
22648 = 22544 (Yrjö Klemetinpoika)
 
22650 Matti Eskonpoika Rullo; syntynyt 1604 Vähäkyrö Tervajoki, Is 1629-73.
Hänen puolisokseen vihittiin
22651 Valpuri Simontytär Yli-Valtari; syntynyt noin 1600 Isokyrö Valtaala.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin NN; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö.

22652 Heikki Trondi; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Tapoila.

22654 Heikki Matinpoika Eerola; syntynyt 1564 Vähäkyrö Ojaniemi.

22660 Klemetti Juhonpoika Muncki; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Hyyriä, Isäntä 1590-1627.

22672 Eskil Erkinpoika Kaija; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Saarensivu, Kaijan isäntä 1592-1624, kuollut jälkeen 1622.
Hänen puolisokseen vihittiin
22673 Margareta Kerttu* Eskontytär Vähä-Sauso; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Eskil Simonpoika; syntynyt noin 1581 Vähäkyrö Saarensivu, Kaijan isäntä 1627-33.

22674 Henrik Mattsson Pörn; syntynyt noin 1550 Korsholm Veikars, Pörnin isäntä 1575-1620, luutnatti, maakauppias ja laivuri,lautamies 1607-14.

22676 = 22542 (Heikki Markuksenpoika Iso-Kukko)
 
22677 = 22543 (Kerttu)
 
22682 Matti; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö?.

22688 Perttu Heikinpoika Jokipii; syntynyt noin 1525 Ilmajoki, Isäntä 1546-1587, kuollut 1587 Jalasjärvi.

22690 Lauri Sipinpoika Vähä-Tuisku; syntynyt 1524 Kurikka, kuollut 1587 Jalasjärvi.

22696 Niilo Mikonpoika Luopajärvi; syntynyt noin 1560 Jalasjärvi ?, Isäntänä n.1580-, Jalasjärvi.

22700 = 20942 (Mathias Laurentii Mulle)
 
22701 = 20943 (Sofia Gregoriuksentytär Stutt)
 
22720 = 11264 (Juho Tuomaanpoika Bindar Marttila)
 
22721 = 11265 (Malin Mikontytär Flander)
 
22722 Juho Matinpoika Heiri; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin isäntä 1640-1674.
Hänen puolisokseen vihittiin
22723 Anna Juhontytär; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö.
 
22744 Kreki Matinpoika Kolkki; syntynyt 1597 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1621-1668, lautamies 1654.
Hänen puolisokseen vihittiin
22745 NN Tuomaantytär Pasto; syntynyt noin 1600 Korsholm Miekka.
 
22746 Lauri Antinpoika Rövar; syntynyt 1595 Vähäkyrö Rövarla, kuollut noin 1655 Vähäkyrö Rövarla.
Hänen puolisokseen vihittiin
22747 Malin Knuutintytär Talonen; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Saarenpää, kuollut jälkeen 1662 Vähäkyrö Rövarla.
 
22748 Matti Knooka; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Merikaarto?.

22750 Kreki Niilonpoika Trasti; syntynyt 1601 Vähäkyrö Merikaarto, Trastin isäntä 1631-1669.
Hänen puolisokseen vihittiin
22751 Aune Yrjöntytär; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö.
 
22752 Heikki; syntynyt noin 1600 Ilmajoki?.

22754 Yrjö Paavonpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1594 Ilmajoki, Röyskölän isäntä 1627,Rinta-Nikkolan isäntä vv.1629-1654.

22760 Paavo Paavonpoika Korhonen; syntynyt 1550 Rautalampi?, kuollut 1626 Kauhajoki, Hyyppä, Korhonen.

22762 Bernhard Knuutinpoika; syntynyt 1581 Ilmajoki?, Isäntänä 1603-1631, kuollut Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
22763 Margareta Prusintytär Latva-Nikkola; syntynyt noin 1580 Ilmajoki, Isännöi 1604.
 
22768 Erik Laurinpoika Stor-Holtti; syntynyt 1587 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1626-1658.
Hänen puolisokseen vihittiin
22769 N n Henrikintytär Pörn; syntynyt noin 1587 Korsholm Veikars.
 
22770 = 11336 (Matti Eskonpoika Kaija)
 
22771 Brita Kreintytär Akkola; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Saarensivu, kuollut noin 1662 Vähäkyrö Saarensivu.
 
22772 Heikki Erkinpoika Störvi; syntynyt 1601 Vähäkyrö Merikaarto, Törvin isäntä 1624-1640, kuollut 1640.
Hänen puolisokseen vihittiin
22773 Dordi; syntynyt noin 1601 Vähäkyrö Merikaarto?, Törvin isäntä 1642-1662.
 
22774 Mikko Matinpoika Seppälä; syntynyt noin 1601 Vähäkyrö Merikaarto, Seppälän isäntä 1620-61, lautamies, kuollut 1661 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Barbara Yrjänäntytär Skarra; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut jälkeen 1675.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
22775 N n; syntynyt noin 1600 Vähäkyrö?.
 
22776 Peder Larsson Willför; syntynyt noin 1550 Korsholm Staversby, Maakauppias, laivuri, isäntä 1575-1620, kuollut noin 1613.
Hänen puolisokseen vihittiin
22777 Mariet; syntynyt noin 1550 Korsholm?.
 
22784 Yrjö Laurinpoika; syntynyt 1570 Nurmo, Vävy, Isäntä 1602-1619 Yli-Koskelassa.
Hänen puolisokseen vihittiin
22785 N n Vilpuntytär Yli-Koskela; syntynyt noin 1570 Lapua.
 
22788 Matti Laurinpoika; syntynyt noin 1600 Nurmo?, Isäntä Nurmon Sonnilassa 1626-38.
Hänen puolisokseen vihittiin
22789 N n Pentintytär Sonni; syntynyt noin 1600 Nurmo, Vähäpenttilä.
 
22790 Yrjö Soini; syntynyt noin 1570 Nurmo?.

22802 Jaakko Matinpoika Teikari; syntynyt noin 1540 Lapua Haapakoski, Is 1591-1623.

22804 Tuomas Laurinpoika Karhu; syntynyt 1545 Isokyrö Heikkola, Vävyisäntä 1567-1604 Nuijasodan päällikkö 1596-97, kuollut Nurmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
22805 Martintytär Martikkala; syntynyt 1545 Nurmo.
 
22816 Vilppu Filpus*; syntynyt noin 1550 Lapua.

22818 Matti Pentinpoika Pernoja; syntynyt noin 1550 Lapua, Isäntä 1571-1603.

22832 Olavi Pekanpoika Jääskä; syntynyt 1549 Alavus, Jääskä, Isäntä 1593-1602.

22864 Mikko Mikonpoika Heikkilä; syntynyt noin 1530 Lapua, Is 1556-95.

22992 Jöns Qveflander; syntynyt noin 1500 Kvevlax, Bonde.

23104 = 10736 (Matti Erkinpoika Kylmäjyrä)
 
23105 = 10737 (NN)
 
23106 Tuomas Heikinpoika Yli-Korvola; syntynyt noin 1600 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola, Isäntä 1654-62.

23112 Olof Olofsson Haldin; syntynyt noin 1580 Korsholm Voitby, Bonde 1605-1634.

23128 Markus Hansson Jåvs; syntynyt noin 1583 Kvevlax Vassor, Bonde 1608-24 på Örn (Jåvs) hemman omkring 1608 till 1624, kuollut Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin
23129 Kristin Grelsdotter; syntynyt noin 1583 Maxmo Kerklax.
 
23152 Olof Simonsson Holti; syntynyt 1533 Korsholm Martois, Bonde på Mattas (Holte) hemman i Martois ännu 1568.

23154 Michel Mattsson; syntynyt noin 1550 Kvevlax Vassor, Måg o. bonde på Rabb hemman 1579-1600.
Hänen puolisokseen vihittiin
23155 Andersdotter Rabb; syntynyt noin 1550 Kvevlax?.
 
23156 Pål Nilsson Grop; syntynyt noin 1530 Korsholm Martois, Bonde 1560-1599.

23168 Heikki Matinpoika Lintala; syntynyt noin 1564 Vähäkyrö Ojaniemi, Isäntä 1602-1642.

23172 Martti Matinpoika Laturi; syntynyt noin 1565 Vähäkyrö Hiiripelto, Talollinen.
Hänen puolisokseen vihittiin
23173 Agda; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Erkki; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö.

23176 Erkki Purunen; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö?.

23178 Jaakko Pertunpoika Laurila; syntynyt 1602 Vähäkyrö Kalsila, Isäntä 1630-63.

23180 = 11266 (Sipi Hannunpoika Lill-Mullo)
 
23181 = 11267 (Kaisa Simontytär Rövar)
 
23182 Klemetti Matinpoika Nissilä; syntynyt noin 1604 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1635-74.
Hänen puolisokseen vihittiin
23183 Margareta Kerttu* Pentintytär; syntynyt noin 1610 Vähäkyrö.
 
23200 Simo Laurinpoika Soini; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Tapoila, Isäntä 1575-1601, kuollut 1601 Vähäkyrö Tapoila.
Hänen puolisokseen vihittiin
23201 Margareta Kerttu*; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö, Isäntä 1602-09.
 
23220 Heikki Tuomaanpoika Iso-Flaming; syntynyt noin 1575 Vähäkyrö Tervajoki, Flaamingin isäntä 1615-1625, lautamies, kuollut noin 1647.
Hänen puolisokseen vihittiin
23221 Liisa? Yrjänäntytär Heikkiselä; syntynyt noin 1575 Vähäkyrö Tervajoki.
 
23224 Tuomas Franssinpoika Anttila; syntynyt 1565 Vähäkyrö Greggilä.
Hänen puolisokseen vihittiin
23225 NN Antintytär; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö?.
 
23232 Blusius Prusi* Sipinpoika Plusu; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Haarajoki.

23234 Eskil Erkinpoika Torkko; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Torkkola, kuollut 1620 Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
23235 Margareta Kerttu* Olavintytär Louko; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Saarensivu.
 
23236 Martti Huddi; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Merikaarto.

23256 Markus Martinpoika Martoinen; syntynyt 1577 Vörå Lomby, Isäntä 1633.

23280 Yrjö Maununpoika Kuivinen; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Kuuttila, Taittosen isäntä 1575-1604.

23282 Sipi Niilonpoika Maanmies; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Kuuttila, Maanmiehen isäntä.

23288 Tuomas Yrjönpoika Maanmies; syntynyt 1567 Vähäkyrö Kuuttila, Isäntä 1615-, kuollut Vähäkyrö Kuuttila.

23344 Grels; syntynyt noin 1560 Kvevlax?.

23346 Erik Larsson Back; syntynyt noin 1560 Kvevlax Petsmo, Bonde på Back hemman 1585-1604, kuollut noin 1607 Kvevlax Petsmo.
Hänen puolisokseen vihittiin
23347 Valborg; syntynyt noin 1560 Kvevlax?.
 
23364 Jöns Back; syntynyt noin 1570 Kvevlax?.

23392 Erik Larsson Kuni; syntynyt 1587 Kvevlax Vassor, Bonde i Kuni 1621-64, kuollut 1667 Kvevlax Vassor.
Hänen puolisokseen vihittiin
23393 NN Jaakontytär Krus; syntynyt noin 1590 Kvevlax Vassor.
 
23394 Josef Hendersson; syntynyt noin 1590 Kvevlax Vassor, Bonde 1635-51.
Hänen puolisokseen vihittiin
23395 NN Jacobsdotter Heir; syntynyt noin 1590 Kvevlax Vassor.
 
23408 Göran; syntynyt noin 1570 Kvevlax?.

23410 Ragvald Mattsson Näs; syntynyt noin 1545 Kvevlax Västerhankmo, Antecknad som bonde 1600-1623.
Hänen puolisokseen vihittiin
23411 Kristin Grelsdotter Kullom; syntynyt noin 1550 Maxmo Kerklax.
 
23424 Prusi Erkinpoika Laurosela; syntynyt noin 1580 Ilmajoki, Isäntä 1599-1642.
Hänen puolisokseen vihittiin
23425 N n Erkintytär Latva-Röyskö; syntynyt noin 1580 Ilmajoki.
 
23426 Jaakko; syntynyt noin 1590 Ilmajoki.

23428 Yrjö Jaakonpoika Yli-Jouppila; syntynyt 1570 Seinäjoki, Jouppilan isäntä 1594-1636.

23432 Knuutti Erikinpoika Uppa; syntynyt noin 1567 Seinäjoki, Rinta-Röyskön isäntä 1605-1632, kuollut jälkeen 1648.

23434 Paavo; syntynyt noin 1580 Ilmajoki?.

23436 Erkki Jaakonpoika Yrjö-Kokko; syntynyt 1585 Ilmajoki, Isäntä Yrjö-Kokossa vv 1619-45.

23438 Sikstus Pentinpoika Sihtola; syntynyt 1551 Ilmajoki, Sihtola, Isäntä Ilmajoen Sihtolassa 1579-1632, kuollut 1632 Ilmajoki, Sihtola.
Hänen puolisokseen vihittiin 1575.
23456 Bern Persson Perjus; syntynyt 1570 Övermark, Bonde på Nisuls 1 mtl 1608-1638 och gästgivare, kuollut 1647 Övermark.
Hänen puolisokseen vihittiin
23457 Margareta; syntynyt noin 1570 Övermark?.
 
23488 Erik; syntynyt noin 1560 Gävle.

23490 Matts; syntynyt noin 1570 Gävle.

23492 Per Sigfridsson; syntynyt noin 1550 Hudiksvall, Rådman och handelsman i Hudiksvall.
Hänen puolisokseen vihittiin
23493 Ingeborg Pehrsdotter; syntynyt noin 1570 Hudiksvall.
 
23494 Olaus Andreae Adreasson Helsingius - Arnaesius; syntynyt 1568 Bollnäs, Kyrkoherde och prost i Bollnäs 1610, kuollut 23 joulukuuta 1649 Bollnäs.
Hänen puolisokseen vihittiin
23495 Gölin Jacobsdotter Grubb; syntynyt noin 1590 Gävle, kuollut jälkeen 1654 Bollnäs.
 
23496 Truls Larsson; syntynyt noin 1550 Hyltinge, Södermanland, Befallningsman på Tidö Sätesgård, kuollut 1618 Backa, Hyltinge.
Hänen puolisokseen vihittiin 1580 Leksand, Kopparberg
23497 Emfrid Unosdotter Helsing; syntynyt noin 1556 Backa, Hyltinge, kuollut 1618 Leksand, Kopparberg.
 
23498 Hans Laurentii; syntynyt 24 tammikuuta 1548 Säbrå , Härnösand, Kyrkoherde 1589 - 1603 i Säbro fs., kuollut 26 huhtikuuta 1603 Säbrå , Härnösand.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Kerstin Henriksdotter? Zynthia; syntynyt 1552 Säbrå.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1589
23499 Anna Segersdotter; syntynyt 1552 Västernorrlands län, kuollut 3 kesäkuuta 1632 Säbrå , Härnösand.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1608 Olaus Martini; syntynyt noin 1560, Kyrkoherden i Nordingrå 1595, kuollut 1624.

23502 Olof Jonsson; syntynyt noin 1570 Hälsingland, Borgare o. handelsman i Falun.
Hänen puolisokseen vihittiin
23503 Brita; syntynyt noin 1570 Hälsingland.
 
23504 Olof Kristophersson Stjärna; syntynyt noin 1540 Dalarna, Rottneby, Bergsman på Rottneby, kuollut 1631 Dalarna, Rottneby.
Hänen puolisokseen vihittiin
23505 Anna; syntynyt noin 1540 Dalarna.
 
23508 Göran; syntynyt noin 1580 Falun?.

23552 Lars Andersson Sällylä; syntynyt noin 1580 Perniö, Landbonde c.1626 på Sällylä, kuollut noin 1636 Perniö Sormijärvi.
Hänen puolisokseen vihittiin
23553 Anna Grelsdotter; syntynyt noin 1580 Perniö?.
 
23554 Matts; syntynyt noin 1590 Perniö?.

23560 Simon Mälläri; syntynyt noin 1570 Perniö.

23562 Jacob; syntynyt noin 1570 Perniö.

23584 Matts Alha; syntynyt noin 1530 Perniö Suomenkylä, Alhais.

23648 Göran Jönsson Finne; syntynyt noin 1520 Perniö Stor-Bagböle, Alastalo.

23656 Erik Leikonen; syntynyt noin 1550 Perniö.

23660 Simon; syntynyt noin 1550 Perniö.

23704 Matts Michelsson Kosk; syntynyt noin 1560 Perniö Koskis, Ratsumies Koskella 1557-1613, kuollut noin 1613 Perniö Koskis.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1586 Perniö
23705 Karin; syntynyt noin 1565 Perniö.
 
23706 Mårten; syntynyt noin 1570 Perniö?.

23760 Erik Michelsson Kyynämäki; syntynyt noin 1530 Perniö Kyynämäki II, Ratsumies Kyynämäki II:ssa1559 ja myöhemmin Kyynämäki III:ssa-1585, kuollut noin 1590 Perniö Kyynämäki III, Alastalo.

23762 Erik Olofsson till Kyynämäki; syntynyt noin 1560 Perniö Kyynämäki I, Ratsumies Lindved Klassonin lippueessa 1583-99, isäntä1594-1605 Kyynämäki III:ssa, kuollut 17 syyskuuta 1605 Livland Riga, Kircholm.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1585
23763 Ingeborg Frillesdotter Frille; syntynyt noin 1565 Perniö Frillans, kuollut noin 6 elokuuta 1630 Parainen.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1610 Thomas Henriksson Starck tlll Mälo; syntynyt noin 1550 Parainen, kuollut 1620 Parainen Stormälo.

23788 Klas; syntynyt noin 1580 Perniö.

23808 Hans Jönsson Arkkila; syntynyt noin 1560 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1586-, kuollut noin 1624 Perniö Haarla, Arkkila.

23810 Mårten; syntynyt noin 1560 Perniö?.

23888 Erik Sigfridsson Ahtmaa; syntynyt noin 1580 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1632-1653, kuollut noin 1664 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
23889 Agnes Andersdotter; syntynyt noin 1580 Halikko Angelniemi?.
 
23904 Matts Keskitalo; syntynyt noin 1550 Halikko Kokkila?.

23908 Mårten; syntynyt noin 1560 Halikko?.

23910 Jacob; syntynyt noin 1560 Halikko Angelniemi?.

23940 Thomas; syntynyt noin 1570 Kemiö?.

23952 Göran; syntynyt noin 1550 Kemiö.

23968 Per; syntynyt noin 1570 Kemiö.

23970 Matts Henriksson Smed; syntynyt noin 1570 Kemiö Mainiemi, Landbonde 1634-1640.
Hänen puolisokseen vihittiin
23971 Margareta; syntynyt noin 1570 Kemiö.
 
24160 Jöns; syntynyt noin 1550 Inkoo?.

24164 Per Larsson Tyris; syntynyt noin 1560 Inkoo, Väster Solberg, Tyris, Bonde på Tyris 1601-27.

24166 Knut; syntynyt noin 1560 Inkoo?.

24192 Henrik; syntynyt noin 1550 Sjundeå?.

24194 Per; syntynyt noin 1550 Sjundeå?.

24200 Henrik Jönsson Stormunks; syntynyt noin 1540 Sjundeå Masaby, Övergård, Värd 1585-94.

24202 Matts; syntynyt noin 1540 Sjundeå?.

24240 Johan Hagerus; syntynyt noin 1530 Inkoo?.

24242 Henrik Thomae; syntynyt noin 1520 Inkoo Stubböle, Haga, Inkoon kirkkoherra 1552, kuollut ennen 1599.
Hänen puolisokseen vihittiin
24243 Margareta; syntynyt noin 1520 Inkoo?.
 
24248 Erik Andersson? Korp; syntynyt noin 1500 Porvoo Ilola, Bergs, Bergsin isäntä 1540-47.

24256 Henrik Michelsson Borgars; syntynyt noin 1540 Inkoo Gråmarböle, Borgars, Bonde 1560-71.

24288 Hans Larsson Smeds; syntynyt noin 1550 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde 1601-17.

24304 Thomas; syntynyt noin 1560 Inkoo?.

24306 Sigfrid; syntynyt noin 1560 Inkoo?.

24520 Anders Keij; syntynyt noin 1560 Sverige?.

24522 Matts; syntynyt noin 1560 Sverige?.

24524 Jacob; syntynyt noin 1560 Sverige?.

24526 Anders; syntynyt noin 1560 Sverige?.

24536 Matts Misch; syntynyt noin 1580 Belgia?, Padan eli luodinvalaja.

24538 Klas Månsson; syntynyt noin 1580 Karjaa Bällby.

24544 Henrik; syntynyt noin 1570 Sjundeå.

24546 Nils Eskilsson; syntynyt noin 1570 Sjundeå, Ny bonde på Korpis 1635-.
Hänen puolisokseen vihittiin
24547 Maria Bengtsdotter?; syntynyt noin 1570 Sjundeå Flyt, Korpis IV.
 
24548 = 12124 (Anders Eriksson??? Korp)
 
24550 Nils Simonsson Mickels; syntynyt noin 1570 Sjundeå Hollstens, Mickels, Rusthållare på Hållstens Mickels i Sjundeå 1604-29.

24552 Måns; syntynyt noin 1530 Sjundeå.


Sukupolvi XVI
 
32784 Måns Granö; syntynyt noin 1470.

32896 Lauri Katternö; syntynyt noin 1500 Pedersöre?.

32912 Klemetti Seikki Antinpoika Pollari; syntynyt noin 1510 Veteli, Talollinen 1552-1579, kuollut 1579 Veteli.

32928 Olavi Savolainen; syntynyt noin 1490 Savo, Isäntä 1540-47.

32930 Pietari Leppänen; syntynyt noin 1500 Lappajärvi?.

32960 Hans Andersson Lassfolk; syntynyt noin 1550 Pietarsaari.

32984 Ragvald Månsson Hästbacka; syntynyt noin 1540 Teerijärvi, Bonde på Ravals 1590-1607.

32992 = 16976 (Hans Jönsson Kolam-Kuhalampi)
 
33056 Maunu Brusinpoika Virkkala; syntynyt noin 1540 Kaustinen, kuollut 1597.

33064 Pietari Antinpoika Paavola; syntynyt noin 1530 Kaustinen, Talollinen 1574-1580.

33088 Juho Antinpoika Kaustinen; syntynyt noin 1510 Kaustinen, Talollinen 1544-63, lautamies.

33136 Anders Olofsson Wikar; syntynyt noin 1510 Kruunupyy, Bonde på Storvikar 1549-1560.

33226 Paavo Paavonpoika Pokela; syntynyt noin 1590 Lappajärvi, Talollinen, kuollut 1671.

33228 Matti Laurinpoika Windala; syntynyt 1560.

33230 Olavi Spangar; syntynyt noin 1530, Talollinen, lautamies.

33968 Nils Thomasson Tawast; syntynyt 1510.

34280 Jöns Andersson Lillrank; syntynyt noin 1569.
Hänen puolisokseen vihittiin
34281 Karen Olofsdotter; syntynyt noin 1570.
 
41024 Otto Grothusen; syntynyt noin 1490.
Hänen puolisokseen vihittiin
41025 Margaretha Holstfer; syntynyt noin 1490.
 
41026 Heinrich Kristoffersson Ungern; syntynyt noin 1500.
Hänen puolisokseen vihittiin
41027 Gertrud Tiesenhausen; syntynyt noin 1500.
 
41048 Arvid Eriksson Stålarm till Sydänmaa i Karuna; syntynyt 1490 Sydanmaa, Karuna, Suomen käskynhatija, tuomari, laamanni, kuollut 1529.
Hänen puolisokseen vihittiin
41049 Kristiina Knutsdotter Kurck; syntynyt 1480 Lauko, kuollut 6 tammikuuta 1551 Karjaa.
Hänen edellinen miehensä oli Nils Månsson Grabbe till Grabbacka i Karis; syntynyt noin 1470 Karjaa Grabbacka, Soturi, hallintomies, kuollut 1549 Karjaa.

41050 Nils Månsson Grabbe till Grabbacka i Karis; syntynyt noin 1470 Karjaa Grabbacka, Soturi, hallintomies, kuollut 1549 Karjaa.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Kristiina Knutsdotter Kurck; syntynyt 1480 Lauko, kuollut 6 tammikuuta 1551 Karjaa.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
41051 Elin Klasdotter; syntynyt noin 1490, kuollut 1529 Karjaa.
 
41052 Nils Andersson Boije af Gennäs; syntynyt 1502 Pohja?, Sotaeversti, valtaneuvos, ritari, kuollut 1568.
Hänen puolisokseen vihittiin 1538
41053 Briita Kristersdotter Horn af Åminne; syntynyt noin 1520, kuollut 1580 Perniö, Tykö.
 
41054 Göran Hansson Gyllenmåne; syntynyt noin 1520, Hövidsman, kuollut 1596 Västra Vingåkers Södermanland.
Hänen puolisokseen vihittiin
41055 Märta Tönnesdotter Tott; syntynyt noin 1520, kuollut 11 tammikuuta 1566 Knivsta.
 
41080 Hans Eriksson Ekelöf; syntynyt noin 1490 Sipoo, Nimismies, kuollut 1574 Sipoo.
Hänen puolisokseen vihittiin
41081 Brita Larsdotter Domarby; syntynyt noin 1520 Pernaja Sarvilahti.
 
41082 Lars Mattsson Teit; syntynyt 1500 Pernaja, Tetom, Rälssimies, huovilippueen päällikkö, kuollut 1571 Pernaja, Tetom.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Karin Eriksdotter; syntynyt noin 1511.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
41083 Margareta Hansdotter till Muurla; syntynyt 1519.
 
41692 = 22832 (Olavi Pekanpoika Jääskä)
 
41694 Perttu; syntynyt noin 1570 Alavus?.

41712 Tuomas Franssinpoika Ranta; syntynyt noin 1550 Ilmajoki ?, Ilmajoen Rannan isäntä 1581-1592.

41736 Simo; syntynyt noin 1550 Kauhajoki?.

41760 Knuutti Plusiuksenpoika Plosila; syntynyt 1550 Kurikka, Plosila, Talollinen 1576-1609, kuollut 1609 Kurikka, Plosila.

41792 Tuomas Matinpoika Hirvi; syntynyt noin 1540.

41794 Matti Laurinpoika Hirvi; syntynyt 1510 Hirvelä, Kurikka, Isäntä 1558-1560, kuollut 1560 Krekola, Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1540.
41824 Markus Simonpoika Torkko; syntynyt 1550 Kurikka, Torkko, Torkon isäntä 1564-86.

41826 = 21154 (Kreki Matinpoika Hirvi)
 
41828 = 21154 (Kreki Matinpoika Hirvi)
 
41876 Tuomas Eskonpoika Kirkon-Kokkola; syntynyt 1557 Ilmajoki, Isäntä 1587-1634 Ilmajoki, kuollut Ilmajoki.

41880 Niilo Matinpoika Anttila; syntynyt noin 1530 Ilmajoki?.

41882 Olavi Matinpoika Uppa; syntynyt noin 1530 Ilmajoki?.
Hänen puolisokseen vihittiin
41883 Marketta; syntynyt noin 1530 Ilmajoki.
 
41884 Laurentius Matiaksenpoika Mulle; syntynyt noin 1520.

41886 Gregorius Michaelis Stutt; syntynyt noin 1510 Eura?, Eurajoen kirkkoherrana ainakin 1539–1541, kuollut ennen 1561.

42304 Mikko Antinpoika Iso-Kurikka; syntynyt noin 1515 Ilmajoki, Iso-Kurikka, Iso-Kurikan isäntä 1546-1582, kuollut 1582 Ilmajoki, Iso-Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1545.
42308 = 41794 (Matti Laurinpoika Hirvi)
 
42352 Vilppu Filpus* Martinpoika Ala-Kojola; syntynyt noin 1580 Lapua, Isäntä Ala-Kojolassa.
Hänen puolisokseen vihittiin
42353 Pirjo; syntynyt noin 1580 Lapua?.
 
42388 Matti Jaakonpoika Jaakko-Kokko; syntynyt 1585, Isäntänä 1623-1660 Ilmajoki.

42412 Martti Tadeuksenpoika Kauppila; syntynyt 1530 Ilmajoki Kauppila, Tusan isäntä 1567-1607, kuollut Alavus.

42464 = 10408 (Matti Erkinpoika Iso-Loppi)
 
42488 Sipi Simonpoika Yli-Antila; syntynyt 1580 Kurikka,Nenättömä,Yli-Antila,Tuiskula, Yli-Antilan isäntä 1609-1624, kuollut 1645 Kurikka, Yli-Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin
42489 N n; syntynyt 1580, kuollut 1645 Kurikka, Yli-Antila.
 
42496 Maunu Matinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1537 Ilmajoki, Pirilän isäntä v.1596, kuollut 12.1596 Jalasjärvi.

42504 Erkki Simonpoika Hölsö; syntynyt noin 1560 Ylistaro Topparla, Hölsölä, Isäntä 1598-1629.

42512 Heikki Laurinpoika Orhainen; syntynyt 1523 Kurikka, Plosila, Isäntä 1546-1574, kuollut 1574 Kurikka, Kohtala.

42528 Matti Pentinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1520 Ilmajoki, Isäntä 1549-83, Ilmajoen nimismies, kuollut noin 1585 Ilmajoki.

42536 Pentti Jaakonpoika Ilkka; syntynyt 1520 Ilmajoki, Talollinen 1546-66 Ilkassa, kuollut 1566 Ilmajoki, Rahnasto.
Hänen puolisokseen vihittiin 1540 Ilmajoki
42537 Tytär Pentintytär Peltoniemi; syntynyt 1520 Ilmajoki.
 
42540 Martti Sepinpoika Seppilä; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Kuuttila, Vähänkyrön Seppilän isäntä 1546-74.

42542 Heikki Tadeuksenpoika Yli-Kauppila; syntynyt 1530 Ilmajoki, Isäntä 1566-95.

42544 Matti Heikinpoika Seppälä; syntynyt 1550 Ilmajoki, Liakka, Ilmajoen Seppälän isäntä 1591-1598, kuollut 1598 Ilmajoki.

42552 Paavo Olavinpoika Riippi; syntynyt noin 1550 Laihia?.

42556 Jaakko Tuomaanpoika Kauppila; syntynyt noin 1550 Teuva, Isäntä 1579-1613.

42656 Olof Eriksson Drake; syntynyt noin 1510.

42660 Matts; syntynyt noin 1520.

42662 Canutus Henrici Henrikinpoika Westzynthius; syntynyt 1555, Pietarsaaren pitäjän kirkkoherra 1600 Pietarsaaren pitäjänkirkkoherra, kuollut 29 heinäkuuta 1621 Pietarsaari.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 10 elokuuta 1600, Anna Petridotter Niurenius; syntynyt 1580 Gävle, kuollut 1 helmikuuta 1664 Kruununkylä.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1583
42663 Lucia Hansdotter Fordell; syntynyt noin 1555, kuollut 1599.
 
42670 = 22110 (Östen Erikinpoika)
 
42671 = 22111 (Magdalena Erikintytär Sursill)
 
42728 Lauri Sinius; syntynyt noin 1556, Talonpoika, kuollut jälkeen 1614.
Hänen puolisokseen vihittiin
42729 Katarina Östenintytär Sursill; syntynyt noin 1560, kuollut jälkeen 1614.
Hänen edellinen miehensä oli Matti Laurinpoika Laurinmatti; syntynyt noin 1540 Savo?, Alikirjuri, kauppapurjehtija, kuollut jälkeen 1614 Revonlahti.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Henrik Laurinpoika Lithovius; syntynyt noin 1537 Kaarina Littoisten kylä, Limingan kirkkoherra 1583, rovasti, kuollut 1615 Liminka.

42734 Hans Platz; syntynyt noin 1550 Hollanti?, Turun Pormestari 1616-20, kuollut 3 tammikuuta 1621 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
42735 Brita Henriksdotter Stork; syntynyt noin 1560, kuollut 7 lokakuuta 1621 Turku.
Hänen edellinen miehensä oli Henrik Schaefer; syntynyt noin 1550 Mainz, kuollut 1592.

42736 Josef Henrikinpoika Limingius; syntynyt 1569 Liminka, kuollut 1657 Liminka.
Hänen puolisokseen vihittiin
42737 Anna Laurintytär Sinius; syntynyt noin 1584.
 
42738 Mathias Yrjönpoika Mathesius; syntynyt noin 1570 Halikko, Saloisten kirkkoherra 1604, kuollut 1622 Saloinen.
Hänen puolisokseen vihittiin
42739 Margareta; syntynyt noin 1570 Rauma.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Hannu Yrjönpoika; syntynyt noin 1570.

42740 Heikki Niilonpoika Anttila; syntynyt noin 1570 Oulu?.
Hänen puolisokseen vihittiin
42741 Maalin Erkintytär; syntynyt noin 1570 Oulu?.
 
42742 = 42736 (Josef Henrikinpoika Limingius)
 
42743 = 42737 (Anna Laurintytär Sinius)
 
42744 Martinus Mattiae Aboensis; syntynyt 1516 Närpes, Mustasaaren kirkkoherra 1567, kuollut 1595 Mustasaari.
Hänen puolisokseen vihittiin
42745 Beata Nerpin; syntynyt noin 1530 Kalalahti.
 
42746 Knut Porshank; syntynyt noin 1540 Stockholm, Rådman i Stockholm.
Hänen puolisokseen vihittiin
42747 Karin Budde; syntynyt noin 1540.
 
42748 Matheus Jacobi Skepperus, Skeper; syntynyt noin 1560 Pernaja, Vöyrin kirkkoherra, kuollut 3 kesäkuuta 1633 Vöyri.
Hänen puolisokseen vihittiin
42749 Brita Jacobintytär Viloides; syntynyt noin 1560 Vörå.
 
42750 Yrjö Antinpoika Lytter; syntynyt noin 1582, Oulun pormestari, kuollut 9 maaliskuuta 1662.
Hänen puolisokseen vihittiin
42751 Brita Mathiaksentytär Granberg; syntynyt 1575, kuollut 9 maaliskuuta 1662 Oulu.
Hänen edellinen miehensä oli Lauri Paavalinpoika Kataja; syntynyt 1566 Oulu, Porvari Oulussa, kuollut 1616 Oulu.

42944 Perttu Juhonpoika; syntynyt noin 1540 Kurikka?, Ratsumies, kuollut 1613.

42946 Juho Tapaninpoika; syntynyt noin 1530 Kurikka, Ensimmäinen isäntä 1563-1622, suuri tappelupukari.

43072 Simon Bengtsson Falck; syntynyt noin 1570.

43076 David Reid; syntynyt noin 1580, Rumörmästare, kuollut 1629.
Hänen puolisokseen vihittiin
43077 NN Nilsdotter; syntynyt noin 1580.
 
43080 Pietari Erkinpoika Kokkola; syntynyt noin 1570 Pälkäne, Ratsutilallinen Pälkäneen Laitikkalassa 1600-16.

43082 Yrjö Laurinpoika Lassila; syntynyt noin 1570 Pälkäne, Talollinen Pälkäneen Äimälän ratsutilalla 1602-17.

43086 Hans Croëll; syntynyt noin 1570 Saksa, Pormestari Viipurissa, kuollut 1627 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Katarina Henriksdotter Stråhlmann; syntynyt noin 1572 Viipuri, kuollut 1651.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1595
43087 = 22091 (Anna Påvelsdotter Juusteen)
 
43106 Thomas Eskilsson Blome; syntynyt noin 1540, Turun linnan kirjuri, kuollut 14 huhtikuuta 1619 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
43107 NN Jacobsdotter; syntynyt noin 1550.
 
43108 Martinus Johannis; syntynyt noin 1530 Paimio Karisböle?, Paimion kirkkoherra 1568-89, kuollut 1589 Paimio.
Hänen puolisokseen vihittiin
43109 Brita Mattsdotter till Breidilä; syntynyt noin 1530 Paimio, Iso-Preitilä.
 
43110 Jacob; syntynyt noin 1540 Paimio?.

44064 Nils Mårtensson Knuutila; syntynyt noin 1550.

44148 Salomon Laurentii Fromme; syntynyt noin 1520, Kyrkoherde i Toresund 1569-94, kuollut 15 toukokuuta 1594 Toresund.
Hänen puolisokseen vihittiin
44149 Karin Larsdotter; syntynyt noin 1520, kuollut 1604.
 
44150 Sven; syntynyt noin 1520.

44180 Nils Stråhlmann; syntynyt noin 1510 Saksa.

44182 Paulus Pedersson Juusteen; syntynyt 1516 Viipuri msk, Piispa Viipurissa, aateloitu 1572, kuollut 22 elokuuta 1575 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
44183 Anna Sigfridsdotter Kärstilä; syntynyt noin 1516, kuollut jälkeen 1609.
 
44208 Per Andersson Grubb; syntynyt 1497 Grubbe, Umeå, Borgmästare i Gävle, kuollut jälkeen 1559 Gävle.
Hänen puolisokseen vihittiin
44209 Maria Jacobsdotter Bure; syntynyt noin 1497 Bure, Skellefteå.
 
44212 Martinus Olai Gestricius; syntynyt 1525 Gävle, Kirkkoherra, kuollut 1585 Tystberga.
Hänen puolisokseen vihittiin
44213 Kristina Larsdotter Nericius; syntynyt noin 1525.
 
44214 Håkan Persson; syntynyt 1530 Ruotsi?.
Hänen puolisokseen vihittiin
44215 Katarina Jönsdotter Fordell; syntynyt 1530.
 
44220 Erik; syntynyt noin 1500.

44222 Erik Östeninpoika Ångerman; syntynyt 1490 Teg, Talonpoika Uumajassa, kuollut noin 1548 Umeå.
Hänen puolisokseen vihittiin
44223 Dordi; syntynyt noin 1507 Umeå.
 
44250 Didrich Reimer; syntynyt noin 1530, kuollut 1606.

44346 Peder Nilsson Gyllenstråle; syntynyt noin 1530, Alilaamanni, sotaeversti, kuollut 1587.
Hänen puolisokseen vihittiin
44347 Bengta Månsdotter Roos af Hjelmsäter; syntynyt noin 1540.
 
44348 Hermann Rose; syntynyt 1541 Pommern, Preussen.
Hänen puolisokseen vihittiin 1570
44349 Anna Panker; syntynyt 1545 Ruegen, Pommern, Preussen.
 
44350 Peter Molkenbur; syntynyt noin 1560, Kauppias Tallinnassa, kuollut 12 huhtikuuta 1602 Tallina (h).
Hänen puolisokseen vihittiin 1579 Tallina
44351 Elisabet Suer; syntynyt noin 1567, kuollut 19 helmikuuta 1602 Tallina (h).
 
44704 Andreas Kettunen; syntynyt noin 1500, Kirkkoherra.
Hänen puolisokseen vihittiin
44705 N n Partanen; syntynyt noin 1500.
 
44732 Peter Kristiansson Tesche; syntynyt 1570 Saksa?, Parturimestari, Käkisalmen linnanapteekkari 1593, kuollut 1616 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin
44733 NN; syntynyt noin 1570 Viipuri?.
 
44762 Olavus Johannis Iivanainen; syntynyt noin 1570, Kirkkoherra Ruokolahdella 1607-25, kuollut 1625.
Hänen puolisokseen vihittiin
44763 Agneta Laurintytär; syntynyt noin 1570, kuollut 1628.
 
44764 = 22118 (Johan Otteson Kleblat)
 
44765 = 22119 (Elisabet Hansdotter)
 
44766 Iisakus Birgeri Rothovius; syntynyt 1 marraskuuta 1572 Ruotsi Småland, Turun piispa, kuollut 10 helmikuuta 1652 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 lokakuuta 1604 Nyköping
44767 Anna Eriksdotter; syntynyt noin 1575 Nyköping, kuollut 15 huhtikuuta 1612 Nyköping.
 
45024 Thomas Baldovy; syntynyt noin 1570.
Hänen puolisokseen vihittiin
45025 Elisabet Clark; syntynyt noin 1570.
 
45052 = 22366 (Hans Petersson Tesche)
 
45053 N n Hansdotter; syntynyt 1612.
 
45054 Jacob Jochimsson Frese; syntynyt noin 1600, Kauppias, raatimies, kuollut 1642.
Hänen puolisokseen vihittiin
45055 Elin Jakobintytär; syntynyt noin 1600.
 
45056 Niilo Laurinpoika Bindar Marttila; syntynyt noin 1545 Vähäkyrö, Bindarin isäntä 1573, kuollut 1635 Vähäkyrö Selkämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin
45057 Elin Matintytär Iso-Mullo; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Tapoila, kuollut jälkeen 1639 Vähäkyrö Selkämäki.
 
45058 Tuomas Pertunpoika Trondi; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Tapoila.

45060 Martti Heikinpoika Flander; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Perkiö?, Isäntä 1551-1570.

45064 Björn Laurinpoika Björni; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Ojaniemi?, Isäntä 1573-1604, nimismies 1570-luvulla.
Hänen puolisokseen vihittiin
45065 Kirsti; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Ojaniemi.
 
45066 Jouppi Juhonpoika Lill-Mullo; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Saarenpää, Isäntä 1571.

45068 Antti Juhonpoika Rövar; syntynyt noin 1555 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin isäntä 1595-1605, kuollut 1595 Vähäkyrö Rövarla.

45070 Matti Erkinpoika Skarra; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
45071 Valpuri Yrjänäntytär; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö.
 
45072 Erik Martinpoika Iso-Sauso; syntynyt noin 1553 Vähäkyrö Merikaarto, Sauson isäntä 1602-1632, lautamies.

45076 Kreki Laurinpoika Vanhakartano; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Ojaniemi, Vähänkyrön nimismies 1617-35, Vaasan kirjuri 1630-45, kuollut noin 1656 Vähäkyrö Ojaniemi.

45078 = 22564 (Tuomas Matinpoika Tuori)
 
45080 Heikki Eskelinpoika Eskelä; syntynyt 1540 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1568-1616, kuollut 1616 Vähäkyrö.

45084 Markus Martinpoika Iso-Kukko; syntynyt 1550 Vähäkyrö Merikaarto, Kukon isäntä 1579-1585.

45088 Klemetti; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö?.

45092 Olavi Matinpoika Iso-Mullo; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Saarenpää, Isäntä 1554-1604, kuollut noin 1604 Vähäkyrö Saarenpää, Mullo.

45100 Henrik Tavastius; syntynyt noin 1550 Sysmä?.

45102 = 10666 (Kasparus Martini Alstadius)
 
45103 = 10667 (Agneta Johansdotter Frese)
 
45112 Juho Simonpoika Hakola; syntynyt 1530 Vähäkyrö Greggilä.

45116 Markus Tapaninpoika Keko; syntynyt 1565 Isokyrö Kylkkälä, Isäntä 1617-27.

45124 Lars Eriksson; syntynyt noin 1570 Oravais, Måg? o. bonde 1599-1632.
Hänen puolisokseen vihittiin
45125 NN Persdotter? Ruths; syntynyt noin 1570 Oravais.
 
45128 Matti Heikinpoika Tuori; syntynyt 1520 Vähäkyrö Ojaniemi, Is 1547-1604.

45132 Tapani Simonpoika; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Ojaniemi?, Toisen Setulan isäntä 1619-30.

45134 Heikki Hannunpoika Heikkilä; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Savilahti, Heikkilä, Vähänkyrön nimismies 1620-30.

45136 Matti Erkinpoika; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Selkämäki?.

45140 Heikki Martinpoika Filla; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Haarajoki, Kyrön kappalainen 1568 Fillassa.
Hänen puolisokseen vihittiin
45141 Valpuri Matintytär; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Haarajoki.
 
45142 Heikki Laurinpoika; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö, Isäntä 1562-86.
Hänen puolisokseen vihittiin
45143 N n Tuomaantytär Talonen; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Saarenpää.
 
45184 Erik Antinpoika Liuko; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Isoholtin isäntä 1548-1557, lautamies 1551.

45188 Olavi Juhonpoika Vähä-Kukko; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Merikaarto, Vähäkyrön Vähäkukon isäntä 1546-66.

45190 Pentti Petterinpoika Skarra; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö, Isäntä 1546-89, kuollut Vähäkyrö Merikaarto.

45300 Eskil Tuomaanpoika Rullo; syntynyt 1577 Vähäkyrö Tervajoki, Isäntä 1621-1628, kuollut 1667 Vähäkyrö Tervajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin
45301 Dordi Erkintytär; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Saarensivu?.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Matti Niilonpoika; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö Saarensivu?.

45302 Simo Erkinpoika Yli-Valtari; syntynyt noin 1560 Isokyrö Valtaala, Is. 1610-23.

45308 Matti Erkinpoika Eerola; syntynyt 1530 Vähäkyrö Ojaniemi, Isäntä 1571-1620.

45320 Juho Petterinpoika Muncki; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Hyyriä, Isäntä 1546-70.
Hänen puolisokseen vihittiin
45321 Barbro; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö.
 
45344 Erkki Niilonpoika Kaija; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Saarensivu, Isäntä 1571.

45346 Eskil Tapaninpoika Vähä-Sauso; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Merikaarto, Vähä-Sauson isäntä 1581-82.
Hänen puolisokseen vihittiin
45347 Barbro; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö, Isäntä 1593-95.
 
45348 Matts Henriksson Pörn; syntynyt noin 1520 Korsholm Veikars, Pörnin isäntä 1549-73.

45376 Heikki Laurinpoika Rahnasto; syntynyt noin 1500 Ilmajoki, Isäntä 1546-1553.

45380 Sipi Juhonpoika Vähä-Tuisku; syntynyt 1495 Kurikka, Talollinen, kuollut 1555 Kurikka.

45392 Mikko Luopajärvi; syntynyt noin 1530 Jalasjärvi?.

45444 Matti Yrjänänpoika; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö, Heirin isäntä 1608-1614, kuollut noin 1614.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1608 Vähäkyrö
45445 Kaisa Klemetintytär Heiri; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin isäntä 1589-98, kuollut noin 1660 Vähäkyrö Hiiripelto.
Hänen edellinen miehensä oli noin 1599 Vähäkyrö Hannu Martinpoika; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö, Heirin isäntä 1599-1604, kuollut noin 1604.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1618 Vähäkyrö Knut Eskonpoika; syntynyt 1582 Vähäkyrö, Heirin isäntä 1618-19 1623, kuollut ennen 1640.

45446 Juho; syntynyt noin 1590 Vähäkyrö?.

45488 Matti Olavinpoika Kolkki; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1608-20.

45490 Tuomas Martinpoika Pasto; syntynyt noin 1570 Korsholm Miekka, Isäntä 1635-1637.

45492 = 45068 (Antti Juhonpoika Rövar)
 
45494 Knut Heikinpoika Talonen; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Saarenpää, Isäntä 1587-1601.

45500 Niilo Erkinpoika Trasti; syntynyt noin 1579 Vähäkyrö Merikaarto, Trastin isäntä 1599-1630.

45502 Yrjö; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö?.

45508 = 21264 (Paavo Matinpoika Peltoniemi)
 
45520 Paavo Korhonen; syntynyt noin 1520 Rautalampi?.

45524 Knut; syntynyt noin 1550 Ilmajoki?.

45526 Prusi Niilonpoika Latva-Nikkola; syntynyt noin 1540 Ilmajoki, Isäntä 1556-1601.

45536 Lauri Matinpoika Stor-Holtti; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1586-1626.

45538 = 22674 (Henrik Mattsson Pörn)
 
45542 Kreki Akkola; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Saarensivu.

45544 Erik Sipinpoika Störvi; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö Merikaarto, Törvin isäntä 1609-1625.

45548 Matti Yrjänänpoika; syntynyt noin 1570 Vähäkyrö, Merikaarron Seppälän vävyisäntä 1604-19, lautamies 1607, kuollut Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Margareta Kerttu*; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Merikaarto?, kuollut jälkeen 1636.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
45549 N n Markuksentytär Seppälä; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö Merikaarto.
 
45552 Lars Andersson Willför; syntynyt noin 1520 Korsholm Staversby, Isäntä 1546-74.

45568 Lauri; syntynyt noin 1540 Nurmo?.

45570 Filpus Mikonpoika Latikka; syntynyt 1530 Lapua, Ylikoskelan tilan perustaja, isäntä 1554-1601.

45576 Lauri; syntynyt noin 1570 Nurmo?.

45578 Pentti Knuutinpoika Sonni; syntynyt noin 1580 Nurmo.

45604 Matti Juhonpoika Teikari; syntynyt noin 1510 Lapua Haapakoski, Is 1568-88.

45608 Lauri Martinpoika Karhu; syntynyt 1520 Isokyrö Heikkola, Karhun isäntä 1567-->.

45610 Martti Jaakonpoika Martikkala; syntynyt noin 1525 Nurmo.

45636 Pentti Tapaninpoika Pernoja; syntynyt noin 1530 Lapua, Isäntä 1560-70.

45664 Pekka Laurinpoika Jääskeläinen; syntynyt 1530 Rantasalmi, Isäntä 1576-1592 Uudisviljelijä, kuollut Alavus.

45728 Mikko Niilonpoika Pienoila; syntynyt 1510 Lapua, Isäntä 1546-52.
Hänen puolisokseen vihittiin
45729 Malin Pietarintytär Kauppi; syntynyt noin 1510 Lapua, kuollut 1554 Lapua.
 
46212 Heikki Sipinpoika Yli-Korvola; syntynyt noin 1590 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola, Isäntä 1624-53.

46224 Olof Mattsson Haldin; syntynyt noin 1550 Korsholm Voitby, Bonde 1580-1599.

46256 Hans Michelson Wijk; syntynyt noin 1560 Kvevlax Vassor, Bonde på Wik hemman 1/3 m.tl.1608 till 1615.
Hänen puolisokseen vihittiin
46257 N n Simonsdotter Jåvs; syntynyt noin 1550 Kvevlax Vassor.
 
46258 Grels; syntynyt noin 1560 Maxmo Kerklax?.

46304 Simon Sigfridsson Holti; syntynyt noin 1500 Korsholm Martois, Bonde på Holte hemman i Martois ännu 1548, kuollut jälkeen 1548 Korsholm Martois.

46308 Matts; syntynyt noin 1520 Kvevlax Vassor?.

46310 Anders Ragvaldsson Rabb; syntynyt noin 1505 Laihia Kupparla, Bonde på Rabb i Vassor 1546-1572.

46312 Nils Olofsson Grop; syntynyt noin 1500 Korsholm Veikars, Bonde -1551.

46336 Matti Pekanpoika Lintala; syntynyt noin 1545 Vähäkyrö Ojaniemi, Lindalan isäntä 1580-93.

46344 Matti Petterinpoika Laturi; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Hiiripelto, Isäntä 1571-.

46356 Perttu Erkinpoika Flander; syntynyt 1567 Vähäkyrö Perkiö, Laurilan isäntä 1601-30, kuollut Vähäkyrö Kalsila.
Hänen puolisokseen vihittiin
46357 N n Matintytär? Laurila; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Kalsila.
 
46364 Matti Niilonpoika Nissilä; syntynyt 1549 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1600-34, kuollut 1634.

46366 Pentti; syntynyt noin 1580 Vähäkyrö?.

46400 Lauri Niilonpoika Soini; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Tapoila, Isäntä 1546-74.

46440 Tuomas Juhonpoika Iso-Flaming; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Tervajoki, Flaamingin isäntä 1601-1615, kuollut noin 1615 Vähäkyrö Tervajoki.

46442 Yrjö Heikkiselä; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Tervajoki, Heikkiselän vanhaisäntä, kuollut noin 1605 Vähäkyrö.
Hänen puolisokseen vihittiin
46443 Margareta Kerttu* Erkintytär; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Matti Martinpoika; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö, Heikkiselän väliaikainen isäntä.

46448 Frans Anttila; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Greggilä.

46450 Antti Simonpoika; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö?.

46464 Sipi; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Haarajoki.

46468 Erkki Matinpoika Torkko; syntynyt 1530 Vähäkyrö Torkkola, Rinnan isäntä 1588-1601.

46470 Olavi Laurinpoika? Louko; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Saarensivu.
Hänen puolisokseen vihittiin
46471 Barbro; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö?.
 
46512 Martti Martoinen; syntynyt noin 1550 Vörå Lomby, Martoinen.

46560 Maunu Juhonpoika Kuivinen; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Kuuttila, Taittosen isäntä 1562-1574.

46564 Niilo Tuomaanpoika Maanmies; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Kuuttila.

46576 Yrjö Tuomaanpoika? Maanmies; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Kuuttila.

46692 Lars Jåppson Back; syntynyt noin 1530 Kvevlax Petsmo, Bonde på Back hemman 1559-84.

46784 Lars Eriksson Kuni; syntynyt noin 1555 Korshom Mustsor by, Bonde i Mustsor till 1608, sedermera på Kuni i Kvevlax, kuollut 1621 Koivulahti Vassor Kuni.

46786 Jaakko Tuomaanpoika Krus; syntynyt noin 1550 Kvevlax Vassor, Isäntä 1591-1622, kuollut noin 1622.
Hänen puolisokseen vihittiin
46787 Valborg; syntynyt noin 1550 Kvevlax, Isäntä 1622-1626.
 
46788 Henrik; syntynyt noin 1560 Kvevlax Vassor?.

46790 Jacob Larsson Heir; syntynyt 1557 Kvevlax Vassor, Bonde på Heir hemman 1594-1627.

46820 Matts Ragvaldsson Näs; syntynyt noin 1520 Kvevlax Västerhankmo, Antecknad som bonde 1571 och 1588.

46822 Grels Kullom; syntynyt noin 1520 Maxmo Kerklax.

46848 Erkki Matinpoika Laurosela; syntynyt noin 1560 Ilmajoki, Isäntä 1582-98.

46850 Erkki Heikinpoika Latva-Röyskö; syntynyt noin 1540 Ilmajoki, Isäntä 1554-1586.

46856 Jaakko Klemetinpoika Jouppi; syntynyt 1540 Ilmajoki, Jouppilan 1 isäntä 1566-1594, kuollut 1594 Ilmajoki.

46864 = 20940 (Erik Niilonpoika Anttila)
 
46865 = 20941 (Rakel Olavintytär Uppa)
 
46872 Jaakko Yrjö-Kokko; syntynyt 1560 Ilmajoki.

46876 Pentti Pentinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1509 Ilmajoki Peltoniemi, Sihtolan isäntä välillä 1549 - 1570, kuollut noin 1570 Ilmajoki Sihtola.
Hänen puolisokseen vihittiin
46877 Kaisa; syntynyt noin 1534 Ilmajoki, Isännöi 1571,1573-1574, kuollut Ilmajoki, Sihtola.
 
46912 Per Jakobsson Perjus; syntynyt 1540 Övermark, Bonde på Perjus 1570-1608, kuollut 1608.

46984 Sigfrid; syntynyt noin 1530 Hudiksvall?.

46986 Pehr; syntynyt noin 1550 Hudiksvall?.

46988 Andreas Beronis Björnsson Helsingius; syntynyt noin 1540 Bollnäs, Kyrkoherde i Enånger 1570-1600, kuollut 20 helmikuuta 1600 Enånger, Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1575
46989 Brita Olofsdotter; syntynyt noin 1550 Enånger?, kuollut 18 heinäkuuta 1601 Enånger.
 
46990 Jacob Bertilsson Grubb; syntynyt noin 1570 Gävle, Borgmästare i Gävle 1606-21.
Hänen puolisokseen vihittiin
46991 Brita Olofsdotter; syntynyt noin 1570 Gävle, kuollut 18 heinäkuuta 1601.
 
46992 Lars Larsson; syntynyt noin 1526 Backa, Hyltinge, Södermanland, Bonde, kuollut Hyltinge, Södermanland.

46994 Uno Olofsson Helsing; syntynyt 1536 Backa, Hyltinge, Södermanland, Länsman i Forsna sn i Hälsingland, kuollut Forsna, Vålstad.
Hänen puolisokseen vihittiin 1550 Backa
46995 Brita Olofsdotter Nicolaus; syntynyt 1532 Hyltinge, Södermanland.
 
46996 Laurentius Svenonis; syntynyt 1507 Barkesta, Harmångers fs, Kyrkoherde 1543-79 i Säbro, kuollut 1579 Säbrå , Härnösand.
Hänen puolisokseen vihittiin 1541
46997 Margareta; syntynyt noin 1507.
 
46998 Seger Olofsson; syntynyt 1530 Nensjö, Gudmundrå, Knap (Bonde)..
Hänen puolisokseen vihittiin
46999 Gertrud Ulf; syntynyt noin 1530 Nästra.
 
47004 Jon; syntynyt noin 1550 Hälsingland.

47008 Kristopher Hansson Stjärna; syntynyt noin 1510 Dalarna, Rottneby, Bergsman på Rottneby, kuollut jälkeen 1581 Dalarna, Rottneby.

47104 Anders; syntynyt noin 1560 Perniö?.

47106 Grels; syntynyt noin 1560 Perniö?.

47296 Jöns Finne; syntynyt noin 1480 Perniö?.

47408 Michel Nilsson Kosk; syntynyt noin 1540 Perniö Koskis, Ratsumies -1583, kuollut noin 1585 Perniö Koskis.

47520 Michel Henriksson Kyynämäki; syntynyt noin 1510 Perniö Kyynämäki II, Ratsumies Kyynämäki II:ssa -1558, kuollut noin 1560 Perniö Kyynämäki II.

47524 Olof Larsson till Pojoby i Bjärnå; syntynyt noin 1530 Perniö Pojoby?, Ratsumies, rälssimies Kyynämäki I:ssä 1559-1583, lautamies, kuollut noin 1589 Perniö Kyynämäki I?.
Hänen puolisokseen vihittiin
47525 Kirstin Olofsdotter Lemo-släkten till Helgå; syntynyt noin 1530 Perniö?.
 
47526 Frille Påvelsson Frille; syntynyt noin 1520 Perniö Frillans, Frillans kartanon isäntä 1559-, kuollut 1577 Perniö Frillans.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1559
47527 Karin Eriksdotter Galt till Pojoby i Bjärnå; syntynyt noin 1538 Kemiö?, kuollut 1603 Perniö.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1578 Matts Olofsson; syntynyt noin 1530 Perniö?.

47616 Jöns Eriksson Arkkila; syntynyt noin 1530 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1555-.

47776 Sigfrid Andersson Ahtmaa; syntynyt noin 1560 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1605-1631, kuollut noin 1631 Angelniemi Ahtmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
47777 Karin Mattsdotter; syntynyt noin 1560 Halikko Angelniemi?, kuollut noin 1638 Angelniemi Ahtmaa.
 
47778 Anders; syntynyt noin 1550 Halikko Angelniemi?.

47940 Henrik Mattsson? till Mainiemi; syntynyt noin 1550 Kemiö Mainiemi, Lanbonde 1600 -1634.
Hänen puolisokseen vihittiin
47941 Walborg; syntynyt noin 1550 Kemiö?.
 
48328 Lars; syntynyt noin 1530 Inkoo?.

48400 Jöns Olofsson Stormunks; syntynyt noin 1510 Sjundeå Masaby, Övergård.

48484 Thomas Bock; syntynyt noin 1500 Inkoo Stubböle, Haga, Hagan isäntä 1562.

48496 Anders Korp; syntynyt noin 1460 Porvoo Ilola, Bergs, Bergsin isäntä 1491, nämndeman.

48512 Michel Arvidsson Borgars; syntynyt noin 1520 Inkoo Gråmarböle, Borgars, Bonde 1540-53.

48576 Lars Mattsson Smeds; syntynyt noin 1520 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde 1549-71.

49076 Måns; syntynyt noin 1550 Karjaa Bällby.

49092 Eskil; syntynyt 1540 Sjundeå.

49094 Bengt Ivarsson; syntynyt noin 1530 Sjundeå, Bonde 1553-1584 på Flyt IV.

49100 Simon Jönsson Mickels; syntynyt noin 1540 Sjundeå Hollstens, Mickels, Rusthållare på Hållstens Mickels i Sjundeå 1570-1601 ,nämndeman 1564.


Sukupolvi XVII
 
65824 Antti Olavinpoika Pollari; syntynyt noin 1460 Veteli.

66112 Brusius Matinpoika Virkkala; syntynyt noin 1510 Kaustinen, Isäntänä 1557-1595, kuollut 1595.

66128 Antti Juhonpoika Paavola; syntynyt noin 1500 Kaustinen.

66176 Antti Kaustinen; syntynyt noin 1490 Kaustinen.

66272 Olof Wikar; syntynyt noin 1470 Kruunupyy, kuollut noin 1513 Kruunupyy.

67936 Thomas Tawast; syntynyt noin 1480.

68560 Anders Persson Rank; syntynyt noin 1540.

82052 Kristoffer Henningsson Ungern; syntynyt noin 1470, kuollut 1523.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Maria Schwarzhoff; syntynyt noin 1470.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
82053 Kerstine; syntynyt noin 1470.
 
82054 Fromhold Fromholdsson Tiesenhausen; syntynyt noin 1450.
Hänen puolisokseen vihittiin
82055 Gertrud Kerstensson Rosen; syntynyt noin 1480, kuollut 19 toukokuuta 1532.
 
82096 Erik Botvidsson Stålarm; syntynyt 1450 Porvoo, Asemies, Porvoon läänin kihlakunnantuomarina, kuollut 1509 Porvoo,Kiialassa.
Hänen puolisokseen vihittiin
82097 Karin Olofsdotter Garp; syntynyt noin 1450 Porvoo, kuollut 1508.
 
82098 Knut Eriksson till Näs; syntynyt 1460 Ruotsi, Laamanni, valtaneuvos, kuollut 1537 Kalvola.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 elokuuta 1489
82099 Elin Klausdotter Kurki; syntynyt noin 1465 Vesilahti, kuollut 1532.
 
82100 Måns Andersson Grabbe till Koskis; syntynyt 1445, Kihlakunnantuomari Raaseporissa, kuollut 1520 Karjaa Grabbacka.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Brigitta Andersdotter Balk till Perkiö i Vemo; syntynyt noin 1445 Vehmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
82101 Ingrid Klasdotter; syntynyt noin 1450.
 
82104 Anders Karlsson Boije af Bjurböle; syntynyt 1460, Maakuntakatselmusmies Pohjassa, lautamies, kuollut 11 elokuuta 1537.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Margit Bengtsdotter Krook; syntynyt noin 1470.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
82105 Brita Rötgersdotter Djäkn till Dalkarby och Gennäs i Pojo; syntynyt noin 1455 Pohja Gennäs.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Nils Månsson; syntynyt noin 1460 Tanska, Aatelismies Tanskasta.

82106 Krister Klausson Horn; syntynyt 1490 Åminne, Karuna, Turun linnanpäällikkö, vapaaherra, kuollut 1520.
Hänen puolisokseen vihittiin
82107 Ingeborg Siggesdotter Sparre af Rossvik; syntynyt 1490, kuollut 1544.
Hänen edellinen miehensä oli Åke Klaesson Tott af Skedebo; syntynyt 1484 Lojo, Kirkniemen kartano, kuollut 13 joulukuuta 1551 Eurajoki, Lavila.
Hänen edellinen miehensä oli Göran Hansson Stiernsköld; syntynyt noin 1480 Värmdö, Stockholm, Ruotsi, kuollut 1517.

82108 Hans Gyllenmåne; syntynyt noin 1490.

82110 Tönne Eriksson Tott; syntynyt 1467 Skedebo, Roslagen, Valtaneuvos, linnan päällikkö, kuollut 2 tammikuuta 1522 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
82111 Karin Eriksdotter Bielke af Åkerö; syntynyt 1497 Akerö, Södermanland, kuollut 1565.
 
82160 Erik Larsson Ekelöf i Gästerby i Sibbo; syntynyt 1450 Sipoo, Sipoon nimismies 1514-, maakauppias, kuollut 1556.
Hänen puolisokseen vihittiin
82161 Mariet Henriksdotter Dönsby till Karis; syntynyt 1470 Karjaa?, kuollut jälkeen 1556 Sipoo.
 
82162 Lars Nilsson Domarby; syntynyt noin 1500 Helsinki Tuomarinkylä?, Laivuri.
Hänen puolisokseen vihittiin
82163 Dorothea Larsdotter Tervik; syntynyt noin 1505 Pernaja.
 
82164 Matts Jönsson Teit; syntynyt 1470 Pernaja, Tetom, Tilallinen 1552, kuollut 1555.
Hänen puolisokseen vihittiin 1502
82165 Brita Larsdotter Creutz i Sarvlaks; syntynyt 1470 Pernaja Sarvilahti.
 
82166 Hans till Muurla; syntynyt noin 1490.

83424 Franssi Heikinpoika Ranta; syntynyt noin 1520, Ilmajoen Rannan isäntä 1546-1580, kuollut Ilmajoki ?.

83520 Plusius Laurinpoika Orhainen; syntynyt 1519 Kurikka, Orhainen, Talollinen 1546-55, kuollut 1556 Kurikka, Plosila.
Hänen puolisokseen vihittiin 1540
83521 Lucia; syntynyt 1520 Kurikka, kuollut 1557 Kurikka, Plosila.
 
83588 Lauri Hirvi; syntynyt 1475 Hirvelä, Kurikka, kuollut 1548 Hirvelä, Kurikka.
Hänen puolisokseen vihittiin 1500.
83648 Simo Mikonpoika Torkko; syntynyt noin 1530 Kurikka, Torkon isäntä 1549-1574.

83752 Esko Laurinpoika Kirkon-Kokkola; syntynyt noin 1540 Ilmajoki, Isäntä 1546-1579 Ilmajoki.

83760 Matti Anttila; syntynyt noin 1500 Ilmajoki?.

83764 Matti Uppa; syntynyt noin 1500 Ilmajoki?.

83768 Matias Johannis Johanneksenpoika Mulle; syntynyt noin 1490, Tammelan kirkkoherra 1557-1575.

83772 Michael Stutt; syntynyt noin 1480.

84608 Antti Iso-Kurikka; syntynyt noin 1480 Ilmajoki, Iso-Kurikan isäntä 1545.

84704 Martti Mikonpoika Ala-Kojola; syntynyt noin 1560, Isäntä Ala-Kojolassa.

84776 Jaakko Martinpoika Jaakko-Kokko; syntynyt noin 1550 Ilmajoki ?, Isäntänä 1578-1598 Ilmajoki.

84824 Tadeus Juhonpoika Kauppila; syntynyt 1500 Ilmajoki, Isäntä 1546-1553.

84976 Simo Kettilinpoika Yli-Antila; syntynyt 1535 Kurikka, Antila, kuollut 1605 Kurikka, Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin
84977 N n; syntynyt 1535, kuollut 1600 Kurikka,Antila.
 
84992 = 42528 (Matti Pentinpoika Peltoniemi)
 
85008 Simo Juhanpoika Hölsö; syntynyt noin 1530 Ylistaro Topparla, Hölsölä, Isäntä 1560-95.

85024 Lauri Antinpoika Orhainen; syntynyt noin 1500 Kurikka, Orhainen, Isäntä 1546-1584 Kurikka.

85056 Pentti Laurinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1490 Ilmajoki, Peltoniemen isäntä 1533-, kuollut noin 1545 Ilmajoki.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1509
85057 Agata Pentintytär?; syntynyt noin 1488 Ilmajoki, Isäntänä 1546-48, kuollut jälkeen 1548 Ilmajoki.
 
85074 = 85056 (Pentti Laurinpoika Peltoniemi)
 
85075 = 85057 (Agata Pentintytär?)
 
85080 Seppi Seppilä; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Kuuttila?.

85084 = 84824 (Tadeus Juhonpoika Kauppila)
 
85088 Heikki Laurinpoika Seppälä; syntynyt 1520 Ilmajoki, Seppä, is. 1546-81, kuollut Kuortane.

85112 Tuomas Kauppila; syntynyt noin 1530 Teuva?.

85324 Henric Nicolai; syntynyt noin 1510, Pietarsaaren pitäjän kirkkoherra 1543, kuollut 1569.
Hänen puolisokseen vihittiin
85325 Catharina Erikintytär Sursill; syntynyt noin 1530 Umeå, Vouti Hans Fordellin emäntäpiika, kuollut noin 1614.
 
85326 Hans Knutsson Fordell; syntynyt noin 1500, Kauppias, Korsholman käskynhaltija ja Peräpohjolan vouti, kuollut 1573.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Anna Ollintytär; syntynyt noin 1500.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
85327 Lucia Eriksdotter; syntynyt noin 1520 Luulaja, Wibby, kuollut ennen 1562.
 
85458 = 22110 (Östen Erikinpoika)
 
85459 = 22111 (Magdalena Erikintytär Sursill)
 
85472 Henrik Laurinpoika Lithovius; syntynyt noin 1537 Kaarina Littoisten kylä, Limingan kirkkoherra 1583, rovasti, kuollut 1615 Liminka.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Katarina Östenintytär Sursill; syntynyt noin 1560, kuollut jälkeen 1614.
85474 = 42728 (Lauri Sinius)
 
85475 = 42729 (Katarina Östenintytär Sursill)
 
85476 Georgius Mathie Mathesius 'de Halikko'; syntynyt noin 1550, Porvari Turussa 1600 tienoilla. Joissakin tiedoissa Halikonkirkkoherra..

85480 Niilo Heikinpoika Anttila; syntynyt noin 1550.
Hänen puolisokseen vihittiin
85481 Eliisa; syntynyt noin 1550.
 
85488 Matts; syntynyt 1480 Närpes, Bonde i Närpes, kuollut 1516.

85496 Jacob Olofsson Skeper; syntynyt noin 1530, Turun pormestari, laivuri, kuollut 1582.
Hänen puolisokseen vihittiin
85497 Elin; syntynyt noin 1530.
 
85498 Jacob Martini Viloides; syntynyt noin 1530 Kaarina, Kirkkoherra Vöyrillä 1573-1601, kuollut 1601 Vöyri.
Hänen puolisokseen vihittiin
85499 Margareta Mårtenintytär; syntynyt noin 1530.
 
85502 Matti Laurinpoika Laurinmatti; syntynyt noin 1540 Savo?, Alikirjuri, kauppapurjehtija, kuollut jälkeen 1614 Revonlahti.
Hänen puolisokseen vihittiin
85503 = 42729 (Katarina Östenintytär Sursill)
 
85888 Juho; syntynyt noin 1510 Kurikka?.

85892 Tapani; syntynyt noin 1500 Kurikka?.

86144 Bengt Eriksson Falck; syntynyt 1540, kuollut 20 maaliskuuta 1600 Linköping.

86154 Nils; syntynyt noin 1550.

86160 Erkki Olavinpoika Kokkola; syntynyt noin 1540 Pälkäne, Nimismies Laitikkala Kokkola, ratsutilallinen, kestikievarinpitäjä.

86212 Eskil; syntynyt noin 1500, Porvari Turussa.
Hänen puolisokseen vihittiin
86213 NN Jacobsdotter Blome; syntynyt noin 1500.
 
86218 Matts Eskilsson till Breidilä; syntynyt noin 1500 Paimio, Iso-Preitilä, Paimion nimismies, Iso-Preitilän omistaja, kuollut noin 1583.

88128 Mårten Knuutila; syntynyt noin 1520.

88296 Lars Persson Fromme; syntynyt noin 1490, Kyrkoherde till Ytterselö 1565-69, kuollut 1574 Ytterselö sn..
Hänen puolisokseen vihittiin
88297 Ingegerd; syntynyt noin 1490, kuollut ennen 15 helmikuuta 1554 Ytterselö sn..
 
88298 Laurentius Petri; syntynyt noin 1490, Kirkkoherra, kuollut 1560 Österhaninge.

88364 Peder Juusteen; syntynyt noin 1480, Suurkauppias, porvari Viipurissa, kuollut 1530 Viipuri.
Hänen puolisokseen vihittiin
88365 Anna; syntynyt 1480 Viipuri?, kuollut 1533 Viipuri.
 
88366 Sigfrid Mattsson; syntynyt noin 1480 Viipuri?, Viipurin linnan alivouti, Jääsken nimismies, aatelinen, kuollut 1551.
Hänen puolisokseen vihittiin
88367 Karin Henriksdotter; syntynyt noin 1480, kuollut 1609 Viipuri.
 
88416 Anders Persson Grubb; syntynyt noin 1468 Grubbe, Umeå lfs, Maakauppias, kuollut 22 lokakuuta 1526 Grubbe, Umeå lfs.
Hänen puolisokseen vihittiin
88417 Mariet Jacobsdotter Bure; syntynyt noin 1473 Bure, Skellefteå, kuollut 1529 Bureholmen.
 
88418 Jacob Andersson Bure; syntynyt noin 1430 Bureå, Skellefteå, Underlagman i Västerbotten, kuollut Bureholmen.
Hänen puolisokseen vihittiin
88419 Kjellög Olofsdotter Grubbe; syntynyt noin 1430 Grubbe, Umeå lfs/AC.
 
88424 Olof Mårtensson; syntynyt noin 1500 Teg, Uumaja, Rådman i Gävle, kuollut jälkeen 1587.
Hänen puolisokseen vihittiin
88425 Karin Andersdotter Grubb; syntynyt 1501 Grubbe, Uumaja.
 
88426 Laurentius Petri Nericius; syntynyt 1499 Örebro, Arkkipiispa, kuollut 26 lokakuuta 1573 Uppsala.
Hänen puolisokseen vihittiin
88427 Elisabeth Didriksdotter; syntynyt noin 1510.
 
88430 Jöns Knutsson Fordell; syntynyt 1500, kuollut 1556 Tukholma.

88444 Östen Ångerman; syntynyt noin 1460 Teg?.

88694 Måns Knutsson Roos af Hjelmsäter; syntynyt noin 1490, Fogde, kuollut 1581.
Hänen puolisokseen vihittiin
88695 Kristina Gregorsdotter Lejon; syntynyt noin 1520.
 
88702 Antonius Suer; syntynyt noin 1540, Kauppias.
Hänen puolisokseen vihittiin 26 kesäkuuta 1566 Tallina
88703 Budeker Schutte; syntynyt noin 1540.
 
89524 Johannes Matthiae Iivanainen; syntynyt noin 1528, Kirkkoherra Sysmässä 1566-1578, kuollut 1578.
Hänen puolisokseen vihittiin
89525 Katarina Larsdotter Teit; syntynyt 1547 Pernaja, kuollut 1599 Sysmä.
 
89532 Birger Larsson Roth; syntynyt 1540 Hedestorp, Talollinen.
Hänen puolisokseen vihittiin 1565 Hedenstorp.
89534 Erik Larsson; syntynyt noin 1550, Nyköpingin pormestari.
Hänen puolisokseen vihittiin
89535 Brita Persdotter; syntynyt noin 1555.
 
90106 Hans Bertilsson; syntynyt noin 1590.
Hänen puolisokseen vihittiin
90107 Ingeborg Henriksdotter Lang; syntynyt noin 1570.
Hänen edellinen miehensä oli Per Hemmingsson; syntynyt noin 1570, Viipurin linnanvouti 1604-20, kuollut noin 1629.

90108 Jochim Frese; syntynyt noin 1560, Teurastaja, kuollut ennen 1621 Lybeck.
Hänen puolisokseen vihittiin 31 lokakuuta 1586 Lyypekki, Saksa
90109 Anna; syntynyt noin 1560, kuollut 1612 Lybeck, Saksa.
 
90112 Lauri Martinpoika Bindar Marttila; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Selkämäki?, Isäntä 1546, kuollut jälkeen 1551 Vähäkyrö Selkämäki.

90114 Matti Mullo; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Tapoila.

90116 Perttu Matinpoika Iso-Mullo; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Saarenpää.
Hänen puolisokseen vihittiin
90117 N n Antintytär Trondi; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Tapoila.
 
90120 Henrik Flander; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Perkiö?, Flanderin esi-isä isännöi 1543. Suku lienee muuttanut Suomeen1400 luvulla, kuollut Vähäkyrö Perkiö.

90128 Lauri Björninpoika Björni; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Ojaniemi, Nimismies, Isäntä 1546-73, suuri maanomistaja 4.78ha v.1570.

90132 Juho Lill-Mullo; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö?.

90136 Juho Antinpoika Rövar; syntynyt noin 1535 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin isäntä 1552-74, kuollut 1574 Vähäkyrö Rövarla.

90140 = 22594 (Erik Olavinpoika Vähä-Kukko)
 
90141 = 22595 (N n Pentintytär Skarra)
 
90142 Yrjö; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö?.

90144 Martti Matinpoika? Iso-Sauso; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Merikaarto.

90152 Lauri Kreinpoika Vanhakartano; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Ojaniemi, Isäntä 1567-1610, nimismies 1575-1608, kuollut 1610 Vähäkyrö.

90160 Eskil Erikinpoika Eskelä; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Eskelä isäntä 1546-67, kuollut 1567 Vähäkyrö.

90168 Martti Juhonpoika Iso-Kukko; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Kukon isäntä 1546-48.

90184 = 90114 (Matti Mullo)
 
90224 Simo Lill-Hakomäki; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Greggilä.

90232 Tapani Knuutinpoika Keko; syntynyt noin 1540 Isokyrö Kylkkälä, Isäntä 1598-1616.

90248 Erik; syntynyt noin 1540 Oravais?.

90250 Per Andersson Ruths; syntynyt noin 1540 Oravais, Bonde 1580-1595.

90256 Heikki Tuori; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Ojaniemi, Isäntä Tuorissa 1535-1546.

90264 Simo; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Ojaniemi?.

90268 Hannu Antinpoika Heikkilä; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö, Vähänkyrön nimismies 1608-20, kuollut Vähäkyrö Savilahti, Heikkilä.

90272 Erkki; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Selkämäki?.

90280 Martti Filla; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö?.

90282 Matti; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Haarajoki?.

90284 Lauri; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö?.

90286 Tuomas Petterinpoika Talonen; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Saarenpää, Isäntä 1546-61.

90368 Antti Liuko; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Merikaarto.

90376 Juho Kukko; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Merikaarto?, Kukkojen esi-isä.

90380 Pekka Skarra; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö?.

90600 Tuomas Heikinpoika Rullo; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Tervajoki, Rullon isäntä 1593-1621.

90602 Erkki; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö?.

90604 Erkki Laurinpoika Yli-Valtari; syntynyt noin 1530 Isokyrö Valtaala, Is. 1555-1609.

90616 Erkki Eero* Heikinpoika Tuori; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Ojaniemi, Eerolan isäntä -1570.

90640 Pekka Muncki; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Hyyriä?.

90688 Niilo Heikinpoika Kaija; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Saarensivu.

90692 Tapani Juhonpoika Vähä-Sauso; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Vähä-Sauson isäntä 1548-91.

90696 Henrik Hansson Pörn; syntynyt noin 1500 Korsholm Veikars, Pörnin isäntä -1547.

90752 Lauri Rahnasto; syntynyt noin 1470 Ilmajoki?.

90760 Juho Vähä-Tuisku; syntynyt 1470 Kurikka, Talollinen.

90888 Yrjö; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö?.

90890 Klemetti Erkinpoika Heiri; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin isäntä 1575-89, kuollut 1589.

90976 Olavi Olavinpoika Kolkki; syntynyt noin 1550 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1570-1601.

90980 Martti Martinpoika Pasto; syntynyt noin 1530 Korsholm Miekka, Isäntä 1558-1585.

90988 = 45142 (Heikki Laurinpoika)
 
90989 = 45143 (N n Tuomaantytär Talonen)
 
91000 Erik Erkinpoika; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö, Trastin isäntä 1585-1598, kuollut Vähäkyrö Merikaarto.
Hänen puolisokseen vihittiin
91001 N n Klemetintytär Trasti; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Merikaarto.
 
91052 Niilo Laurinpoika Latva-Nikkola; syntynyt noin 1510 Ilmajoki, Isäntä 1546-55.

91072 = 22592 (Matti Erkinpoika Stor-Holtti)
 
91088 Sipi Juhonpoika Knooka; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Merikaarto, Törvin isäntä 1551-1574.
Hänen puolisokseen vihittiin
91089 Valpuri; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö, Törvin leski isäntänä 1575-1585.
 
91096 Yrjö; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö?.

91098 Markus Martinpoika Seppälä; syntynyt noin 1560 Vähäkyrö Merikaarto, Vähänkyrön Seppälän isäntä 1603-22.

91104 Anders Willför; syntynyt noin 1490 Korsholm Staversby?, Isäntä -1546.

91140 Mikko Olavinpoika Latikka; syntynyt 1510 Lapua, Latikan isäntänä 1546-1559, kuollut Nurmo.

91156 Knuutti Sonni; syntynyt noin 1550 Nurmo.

91208 Juho Olavinpoika Stegar; syntynyt noin 1480 Lapua Haapakoski, Isäntä 1543-64.

91216 Martti Laurinpoika Karhu; syntynyt noin 1500 Isokyrö Heikkola, Isäntä 1546-76.

91220 Jaakko Martikkala; syntynyt noin 1500 Nurmo.

91272 Tapani Matinpoika Pernoja; syntynyt noin 1510 Lapua, Isäntä 1546-59.

91328 Lauri Jääskeläinen; syntynyt 1500 Rantasalmi ?.

91456 Niilo Pienoila; syntynyt noin 1480 Lapua Alanurmo.

91458 Pietari Kauppi; syntynyt noin 1480 Lapua.

92424 Sipi Matinpoika Yli-Korvola; syntynyt noin 1560 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola, Isäntä 1604-23.

92448 Matts Haldin; syntynyt noin 1520 Korsholm Voitby?.

92512 Michel Hansson; syntynyt noin 1540 Kvevlax Vassor?, Bonde på Wik hemman 1/3 m.tl.1585 till 1594.
Hänen puolisokseen vihittiin
92513 NN Ivarsdotter Wijk; syntynyt noin 1540 Kvevlax Vassor.
 
92514 Simon Jåpsson Jåvs; syntynyt noin 1520 Kvevlax Vassor, Bonde på Jåvs (Örn) hemman 1552-1567.

92608 Sigfrid Holti; syntynyt noin 1470 Korsholm Martois?.

92620 Ragvald Nilsson Rabb; syntynyt noin 1475 Laihia Kupparla, Bonde på Rabb i Kupparla under förra delen av 1500-talet.

92624 Olof Grop; syntynyt noin 1470 Korsholm Veikars.

92672 Pekka Antinpoika Antila; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Ojaniemi, Lindalan isäntä 1544-79.

92688 Petteri Heikinpoika Laturi; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Hiiripelto, Is 1548-70.

92712 Erik Martinpoika Flander; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Perkiö, Vähänkyrön Flanderin isäntä 1570-94, kuollut Vähäkyrö Perkiö.
Hänen puolisokseen vihittiin
92713 N n Henrikintytär? Vappula; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Kuivamäki.
 
92714 Matti Laurinpoika Karhu; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Kalsila, Laurilan isäntä Kalsilassa 1546-1554.
Hänen puolisokseen vihittiin
92715 Ursula; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö, Is 1555-79.
 
92728 Niilo Olavinpoika Mottinen; syntynyt 1520 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1560-99, kuollut 1599 Vähäkyrö Haarajoki.

92800 Niilo Soini; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Tapoila?.

92880 Juho Antinpoika Iso-Flaming; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Tervajoki, Flaamingin isäntä 1544-1600.

92886 Erkki; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö.

92936 Matti Tapaninpoika Torkko; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Torkkola, Rinnan isäntä 1530-1583.

92940 Lauri Olavinpoika Louko; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Saarensivu, Loukon isäntä -1548, Knööpissä is 1548-50.

93120 Juho Maununpoika Kuivinen; syntynyt 1510 Vähäkyrö Kuuttila, Taittosen isäntä 1561.

93128 Tuomas Maanmies; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Kuuttila?.

93152 = 93128 (Tuomas Maanmies)
 
93384 Jacob Persson Back; syntynyt noin 1510 Kvevlax Petsmo, Bonde på Back hemman 1546-58.

93568 Erik Månsson; syntynyt noin 1515 Korshom Mustsor by, Bonde i Mustsor by, häradsnämndeman, kyrkovärd, kuollut 1567.
Hänen puolisokseen vihittiin
93569 NN Persdotter?; syntynyt noin 1520 Kvevlax Vassor, Gamla Kuni-bomärkerna liknar Viks.
 
93572 Tuomas Laurinpoika Krus; syntynyt noin 1530 Kvevlax Vassor, Isäntä 1551-91.
Hänen puolisokseen vihittiin
93573 Anna; syntynyt noin 1530 Kvevlax.
 
93580 Lars Ragvaldsson Heir; syntynyt noin 1510 Laihia Kupparla, Bonde på Heir hemman 1546-1590.

93640 Ragvald Matzson Näs; syntynyt noin 1495 Kvevlax Västerhankmo, Antecknad i jordeböckerna 1546 o. 1567.

93696 Matti Heikinpoika Laurosela; syntynyt noin 1530 Ilmajoki, Isäntä 1549-81.

93700 Heikki Franssinpoika Latva-Röyskö; syntynyt noin 1510 Ilmajoki, Isäntä 1546-1553.

93712 Klemetti Pietarinpoika Jouppi; syntynyt 1520 Seinäjoki, 1546-1566 Joupin isäntä.

93752 = 85056 (Pentti Laurinpoika Peltoniemi)
 
93753 = 85057 (Agata Pentintytär?)
 
93824 Jakob Jakobsson Perjus; syntynyt 1510 Övermark, Bonde 1546-1569 på Perjus i Övermark, kuollut 1569.

93976 Björn Jonsson; syntynyt noin 1520 Arbro?, Kyrkoherde i Arbrå.

93978 Olof; syntynyt noin 1520 Enånger?.

93980 Bertil Larsson; syntynyt noin 1540 Gävle, Borgmästare, borgare, skeppsägare i Gävle, kuollut 1588 Gävle.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
93981 Malin Jacobsdotter Grubb; syntynyt noin 1540 Umeå.
 
93982 Olof Mårtensson; syntynyt noin 1540 Gävle, Rådman i Gävle.

93984 Lars; syntynyt noin 1500 Backa, Hyltinge.

93988 Olof Helsing; syntynyt noin 1499 Sverige, kuollut 1581.

93990 Olof Nicolaus; syntynyt noin 1500 Backa, Hyltinge.

93992 Sven Pedersson; syntynyt 1481 Harmånger, Hövitsman i Medelpad.
Hänen puolisokseen vihittiin
93993 Margareta Boosdotter; syntynyt 1485 Hälsingland.
 
93996 Olof Nilsson; syntynyt 1500 Nensjö, Gudmundrå, Bonde och nämndeman, kuollut 1568 Nensjö.
Hänen puolisokseen vihittiin
93997 Ingrid; syntynyt noin 1500 Nensjö.
 
94016 Hans Olofsson Stjärna; syntynyt noin 1480 Rottneby, Stora Kopparberg, Bergsman troligen på Rottneby, kuollut noin 1522 Dalarna, Rottneby.
Hänen puolisokseen vihittiin
94017 Gudlög; syntynyt noin 1480 Dalarna.
 
94816 Nils Mattsson Kosk; syntynyt noin 1510 Perniö Koskis, Rautsumies Koskella 1555-, kuollut noin 1585 Perniö Koskis.

95040 Henrik Kyynämäki; syntynyt noin 1480 Perniö Kyynämäki II?, Ratsumies Kyynämäki II:ssa -1540?.

95048 Lars till Pojoby i Bjärnå; syntynyt noin 1500 Perniö Pojoby?, Rälssimies, asui Pohjankylässä 1500-luvun alkupuoliskolla.

95050 Olof Jönsson Lemo-släkten till Helgå; syntynyt noin 1480 Perniö?, kuollut 9 helmikuuta 1545 Perniö Lemogård?.
Hänen puolisokseen vihittiin
95051 Metta Gregersdotter till Kyynämäki; syntynyt noin 1490, Asui Kyynämäki I:n rälssitilaa 1545-1559, kuollut noin 1590 Perniö Lemogård.
 
95052 Påvel Henriksson; syntynyt noin 1475 Sjundeå?, Syneman i Sjundeå 1539.
Hänen puolisokseen vihittiin
95053 Kerstin Mattsdotter Frille; syntynyt noin 1476 Perniö?.
 
95054 Erik Olofsson Galt till Keffenkärr; syntynyt noin 1520 Kemiö?, Besoldnings -och frälseryttare, kuollut noin 1565 Perniö Pojoby?.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Ingeborg Eriksdotter till Skäggböle; syntynyt noin 1520 Kemiö Skäggböle, 1566-72 i Kuggböle, frälseänka, besitter själv, kuollut jälkeen 1572 Kemiö Kuggböle?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
95055 NN Hansdotter?? till Muurla; syntynyt noin 1520 Muurla?, Omisti Pojobyssä maata, ehkä Muurlan sukua, kuollut noin 1542 Perniö Pojoby?.
 
95232 Erik Pedersson Arkkila; syntynyt noin 1500 Perniö Haarla, Arkkila, Isäntä 1540.

95552 Anders Sigfridsson Ahtmaa; syntynyt noin 1540 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1578-1605, kuollut noin 1603 Angelniemi Ahtmaa.

95554 Matts; syntynyt noin 1530 Halikko Angelniemi?.

95880 Matts Andersson till Mainiemi; syntynyt noin 1520 Kemiö?, Frälseman, landbonde 1550-1584 till Henrik Klausson Horn, kuollut noin 1590 Kemiö Mainiemi.

96800 Olof; syntynyt noin 1480 Sjundeå.

97024 Arvid Borgars; syntynyt noin 1490 Inkoo Gråmarböle.

97152 Matts Hansson Smeds; syntynyt noin 1490 Inkoo Ålkila, Smeds, Bonde -1543.

98188 Ivar; syntynyt noin 1500 Sjundeå?.

98200 Jöns Nilsson Mickels; syntynyt noin 1520 Sjundeå, Rusthållare på Hållstens Mickels i Sjundeå 1541-52, kuollut Sjundeå Hollstens, Mickels.


Sukupolvi XVIII
 
131648 Olavi Pollari; syntynyt noin 1430 Veteli?.

132224 Matti Knuutinpoika Kaustar Virkkala; syntynyt noin 1480 Kaustinen, Isäntänä Wirkkalassa 1549-1557, kylän vouti, kuollut noin 1557.

132256 Juho Paavola; syntynyt noin 1480 Kaustinen.

137120 Per Andersson Rank; syntynyt noin 1520.

164104 Henning Ungern; syntynyt noin 1440, Arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, Fistel, mainitaan 1449, 1455,1485, 1495.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Catharina Walm; syntynyt noin 1440.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
164105 Magdalena Korwen; syntynyt noin 1440.
 
164108 Fromhold Petersson Tiesenhausen; syntynyt noin 1400, kuollut noin 1484.

164110 Kersten Rosen; syntynyt noin 1458, kuollut noin 1500.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , N n Lode; syntynyt noin 1460.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
164111 Gertrud Fahrensbach; syntynyt noin 1460, kuollut 8 toukokuuta 1489.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Wolmar Uexkull; syntynyt noin 1460, kuollut 1506.

164192 Botvid Bengtsson Stålarm; syntynyt 1430 Porvoo, Asemies, Ivar Nilssonin vouti, maatarkastusmies, tiedot1400-1455.
Hänen puolisokseen vihittiin
164193 Botilla Niklisdotter Stiernkors; syntynyt 1430.
 
164194 Olof; syntynyt 1430 Porvoo, kuollut 1485.
Hänen puolisokseen vihittiin
164195 Kristina Jacobsdotter Garp; syntynyt 1430 Porvoo, kuollut 1508 Lemu.
 
164196 Erik Axelsson Kurck till Näs; syntynyt 1.1415, Asemies, kuollut 1470.
Hänen puolisokseen vihittiin
164197 Cecilia Olofsdotter Stenbock; syntynyt 1415 Aska, Ostergotland, Ruotsi, kuollut 1462.
 
164198 Klaus Jeppesson Kurki; syntynyt noin 1425 Vesilahti, Turun linnan vouti, kihlakunnantuomari 1456, kuollut 1478.
Hänen puolisokseen vihittiin
164199 Elina Jössesdotter Stenbock; syntynyt 1446 Vesilahti, kuollut 1489.
 
164200 Anders Grabbe; syntynyt noin 1420.

164202 Klas; syntynyt noin 1420.

164208 Karl Andersson Boije af Bjurböle; syntynyt noin 1440, Kallelan omistaja 1480.
Hänen puolisokseen vihittiin
164209 Margit; syntynyt noin 1440.
 
164210 Rötger Olofsson Djäkn till Gennäs i Pojo; syntynyt noin 1430 Pohja Gennäs, Väpnare Pohjan Gennäsissä, aatelinen, kuollut 1508 Pohja.
Hänen puolisokseen vihittiin
164211 Ragnhild Johansdotter Gädda; syntynyt noin 1430 Ruotsi, kuollut 1537.
 
164212 Klaus Henriksson Horn; syntynyt noin 1444 Halikko, Valtaneuvos, laamanni, kuollut 7.1524.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Kristina Jakobsdotter till Haapaniemi; syntynyt noin 1495, Vehkalahden Salmenkylän Kirsti, kuollut 1530.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1 elokuuta 1472
164213 Kristina Kristersdotter Frille; syntynyt noin 1450, kuollut 1509.
 
164214 Sigge Larsson Sparre af Rossvik; syntynyt 1442 Råda, Ågården, Asemies, valtaneuvos, kuollut 6 lokakuuta 1506.
Hänen puolisokseen vihittiin
164215 Kerstin Månsdotter Natt och Dag; syntynyt 1467 Goksholm, Örebro, kuollut 1519.
 
164220 Erik Åkesson Tott af Skedebo; syntynyt 1438 Hjuleberg, Abild, Halland, Ritari, valtaneuvos, kuollut 14 tammikuuta 1483.
Hänen puolisokseen vihittiin
164221 Anna Evertsdotter Moltke; syntynyt 1445 Bavelse, Tyberg, Praesto, Tanska.
 
164222 Erik Turesson Bielke af Åkerö; syntynyt 1462 Krakerum, Monsteras, Kalmar, Sverige, Ritari, Tukholman vouti, valtaneuvos, Suomen ja Ahvenanmaanpäällikkö, kuollut 4.1511 Stockholm, Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 heinäkuuta 1490 Benhamra, Stockholm, Sweden
164223 Gunilla Johansson Bese; syntynyt 1473 Haradssater, Ostergotland, Sverige, Viipurin linnanrouvana, kuollut 1553 Benhamra, Vada, Stockholm, Sverige.
 
164320 Lars Pedersson Ekelöf i Gästerby i Sibbo; syntynyt noin 1420 Sipoo, Syynimies.
Hänen puolisokseen vihittiin
164321 Margareta till Hertonäs; syntynyt noin 1420.
 
164322 Henrik Dyniusson Dönsby till Karis; syntynyt 1444 Karjaa?, Karjaalainen rälssitilallinen, kuollut 1501.
Hänen puolisokseen vihittiin
164323 Ingeborg; syntynyt noin 1440, kuollut jälkeen 1501 Karjaa Dönsby.
 
164326 Lars Jönsson Tervik; syntynyt noin 1480 Pernaja?.
Hänen puolisokseen vihittiin
164327 Kadrin Månsdotter; syntynyt noin 1480.
 
164328 Jöns Håkansson Teit; syntynyt 1440 Pernaja Kuuskoski, Maanomistaja Perniössä 1496, kuollut 1496 Pernaja, Tetom.
Hänen puolisokseen vihittiin
164329 Ingeborg Persdotter Kabböle i Pernå; syntynyt 1440 Pernaja.
 
164330 Lars Marcusson Creutz; syntynyt 1439 Pernaja Sarvilahti, kuollut noin 1490.
Hänen puolisokseen vihittiin
164331 Margareta Larsdotter Ekelöf i Gästerby i Sibbo; syntynyt 1446 Sipoo, Gästerby.
 
167040 = 85024 (Lauri Antinpoika Orhainen)
 
167296 Mikko Niilonpoika Torkko; syntynyt noin 1500 Kurikka.

167504 Lauri Kokkola; syntynyt 1520 Ilmajoki, Isäntä 1546-1579.

167536 Johannes Olofinpoika Mulle; syntynyt noin 1460, Köyliön kappalainen 1512.

169648 Juho Kauppila; syntynyt noin 1470 Ilmajoki.

169952 Kettil Antinpoika Antila; syntynyt 1500 Kurikka, Nenättömä,Antila, Isäntänä 1546-1555 Antila, kuollut 1555 Kurikka, Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin 1530
169953 N n; syntynyt 1500, kuollut 1555 Kurikka, Antila.
 
170016 Juho Hölsö; syntynyt noin 1500 Ylistaro.

170048 Antti Orhainen; syntynyt 1480 Kurikka, Nenättömä, kuollut 1546 Kurikka, Antila.
Hänen puolisokseen vihittiin
170049 N n; syntynyt 1480, kuollut 1546 Kurikka, Antila.
 
170112 Lauri Laurinpoika Peltoniemi; syntynyt noin 1465 Ilmajoki, Peltoniemen isäntänä n, 1500, kuollut Ilmajoki.

170114 Pentti; syntynyt noin 1460 Ilmajoki?.

170176 Lauri Erkinpoika Seppälä; syntynyt 1490 Ilmajoki, Peurala, Is. -1546.

170650 = 44222 (Erik Östeninpoika Ångerman)
 
170651 = 44223 (Dordi)
 
170652 Knut Jönsson Fordell; syntynyt 1470 Pietarsaari, Maakauppias, Vöyrin vouti 1530-51.
Hänen puolisokseen vihittiin
170653 Karin Olofsdotter; syntynyt 1475.
 
170654 Erik Persson; syntynyt noin 1500.

170944 Lauri Olavinpoika Lithovius; syntynyt noin 1500 Kaarina, Littoinen, Tilallinen, kuollut 1571.

170992 Olof Skeper; syntynyt noin 1500, Laivuri.

170996 Mårten Eriksson Viloi; syntynyt noin 1510, Laivakirjuri Turussa.

171004 Lauri; syntynyt noin 1500 Savo?, kuollut Revonlahti.

172320 Olavi Niilonpoika Kokkola; syntynyt noin 1510 Pälkäne.

172426 Jacobus Blome; syntynyt noin 1460, Pietarsaaren kirkkoherra 1533-38, kaniikki.
Hänen puolisokseen vihittiin liit- 6
172427 NN Mårtensdotter Jägerhorn av Storby; syntynyt noin 1470, Kaniikin emännöitsijä.
 
172436 Eskil till Breidilä; syntynyt noin 1470 Paimio.

176592 Per Fromme; syntynyt noin 1470.

176596 Per; syntynyt noin 1460.

176732 Matts; syntynyt noin 1450 Viipuri?.

176734 Henrik; syntynyt noin 1450.

176832 Per Andersson Grubb; syntynyt 1445 Grubbe, Umeå, Storbonde-Underlagman för Västerbotten.

176834 = 88418 (Jacob Andersson Bure)
 
176835 = 88419 (Kjellög Olofsdotter Grubbe)
 
176836 Anders Olofsson Bure; syntynyt noin 1410 Bure, Skellefteå, Underlagman i Västerbotten, kuollut Bureå, Skellefteå lfs.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
176837 Malin Olofsdotter; syntynyt noin 1410 Bureå?.
 
176838 Olof Grubbe; syntynyt noin 1400 Grubbe, Umeå.

176848 Mårten Larsson; syntynyt noin 1480 Teg, Uumaja.
Hänen puolisokseen vihittiin
176849 Ingrid Olofsdotter; syntynyt noin 1480 Baggböle.
 
176850 = 88416 (Anders Persson Grubb)
 
176851 = 88417 (Mariet Jacobsdotter Bure)
 
176852 Peter Olofsson; syntynyt noin 1460 Örebro?, kuollut 1521.
Hänen puolisokseen vihittiin
176853 Kristina Larsdotter; syntynyt noin 1470, kuollut 6 elokuuta 1546.
 
176854 Didrik; syntynyt noin 1480, kuollut 13 kesäkuuta 1527.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 huhtikuuta 1525
176855 Birgitta Christiernsdotter Vasa; syntynyt 1489 Orby, Vendel, Uppsala, kuollut 1565.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Matts Persson Upplänning; syntynyt noin 1480, kuollut ennen 1554.

176860 = 170652 (Knut Jönsson Fordell)
 
176861 = 170653 (Karin Olofsdotter)
 
177388 Knut Knutsson Roos af Hjelmsäter; syntynyt 1440 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden, kuollut 1496.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 tammikuuta 1486
177389 Ingrid Magnusdotter Bock; syntynyt 1444 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden.
 
177390 Gregor Ulfsson Lejon; syntynyt noin 1490.
Hänen puolisokseen vihittiin
177391 Margareta Hansdotter Ekeblad; syntynyt noin 1500.
 
177406 Tile Schutte; syntynyt noin 1510, Kauppias.
Hänen puolisokseen vihittiin
177407 Catharina Johansdotter Budeker; syntynyt noin 1510.
 
179048 Matthias Bartholdi Iivanainen; syntynyt noin 1490, Pappi, kuollut ennen 1535.
Hänen puolisokseen vihittiin
179049 Margareta Mattsdotter till Savolax; syntynyt noin 1490.
 
179050 = 41082 (Lars Mattsson Teit)
 
179051 = 41083 (Margareta Hansdotter till Muurla)
 
179064 Lorentz Roth; syntynyt 1520 Saksa, Kapteeniluutnantti, kuollut Hedenstorp, Angelstad.
Hänen puolisokseen vihittiin 1539.
179070 Petrus Jonæ Helsingius; syntynyt noin 1530 Hälsingland, Ruotsi, Strangnäsin piispa, kuollut 4 joulukuuta 1607 Strangnäs, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin 4 joulukuuta 1568
179071 Bengta Håkansdotter; kuollut ennen 29 lokakuuta 1604.
 
180212 Bertil; syntynyt noin 1560.

180224 Martti Bindar Marttila; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö?, Martti muuttui talon nimeksi.

180232 = 90114 (Matti Mullo)
 
180234 Antti Trondi; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Tapoila, Trondin isäntä 1543-71.

180256 Björn Björni; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö?.

180272 Antti Maununpoika Rövar; syntynyt noin 1515 Vähäkyrö Rövarla, Ryövärin isäntä 1544-52, Myntissä - 1567, kuollut noin 1585 Vähäkyrö Rövarla.

180288 Matti Juhonpoika Iso-Sauso; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Merikaarto, Sauson isäntä 1546-1549.

180304 Kreki Niilonpoika Vanhakartano; syntynyt 1500 Vähäkyrö Ojaniemi, Kyrön nimismies, is 1530-66, varakas maakauppias, kuollut 1566 Vähäkyrö Ojaniemi.

180320 Erik Eskelä; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Merikaarto?, kuollut Vähäkyrö Merikaarto.

180336 = 90376 (Juho Kukko)
 
180464 Knut Markuksenpoika Keko; syntynyt noin 1515 Isokyrö Kylkkälä, Is. 1560-61.

180500 Anders Ruths; syntynyt noin 1510 Oravais.

180536 Antti Petterinpoika; syntynyt noin 1520 Korsholm?, Mustasaaren nimismies.

180572 Petteri Talonen; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Saarenpää.

181200 Heikki Petterinpoika Rullo; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Tervajoki, Rullon isäntä 1582-92.

181208 Lauri Maununpoika Valtari; syntynyt noin 1510 Isokyrö Valtaala.

181232 = 90256 (Heikki Tuori)
 
181376 Heikki Kaija; syntynyt 1490 Vähäkyrö Saarensivu.

181384 Juho Sauso; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Merikaarto.

181392 Hans Pörn; syntynyt noin 1470 Korsholm Veikars.

181780 Erkki Martinpoika Heiri; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin isäntä 1554-75, lautamies.
Hänen puolisokseen vihittiin
181781 Kaarina; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö.
 
181952 Olavi Kolkki; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö, Isäntä 1548-70?, kuollut Vähäkyrö Merikaarto.

181960 Martti Pasto; syntynyt noin 1500 Korsholm Miekka.

182000 Erkki; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö?.

182002 Klemetti Antinpoika Trasti; syntynyt noin 1540 Vähäkyrö Merikaarto, Isäntä 1567-80.

182104 Lauri Latva-Nikkola; syntynyt noin 1480 Ilmajoki?.

182176 Juho Antinpoika Knooka; syntynyt noin 1510 Vähäkyrö Merikaarto, Törvin isäntä 1546-48.

182196 Martti Seppälä; syntynyt noin 1530 Vähäkyrö Merikaarto?.
Hänen puolisokseen vihittiin
182197 Margeta; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö, Isännöi leskenä 1557-64.
Hänen edellinen miehensä oli Petteri Laurinpoika Seppälä; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Lill-Seppälän isäntä 1546-54, Merikaarron seppä.

182280 Olavi Latikka; syntynyt noin 1480 Lapua?.

182416 Olavi Stegar; syntynyt noin 1450 Lapua Haapakoski?.

182432 Lauri Karhu; syntynyt noin 1480 Ylistaro, Karhudynastian esi-isä?.

182544 Matti Pernoja; syntynyt noin 1480 Lapua.

184848 Matti Erkinpoika Yli-Korvola; syntynyt noin 1530 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola, Isäntä 1561-1603.

185024 Hans; syntynyt noin 1510 Kvevlax?.

185026 Ivar Persson Wijk; syntynyt noin 1520 Kvevlax Vassor, Bonde på Wik hemman 1/3 m.tl.1560 till 1585, kuollut noin 1576.
Hänen puolisokseen vihittiin
185027 Kristin; syntynyt noin 1520 Kvevlax Vassor?, Värd 1575-1585.
 
185028 Jacob Nilsson Jåvs; syntynyt noin 1485 Kvevlax Vassor, Bonde på Jåvs (Örn) hemman, kuollut Kvevlax Vassor.

185240 Nils Rabb; syntynyt noin 1450 Laihia.

185344 Antti; syntynyt noin 1490 Vähäkyrö Ojaniemi, Talollinen.

185376 Heikki Pietarinpoika Laturi; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Hiiripelto, Is n. 1520-1547.

185424 = 45060 (Martti Heikinpoika Flander)
 
185426 Heikki Knuutinpoika Vappula; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Kuivamäki, Isäntä 1575-.

185428 Lauri Laurinpoika? Karhu; syntynyt noin 1500 Isokyrö Heikkola?, Kalsilankylän Karhun isäntä, kuollut ennen 1546 Vähäkyrö Kalsila.

185456 Olavi Juhonpoika Mottinen; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Haarajoki, Isäntä 1546-59, kuollut 1559 Vähäkyrö Haarajoki.

185760 Antti Flaming; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Tervajoki.

185872 Tapani Torkonpoika? Torkko; syntynyt noin 1470 Vähäkyrö Torkkola, Isäntä 1500-1530?.

185880 Olavi Louko; syntynyt noin 1460 Vähäkyrö Saarensivu?.

186240 Maunu Maununpoika; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Hiiripelto, kuollut noin 1544.

186768 Per Back; syntynyt noin 1480 Kvevlax Petsmo.

187136 Måns; syntynyt noin 1485 Korsholm, Bonde i Mustsor by, kuollut noin 1552 Korsholm Mustsor.
Hänen puolisokseen vihittiin
187137 Karin; syntynyt noin 1490 Korsholm?.
 
187138 Peder Svensson Wijk; syntynyt noin 1490 Kvevlax Vassor?, Bonde på Wik hemman 1/3 m.tl.1546 till 1548.
Hänen puolisokseen vihittiin
187139 Karin; syntynyt noin 1500 Kvevlax Vassor?, Bonde 1557-1560.
 
187144 Lauri Juhonpoika Krus; syntynyt noin 1510 Kvevlax Vassor, Isäntä 1546-49.
Hänen puolisokseen vihittiin
187145 Anna; syntynyt noin 1510 Kvevlax?, Bonde 1550-58.
 
187160 = 92620 (Ragvald Nilsson Rabb)
 
187280 Matts Näs; syntynyt noin 1465 Kvevlax.

187392 Heikki Niilonpoika Laurosela; syntynyt noin 1510 Ilmajoki, Isäntä 1546-53.

187400 Frans Röyskö; syntynyt 1487 Ilmajoki.

187424 Pietari Jouppi; syntynyt 1500 Ilmajoki?, 1. isäntä Joupissa 1546 asti, kuollut 1546.

187648 Jakob Perjus; syntynyt 1480 Övermark, Bonde på Perjus i Övermark.

187952 Jon; syntynyt noin 1500 Arbro?.

187960 Lars; syntynyt noin 1510 Gävle?.

187962 Jacob Andersson Grubb; syntynyt noin 1495 Grubbe, Umeå, Lagman, lappfogde, köpman, kuollut 1565 Grubbe, Umeå.
Hänen puolisokseen vihittiin
187963 Kelug Olofsdotter; syntynyt 1510 Grubbe?.
 
187964 Mårten; syntynyt noin 1510 Gävle?.

187984 Peder Falesson; syntynyt noin 1445 Bureå.
Hänen puolisokseen vihittiin
187985 Helena Larsdotter; syntynyt noin 1445 Bure.
 
187986 Boo; syntynyt noin 1460 Hälsingland.

187992 Nils; syntynyt noin 1470 Nensjö?.

188032 Olof Olofsson Stjärna; syntynyt noin 1440 Främsbacka, Stora Kopparberg, Bergsman på Kopparberget, bodde i Hosjö, kuollut 1498 Hosjö, Dalarna.
Hänen puolisokseen vihittiin
188033 Ingeborg Jönsdotter Svinakula; syntynyt 1441 Stora Kopparberg, kuollut 1498 Stora Kopparberg.
 
189632 Matts Nilsson Kosk; syntynyt noin 1480 Perniö, Ratsumies Kosken kruununratsutilalla 1540, kuollut noin 1543.

190100 Jöns Lemo-släkten till Helgå; syntynyt noin 1450 Perniö?.

190102 Greger Jakobsson Horn af Toijala; syntynyt 1459, Asemies, syneman 1477-1487.

190104 Henrik; syntynyt noin 1450 Sjundeå?.

190106 Matts Håkansson Frille; syntynyt noin 1430 Kisko, Maankatselmusmies Perniössä, Frillanin herra, kuollut 1477 Perniö?.
Hänen puolisokseen vihittiin
190107 Margareta Bengtsdotter Dufva till Munkeby; syntynyt noin 1445 Porvoo.
 
190108 Olof Olofsson Galt till Keffenkärr; syntynyt noin 1480 Kemiö Kuggböle, Rälssimies, kuollut noin 1540 Kemiö Kuggböle.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Ndotter till Kuggböle; syntynyt noin 1485 Kemiö Kuggböle, kuollut ennen 1513 Kemiö Kuggböle.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
190109 Brita Håkansdotter Slang; syntynyt noin 1500 Halikko?, kuollut 1580 Muurla, Muurlagård.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin noin 1543 Olof Hansson till Muurla; syntynyt noin 1510 Muurla?, Länsman, frälseman, kuollut ennen 1571.

190110 Hans Persson till Muurla; syntynyt noin 1480 Muurla?, Gjorde adlig rusttjänst 1537.

190464 Peder Arkkila; syntynyt noin 1480 Perniö?.

191104 Sigfrid Henriksson Ahtmaa; syntynyt noin 1520 Halikko Angelniemi, Ahtmaa, Isäntä 1562-1577, kuollut noin 1577 Angelniemi Ahtmaa.

191760 Anders till Mainiemi; syntynyt noin 1490 Kemiö?.

194304 Hans Smeds; syntynyt noin 1460 Inkoo Ålkila, Smeds.

196400 Nils Mickels; syntynyt noin 1490 Sjundeå?, Rusthållare?.


Sukupolvi XIX
 
264448 Knuutti Kaustar; syntynyt noin 1450 Karleby Kaustar.

274240 Anders Rank; syntynyt noin 1490.

328208 Gerhard Ungaria; syntynyt noin 1410, Arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, Purkell ja Fistel, kuollut 1449.

328216 Peter Tiesenhausen; syntynyt 1360, kuollut 1435.
Hänen puolisokseen vihittiin
328217 Katharina; syntynyt noin 1360.
 
328220 Hans Rosen; syntynyt 1400, kuollut 1458.

328384 Benedict Nilsson Stålarm; syntynyt 1410.
Hänen puolisokseen vihittiin
328385 Margareta Gödekesdotter Fincke; syntynyt 1410.
 
328386 Nils Olofsson Stiernkors; syntynyt noin 1380 Särkilahti?, Valtaneuvos, kuninkaantuomari, kuollut 1458.
Hänen puolisokseen vihittiin
328387 Elin Nilsdotter Tawast; syntynyt 1410, kuollut 1 toukokuuta 1467.
 
328390 Jakob Jeppe* Jönsson Garp till Storgården; syntynyt 1395 Autis, Lemu, Turku, Maatarkastusmies, säteritilallinen, tiedot 1420-1424, kuollut 1485.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Karin Nilsdotter; syntynyt noin 1390.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1424 Letala, Turku
328391 Raghild Eriksdotter Kluven sköld med halv lilja; syntynyt 1404 Laitila, kuollut 1455.
 
328392 Axel Eriksson Kurck; syntynyt 1395.
Hänen puolisokseen vihittiin
328393 Kristina Abrahamsdotter Some; syntynyt 1395 Nas, Jönköping, Ruotsi.
 
328394 Olof Jönsson Stenbock; syntynyt 1390 Aska, Östergotland, Ruotsi, Valtaneuvos, kihlakunnantuomari, kuollut 1455.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Margareta Henekasdotter Krumme; syntynyt noin 1400, kuollut 26 helmikuuta 1484.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
328395 Sestrid Petersdotter Barun; syntynyt noin 1380 Aska, Östergötland, Ruotsi, kuollut 21 maaliskuuta 1441.
 
328396 Jacob 'Jeppe' Kurki; syntynyt noin 1400, Lagman, kuollut jälkeen 1455.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1425
328397 Karin Klasdotter Djäkn till Kanckas; syntynyt 1407 Turku, kuollut 1480 Nousiainen.
 
328398 Jösse Olofsson Stenbock till Karjaskylä o Haiko; syntynyt noin 1420, Viipurin päällikkö, Turun vouti, valtaneuvos, tiedot 1441-1488, kuollut 1488 Tallinna.
Hänen puolisokseen vihittiin
328399 Karin Margareta Magnusdotter Fleming; syntynyt noin 1420, kuollut 1490.
Hänen edellinen miehensä oli Nils Gregersson Garp; syntynyt noin 1410.

328416 Anders Karlsson; syntynyt noin 1420, kuollut 1503.

328420 Olof Nielsson Djäkn; syntynyt noin 1400 Pohja Gennäs?, Halikon kihlakunnan tuomari (domhafvande), kuollut 1490 Pohja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1472
328421 N n Hansdotter van Kampen; syntynyt noin 1400.
 
328422 Jönis Pedersson Gädda; syntynyt 1400, Aseenkantaja Niityn tilalla; aatelinen.

328424 Henrik Olofsson Horn; syntynyt noin 1410 Halikko, Åminne, Halikon Joensuun herra, kuollut 1448.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 tammikuuta 1435
328425 Cecilia Klasdotter Djäkn; syntynyt noin 1415 Kankarmasku.
 
328426 Krister Håkansson Frille till Haapaniemi; syntynyt noin 1406 Halikko, Laamanni, Kiskon Haapaniemen herra, kuollut 1 elokuuta 1472 Kisko.
Hänen puolisokseen vihittiin ennen 1463
328427 Elin Magnusdotter; syntynyt noin 1430, kuollut jälkeen 1472.
 
328428 Lars Siggesson Sparre af Rossvik; syntynyt 1400 Asker, Byestad, Asemies,kihlakunnantuomari,valtaneuvos, kuollut 9.1473 Vadstena.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 tammikuuta 1442
328429 Ingeborg Bengtsdotter Rödbjelkeätten; syntynyt noin 1400, kuollut 1486.
 
328430 Måns Bengtsson Natt och Dag; syntynyt 1427 Ruotsi, Asemies, ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut noin 1477.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1449, Märta Klausdotter Plata; syntynyt 1426 Göksholm, kuollut 1456.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 28 syyskuuta 1466 Göksholm
328431 Ermegad Fickesdotter Bülow; syntynyt 1445 Örebro, kuollut 7 syyskuuta 1509.
 
328440 Åke Axelsson Tott af Skedebo; syntynyt 1405, kuollut 7 elokuuta 1477.
Hänen puolisokseen vihittiin
328441 Märta Bengtsdotter Vinstorpa; syntynyt 1399 Kristianstad, Horlov, kuollut 12 lokakuuta 1481.
 
328444 Ture Turesson Bielke af Åkerö; syntynyt 1425 Ravelsta, Altuna, Ritari, marski, valtaneuvos, kuollut 1490.
Hänen puolisokseen vihittiin 26 maaliskuuta 1459
328445 Ingegärd Körningsdotter Kyrning; syntynyt 1438, kuollut 1503.
 
328446 Johan Stensson Bese; syntynyt 1426 Gieddeholm, Vestmanland, Itägöötanm. valtaneuvos, kihlakunnantuomari, kuollut 1505.
Hänen puolisokseen vihittiin
328447 Katariina Johansdotter Gädda; syntynyt noin 1430, kuollut 1505.
 
328640 Peder Nilsson; syntynyt noin 1400, Viipurin pormestari 1485.
Hänen puolisokseen vihittiin
328641 NN Jönsdotter? till Kimito; syntynyt noin 1400 Kemiö?.
 
328644 Dynius Mangnusson Dönsby till Karis; syntynyt noin 1420 Karjaa?, Rälssitilallinen Karjaalta, 1451.

328652 Jöns Tervik; syntynyt noin 1450.

328654 = 82100 (Måns Andersson Grabbe till Koskis)
 
328655 = 82101 (Ingrid Klasdotter)
 
328656 Håkan Jönsson Teit i Kuuskoski i Pernå; syntynyt 1410 Pernaja, Kuuskoski.
Hänen puolisokseen vihittiin
328657 Gertrud till Särkilaks i Pernå sn; syntynyt 1415 Pernaja, Särkilahti.
 
328658 Per Kabböle i Pernå; syntynyt noin 1410 Pernaja.
Hänen puolisokseen vihittiin
328659 Margareta Pirlaks i Borgå; syntynyt noin 1410 Pernaja.
 
328660 Markus Hermansson Creutz; syntynyt noin 1400 Pernaja Sarvlaks, Aateloitiin 1449.
Hänen puolisokseen vihittiin
328661 Sigrid till Pelegrimsbäken; syntynyt noin 1400.
 
328662 = 164320 (Lars Pedersson Ekelöf i Gästerby i Sibbo)
 
328663 = 164321 (Margareta till Hertonäs)
 
335072 Olof Mulle; syntynyt 1420, Köyliön kirkkoherra, kuollut 1508 Perniö.

339904 = 170048 (Antti Orhainen)
 
339905 = 170049 (N n)
 
340224 Lauri Peltoniemi; syntynyt noin 1440 Ilmajoki, Isäntä 1500-luvun alussa, kuollut jälkeen 1500 Ilmajoki.

341304 Jöns Fordell; syntynyt noin 1450 Tukholma?, kuollut 1512.

341308 Per; syntynyt noin 1470.

341888 Olavi Littoinen; syntynyt noin 1470 Kaarina?.

344640 Niilo Olavinpoika Kokkola; syntynyt noin 1480 Pälkäne, Talollinen Pälkäneellä 1510-.

344854 Mårten Filpusson Jägerhorn av Storby; syntynyt noin 1450, Naantalin luostarin taloudenhoitaja, kuollut 1511.

353664 Anders Klaesson Grubbe; syntynyt 1421 Grubbe, Umeå, Birkarl, godsägare.
Hänen puolisokseen vihittiin
353665 Anna Olofsdotter Bure; syntynyt 1421 Skellefteå, kuollut 1445 Skellefteå.
 
353672 Olof Hersesson Bure; syntynyt noin 1375 Bureå, Skellefteå, Nybyggare i Bureå, kuollut 1460.

353674 Olof; syntynyt noin 1390 Bureå?.

353710 Kristiern Johansson Vasa; syntynyt 1462 Orby, Uppland, Riksråd, fogde på Kalmar slott, kuollut 1497.
Hänen puolisokseen vihittiin
353711 Dordi Knutsdotter Banér; syntynyt 1466, kuollut 11.1527.
 
354776 Knut Brynjulfsson Roos af Hjelmsäter; syntynyt 1398 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden, kuollut 23 maaliskuuta 1456 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
354777 Ingegerd Magnusdotter; syntynyt 1419 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden.
 
354778 Magnus Bock; syntynyt 1412 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden.
Hänen puolisokseen vihittiin
354779 Bengtha; syntynyt 1416 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Sweden.
 
354780 Ulf Karlsson till Gammelgården i Kniva; syntynyt noin 1430, Väpnare.

354782 Hans Jacobsson Simla; syntynyt noin 1450 Stora Kopparberg, Ledamot av Stora Kopparbergs tingsrätt 1485, kuollut ennen 1530.
Hänen puolisokseen vihittiin
354783 Brita Andersdotter Ekeblad; syntynyt noin 1450.
 
354814 Johan Budeker; syntynyt noin 1480.
Hänen puolisokseen vihittiin
354815 Anna; syntynyt noin 1480.
 
358096 Bertil till Iivanala i Säckijärvi; syntynyt noin 1460, Aatelismies Säkkijärvellä, kuollut 1525.

358098 Matts Jönsson till Savolax; syntynyt noin 1440, Lagman.
Hänen puolisokseen vihittiin
358099 Brita Michelsdotter Maijala; syntynyt noin 1440 Tenhola Maijala.
 
360544 = 186240 (Maunu Maununpoika)
 
360576 = 181384 (Juho Sauso)
 
360608 Niilo Vanhakartano; syntynyt noin 1470 Vähäkyrö Ojaniemi?.

360928 Markus Heikinpoika Keko; syntynyt noin 1470 Isokyrö Kylkkälä, Isäntä 1495-1525.

361072 Petteri; syntynyt noin 1500 Korsholm?.

362400 Petteri Heikinpoika Rullo; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Tervajoki, Rullon isäntä 1543-80.

362416 Maunu Niilonpoika Valtari; syntynyt noin 1480 Isokyrö Valtaala, Isäntä 1546-66.

363560 Martti Heiri; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin isäntä -1545, kuollut ennen 1546 Vähäkyrö Hiiripelto.
Hänen puolisokseen vihittiin
363561 Martta; syntynyt noin 1480 Vähäkyrö Hiiripelto, Heirin leskiemäntä isännöi 1546 - 53.
 
364004 Antti Laurinpoika Trasti; syntynyt noin 1520 Vähäkyrö Merikaarto, Trastin isäntä 1546-66.

364352 Antti Petterinpoika Knooka; syntynyt 1490 Vähäkyrö Merikaarto, kuollut 1546 Vähäkyrö Merikaarto.

369696 Erkki Juhonpoika Yli-Korvola; syntynyt noin 1490 Isokyrö Tuurala, Yli-Korvola, Isäntä 1525-60, kuollut noin 1560 Isokyrö.

370052 = 187138 (Peder Svensson Wijk)
 
370053 = 187139 (Karin)
 
370056 Nils Jåvs; syntynyt noin 1460 Kvevlax Vassor.

370752 Petteri Laturi; syntynyt noin 1450 Vähäkyrö Hiiripelto.

370852 Knut Vappula; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Kuivamäki?.

370856 = 182432 (Lauri Karhu)
 
370912 Juho Mottinen; syntynyt noin 1460 Vähäkyrö Haarajoki.

371744 Torkil Torkkeli*; syntynyt noin 1440 Vähäkyrö, Isäntä 1470-1500?.

372480 Maunu; syntynyt noin 1440 Vähäkyrö Hiiripelto.

374276 Sven Wijk; syntynyt noin 1460 Kvevlax Vassor?.

374288 Johan Krus; syntynyt noin 1480 Kvevlax Vassor?.

374784 Niilo Laurosela; syntynyt noin 1480 Ilmajoki?.

375924 = 88416 (Anders Persson Grubb)
 
375925 = 88417 (Mariet Jacobsdotter Bure)
 
375926 Olof; syntynyt noin 1480 Grubbe, Umeå?.

375968 Fale; syntynyt noin 1415 Bureå, Underlagsman i Västerbotten.
Hänen puolisokseen vihittiin
375969 Gunhild Svensdotter; syntynyt noin 1420 Alunda/C..
 
375970 Lars; syntynyt noin 1420 Bureå.

376064 Olof Nilsson Stierna; syntynyt noin 1420 Småland, "war komen aff Danmarck", bodde i Knifva Bergslag inom Wikasocken, där han idkade bergsbruk. Använde 6-uddig gul stjärna., kuollut 1498 Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
376065 N n Markvardsdotter? Frohloff; syntynyt noin 1420 Småland?.
 
376066 Jöns Ingemarsson Svinakula; syntynyt noin 1410 Främby, Stora Kopparberg, Bergsfogde vid Kopparberget 1441-49, kuollut jälkeen 1449 Stråtenbo, Aspeboda.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Kerstin Olofsdotter Lilja; syntynyt noin 1420.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
376067 NN Mårtensdotter Duva; syntynyt noin 1420.
 
379264 Nils Kosk; syntynyt noin 1450 Perniö.

380204 Jakob Olofsson Horn till Toijala i Halikko socken; syntynyt 1410 Halikko, Åminne, Asemies.
Hänen puolisokseen vihittiin
380205 Kristina Ingesdotter till Gammelby; syntynyt 1430 Pernaja, Gammelby.
 
380212 Håkan Kristiernsen Frille; syntynyt noin 1380 Sandholt, Ribe,Tanska, Halikon kihlakunnantuomari 1410, kuollut 1439 Halikko?.
Hänen puolisokseen vihittiin
380213 N n Mårtensdotter Djäkn; syntynyt noin 1380, kuollut 1442 Halikko?.
 
380214 Bengt Olofsson Dufva till Munkeby; syntynyt 1421 Porvoo, Munkeby, Porvoon Munkebyn herra, kuollut 1446.
Hänen puolisokseen vihittiin
380215 Katarina Henriksdotter Danske; syntynyt 1425 Porvoo.
 
380216 Olof Galt; syntynyt noin 1450 Kemiö?.

380218 Håkan Tidemansson Slang till Viurila i Halikko; syntynyt noin 1460 Halikko?, Fogde i Borgå län.
Hänen puolisokseen vihittiin
380219 Valborg Henriksdotter Fleming; syntynyt noin 1468, kuollut ennen 1555.
Hänen edellinen miehensä oli Lars Nilsson Finne; syntynyt noin 1455 Turku?, Borgare i Åbo.

380220 Per till Muurla; syntynyt noin 1450 Muurla?.

382208 Henrik Ahtmaa; syntynyt noin 1490 Kemiö Kaxunga?, Ahtmaan eli Caxungen 1. isäntä -1558, kuollut noin 1560 Angelniemi, Ahtmaa.


Sukupolvi XX
 
656416 Henning II de Ungaria; syntynyt noin 1370, Arkkipiispan maasäätiön Vasalli, Fistel, mainitaan 1346.
Hänen puolisokseen vihittiin
656417 N n de Flemming; syntynyt noin 1370.
 
656432 Bartolomeus Tiesenhausen till Randen; syntynyt 1312 Kokenhusen, Latvia, Ritari, Maasäätiön vasalli Liivinmaalla, Treydenin vouti, kuollut 1407.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Gertrud Rosen; syntynyt noin 1320.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
656433 Elsen Hermansdotter Warendorp; syntynyt noin 1330 Lubeck, kuollut 1397.
 
656440 Kersten Rosen; syntynyt noin 1360, Maasäätiön Vasalli Liivinmaalla.
Hänen puolisokseen vihittiin 1408
656441 N n Tiesenhausen; syntynyt noin 1360.
 
656768 Nils Fadersson Stålarm; syntynyt 1390, Ritari, valtaneuvos 1464.
Hänen puolisokseen vihittiin
656769 Elin Djekensdotter; syntynyt 1390.
 
656770 Gödeke Henriksson Fincke; syntynyt 1390 Sydänmaa, Karuna, Väpnare, ritari, nimismies Turku, omisti Helgånkuninkaankartanon Perniössä, kuollut 4 huhtikuuta 1467 Raisio.
Hänen puolisokseen vihittiin
656771 Katarina Nilsdotter Tawast till Porkala; syntynyt noin 1395 Sydänmaa, Karuna, kuollut ennen 1474 Sauvo.
 
656772 Olof Petersson Stiernkors i Särkilaks; syntynyt noin 1350, Rälssimies, katselmusmies, 1410-1417, kuollut jälkeen 9 kesäkuuta 1417.
Hänen puolisokseen vihittiin
656773 Katariina Lydekesdotter till Nynäs; syntynyt noin 1350 Nousis Nynäs?.
 
656774 Nils Olofsson Tawast; syntynyt 1361 Lammin Porkkala, Rälssimies, valtaneuvos, ritari, Hauhon ja Hollolankihlakuntien tuomari, Lammin Porkkalan herra, kuollut 1431.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , NN Laurintytär Tolk; syntynyt noin 1370.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
656775 Ingeborg Knutsdotter? Djäkn-Ormsläkten; syntynyt noin 1370 Sauvon Kärkisistä.
 
656780 Jöns Andersson Garp till Storgården i Letala; syntynyt noin 1350 Laitila Lepistö, Valtaneuvos, konungsdomhavande, esiintyy 1373-1407, kuollut 1407 Laitila.
Hänen puolisokseen vihittiin
656781 Ragnhild Eriksdotter Sandika ätten; syntynyt noin 1360, kuollut 1455.
 
656782 Erik Kluven sköld med halv lilja; syntynyt noin 1370.

656784 Erik Axelsson Kurck; syntynyt noin 1375.

656786 Abraham Some; syntynyt 1380.

656788 Jöns 'Skytte' Stenbock; syntynyt 1348, Säteritilallinen Smoolannista, tiedot 1368-1391, kuollut 1391.
Hänen puolisokseen vihittiin 1379
656789 Kerstin Birgersdotter Trolle; syntynyt 1359.
 
656790 Knut Eringisleson Barun; syntynyt noin 1340, Ritari, kuollut jälkeen 1384.
Hänen puolisokseen vihittiin
656791 Bengta Mattsdotter Stierna; syntynyt 1350 Ruotsi, kuollut 1418.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Peter Petersson Körning; syntynyt 1345 Vadstena?, kuollut 21 lokakuuta 1418.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Heneka Krumme; syntynyt noin 1350.

656792 NN son Kurki; syntynyt noin 1360.
Hänen puolisokseen vihittiin
656793 NN Hermansdotter Svärd; syntynyt noin 1360.
 
656794 Klas Lydekesson Djäkn till Nynäs & Kanckas i Masku; syntynyt noin 1369 Turku, Ritari, käskynhaltija Turun linnassa 1411-1434, kuollut 7 maaliskuuta 1437.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) noin 1390, Elin; syntynyt noin 1370 Mynämäki.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1395
656795 Kristina Jönsdotter Garp till Storgården i Letala; syntynyt 1375 Laitilan Isokartano, kuollut 22 tammikuuta 1435 Nousiainen.
 
656796 = 328394 (Olof Jönsson Stenbock)
 
656797 = 328395 (Sestrid Petersdotter Barun)
 
656798 Magnus Klausson Fleming; syntynyt noin 1400, Asemies 1450, kuollut 1450.
Hänen puolisokseen vihittiin
656799 Elina Nilsdotter Kurki; syntynyt noin 1400, kuollut 1486.
 
656832 Karl Mattsson Boije; syntynyt noin 1390, Kihlakunnantuomari itäisellä Uudellamaalla 1421-1460.
Hänen puolisokseen vihittiin
656833 Beata Andersdotter; syntynyt noin 1380.
 
656840 Niels Ingesson? Djäkn; syntynyt noin 1350, Tuomari Uudellamaalla, kuollut 1433.

656842 Hans van Kampen; syntynyt noin 1370 Saksa, Kauppias Turussa, kuollut 1415 Turku.
Hänen puolisokseen vihittiin
656843 Märta Rötgersdotter Djäkn-Ormsläkten; syntynyt noin 1360.
 
656844 Peder Gädda; syntynyt noin 1370.

656848 Olof Mattsson Horn till Åminne i Halikko; syntynyt 1381 Halikko, Rälssitilallinen, kuollut 1438.
Hänen puolisokseen vihittiin
656849 Katarina Kettarsund; syntynyt 1380.
 
656850 = 656794 (Klas Lydekesson Djäkn till Nynäs & Kanckas i Masku)
 
656851 = 656795 (Kristina Jönsdotter Garp till Storgården i Letala)
 
656852 = 380212 (Håkan Kristiernsen Frille)
 
656853 = 380213 (N n Mårtensdotter Djäkn)
 
656854 Magnus; syntynyt noin 1400.
Hänen puolisokseen vihittiin
656855 Karin Jacobsdotter Garp; syntynyt noin 1415 Lemu Storgård.
 
656860 Bengt Stensson Natt och Dag; syntynyt 1392 Ekhult, Bjorsater, Ostergotland, Sverige, Ritari, laamanni, valtaneuvos, kuollut 1451.
Hänen puolisokseen vihittiin 1399
656861 Kristiina Magnusdotter Leopard-Lejonlilja; syntynyt noin 1400, kuollut 1435.
 
656862 Ficke Johansson Bülow; syntynyt noin 1400, kuollut 1454.
Hänen puolisokseen vihittiin
656863 Hebbla Albrektsdotter Bydelsbak; syntynyt 1420 Nynäs, Aby, Kalmar, Sverige, kuollut 1484.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 20 lokakuuta 1462 Arent Bengtsson Ulv; syntynyt 1415 Staflo, Aby, Kalmar, Sverige, Tukholman linnan päällikkö, ritari ja valtaneuvos, tiedot1441-1471, kuollut 1477.

656880 Axel Pedersson Tott af Skedebo; syntynyt 1370 Tanska, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1447.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1419, Ingeborg Ivarsdotter Parcus; syntynyt 1395 Lillo, Tanska, kuollut 26 kesäkuuta 1466.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
656881 Katarina Axelsdotter Krognos; syntynyt noin 1370, kuollut 1409.
 
656882 Bengt Uddsson Vinstorpa; syntynyt noin 1370, Valtaneuvos, kuollut 25 lokakuuta 1437.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1418, Kristina Staffansdotter Ulv; syntynyt noin 1380, kuollut noin 1460.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
656883 NN; syntynyt noin 1370.
 
656888 Ture Stensson Bielke af Åkerö; syntynyt noin 1370, Ritari, valtaneuvos, Öölanin laamanni, kuollut 1425.
Hänen puolisokseen vihittiin 14 lokakuuta 1423 Kööpenhamina
656889 Margareta Eriksdotter Krummedige; syntynyt 1390 Kööpenhamina, kuollut 9 kesäkuuta 1451.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1426 Krister Nilsson Vasa till Bjärnö; syntynyt 1365 Björnö Frötuna, Valtaneuvos, ritari, drotsi, Viipurin linnanpäällikö, kuollut 30 huhtikuuta 1442.

656890 Körning Kettilsson Kyrning till Fårlöf; syntynyt noin 1400.

656894 = 328422 (Jönis Pedersson Gädda)
 
657280 Nils; syntynyt noin 1370.

657282 Jöns Andersson till Kimito; syntynyt noin 1350 Kemiö.
Hänen puolisokseen vihittiin
657283 N n; syntynyt noin 1350.
Hänen edellinen miehensä oli noin 1380 Anders Toresson Garp; syntynyt noin 1330, Lepistön vouti 1373-1387 Varsinais-Suomessa, kuollut 1387 Laitila?.

657288 Magnus Thyniuksenpoika Dönsby till Karis; syntynyt noin 1400 Karjaa, Lautamiehenä laamanninkäräjillä Sannäsissä 1424.

657312 Jöns Teit; syntynyt noin 1380, kuollut Pernaja ?.

657320 Herman Poitz; syntynyt noin 1370 Pommern.

689280 Olavi Kokkola; syntynyt noin 1450 Pälkäne?.

689708 Philip Filpus* Jönsson Jägerhorn av Storby; syntynyt 1396 Naantali, Luonnonmaa, Asemies, kuollut ennen 14 lokakuuta 1466.
Hänen puolisokseen vihittiin
689709 Margareta Pedersdotter Danske; syntynyt noin 1415, kuollut 1490.
 
707328 Klaes Ingemarsson? Grubbe; syntynyt noin 1390 Grubbe, Umeå, Kauppias, kuollut Funbo, Ruotsi.

707330 = 353672 (Olof Hersesson Bure)
 
707344 Herse Bure; syntynyt noin 1350 Bureå?.

707420 Johan Kristersson Vasa till Bjärnö; syntynyt 6 huhtikuuta 1426 Rydboholm Älvsborg, Ritari, valtaneuvos, kuollut 12 huhtikuuta 1477.
Hänen puolisokseen vihittiin 2 tammikuuta 1461
707421 Birgitta Gustavsdotter Sture; syntynyt 1440 Toresund, kuollut 5 syyskuuta 1472 Österåker Rydboholm.
 
707422 Knut Eskilsson Banér; syntynyt 1442 Stockholm, Sverige, Riddaren och riksrådet, kuollut 1518.
Hänen puolisokseen vihittiin Sweden
707423 Kerstin Eriksdotter Örnfot; syntynyt 1443 Sverige, kuollut 1509.
 
709552 Brynjulf Jonsson Roos af Hjelmsäter; syntynyt 1358 Huseby, Onso, Ostfold, Norja, Valtakuntaneuvos, kuollut 7 maaliskuuta 1422 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
709553 Ingeborg Bengtsdotter; syntynyt 1362 Huseby, Onso, Ostfold, Norway, kuollut 1440.
 
709564 Jåp Henriksson Simla i Karlborn; syntynyt noin 1420 Stora Kopparberg, Bergs- och frälseman vid Kopparberget.
Hänen puolisokseen vihittiin
709565 Gudlög Hansdotter Svinhufvud (Kopparbergsätten); syntynyt noin 1430 Höjen, Stora Kopparberg, kuollut Stora Karlborn, Sundborn.
 
709566 Anders Eriksson Ekeblad; syntynyt noin 1420.
Hänen puolisokseen vihittiin
709567 Ingeborg Markvardsdotter; syntynyt noin 1420.
 
709628 Henrik Budeker; syntynyt noin 1450.
Hänen puolisokseen vihittiin
709629 Gertrud Horstman; syntynyt noin 1450.
 
716196 Jöns; syntynyt noin 1410.

716198 Michel Maijala; syntynyt noin 1400 Tenhola Maijala.
Hänen puolisokseen vihittiin
716199 Cecilia Andersdotter Lindelöf till Kätheby i Sagu; syntynyt noin 1390.
Hänen edellinen miehensä oli Henrik Skräddare; syntynyt noin 1380, kuollut noin 1420.
Hänen edellinen miehensä oli NN Fläsk; syntynyt noin 1390 Turku?, Turkulainen porvari.

724800 Heikki Rullo; syntynyt noin 1470 Vähäkyrö?.

724832 Niilo Valtari; syntynyt noin 1450 Isokyrö.

728008 Lauri Trasti; syntynyt noin 1500 Vähäkyrö Merikaarto?.

728704 Petteri Knooka; syntynyt noin 1460 Vähäkyrö Merikaarto?.

739392 Juho Yli-Korvola; syntynyt noin 1460 Isokyrö Tuurala, Korvola, Isäntä 1495-1525.

751938 Sven; syntynyt noin 1390 Alunda.

752128 Nils Gregersson Stierna; syntynyt noin 1390 Säby, Bäckaby, Jönköping, Häradshövding i Västra härad 1426-1431, kuollut jälkeen 1440.
Hänen puolisokseen vihittiin
752129 Ingrid Jönsdotter; syntynyt 1405 Sandsjö, Kronoberg.
 
752130 Markvard Markvardsson Frohloff; syntynyt noin 1400, Bergsman av utländsk frälsesläkt?.
Hänen puolisokseen vihittiin
752131 Sigrid?; syntynyt noin 1400.
 
752132 Ingemar Guttormsson Svinakula; syntynyt noin 1375 Stråtenbo, Aspeboda, Bergsman i Stråtenbo, kuollut 1450 Stråtenbo, Aspeboda.
Hänen puolisokseen vihittiin
752133 Apollonia Jönsdotter Hjorthornskrona; syntynyt noin 1380, kuollut 1436 Stråtenbo, Aspeboda.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Lydeka Henriksson van dem Berghe; syntynyt noin 1380, Väpnare i Vallentuna, kuollut 21 toukokuuta 1443 Vallentuna.

752134 Mårten Duva; syntynyt noin 1400 Danmark.
Hänen puolisokseen vihittiin
752135 NN Olofsdotter Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1400.
 
760408 = 656848 (Olof Mattsson Horn till Åminne i Halikko)
 
760409 = 656849 (Katarina Kettarsund)
 
760410 Inge Ingesson till Gammelby i Tjusterby; syntynyt noin 1400 Pernaja Tjusterby.

760424 Kristiern Frellavsen Frille; syntynyt 1346 Sönderborg, Åbenrå-Sönderborg, Danmark, Ritari, Ribehusin vouti, kuollut 20 tammikuuta 1418 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1387, Ermegaard Egertsdotter Altena till Sandholt; syntynyt noin 1358, kuollut 7 elokuuta 1415.
760426 Mårten Abrahamsson Djäkn; syntynyt noin 1350, Satakunnan vouti, asemies, kuollut 1433.
Hänen puolisokseen vihittiin
760427 Rangnild Olofsdotter Tawast; syntynyt noin 1360, kuollut 1433.
 
760428 Olof Bengtsson Dufva till Munkeby; syntynyt 1389 Porvoo, Munkeby, Itä-Uudenmaan vouti, rälssitilallinen 1413, kuollut Pernaja.
Hänen puolisokseen vihittiin 12 maaliskuuta 1413
760429 Kerstin Henriksdotter Stoltefoth; syntynyt 1385 Taivalsalo, kuollut Pernaja.
 
760430 Henrik Persson? Danske till Dönsby; syntynyt 1398 Porvoo, Munkeby.
Hänen puolisokseen vihittiin
760431 Anna Persdotter till Veiby; syntynyt 1403 Lojo Veiby.
 
760436 Tideman Slang; syntynyt noin 1430.

760438 Henrik Klausson Fleming till Gammelgård; syntynyt noin 1410, Asemies, kuollut noin 1490.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Valborg Jönsdotter Tawast; syntynyt 1427, Kuitian omistaja, kuollut ennen 1467.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
760439 Elseby Månsdotter till Viurila; syntynyt noin 1430 Halikko Rikala, kuollut jälkeen 1518.
 

Sukupolvi XXI
 
1312832 Gerhard Ungaria; syntynyt noin 1328, Arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, Moisendorf ja Patkull,mainitaan 1303, 1334, 1339, 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin
1312833 N n Mengden; syntynyt noin 1330.
 
1312864 Johannes Hans* Tiesenhausen; syntynyt 1274 Kokenhusen, Latvia, Rurikin jälkeläisiä, kuollut 17 elokuuta 1342.
Hänen puolisokseen vihittiin
1312865 N n; syntynyt 1279 Kokenhusen, Latvia.
 
1312866 Hermann Hermansson Warendorp; syntynyt noin 1300 Lubeck, kuollut 27 toukokuuta 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin
1312867 Gertrud Vundengut; syntynyt noin 1300, kuollut 1352.
 
1312880 Johan Rosen; syntynyt noin 1330, Ritari.
Hänen puolisokseen vihittiin
1312881 N n Scherembeke; syntynyt noin 1330.
 
1312882 = 656432 (Bartolomeus Tiesenhausen till Randen)
 
1312883 = 656433 (Elsen Hermansdotter Warendorp)
 
1313536 Fader Niklisson Stålarm; syntynyt noin 1340.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313537 Brita Rötgersdotter Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1340 Spurila, Pyhämaa.
 
1313540 Henrik Fincke; syntynyt noin 1370, Lagman i Finland, kuollut noin 1420.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313541 Metta Stensdotter; syntynyt noin 1370, kuollut jälkeen 1442.
 
1313542 = 656774 (Nils Olofsson Tawast)
 
1313543 = 656775 (Ingeborg Knutsdotter? Djäkn-Ormsläkten)
 
1313544 Per Stiernkors i Särkilaks; syntynyt noin 1320 Taivassalo?, Taivassalon Särkilahden herra.

1313546 Lydeke Djäkn; syntynyt noin 1320 Nyynäisissä.

1313548 Olof Jönsson Tawast; syntynyt 1332 Hattula Mierola, Rälssimies, ritari ja Hämeenlinnan linnanherra, Suontaan herra, kuollut 17 maaliskuuta 1402 Mynämäki Tavastila.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313549 Katarina Fincke; syntynyt noin 1332.
 
1313550 Knut Rötgersson Djäkn-Ormsläkten; syntynyt noin 1350.

1313560 Anders Toresson Garp; syntynyt noin 1330, Lepistön vouti 1373-1387 Varsinais-Suomessa, kuollut 1387 Laitila?.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) noin 1380, N n; syntynyt noin 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1313561 Thiedemannusdotter Pampa; syntynyt noin 1330.
 
1313562 Erik Jonsson Sandika ätten; syntynyt noin 1340.

1313568 Axel (Oxle) Kurck till Näs I Småland; syntynyt noin 1350.

1313578 Birger Knutsson Trolle; syntynyt 1340 Lindholm, Sjosas, Kronoberg, Ruotsi, Ritari, kuollut ennen 3 toukokuuta 1381.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Katarina Pedersdotter Lejon til Bo & Berga; syntynyt 1342 Lindholm, Sjosas, Kronoberg, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
1313579 Katarina Vastesdotter; syntynyt noin 1340, kuollut noin 1403.
 
1313580 Eringisle Torkilsson Barun; syntynyt 1310, Ritari, kuollut jälkeen 1340.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313581 Katarina Pedersdotter Porse; syntynyt noin 1310.
 
1313582 Mats Gjurdsson d ä Stierna; syntynyt noin 1330, 7-uddig stjärna, kuollut ennen 1355.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313583 NN Botulfdotter; syntynyt noin 1330.
 
1313586 Herman Svärd; syntynyt noin 1330 Sverige, Asemies, kuollut 1383.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1360
1313587 NN Jakobsdotter Kurki; syntynyt noin 1340 Vanaja?.
 
1313588 Lydeke Olofsson de Kyren; syntynyt noin 1350 Münster?, kuollut 1409.

1313590 = 656780 (Jöns Andersson Garp till Storgården i Letala)
 
1313591 = 656781 (Ragnhild Eriksdotter Sandika ätten)
 
1313596 Klaus Pedersen Fleming; syntynyt 1360 Tanska, Ritari, valtioneuvos, Suomen laamanni 1402-25, kuollut noin 1427.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313597 Cecilia Hausen; syntynyt noin 1370 Tanska?.
 
1313598 Niklis Hermansson Korke; syntynyt noin 1360, Valtaneuvos, ritari, kuollut 18 toukokuuta 1428.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1400, Cecilia Philipsdotter Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1375, kuollut 20 tammikuuta 1435.
1313664 Mathias Boije; syntynyt noin 1370.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313665 Anna Arvidsdotter; syntynyt noin 1370.
 
1313666 Anders; syntynyt noin 1340.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313667 Margareta Rötgersdotter Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1340 Spurila, Isokylä,Pyhämaa.
 
1313680 Ingolf Ingesson Djäkn; syntynyt 1310, Tuomari, aatelinen 1412, kuollut 1406 Svartå, Söderby.

1313686 Rötger Ingesson? Djäkn-Ormsläkten; syntynyt noin 1330 Pernaja Gammelby, Uudenmaan alilaamanni, aatelinen, kuollut 1423.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313687 Lucia Jönsdotter? Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1330.
 
1313696 Mathias Mattsson Horn; syntynyt noin 1340 Halikko, kuollut noin 1388.

1313698 NN; syntynyt noin 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313699 Katarina Gudmarsdotter Kettarsund; syntynyt noin 1350.
 
1313710 = 328390 (Jakob Jeppe* Jönsson Garp till Storgården)
 
1313711 Karin Nilsdotter; syntynyt noin 1390.
 
1313720 Sten Bosson Natt och Dag; syntynyt 1351 Torpa, Ringshult, Ruotsi, Ritari, laamanni, valtaneuvos, kuollut 14 maaliskuuta 1411.
Hänen puolisokseen vihittiin 2 tammikuuta 1378
1313721 Ingeborg Karlsdotter Örnefot; syntynyt 1355 Ekhult, Östergötland, kuollut 14 maaliskuuta 1411.
 
1313722 Magnus Leopard-Lejonlilja; syntynyt noin 1370.

1313724 Johan Bülow; syntynyt noin 1352, Ritari, kuollut 1411.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313725 Dorothea von Pinnow; syntynyt noin 1350.
 
1313726 Albrekt Beutelsbach; syntynyt 1394 Sverige, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1458.
Hänen puolisokseen vihittiin 1419
1313727 Anna Eriksdotter Krummedige; syntynyt 1404.
 
1313760 Peder Axelsson Tott af Skedebo; syntynyt 1336 Sorup, Ljunit,Tanska, Valtaneuvos, kuollut 25 heinäkuuta 1376.
Hänen puolisokseen vihittiin 1368
1313761 Juliane Pedersdatter Grubbe; syntynyt 1339 Kööpenhamina, Tanska, kuollut 1397.
 
1313762 Axel Kettilsson Krognos; syntynyt 1345, kuollut 1401.
Hänen puolisokseen vihittiin 1396
1313763 Katarina Eriksdotter Puke; syntynyt 1345 Tanska, kuollut 1420.
 
1313776 Sten Bengtsson Bielke af Åkerö; syntynyt 1337 Krakerum, Monsteras, Kalmar, Sverige, Ritari, valtaneouvos, kuollut 20 heinäkuuta 1408 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin 27 syyskuuta 1371 Tofta
1313777 Katarina Holmgersdotter Ulv; syntynyt 1341 Krakerum, Monsteras, Kalmar, Sverige, kuollut 1390.
 
1313778 Erik Segebodsson Krummedige; syntynyt 1364 Logismose, Odense, Tanskalainen valtionhovimestari ja valtaneuvos, ritari,drotsi, 1392-1439, kuollut 14 syyskuuta 1439 Rundtoft, Luebeck.
Hänen puolisokseen vihittiin
1313779 Beata von Thienen; syntynyt 1368 Schleswig, Schleswig-Holstein, Venäjä.
 
1314564 Anders till Kimito; syntynyt noin 1320 Kemiö.

1314576 Thynius Dönsby till Karis; syntynyt noin 1370 Karjaa?.

1314624 Hemming Teit; syntynyt noin 1350 Skotlanti.

1379416 Jöns Filpusson Odygd; syntynyt noin 1350 Spurila, Isokylä,Pyhämaa.

1379418 Peder Pedersen? Danske till Nådendal; syntynyt noin 1365, Porvari Naantalissa, maanomistaja Raisiossa 1400-l, alussa, kuollut noin 1415 Raisio Tahvio, Tanskila?.
Hänen puolisokseen vihittiin
1379419 Margareta Pedersdotter Svärd; syntynyt noin 1380, kuollut ennen 1420.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Erik Jönsson; syntynyt noin 1380.

1414656 Ingemar Klaesen Grubbe; syntynyt 1368 Kööpenhamina, Porvari, kauppias, kuollut Grubbe, Uumaja, Ruotsi.

1414840 Krister Nilsson Vasa till Bjärnö; syntynyt 1365 Björnö Frötuna, Valtaneuvos, ritari, drotsi, Viipurin linnanpäällikö, kuollut 30 huhtikuuta 1442.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Margareta Johansdotter Moltke; syntynyt 1370 Skepptuna, Uppland, Ruotsi, kuollut 1413 Uppsala.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1426
1414841 = 656889 (Margareta Eriksdotter Krummedige)
 
1414842 Gustaf Anundsson Sture; syntynyt 1413, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1444.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 elokuuta 1438
1414843 Birgitta Stensdotter Bielke; syntynyt 1410, kuollut 4 kesäkuuta 1464.
 
1414844 Eskil Iisaksson Banér; syntynyt 1410 Roklinge, Faringe, Stockholm, Sverige, kuollut 27 elokuuta 1488.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Britta Arentsdotter; syntynyt 1424 Nynas, Uppsala, Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 8 heinäkuuta 1441
1414845 Cecilia Haraldsdotter Gren; syntynyt 1414 Grensholmen, Ostergotland, Sverige, kuollut 1465.
 
1414846 Erik Magnusson Örnfot; syntynyt noin 1410.
Hänen puolisokseen vihittiin
1414847 Elisiv Pederdotter; syntynyt noin 1425.
 
1419104 Jon Hafthorsson Raud; syntynyt 1315 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut noin 1395 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1350
1419105 Birgitta Knutsdotter; syntynyt 1324 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, kuollut noin 1395 Norja.
 
1419128 Henrik Simla; syntynyt noin 1380, Häradsdomhavande mellan 1406 och 1420 i Kopparbergs län.Använde 5-uddig stjärna, kuollut noin 1437 Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
1419129 Kerstin; syntynyt noin 1380.
 
1419130 Hans Jönsson Svinhufvud (Kopparbergsätten); syntynyt 1414 Höjen, Stora Kopparberg, Bergmästare vid Stora Kopparberget 1439, kuollut noin 1445 Höjen, Stora Kopparberg.

1419134 Markvard; syntynyt noin 1390.

1432398 Anders Lindelöf till Kätheby i Sagu; syntynyt noin 1360.

1504256 Greger Nilsson? Stierna; syntynyt noin 1360.

1504258 Jöns; syntynyt noin 1380 Småland?.

1504260 Markvard Frohloff; syntynyt noin 1360.

1504264 Guttorm Nilsson Svinakula; syntynyt noin 1360 Stråtenbo, Aspeboda, Frälseman, sexuddig stjärna över tvåkorslagda hammare,Bergsman vid Kopparberget, kuollut 1409 Stråtenbo, Aspeboda.
Hänen puolisokseen vihittiin
1504265 Ingeborg Gerekadotter; syntynyt noin 1350, kuollut Stråtenbo, Aspeboda.
 
1504266 Jösse Finnsson Hjorthornskrona; syntynyt 1364 Främby, Falun, Häradshövding, fogde i Dalarna 1414-1420, kuollut 1427 Vadstena.
Hänen puolisokseen vihittiin
1504267 Ingegerd Olofsdotter Stockros; syntynyt noin 1360, kuollut 1418 Stora Kopparberg, Falun.
 
1504270 Olof Karlsson; syntynyt noin 1375.
Hänen puolisokseen vihittiin
1504271 Cecilia Philipsdotter Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1375, kuollut 20 tammikuuta 1435.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1400 Niklis Hermansson Korke; syntynyt noin 1360, Valtaneuvos, ritari, kuollut 18 toukokuuta 1428.

1520820 Inge till Gammelby i Tjusterby; syntynyt noin 1370 Pernaja.

1520848 Frellav Hakonsen Frille; syntynyt 1312 Borg,Brede,Tønder,Denmark, Aateloitiin Tanskassa 1334.
Hänen puolisokseen vihittiin 1341 Sønderborg, Tanska.
1520852 Abraham Djäkn; syntynyt noin 1310 Viro?, Domherr Abraham i Reval 1344.

1520854 = 1313548 (Olof Jönsson Tawast)
 
1520855 = 1313549 (Katarina Fincke)
 
1520856 Bengt Dufva till Munkeby; syntynyt 1363 Porvoo, Munkeby, Suku aateloitiin 1413.
Hänen puolisokseen vihittiin
1520857 Ingrid Olofsdotter Tawast; syntynyt 1367 Porvoo, Munkeby.
 
1520858 Henrik Arnoldsson Stoltefoth; syntynyt noin 1340, kuollut 12 maaliskuuta 1393.
Hänen puolisokseen vihittiin
1520859 N n Hartmann; syntynyt noin 1340, Piispan sisko.
Hänen edellinen miehensä oli Arnika Frese tai Vrese; syntynyt noin 1320 Saksa?, Saksalaista perua oleva varakas kauppias, kuollut noin 1366.

1520860 = 1379418 (Peder Pedersen? Danske till Nådendal)
 
1520861 = 1379419 (Margareta Pedersdotter Svärd)
 
1520862 Per till Veiby; syntynyt noin 1380 Lojo.

1520876 = 1313596 (Klaus Pedersen Fleming)
 
1520877 = 1313597 (Cecilia Hausen)
 
1520878 Måns Johansson till Viurila; syntynyt noin 1410 Halikko Rikala?, Rälssimies.


Sukupolvi XXII
 
2625664 Rudolf Ungaria; syntynyt 1306, Arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, mainitaan 1288, 1328, kuollut 1328.
Hänen puolisokseen vihittiin
2625665 Walpot Bassenheim; syntynyt noin 1310.
 
2625728 Hans Tiesenhausen; syntynyt 1242 Dorpat, Estonia, Ritari, Bannerherr, arkkipiispan vasalli, kuollut 5 maaliskuuta 1279.
Hänen puolisokseen vihittiin 1274 Kokenhusen, Latvia
2625729 Sofhia Hoya; syntynyt 1247 Latvia, kuollut 1279 Kokenhusen, Latvia.
 
2625732 Hermann Warendorp; syntynyt noin 1270, kuollut 1333 Lubeck.
Hänen puolisokseen vihittiin
2625733 N n Reval; syntynyt noin 1270 Lübeck, kuollut 1345 Lübeck.
 
2625734 Henrik Henriksson Vundengut; syntynyt noin 1270, kuollut noin 1337.
Hänen puolisokseen vihittiin
2625735 Elisabeth Gottschalksdotter Warendorp; syntynyt noin 1270, kuollut noin 1350.
 
2625760 Otto Rosen; syntynyt noin 1300, Ritari.
Hänen puolisokseen vihittiin
2625761 Drude Wifhusen; syntynyt noin 1300.
 
2625762 Kristiernus 3 Scherembeke; syntynyt noin 1300, Ritari ja Maasäätiön Vasalli, Maart.

2627072 Niklis till Kiala; syntynyt noin 1320 Porvoo, Kiiala.

2627074 Rötger Jürgensson Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1260 Spurila, Isokylä, Pyhämaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
2627075 Brita Jönsdotter Galle; syntynyt noin 1300 Spurila, Isokylä,Pyhämaa, kuollut 1341.
 
2627082 Sten; syntynyt noin 1340.

2627096 Jöns Tawast; syntynyt 1312, kuollut 1382.

2627098 Esi Fincke; syntynyt noin 1300, Vanhaa Fincke sukua.

2627100 = 1313686 (Rötger Ingesson? Djäkn-Ormsläkten)
 
2627101 = 1313687 (Lucia Jönsdotter? Jägerhorn af Spurila)
 
2627120 Tore Garper; syntynyt noin 1300 Saksa, Saksalainen Rälssimies, tunnettu Ahvenanmaalla, kuollut 1373.

2627122 Thiedemannus Ulfhardsson Pampa; syntynyt noin 1310, Mynämäen kirkkoherra (-nveli).

2627124 Jon Sandika ätten; syntynyt noin 1320.

2627156 Knut Birgersson Trolle; syntynyt 1317 Sjosas, Kronoberg, Ruotsi.

2627158 Vaste; syntynyt noin 1310.

2627160 Torkil Djäkn; syntynyt noin 1290, Ritari, kuollut 1335.
Hänen puolisokseen vihittiin
2627161 N n Ulvsdotter Ama; syntynyt noin 1288.
 
2627174 Jakob Kurki till Koljala i Vanaja; syntynyt noin 1300 Vanaja?, Laamanni 1362-1383, kaupanvahvistaja, kuollut 1383 Vanaja?.
Hänen puolisokseen vihittiin
2627175 NN Jakobsdotter; syntynyt noin 1300.
 
2627176 Olof de Kyren; syntynyt noin 1320 Saksa, Lydekenpoikien suvun alkujuuri.

2627192 Peder Klausen Fleming; syntynyt 1330 Tanska, Tanskalainen ritari, tiedot 1366-1406, kuollut noin 1413 Tukholma.
Hänen puolisokseen vihittiin
2627193 Kristine af Husaby; syntynyt noin 1339 Husaby, Ruotsi, kuollut 12 toukokuuta 1424 Tukholma.
 
2627196 = 1313586 (Herman Svärd)
 
2627197 = 1313587 (NN Jakobsdotter Kurki)
 
2627330 Arvid; syntynyt noin 1340.

2627334 = 2627074 (Rötger Jürgensson Jägerhorn af Spurila)
 
2627335 = 2627075 (Brita Jönsdotter Galle)
 
2627360 Inge Allesson Djäkn; syntynyt noin 1270, kuollut 1326.

2627372 = 1313680 (Ingolf Ingesson Djäkn)
 
2627374 Jöns Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1310.

2627392 Matt Hoorn; syntynyt noin 1310 Hoorn, Noord Holland, kuollut noin 1350.

2627398 Gudmar Kettarsund; syntynyt noin 1320.

2627454 = 1313778 (Erik Segebodsson Krummedige)
 
2627455 = 1313779 (Beata von Thienen)
 
2627520 Absalon Axel Åkesson Tott; syntynyt 1314 Lund, Malmöhus, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1356.
Hänen puolisokseen vihittiin 1340
2627521 Kristense Pedersdotter Wirtenberg; syntynyt 1310 Lunde, Malmohus, Ruotsi.
 
2627522 Peder II Johansen Grubbe; syntynyt noin 1313 Ordrup, Copenhagen, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1353 Skullerupholm, Kisserup, Copenhagen, Tanska
2627523 Ingeborg Saxesdotter Ulfsax; syntynyt 1325 Skullerupholm, Kisserup, Copenhagen, Tanska, kuollut 1397.
 
2627552 Bengt Turesson Bielke af Åkerö; syntynyt 1291 Ruotsi, Asemies, ritari, kuollut 1359.
Hänen puolisokseen vihittiin
2627553 Ingeborg Magnusdotter Ulvåsaätten; syntynyt 1307 Krakerum, Monsteras, Kalmar, Sverige, kuollut 28 kesäkuuta 1390 Vadstena, Ostergotland, Sverige.
 
2627554 Holmger Karlsson Ulv; syntynyt noin 1320, kuollut ennen 1383.
Hänen puolisokseen vihittiin 1356
2627555 Kristina Nilsdotter Rävelstaätten; syntynyt noin 1320, kuollut 1383.
 
2758832 Philip Filpus* Odygd; syntynyt noin 1310.

2758836 Peder Nilsson Bille till Bjärnå; syntynyt noin 1330 Perniö?.

2758838 Peder gamble Hermansson Svärd till Kräppelby och Haga i Borgå; syntynyt noin 1360, Rälssitilallinen, kuollut 1400.
Hänen puolisokseen vihittiin
2758839 N n Nilsdotter Högervänd arm-Suontaka; syntynyt noin 1370 Tyrväntö Suontaka, kuollut noin 1415.
 
2829312 Klaes Ingemarsen?? Grubbe; syntynyt 1343 Kööpenhamina, Borgare i Köpenhamn.

2829680 Nils Kettilsson Vasa till Bjärnö; syntynyt 1332 Björnö Frötuna, Kihlakunnantuomari, Tukholma, Ruotsin vouti, asemies, kuollut 24 lokakuuta 1378 Tukholma.
Hänen puolisokseen vihittiin 1351
2829681 Kristina Jonsdotter Rickebyätten; syntynyt 1330 Björnö Frötuna, kuollut 24 lokakuuta 1378.
 
2829684 Anund Algotsson Sture; syntynyt 1380 Rovsnos, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1434.
Hänen puolisokseen vihittiin 31 elokuuta 1409
2829685 Kristina Anundsdotter Lejonansikte; syntynyt 1390, kuollut 21 lokakuuta 1440.
 
2829686 Sten Turesson Bielke; syntynyt 1385 Orby, Vendel, Uppsala, kuollut 27 kesäkuuta 1431.
Hänen puolisokseen vihittiin
2829687 Margareta Karlsdotter Sparre av Tofta; syntynyt 1381 Tofta.
 
2829688 Iisak Iisaksson Banér; syntynyt 1371 Ostana, Riala, Stockholm, Sverige, Asemies 1398-1429, kuollut 4.1429.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 toukokuuta 1398
2829689 Margaretha Siggesdotter Brun; syntynyt 1375 Roklinge, Faringe, Stockholm, Sverige.
 
2829690 Harald Stensson Gren; syntynyt 1385 Ruotsi, kuollut 1438.
Hänen puolisokseen vihittiin
2829691 Sigrid Thomasdotter von Vitzen; syntynyt 1385 Grensholmen, Ostergotland, Sverige, kuollut 1460.
 
2829692 Magnus Eriksson Örnfot; syntynyt noin 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin
2829693 Kristina Pedersdotter Stallare; syntynyt noin 1390.
 
2829694 Peder Åkesson; syntynyt noin 1400, kuollut 27 kesäkuuta 1462.
Hänen puolisokseen vihittiin
2829695 Märta Nilsdotter Hammerstaätten; syntynyt noin 1410.
 
2838208 Hafthor Jonsson Sudrheims; syntynyt 1280 Norja, Ritari, valtaneuvos, kuollut noin 1320 Sudrheim.
Hänen puolisokseen vihittiin 1302
2838209 Anges Haakonsdatter; syntynyt 1290 Norja, Prinsessa Norja, kuollut 1319 Sudrheim, Roomarike.
 
2838210 Knut Magnunsson Lejon; syntynyt noin 1285, Ritari, valtaneuvos, laamanni.
Hänen puolisokseen vihittiin 17 joulukuuta 1320
2838211 Cecilia Röriksdotter; syntynyt 1300 Kof Hjalmsater Medel Plana, Skrbrg, Ruotsi, kuollut 1334.
 
2838260 Jöns Lydersson Swinshwow; syntynyt noin 1350 Stora Kopparberg, Bergsman Jöns på Höjen i Aspeboda, kuollut 1430 Höjen, Stora Kopparberg.

3008512 Nils Holmfridsson Stierna; syntynyt noin 1310 Småland, Småländsk frälsesläkt som använde ursprunligen en femuddigstjärna i vapnet.

3008528 Niclas Lydersson Svinakula; syntynyt noin 1340, Bergsman vid Kopparberget, kuollut Stora Tuna.

3008530 Gereka Skiptare; syntynyt noin 1320, Den förste kände bergsfogden över Kopparberget (1351), kuollut Stora Kopparberg.

3008532 Finnved Magnusson Hjorthornskrona; syntynyt noin 1330, kuollut 1375 Främby Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
3008533 Kristina Magnusdotter Aspenäsätten; syntynyt noin 1350.
 
3008534 Olof Tyrgilsson Stockros; syntynyt noin 1330 Ustersta, Kolbäcks fs, Fogde i Dalarna, kuollut noin 1393.

3008542 Philip Filpus* Karlsson Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1340, Ritari, valtaneuvos, kuollut 31 toukokuuta 1407.
Hänen puolisokseen vihittiin
3008543 Ingeborg Kettilvasdotter; syntynyt noin 1340.
 
3041696 Hakon Frellavsen Frille; syntynyt 1282 Borg,Brede,Tønder,Denmark.
Hänen puolisokseen vihittiin 1311.
3041714 = 1313548 (Olof Jönsson Tawast)
 
3041715 = 1313549 (Katarina Fincke)
 
3041716 Arnold Stoltefoth; syntynyt noin 1310.

3041718 Porvari Hartmann; syntynyt noin 1300, Saksalainen porvari Turussa.

3041756 Johan till Viurila; syntynyt noin 1380 Halikko?.


Sukupolvi XXIII
 
5251328 Rudolf Ungaria; syntynyt noin 1250, Arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, mainitaan 1277, 1282.
Hänen puolisokseen vihittiin
5251329 N n Kuddelin; syntynyt noin 1280.
 
5251456 Engelbertus de Tysenhusen; syntynyt 1180.
Hänen puolisokseen vihittiin
5251457 N n Buxhövden; syntynyt noin 1180.
 
5251458 Bernardus Hoya; syntynyt 1203, Ritari, kuollut 1 huhtikuuta 1294.
Hänen puolisokseen vihittiin 1245
5251459 Sophia Vjazkovna Wlazkovna; syntynyt noin 1220, Kokenhusenin Ruhtinatar.
 
5251464 Burchard Warendorp; syntynyt noin 1250.

5251466 Wedekind Hinricsson Reval; syntynyt noin 1240 Lubeck, kuollut 1315 Lubeck.

5251468 Henrik Henriksson Vundengut; syntynyt noin 1250.
Hänen puolisokseen vihittiin
5251469 N n Stene; syntynyt noin 1250.
 
5251470 Gottschalk Warendorp; syntynyt noin 1250, kuollut 1346.

5251520 Woldemarus Rosen; syntynyt noin 1270, Ritari, Tanskalainen Vasalli ja Maaneuvoston jäsen Virossa.

5251524 Kristianus 2 Scherembeke; syntynyt noin 1270, Ritari ja Maasäätiön Vasalli, Maart.

5254148 Jürgen N:sson Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1200 Spurila, Pyhämaa, kuollut 11.1265.
Hänen puolisokseen vihittiin
5254149 N n; syntynyt noin 1230 Spurila, Pyhämaa.
 
5254150 Jöns Galle; syntynyt noin 1260 Spurila?.

5254244 Ulfhard Pampa; syntynyt 1270, Rälssinmies, kuollut Kustavi.

5254312 Birger Thorkildsson Trolle; syntynyt 1285 Sjosas, Kronoberg, Ruotsi, Asemies, tieto 1318.

5254322 Ulv Holmgersson Ama; syntynyt noin 1240, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1290.
Hänen puolisokseen vihittiin 1284
5254323 Helena Siggansdotter; syntynyt noin 1260.
 
5254348 NN Hermansson Kurck; syntynyt noin 1270.

5254350 Jakob Andrisson; syntynyt noin 1270, Laamanni 1331-47, kuollut noin 1347.

5254384 Klaus Olofsen Fleming; syntynyt 1290 Tanska, Voutina Pommerin Barthissa 1331-1354.

5254720 Alle Djäkn; syntynyt noin 1240.

5254784 Matt Hoorn; syntynyt noin 1290 Noord, Holland.

5255040 Aage Thordsen Tott; syntynyt 1275 Löddeköping, Malmöhus.
Hänen puolisokseen vihittiin
5255041 Kirsten Andersdotter Kyrning af Vidsköfle; syntynyt 1289 Löddeköping, Malmöhus.
 
5255042 Peder Wirtenberg; syntynyt noin 1280 Lunde?.

5255044 Johan II Pedersen Grubbe; syntynyt 1287 Kööpenhamina, kuollut 1326.
Hänen puolisokseen vihittiin 1312 Tanska
5255045 Elsif Olufsdatter Saltensee; syntynyt 1291 Tystofte, Magleby, Soro, Tanska, kuollut 1332.
 
5255104 Ture Kettilsson Bielke af Åkerö; syntynyt 1265 Akero, Kalmar, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, laamanni, sv. Kammermeister, tiedot1283-1323 Ritari, valtaneuvos, laamanni, sv, Kammermeister, tiedot1283-1323, kuollut 29 maaliskuuta 1327.
Hänen puolisokseen vihittiin
5255105 Sigrid Ulfsdotter?; syntynyt noin 1270 Varend, Kronoberg,Sverige, kuollut jälkeen 1327.
 
5255106 Magnus Gudmarsson Ulvåsaätten-Hjorthuvud-Lejon; syntynyt 1292 Ulvåsa, Östergötland, Sverige, Ritari, kuningas Magnusin neuvonantaja, kuollut 1357.
Hänen puolisokseen vihittiin
5255107 Katarina Birgersdotter Finsta; syntynyt Finsta, Skedevid, Ostergotland, Sverige, kuollut 1352.
 
5255108 Karl Philippusson Ulv; syntynyt noin 1290, Ritari, tiedot 1320-1333, kuollut jälkeen 1333.

5255110 Nils Jonsson Rävelstaätten; syntynyt noin 1290, Valtaneuvos, kuollut 1351.
Hänen puolisokseen vihittiin
5255111 N n Magnusdotter Lejonlilja; syntynyt noin 1290.
 
5517672 Nils Bille; syntynyt noin 1300 Tanska.

5517676 = 1313586 (Herman Svärd)
 
5517677 = 1313587 (NN Jakobsdotter Kurki)
 
5517678 Nils Olofsson Suontaka; syntynyt noin 1350, Ritari 23.7.1396, kuollut ennen 1439 Tyrväntö.

5658624 Ingemar Nielsen Grubbe til Tersløse & Vallekilde; syntynyt noin 1320 Tanska, kuollut jälkeen 1417 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
5658625 Kristine Tygesdatter Due; syntynyt noin 1325 Tanska, kuollut noin 1417 Tanska.
 
5659362 Jon Nilsson Rickebyätten; syntynyt 1300 Rickeby Vidbo, Ritari, kuollut 1352.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659363 Sigrid Kettilsdotter Puke; syntynyt noin 1310.
 
5659368 Algot Magnusson Sture; syntynyt noin 1360, Ritari, kuollut 7 maaliskuuta 1426.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 elokuuta 1381
5659369 Märta Bosdotter Natt och Dag; syntynyt 1348 Ringshult, Torpa, Ostergotland, Ruotsi, kuollut 1414 Vadstena.
 
5659370 Anund Lejonansikte; syntynyt noin 1345, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 1397.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659371 Agneta Nipritz; syntynyt noin 1345.
 
5659372 Ture Bengtsson Bielke; syntynyt 1335 Sverige, kuollut 20 marraskuuta 1414.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659373 Margareta Sparre av Vik; syntynyt noin 1340, kuollut 4 syyskuuta 1415.
 
5659374 Karl Ulfsson Sparre av Tofta; syntynyt 1317 Tofta, kuollut 17 marraskuuta 1407.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659375 Helena Israelsdotter Finsta; syntynyt 1340, kuollut 1410.
 
5659376 Iisak Björnsson Banér; syntynyt 1345 Ostana, Riala, Stockholm, Sverige, Asemies, kihlakunnantuomari Ölandin kihlakunnassa, kuollut 18 helmikuuta 1405.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659377 Gertrud Andersdotter; syntynyt 1349 Finsta, Stockholm, Sverige, kuollut 13 helmikuuta 1405 Lonna.
 
5659378 Sigge Bothwidsson Brun; syntynyt 1350 Roklinge, Faringe Stockholm, Sverige, Asemies, kuollut 1395.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659379 Birgitta Nilsdotter Länna; syntynyt 1356, kuollut 1387.
 
5659380 Sten Haraldsson Gren; syntynyt 1350 Ruotsi, Ritari, kuollut 1415.
Hänen puolisokseen vihittiin 27 tammikuuta 1396
5659381 Cecilia Nilsdotter; syntynyt 1350 Vadstena, Ruotsi, kuollut 26 huhtikuuta 1415 Ruotsi.
 
5659382 Thomas Heynesson von Vitzen; syntynyt noin 1350, Ritari, kuollut 1415.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659383 Ida von Königsmark; syntynyt noin 1350, kuollut 1450.
 
5659384 Erik Karlsson Örnfot; syntynyt noin 1300.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659385 Margareta Knutsdotter; syntynyt noin 1320.
 
5659386 Peter Finvidsson Stallare; syntynyt noin 1360, kuollut 1417.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659387 Kristina Stensdotter Bielke af Åkerö; syntynyt noin 1372, kuollut 1421 Stångebro.
 
5659388 Åke; syntynyt noin 1370.

5659390 Nils Erengislesson Hammerstaätten; syntynyt noin 1367, Ritari, valtaneuvos, laamanni, 1396-1440, kuollut 22 elokuuta 1440 Tukholma.
Hänen puolisokseen vihittiin
5659391 Katarina Knutsdotter Grip; syntynyt noin 1390, kuollut 1449.
 
5676416 Jon Ivarsson Sudrhheims; syntynyt 1245 Norja, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1314.

5676418 Haakon V Magnusson Pitkäsääri; syntynyt 10 huhtikuuta 1270 Tonsberg, Vestfold, Norja, Kuningas Norja 1299-1319, kuollut 8 toukokuuta 1319 Tonsberghus, Tonsberg, Vestfold, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1299, Eufemia Rügen-Arnstein; syntynyt 1276 Bergen Auf Rhugen, Pommern, Venäjä, kuollut 1 toukokuuta 1312 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
5676419 Isabelle Joigny; syntynyt 1272 Tonsberg, Vestfold, Norja, kuollut 1295.
 
5676420 Magnus; syntynyt noin 1260, Ritari, kuollut 1286.

5676422 Rörik Algotsson; syntynyt noin 1260 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, Ritari, kuollut 16 helmikuuta 1302.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 heinäkuuta 1290
5676423 Birgitta Filipsson; syntynyt 1268 Hjälmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, kuollut 17 joulukuuta 1320.
 
5676520 Lyder Schwienkuhl; syntynyt noin 1310 Tyskland?, Kom till Sverige från Tyskland c.1330.
Hänen puolisokseen vihittiin
5676521 Katarina; syntynyt noin 1320.
 
6017024 Megintor; syntynyt noin 1270 Hov Odensala sn?.
Hänen puolisokseen vihittiin
6017025 Holmfrid dotter Stierna; syntynyt noin 1270 Småland.
 
6017056 = 5676520 (Lyder Schwienkuhl)
 
6017057 = 5676521 (Katarina)
 
6017064 Magnus Hjorthornskrona; syntynyt noin 1300 Falun?.

6017066 Magnus Knutsson Aspenäsätten; syntynyt noin 1310 Mosseboda, Medelplana, Skaraborg, Ritari, kuollut 6 heinäkuuta 1366 Aspenäs, Älvsborg.
Hänen puolisokseen vihittiin 1350
6017067 Helga Bengtsdotter Minnesköld i Bjälbo; syntynyt noin 1300 Mosseboda, Medelplana, Skaraborg, kuollut 8 tammikuuta 1393 Vadstena kloster.
Hänen edellinen miehensä oli Sune Jonsson Bååt; syntynyt noin 1290 Flishult, Jönköping, Tiohäradslagmannen, kuollut ennen 1340.

6017068 Tyrgil Jakobsson Stockros; syntynyt noin 1310 Ustersta, Kolbäcks fs, Fogde i Åkerbo härad.

6017084 Karl Magnusson Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1300, kuollut 15 heinäkuuta 1347.
Hänen puolisokseen vihittiin
6017085 Cecilia Birgersdotter; syntynyt noin 1300, kuollut 1347.
 
6083392 Frellav Thomsen Frille; syntynyt 1250 Borg,Brede,Tønder,Denmark.
Hänen puolisokseen vihittiin 1279 Borg,Brede,Tønder,Denmark.

Sukupolvi XXIV
 
10502656 Johannes Hans* Ungaria; syntynyt 1200, Ritari ja arkkipiispan Maasäätiön Vasalli, Sissegal jaSemigallen, mainitaan 1252, 1262, 1269, kuollut 1269.
Hänen puolisokseen vihittiin
10502657 Hedvig Lieven; syntynyt 1205.
 
10502914 N n Buxhövden; syntynyt noin 1130.
Hänen puolisokseen vihittiin
10502915 Aleidis; syntynyt 1130.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Hogero Apeldern; syntynyt noin 1130.

10502916 Heinrich I Stumpenhausen-Hoya; syntynyt 1170 Hoya, Hannover, Venäjä, Stumpenhausenin kreivi 1196-1203, Hoyan kreivi 1203-1235, kuollut 9 elokuuta 1238.
Hänen puolisokseen vihittiin
10502917 Richza Wölpe; syntynyt noin 1174, Wölpen kreivitär, kuollut 7 kesäkuuta 1227.
 
10502918 Vjacheslav Vjachko* Borisovits Juriseviski; syntynyt noin 1150, Kukenoisin ja Polotskin ruhtinas, kuollut 1224.

10502932 Henrik Reval; syntynyt noin 1220, kuollut 1305 Lubeck.

10502936 Henrik Vundengut; syntynyt noin 1220, kuollut noin 1286.

10503040 Tuvi Palnissun; syntynyt noin 1240, Ritari.

10503048 Kristianus 1 Scherembeke; syntynyt noin 1240, Ritari ja Maasäätiön Vasalli, Maart, kuollut 1288.
Hänen puolisokseen vihittiin
10503049 Elena; syntynyt noin 1240.
 
10508296 N n Rötgersson Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1160 Spurila, Pyhämaa, Aseenkantaja.

10508624 Torkil Trolle; syntynyt noin 1260 Ruotsi.

10508696 Herman Kurck; syntynyt noin 1240.

10508700 Andris af Bolstaholm; syntynyt noin 1240 Ahvenanmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin
10508701 Margareta till Dalkarby; syntynyt noin 1240 Ahvenanmaa?.
 
10508768 Olof Fleming; syntynyt noin 1260 Alankomaat?.

10509568 Matt the Fenn; syntynyt noin 1260, kuollut noin 1320.

10510080 Thord Aagesen Thott; syntynyt 1250 Löddeköping, Malmöhus, kuollut 1301.
Hänen puolisokseen vihittiin
10510081 Botildis; syntynyt 1247 Löddeköping, Malmöhus.
 
10510082 Anders Nielsen Porse; syntynyt noin 1260, kuollut jälkeen 1333.

10510088 Peder I Johannesen Grubbe; syntynyt 1257 Roskilde, Tanska, kuollut noin 1298.
Hänen puolisokseen vihittiin 1280 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska Tanska
10510089 Arine Olofsdatter Flemming; syntynyt 1259 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska, kuollut noin 1344 Tanska.
 
10510090 Oluf Tokesson Saltensee; syntynyt 1244, kuollut 1310.
Hänen puolisokseen vihittiin
10510091 Kristine; syntynyt noin 1245.
 
10510208 Kettil Bengtsson Bielke af Åkerö; syntynyt 1235 Åkero, Kalmar, Ruotsi.

10510214 Birger Pedersson Finsta; syntynyt 1270, Ritari, valtaneuvos laamanni, kuollut 3 huhtikuuta 1327.
Hänen puolisokseen vihittiin 20 helmikuuta 1301
10510215 Ingeborg Bengtsdotter Bjälboätten; syntynyt 1274, kuollut 20 syyskuuta 1314.
 
10510216 Philip Filpus* Ulfsson Bjälboätten; syntynyt noin 1260, Ritari, valtaneuvos, kuollut jälkeen 1333.
Hänen puolisokseen vihittiin
10510217 Margareta; syntynyt noin 1260.
 
11035356 Olof Suontaka; syntynyt noin 1320.

11317248 Niels Ingemarsen Grubbe til Tersløse; syntynyt noin 1283 Tanska, kuollut ennen 1367 Tanska.

11317250 Tyge Jensen Vispe til Tessebølle; syntynyt noin 1310 Tanska, kuollut 1395 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
11317251 Cecilie Olufsdatter Lunge; syntynyt noin 1310.
 
11318724 Nils Jonsson Rickebyätten; syntynyt 1278 Rickeby, Vidbo, Ruotsi, kuollut 1319 Rickeby, Vidbo, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318725 Kristina Kristiernsdotter Vasa; syntynyt 1282 Oland, Ruotsi, kuollut 13 huhtikuuta 1340 Rickeby, Vidbo, Ruotsi.
 
11318726 Kettil Ragvaldsson Puke; syntynyt 1284 Östergötland, Ritari, kuollut 1336.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318727 Brudsdotter Lejonansikte; syntynyt 1288.
 
11318736 Magnus Anundsson Sture; syntynyt 1324 Eskidstuna, Vastergotland, Ruotsi, Ritari, kuollut 14 lokakuuta 1391.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 helmikuuta 1350
11318737 Katarina Algotsdotter Algotssönernas ätt; syntynyt 1320 Rafsnas, Upland, Uppsala, Ruotsi, kuollut 14 syyskuuta 1379.
 
11318738 Bo Bosson Natt och Dag; syntynyt 1313 Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1391.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318739 Carin Pedersdotter Fargalt; syntynyt 1315 Ringshult, Torpa, Ostergotland, Ruotsi.
 
11318740 Johan Hemmingsson Lejonansikte; syntynyt noin 1310, Ritari.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318741 Ingeborg Anundsdotter Vingätten; syntynyt noin 1310, kuollut 1346.
 
11318744 = 2627552 (Bengt Turesson Bielke af Åkerö)
 
11318745 = 2627553 (Ingeborg Magnusdotter Ulvåsaätten)
 
11318748 Ulf Abjörnsson Sparre av Tofta; syntynyt 1279 Tofta, Adelso, Uppsala, Sverige, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 7 maaliskuuta 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin 1317
11318749 Kristina Sigmundsdotter Tre Klöverblad; syntynyt noin 1295 Tofta, Adelso, Uppsala, Sverige, kuollut 1337.
 
11318754 Anders Thomasson; syntynyt noin 1330, Asemies, kuollut 1409.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318755 Bengta Bengtsdotter Oxenstierna; syntynyt 1330 Sverige, kuollut 1379 Tensta.
 
11318756 Bothwid Guysson Brun; syntynyt 1325 Roklinge, Faringe Stockholm, Sverige.
Hänen puolisokseen vihittiin 1347 Faringe, Stockholm, Sweden
11318757 Ingrid Olofsdotter; syntynyt 1327, kuollut 1381 Roklinge, Faringe, Stockholm, Sverige.
 
11318758 Nils Petersson; syntynyt noin 1330 Lonna, Almunge, Horadshövding, lagman Almunge, kuollut 1398.

11318760 Harald Ernilsson Gren; syntynyt 1318, kuollut 1360.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318761 N n Torkilsdotter Barun; syntynyt 1325.
 
11318762 Nils Magnusson Ätt; syntynyt 1310 Ruotsi, Kuningas Erikin neuvos, kuollut 15 elokuuta 1368.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Kristina Ivarsdotter; syntynyt noin 1320, kuollut 1370.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
11318763 Ingeborg Knutsdatter; syntynyt 1310 Norja.
 
11318764 Heyne von Vitzen; syntynyt noin 1320, Väpnare, kuollut 1399.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318765 Sigrid Bengtsdotter Bielke; syntynyt noin 1325, kuollut 1392.
 
11318766 Henning von Königsmark; syntynyt noin 1330, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1415.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318767 N n Bengtsdotter Örnfot; syntynyt noin 1330, kuollut 1385.
 
11318768 Karl Magnusson Örnfot; syntynyt noin 1260, Ritari, kuollut 1344.
Hänen puolisokseen vihittiin 1336
11318769 Margareta Turesdotter Bielke; syntynyt noin 1300, kuollut 3 kesäkuuta 1380.
 
11318770 Knut Folkesson Algotssönernas ätt; syntynyt 1290 Norja, Ritari, valtaneuvos, kuollut 2 helmikuuta 1349.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Sigrid Håkansdotter Sparre; syntynyt noin 1290, kuollut 9 marraskuuta 1371.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
11318771 Sigrid Håkansdotter Sparre; syntynyt noin 1290, kuollut 9 marraskuuta 1371.
 
11318772 Finvid Ragvaldsson Stallare; syntynyt noin 1330, kuollut 1401.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318773 N n Röriksdotter Bonde; syntynyt noin 1340.
 
11318774 = 1313776 (Sten Bengtsson Bielke af Åkerö)
 
11318775 = 1313777 (Katarina Holmgersdotter Ulv)
 
11318780 Eringisle Nilsinpoika Hammerstaätten; syntynyt noin 1340, Ritari valtaneuvos, laamanni, kuollut 11 marraskuuta 1406.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318781 Margareta Bengtsdotter Bielke; syntynyt noin 1340, kuollut 3 elokuuta 1370.
 
11318782 Knut Bosson Grip; syntynyt 1376, Valtaneuvos, Turun ja Kastelholmien linnain päällikkö 1395-, kuollut 13 lokakuuta 1406.
Hänen puolisokseen vihittiin
11318783 Ermegard Johansdotter Bülow; syntynyt noin 1370, kuollut 1421.
 
11352832 Ivar Sudrhheims; syntynyt noin 1215.
Hänen puolisokseen vihittiin
11352833 Ragnhild Thornberg; syntynyt noin 1215.
 
11352836 Magnus VI Lainparantaja; syntynyt 1238 Tønsberg, Vestfold, Norja, Norjan kuningas 1263-1280, kuollut 9 toukokuuta 1280 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 11 syyskuuta 1261 Bergen, Norja
11352837 Ingeborg Eriksdatter of Norway; syntynyt 1244 Khobenhavn, Tanska, Kuningatar Norja, kuollut 1287.
 
11352838 Jean Joigny; syntynyt noin 1240.

11352840 Knut; syntynyt 1236 Ruotsi, kuollut 1286.
Hänen puolisokseen vihittiin
11352841 N n Stigtyggsdotter Boberg; syntynyt 1231 Skaraborg, Ruotsi.
 
11352844 Algot III Brynolfsson Fyrbladig; syntynyt 1220 Hjälmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, Länsigötanmaan laamanni, kuollut 1302.
Hänen puolisokseen vihittiin 1260
11352845 Margareta Bengtsdotter Lejon; syntynyt 1240 Hjälmsäter, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi, kuollut 6 maaliskuuta 1274.
 
11352846 Philip Filpus* Thrnesson; syntynyt 1236 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
11352847 N n Filipsdotter; syntynyt 1240 Hjalmsater, Medelplana, Skaraborg, Ruotsi.
 
12034050 NN Stierna; syntynyt noin 1250 Småland?.
Hänen puolisokseen vihittiin
12034051 Cecilia Ragvaldsdotter; syntynyt noin 1250 Hov Odensala sn, kuollut jälkeen 1291.
 
12034132 Knut Johansson Aspenäsätten; syntynyt 1270 Aspenas, Alvsborg,Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 1347.
Hänen puolisokseen vihittiin 5 syyskuuta 1319
12034133 Katarina Bengtsdotter Bjälboätten; syntynyt noin 1270 Ruotsi, kuollut 1350.
 
12034134 Bengt Elofsson Minnesköld i Bjälbo; syntynyt 1260.

12034136 Jakob Ingevalsson Stockros; syntynyt noin 1280, Ägde Ustersta i Kolbäck, kuollut Stora Kopparberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
12034137 Katarina; syntynyt noin 1280.
 
12034168 Magnus Gregersson Folkungaättens oäkta gren; syntynyt 1257, Laamanni, Valtaneuvos, kuollut 1326 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
12034169 Ingegärd Philipsdotter Rumby; syntynyt 1266, kuollut 1330.
 
12034170 Birger Jon Huvud; syntynyt noin 1270.
Hänen puolisokseen vihittiin
12034171 Margareta; syntynyt noin 1270.
 
12166784 Thom Frille; syntynyt 1220 Borg,Brede,Tønder,Denmark.
Hänen puolisokseen vihittiin 1249 Borg,Brede,Tønder,De.

Sukupolvi XXV
 
21005830 N n de Utled; syntynyt noin 1100.
Hänen puolisokseen vihittiin
21005831 Adelheid; syntynyt 1100.
 
21005832 Wedekind Stumpenhausen; syntynyt 1140, kuollut noin 1203.
Hänen puolisokseen vihittiin 1167
21005833 N n of Oldenburg; syntynyt 1144, Kreivitär.
 
21005834 Bernhard II Wölpe; syntynyt noin 1140, Wölpen Kreivi 1153-1173, kuollut 28 tammikuuta 1221.
Hänen puolisokseen vihittiin
21005835 Sofie Dassel; syntynyt noin 1150 Dassel, Hannover, Venäjä, Kreivitär.
 
21005836 Boris Davidovich Drutszk; syntynyt noin 1110, Drutzkin prinssi.
Hänen puolisokseen vihittiin
21005837 Swatokhna Pommerilainen; syntynyt noin 1110.
 
21006080 Palni; syntynyt noin 1200.

21016592 Rötger Ingesson Jägerhorn af Spurila; syntynyt 1130 Spurila, Pyhämaa, Aseenkantaja, kuollut jälkeen 1160.

21020176 Johannes I Grubbe; syntynyt 1227 Lö, Tönder, Tanska, Stamfader til slægten Grubbe, kuollut jälkeen 1284 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1254 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska Tanska
21020177 NN; syntynyt noin 1233 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska.
 
21020178 Oluf Flemming; syntynyt noin 1220.
Hänen puolisokseen vihittiin
21020179 Christine Nielsdatter; syntynyt noin 1230, kuollut 1279.
 
21020180 Toke Nielsen Saltensee af Tystofte; syntynyt 1190 Tystofte, Region, kuollut 1252 Dod For, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1239 Danmark
21020181 Margareta Olufsdatter Glug af Bavelse; syntynyt 1190 Bavelse, Praestö, Tanska, kuollut 1277.
 
21020430 Bengt Magnusson Bjälboätten; syntynyt 1238 Ruotsi, Laamanni, ritari, kuollut 1294.
Hänen puolisokseen vihittiin
21020431 Sigrid den fagra; syntynyt 1240, kuollut 1289.
 
21020432 Ulf Karlsson Bjälboätten; syntynyt noin 1230, Riddare, riksråd, drots, kuollut 1281 Skänninge.
Hänen puolisokseen vihittiin
21020433 Katarina Karlsdotter Lejonbalk; syntynyt noin 1230.
 
22634496 Ingemar Johannesen Grubbe til Tersløse; syntynyt 1258 Lögumkloster, Tönder, Tanska, kuollut jälkeen 1307.

22634500 Jens Nielsen Due til Tessebølle, Herfølge; syntynyt noin 1290 Tanska, kuollut noin 1365.
Hänen puolisokseen vihittiin
22634501 Kristine Nielsdatter Dyre; syntynyt noin 1290, kuollut 7 toukokuuta 1342.
 
22634502 Oluf Olufsen Lunge; syntynyt noin 1290 Roskilde, Sjælland, Tanska, Ritari, kuollut jälkeen 1321.

22637448 Jon Rickebyätten; syntynyt 1253 Ruotsi.

22637450 Kristiern Vasa; syntynyt 1250 Öland, Ruotsi, Vouti, kuollut 14 lokakuuta 1314 Tukholma, Ruotsi, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637451 Margareta Likvidsdotter Tre Sjöblad; syntynyt 1254 Oland, Ruotsi, kuollut 1309 Tukholma, Ruotsi.
 
22637452 Ragvald Puke; syntynyt 1256 Östergötland, Ritari, valtaneuvos, Erik herttuan neuvos, tiedot 1286-1308, kuollut 1308.
Hänen puolisokseen vihittiin 1278
22637453 Katarina Karlsdotter Lejonbalk; syntynyt 1260 Östergötland, kuollut 3 tammikuuta 1319.
 
22637454 Brudde Bänasson Lejonansikte; syntynyt noin 1260 Småland, Frälseman, kuollut jälkeen 1321.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637455 NN; syntynyt noin 1260.
 
22637472 Anund Algotsson Sture; syntynyt 1310 Ruotsi, Ritari, kuollut 4 kesäkuuta 1361.
Hänen puolisokseen vihittiin 29 joulukuuta 1331
22637473 Katarina Näskonungsdotter Natt och Dag; syntynyt noin 1310.
 
22637474 Algot Magnusson Algotssönernas ätt; syntynyt noin 1290, Ritari, kuollut 1345.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637475 Mechthild Lydersdotter Kyren; syntynyt 1290, kuollut 1350.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Gustav Tunasson Vingätten; syntynyt noin 1285, Valtaneuvos, ritari, kuollut 1363.

22637476 Bo Nilsson Natt och Dag; syntynyt 1281 Askeby, Ostergotland, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 1322 Linköping.
Hänen puolisokseen vihittiin 16 toukokuuta 1306
22637477 Cecilia Knutsdotter Aspenäsätten; syntynyt 1288 Aspenäs, Älvsborg,Ruotsi, kuollut 12 maaliskuuta 1350.
 
22637478 Peter Ragvaldsson Fargalt; syntynyt 1275 Ruotsi, Riddare, riksråd, kuollut 1326.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637479 Birgita Jonsdotter Aspenäsätten; syntynyt 1277 Ruotsi, kuollut 1346.
 
22637480 Hemming Ödgislason Lejonansikte; syntynyt noin 1280, Ritari, valtaneuvos.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637481 N n Bielke af Åkerö; syntynyt noin 1280.
 
22637482 Anund Tunesson Vingätten; syntynyt noin 1282, kuollut 1334.

22637508 Thomas Andersson; syntynyt noin 1300, kuollut 1368.

22637511 Ingeborg Nilsdotter Sparre av Tofta; syntynyt 1315 Angso, Stockholm, Sverige, kuollut 11 heinäkuuta 1377 Åmgstö.
Hänen puolisokseen vihittiin 1355 Bengt Nilsson Oxenstierna; syntynyt noin 1320 Åmgstö, Ritari, kuollut 1373 Åmgstö.
Hänen puolisokseen vihittiin Sten Turesson Bielke; syntynyt 1295, kuollut 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin Magnus Niclisson; syntynyt 1340.

22637512 Guy Le Brun; syntynyt 1292 Clifton, York, England.
Hänen puolisokseen vihittiin 1316.
22637516 Peter; syntynyt noin 1300 Lonna?.

22637520 Ernils Kettilbjörnsson Gren; syntynyt 1284 Sverige, Kuningas Magnus neuvos, kuollut 1330.

22637522 = 2627160 (Torkil Djäkn)
 
22637523 = 2627161 (N n Ulvsdotter Ama)
 
22637524 Magnus Nilsson Ätt; syntynyt 1284 Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1329.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637525 Ingrid Sparre av Tofta; syntynyt 1285 Ruotsi, kuollut 1329.
Hänen edellinen miehensä oli Röd Keldorsson Färla; syntynyt noin 1260, Ritari, kuollut 1305.

22637526 = 11318770 (Knut Folkesson Algotssönernas ätt)
 
22637527 Margareta Tyrgilsdotter; syntynyt 1290 Ruotsi, kuollut 1319.
 
22637528 Vicke von Vitzen; syntynyt noin 1300, Riddare och riksråd, kuollut 1389.

22637530 = 2627552 (Bengt Turesson Bielke af Åkerö)
 
22637531 = 2627553 (Ingeborg Magnusdotter Ulvåsaätten)
 
22637532 Herbert von Königsmark; syntynyt noin 1310, Slottsfogde i Stockholm, kuollut 1395.

22637534 Bengt Karlsson Örnfot; syntynyt noin 1300.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637535 Elin Folkesdotter; syntynyt noin 1300, kuollut 1379.
 
22637536 Magnus Ödeson Örnfot; syntynyt noin 1230, kuollut 1291.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637537 Iliana; syntynyt noin 1230.
 
22637538 = 5255104 (Ture Kettilsson Bielke af Åkerö)
 
22637539 = 5255105 (Sigrid Ulfsdotter?)
 
22637540 Folke Algotsson Algotssönernas ätt; syntynyt 1263 Norja, Ritari, kuollut 1310.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637541 Ingegärd Svantepolksdotter Skarsholm; syntynyt 1275, kuollut 1322.
 
22637544 Ragvald Jonsson Stallare; syntynyt noin 1300, Använde 7-uddig stjärna i vapnet, kuollut 1348.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637545 Elena Olofsdotter; syntynyt noin 1300, kuollut 1346.
 
22637546 Rorik Tordsson Bonde; syntynyt 1324 Orback, Ostergotland, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut 11 maaliskuuta 1382.
Hänen puolisokseen vihittiin 18 lokakuuta 1349
22637547 Märta Gislesdotter Sparre av Aspnäs; syntynyt 1319 Ruotsi, kuollut 11 maaliskuuta 1382.
 
22637560 Nils Igevaldsson Hammerstaätten; syntynyt noin 1310, Ritari, kuollut 1351.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637561 Katarina Gregersdotter Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1325.
 
22637562 = 2627552 (Bengt Turesson Bielke af Åkerö)
 
22637563 = 2627553 (Ingeborg Magnusdotter Ulvåsaätten)
 
22637564 Bo Jonsson Grip; syntynyt noin 1330, Drotsi, kuollut 19 elokuuta 1386.
Hänen puolisokseen vihittiin
22637565 Margareta Lambrektsdotter Dume; syntynyt noin 1340 Mecklenburg, kuollut 13 helmikuuta 1410.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Bengt Nilsson Lejonansikte; syntynyt noin 1362, Ritari, kuollut 1423.

22637566 = 1313724 (Johan Bülow)
 
22637567 = 1313725 (Dorothea von Pinnow)
 
22705672 Haakon IV Håkonarssonden Gamle of Norway; syntynyt 1204 Norja, Kuningas Norja 1223-1263, kuollut 15 joulukuuta 1263 Skottland, Orkneyöarna.
Hänen puolisokseen vihittiin 25 toukokuuta 1225
22705673 Magrareta Skulesdatter; syntynyt 1208 Norja, Kuningatar Norja, kuollut 1270 Norja.
 
22705674 Erik IV Plovpenning of Denmark; syntynyt 1216 Tanska, Kuningas Tanska 1241-1250, kuollut 10 elokuuta 1250.
Hänen puolisokseen vihittiin 17 marraskuuta 1239 Kööpenhamina, Tanska Tanska
22705675 Jutta Judit of Denmark; syntynyt 1225 Saxe, Lawemburg, Hannover, Venäjä, kuollut 2 helmikuuta 1267.
 
22705682 Sigtrygg Bengtsson Boberg; syntynyt 1180 Nydala, Jonkoping, Ruotsi, kuollut 22 lokakuuta 1252.
Hänen puolisokseen vihittiin 1219
22705683 Hafrid Magnusdotter Minnesköld i Bjälbo; syntynyt 1178 Nydala, Jonkoping, Ruotsi.
 
22705690 Bengt Hafridsson Lejon; syntynyt noin 1220 Västergötland, Riddare, Riksråd i Agnetorp.
Hänen puolisokseen vihittiin
22705691 Katarina Bengtsdotter; syntynyt noin 1220.
 
22705694 Philip Filpus*; syntynyt 1215.
Hänen puolisokseen vihittiin
22705695 Cecilia Knutsdotter; syntynyt 1220.
 
24068102 Ragvald; syntynyt noin 1220 Småland.

24068264 Johan Philipsson Aspenäsätten; syntynyt 1212 Aspenos, Uppsala, Ruotsi, Ritari, kuollut 20 elokuuta 1280 Tukholma, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
24068265 Ingeborg Svantepolksdotter Svantepolk Knutssons ätt; syntynyt 1250 Ruotsi, kuollut 22 helmikuuta 1341 Vreta.
Hänen edellinen miehensä oli Johan Philipsson Aspenäsätten; syntynyt 1212 Aspenos, Uppsala, Ruotsi, Ritari, kuollut 20 elokuuta 1280 Tukholma, Ruotsi.

24068266 = 21020430 (Bengt Magnusson Bjälboätten)
 
24068267 = 21020431 (Sigrid den fagra)
 
24068268 Elof Magnusson Minnesköld i Bjälbo; syntynyt noin 1195.

24068336 Greger Birgersson Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1220 Arnon, Overgran, Uppsala, Ruotsi, Ritari, kuollut 15 tammikuuta 1276 Uppsala.
Hänen puolisokseen vihittiin
24068337 N n Guttormsdotter; syntynyt 1224 Brunnsholm, Frilla, kuollut 9 kesäkuuta 1282.
 
24068338 Philip Filpus* Finnvidsson Rumby; syntynyt noin 1245, Ritari.
Hänen puolisokseen vihittiin
24068339 NN Karlsdotter Fånöätten; syntynyt noin 1240.
 

Sukupolvi XXVI
 
42011662 Alvericus of Stade-Nordmark; syntynyt 1067, kuollut 1111.
Hänen puolisokseen vihittiin
42011663 Norburgis; syntynyt 1070.
 
42011664 Gero Stumpenhausen; syntynyt noin 1110, kuollut noin 1196.

42011666 Heinrich I of Oldenburg; syntynyt 1102 Oldenburg, Saksa, Oldenburgin kreivi, kuollut 1167.
Hänen puolisokseen vihittiin
42011667 Salome Keldern; syntynyt 1106 Zutphen, Gelderland, Netherlands, Kreiviess, kuollut 1167 Wildeshausen, Oldenburg, Saksa.
 
42011668 Bernhard I Wölpe; syntynyt noin 1110, kuollut noin 1171.
Hänen puolisokseen vihittiin
42011669 Richenza; syntynyt noin 1110.
 
42011670 Ludolf I Dassel; syntynyt noin 1128, Kreivi, kuollut 1167.
Hänen puolisokseen vihittiin
42011671 N n Schaumburg; syntynyt noin 1130.
 
42011672 David Veslawitsch of Polotsk; syntynyt 1066 Polotsk, Byelo, Venäjä, Prinssi, kuollut 1129.
Hänen puolisokseen vihittiin 1093 Polotsk, ByeloVenäjä.
42011674 Kasimir I Stettin-Demmin; syntynyt noin 1090, Herttua 1170.

42033184 Inge Jägerhorn af Spurila; syntynyt noin 1100.

42040360 Niels Saltensee af Tystofte; syntynyt 1180.
Hänen puolisokseen vihittiin 1209.
42040362 Oluf Ebbesen Glug af Bavelse; syntynyt 1160 Bavelse sogn, Præstø, kuollut 1247.
Hänen puolisokseen vihittiin
42040363 Margrete Ebbesdatter Hvide; syntynyt 1150 Bavelse, Praestö, Tanska.
 
42040860 Magnus Bengtsson Bjälboätten; syntynyt 1216, Itägotanmaan laamanni, kuollut 1263.
Hänen puolisokseen vihittiin
42040861 Ragnhild Bengtsdotter; syntynyt 1218 Ruotsi, kuollut 1262.
 
42040864 Karl Karlsson Bjälboätten; syntynyt noin 1200, kuollut jälkeen 1253.

45268992 = 21020176 (Johannes I Grubbe)
 
45268993 = 21020177 (NN)
 
45269000 Niels Anderssen Duffue af Tubetorp; syntynyt noin 1262 Sjælland, Tanska, kuollut 1332.
Hänen puolisokseen vihittiin
45269001 Eline Jensdatter Capellegord; syntynyt noin 1260.
 
45269002 Niels Dyre; syntynyt noin 1260 Tanska.

45269004 Oluf Lunge; syntynyt noin 1275 Roskilde, Sjælland, Tanska, kuollut 1.1302 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
45269005 NN; syntynyt 1276 Roskilde, Sjælland, Tanska.
 
45274902 Likvid; syntynyt noin 1230.

45274908 Bäna Lejonansikte; syntynyt noin 1240.

45274946 Näskonung Benktsson Natt och Dag; syntynyt noin 1250.

45274948 Magnus Algotsson Algotssönernas ätt; syntynyt noin 1260, kuollut 1309.

45274950 Lyder Ivansson van Kyren; syntynyt noin 1260, Riksråd, guvernör i Finland, kuollut 1327.
Hänen puolisokseen vihittiin 1322
45274951 Benedikta Algotsdotter Hjorthorn; syntynyt noin 1290.
 
45274952 Nils Sigridsson Natt och Dag; syntynyt 1249 Ringshult, Torpa, Ostergotland, Sverige, Ritari, laamanni, kuollut 16 heinäkuuta 1299.
Hänen puolisokseen vihittiin
45274953 Sigrid; syntynyt 1249 Ringshult, Torpa, Ostergotland, Ruotsi.
 
45274954 = 12034132 (Knut Johansson Aspenäsätten)
 
45274955 = 12034133 (Katarina Bengtsdotter Bjälboätten)
 
45274956 Ragvald Karlsson Fargalt; syntynyt noin 1250, kuollut ennen 1345.

45274958 = 24068264 (Johan Philipsson Aspenäsätten)
 
45274959 = 24068265 (Ingeborg Svantepolksdotter Svantepolk Knutssons ätt)
 
45274962 = 10510208 (Kettil Bengtsson Bielke af Åkerö)
 
45274964 Tune Anundsson Vingätten; syntynyt noin 1250, Ritari, kuollut 1293.
Hänen puolisokseen vihittiin
45274965 = 24068265 (Ingeborg Svantepolksdotter Svantepolk Knutssons ätt)
 
45275016 Anders; syntynyt noin 1270.

45275022 Nils Abjörnsson Sparre av Tofta; syntynyt 1268 Adelsö, Tofta, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 1359.
Hänen puolisokseen vihittiin
45275023 Bengta Abrahamsdotter; syntynyt 1290 Tensta, Salsta, kuollut 1359.
 
45275040 Kettiljörn Knutsson Gren; syntynyt 1266 Sverige, kuollut 1323 Östergötland.

45275048 Nils Ätt; syntynyt 1258 Ruotsi.

45275051 Kristina Sixtensdotter Sparre av Tofta; syntynyt 1248 Adelsö, Tofta, Ruotsi.
 
45275054 Tyrgils Knutsson; syntynyt 1262 Sverige, Ritari, valtaneuvos, marsk, kuollut 1306.
Hänen puolisokseen vihittiin
45275055 Birgitta of Sweden; syntynyt noin 1260.
 
45275068 = 11318768 (Karl Magnusson Örnfot)
 
45275069 = 11318769 (Margareta Turesdotter Bielke)
 
45275092 Tord Pettersson Bonde; syntynyt 1296 Orback, Ostergotland, Sverige, Ritari, valtaneuvos, kuollut 4 heinäkuuta 1330.
Hänen puolisokseen vihittiin 10 helmikuuta 1322
45275093 Margareta Roriksdotter Balk av Strand; syntynyt 1300 Ruotsi, kuollut 30 toukokuuta 1357.
 
45275094 Gissle Elinason Sparre av Vik; syntynyt 1276 Wik, Balingsta, Uppsala, Sverige, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin
45275095 Margarete Abojornsdotter Sparre av Tofta; syntynyt 1280 Tofta, Adelso, Uppsala, Sverige.
 
45275120 Ingevld Estridason Hammerstaätten; syntynyt noin 1280, Ritari, valtaneuvos, kuollut 1337.
Hänen puolisokseen vihittiin
45275121 N n Nilsdotter; syntynyt noin 1280.
 
45275122 Greger Magnusson Folkungaättens oäkta gren; syntynyt noin 1300, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 4 elokuuta 1350.
Hänen puolisokseen vihittiin 30 toukokuuta 1322
45275123 Brigitta Brynjolfsdotter; syntynyt noin 1300, kuollut 23 tammikuuta 1367.
 
45275128 Johan Thomasson Grip; syntynyt noin 1290, kuollut 1331.
Hänen puolisokseen vihittiin noin 1328
45275129 Ingeborg Bosdotter Natt och Dag; syntynyt 1306, kuollut 1376.
 
45275130 Lambrekt Dume; syntynyt noin 1310, kuollut 1362.

45411344 Haakon III Sverkesson of Norway; syntynyt 1178 Norja, Kuningas Norja 1202-1204, kuollut 1 tammikuuta 1204 Bergen, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1203 Norja
45411345 Inga Olavsdatter; syntynyt 1182 Varteig, Ostfold, Norja, kuollut 1234 Norja.
 
45411346 Skuli Bårdsson; syntynyt 1188 Norja, kuollut 24 toukokuuta 1240 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
45411347 Ragnhild Nicolaisdatter Kuvung; syntynyt 1193 Norja.
 
45411348 Valdemar II Valdemarsson Voittoisa; syntynyt 28 kesäkuuta 1170 Ribe, Tanska, Kuningas Tanska 1202-1241, kuollut 28 maaliskuuta 1241 Vordingborg.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) liit- 6, Helena Guttormsdotter; syntynyt noin 1172 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska, kuollut jälkeen 1211 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 3 toukokuuta 1214
45411349 Berengaria of Portugal; syntynyt 1194 Coimba, Portugali, Portugalin prinsessa, Tanskan kuningatar, kuollut 27 maaliskuuta 1221.
 
45411350 Albrecht I of Sachsen; syntynyt 1180 Tanska, Herttua, kuollut 8 marraskuuta 1261.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1247, Helene Brunswick-Lueneburg; syntynyt 1231, kuollut 6 syyskuuta 1273.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1222
45411351 Agnes Austria; syntynyt 19 helmikuuta 1206 Wien, Itävalta, Prinsessa, kuollut 29 elokuuta 1238.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1222 Vienna Albrecht I of Saxony; syntynyt 1175 Wittenberg, Sachsen, Herttua, kuollut 7 lokakuuta 1260.

45411364 Bengt Matsson Boberg till Nydala; syntynyt 1167 Nydala, Jonkoping, Ruotsi, Domare, kuollut 1219 Boberg.
Hänen puolisokseen vihittiin
45411365 Astrid Birgersdotter; syntynyt 1171 Nydala, Jonkoping, Ruotsi, kuollut 1219.
 
45411366 Magnus Bengtsson Bjälboätten; syntynyt 1150 Ruotsi, Jaarli, kuollut 31 tammikuuta 1208 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Ingrid Ylva Sunesdotter of Sweden; syntynyt noin 1174 Vreta Kloster, Östergötland, Ruotsi, Prinsessa Ruotsi, kuollut 1251 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
45411367 N n Karlsdotter; syntynyt 1150 Bjalbo, Ostergotland, Ruotsi.
 
45411380 Gustav Petersson Lejon; syntynyt noin 1200, Borgare i Skara, Lagman i Västergötland.
Hänen puolisokseen vihittiin
45411381 Hafrid Sigtryggsdotter Boberg; syntynyt noin 1202 Baltak, Skaraborg, kuollut 21 lokakuuta 1286.
 
48136528 Philip Filpus* Birgersson Aspenäsätten; syntynyt noin 1190, kuollut noin 1279.
Hänen puolisokseen vihittiin
48136529 Cecilia Knutsdotter Bjälboätten; syntynyt 1185 Ostergotland, Ruotsi, kuollut 1279.
 
48136530 Svantepolk Knutsson Svantepolk Knutssons ätt; syntynyt 1230 Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, laamanni, kuollut 23 marraskuuta 1310.
Hänen puolisokseen vihittiin 1253
48136531 Benedicta Sunesdotter Bjälboätten; syntynyt 1230 Ruotsi.
 
48136536 = 45411366 (Magnus Bengtsson Bjälboätten)
 
48136537 = 45411367 (N n Karlsdotter)
 
48136672 Birger Jarl Magnusson Minnesköld i Bjälbo; syntynyt noin 1205 Bjälbo, Östergötland, Ruotsi, Ruotsin jaarli ja valtionhoitaja 1248-66, kuollut 21 lokakuuta 1266 Jälbolung, Västergötland.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1235, Ingeborg Eriksdotter of Sweden; syntynyt noin 1210.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
48136673 Frilla; syntynyt 1200 Ruotsi.
 
48136674 Guttorm; syntynyt noin 1200.

48136676 Finvid Rumby; syntynyt noin 1210.

48136678 Karl Tjelvasson Fånöätten; syntynyt noin 1210.
Hänen puolisokseen vihittiin
48136679 Ingegard Philipsdotter Aspenäsätten; syntynyt noin 1210.
 

Sukupolvi XXVII
 
84080724 Ebbe Olufsen Glug; syntynyt noin 1130, Nobleman, kuollut 1209.
Hänen puolisokseen vihittiin
84080725 Cæcilie; syntynyt noin 1130.
 
84080726 Ebbe Skjalmsen Hvide til Gerdrup; syntynyt 1090 Fjenneslev, Sjaelland, kuollut 1151 Sorø.
Hänen puolisokseen vihittiin
84080727 Ranghild Bifronsdatter of Denmark; syntynyt 1100 Tanska.
 
84081720 Bengt Magnusson Minnesköld i Bjälbo; syntynyt noin 1207 Ruotsi, kuollut 4 tammikuuta 1237.
Hänen puolisokseen vihittiin
84081721 N n; syntynyt 1196 Ruotsi, Taloudenhoitaja.
 
84081728 Karl 'Den Döve' Bengtsson Bjälboätten; syntynyt noin 1140 Ruotsi, Jaarli, Kreutzritter, kuollut 8 elokuuta 1220 Estonia, Rotala in the battle.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Lucia; syntynyt noin 1150.
90538000 Anders Nielsen Due af Sjælland; syntynyt noin 1222 Roskilde, Sjælland, Tanska, Ridder, dominus, kuollut noin 1285 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
90538001 Cecilie Tokesdatter Saltensee af Tystofte; syntynyt noin 1230, kuollut jälkeen 1279 Tystofte, Tjæreby sogn, Sorø.
 
90538002 Jens de Capellegord; syntynyt noin 1220.
Hänen puolisokseen vihittiin
90538003 Gyde Herlogsdatter; syntynyt noin 1220.
 
90538004 NN Offesen Dyre; syntynyt noin 1240 Tanska.

90538008 Iver Lunge til Toksværd; syntynyt noin 1250 Roskilde, Tanska, kuollut 1285.

90549892 Benedikt Mattsson Natt och Dag; syntynyt 1203 Uppsala, Ruotsi.

90549896 Algot Brynjolfsson Algotssönernas ätt; syntynyt 1228, Länsigötanmaan laamanni, kuollut 1298.
Hänen puolisokseen vihittiin
90549897 Margareta Petersdotter Näf; syntynyt noin 1230, kuollut 1274.
 
90549900 Ivan Gotskalksson Kyren; syntynyt noin 1230, kuollut 1293 Schleswig-Holstein, Lübeck.

90549902 Algot Jonsson Hjorthorn; syntynyt 1271, Valtaneuvos, Värmlannin laamanni, kuollut 1324.
Hänen puolisokseen vihittiin 23 maaliskuuta 1293
90549903 Botild Larsdotter Boberg; syntynyt 1275 Julita, Sodermanland, Ruotsi, kuollut 13 joulukuuta 1336.
 
90549904 Bo Mattsson Natt och Dag; syntynyt 1217 Uppsala, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
90549905 Sigrid; syntynyt 1220 Uppsala, Ruotsi.
 
90549912 Karl Fargalt; syntynyt noin 1220.

90549928 Anund Tunesson Vingätten; syntynyt noin 1220, kuollut 8.1280 Tukholma, Ruotsi.

90550242 = 45275048 (Nils Ätt)
 
90550244 = 12034168 (Magnus Gregersson Folkungaättens oäkta gren)
 
90550245 = 12034169 (Ingegärd Philipsdotter Rumby)
 
90550256 Thomas Jonsson Grip; syntynyt noin 1250, Ritari, kuollut 1299.
Hänen puolisokseen vihittiin
90550257 Katarina Ulfsdotter Ulvase; syntynyt noin 1260.
 
90822688 Sverre Sigurdsson of Norway; syntynyt 1152 Norja, Kuningas Norja 1177/84-1202, kuollut 9 maaliskuuta 1202 Bergen, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1185
90822689 Margareta Eriksdotter of Norway; syntynyt 1149 Tukholma, Ruotsi, Prinsessa, kuollut 1209.
 
90822690 Olav Haavardsson; syntynyt 1150 Norja, kuollut 1200 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1179
90822691 N n Bjornsdatter; syntynyt 1162 Norja.
 
90822692 Bård Guttormsson; syntynyt 1150 Rein, Rissa, Norja, kuollut 3 kesäkuuta 1194 Bergen, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
90822693 Ragnhild Erlingsdatter; syntynyt 1164 Kviden, Valdres, Norja.
 
90822696 Valdemar I Suuri Ylvingarna; syntynyt 14 tammikuuta 1131 Roskilde, Tanska, Kuningas Tanska 1154-1182, kuollut 12 toukokuuta 1182.
Hänen puolisokseen vihittiin 1157 Viborg
90822697 Sofia Vladimorovna of Novgorod; syntynyt 1140 Minsk, Venäjä, Minskin prinsessa, Tanskan kuningatar, kuollut 5 toukokuuta 1198 Tanska.
 
90822698 Sancho I Affonsez of Portugal; syntynyt 11 marraskuuta 1154 Coimbra,Portugali, Kuningas Portugal 1185-1212, kuollut 26 maaliskuuta 1212 Coimbra,Portugali.
Hänen puolisokseen vihittiin 1175 Barcelona,Spain
90822699 Dulcia Aldonza Barcelona; syntynyt 1159 Barcelona, Espanja, Prinsessa, kuollut 1 syyskuuta 1198 Portugali.
 
90822700 Bernhard III Sachsen; syntynyt noin 1140 Dresden, Saxony, Herttua, kuollut 9 helmikuuta 1212.
Hänen puolisokseen vihittiin 1175
90822701 Judyta of Poland; syntynyt 1152 Puola, kuollut 12 joulukuuta 1201.
 
90822702 Leopold VI The Glorious Austria; syntynyt 1179 Wien, Itävalta, Herttua, kuollut 28 kesäkuuta 1230.
Hänen puolisokseen vihittiin 1203 Konstantinopolis, Turkki
90822703 Theodora Angelina; syntynyt 1179 Konstantinopolis, Turkki, kuollut 23 heinäkuuta 1246 Klosterneuburg, Niederoesterreic, Itävalta.
 
90822728 Mats Boberg; syntynyt 1135 Annerstad, Kronoberg, Ruotsi, Ritari, kuollut 1219 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin 1166 Ruotsi
90822729 N n; syntynyt 1139 Annerstad, Kronoberg, Ruotsi.
 
90822732 Bengt 'Snivil' Folkesson Bjälboätten; syntynyt 1110 Bjälbo, Östergotland, Ruotsi, Ruotsin jaarli.
Hänen puolisokseen vihittiin
90822733 Sigrid Björnsdotter of Sweden; syntynyt 1102 Bjalbo, Ostergotland, Ruotsi, Prinsessa Ruotsi.
 
90822734 Karl Eriksson; syntynyt noin 1120.

90822760 Peter; syntynyt noin 1170, Lagman i Västergötland.

90822762 = 22705682 (Sigtrygg Bengtsson Boberg)
 
90822763 = 22705683 (Hafrid Magnusdotter Minnesköld i Bjälbo)
 
96273056 Birger Aspenäsätten; syntynyt noin 1160.

96273058 Knut Birgersson Bjälboätten; syntynyt 1162 Torpa, Ostergotland, Ruotsi, Jarl, kuollut 31 tammikuuta 1208 Lena, Västergötland.
Hänen puolisokseen vihittiin
96273059 Sigrid Knutsdotter of Sweden; syntynyt 1169 Tukholma, Ruotsi, Prinsessa, kuollut 1195 Tukholma, Ruotsi.
 
96273060 Knud Valdemarsson of Denmark; syntynyt 1211 Roskilde, Tanska, Viron herttua, kuollut 15 lokakuuta 1260 Ringsted, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
96273061 Hedvig Svantepolksdotter of Pomorze-Gdanskie; syntynyt 1215 Pommern, Puola, kuollut noin 1267.
 
96273062 Sune Folkason Bjälboätten; syntynyt 1200 Ruotsi, Laamanni, kuollut 1247.
Hänen puolisokseen vihittiin
96273063 Helena Sverkersdotter of Sweden; syntynyt 1190 Uppsala, Ruotsi, Pirnsessa Ruotsi, kuollut 1240.
 
96273344 = 45411366 (Magnus Bengtsson Bjälboätten)
 
96273345 Ingrid Ylva Sunesdotter of Sweden; syntynyt noin 1174 Vreta Kloster, Östergötland, Ruotsi, Prinsessa Ruotsi, kuollut 1251 Ruotsi.
 
96273358 = 48136528 (Philip Filpus* Birgersson Aspenäsätten)
 
96273359 = 48136529 (Cecilia Knutsdotter Bjälboätten)
 

Sukupolvi XXVIII
 
168161452 Skjalm Tokesson Hvide; syntynyt 1031 Fjenneslev, Soro, Tanska, Jarl på Sjælland, kuollut 1113 Fjenneslev, Sjaelland.
Hänen puolisokseen vihittiin 1094
168161453 Signe Asbjoernsdotter Sprackling; syntynyt 1040 Fjenneslev, Soro, Tanska, kuollut Fjenneslev, Sjaelland.
 
168163440 = 45411366 (Magnus Bengtsson Bjälboätten)
 
168163441 = 96273345 (Ingrid Ylva Sunesdotter of Sweden)
 
168163456 = 90822732 (Bengt 'Snivil' Folkesson Bjälboätten)
 
168163457 = 90822733 (Sigrid Björnsdotter of Sweden)
 
181076000 Niels Alexandersen Borup; syntynyt noin 1200 Kongsdal, Undløse sogn, Holbæk amt, Tanska, kuollut 1268.

181076002 = 21020180 (Toke Nielsen Saltensee af Tystofte)
 
181076003 = 21020181 (Margareta Olufsdatter Glug af Bavelse)
 
181076004 Boetus Jensen; syntynyt noin 1200.
Hänen puolisokseen vihittiin
181076005 Gyde Ebbesdatter Bang; syntynyt noin 1200.
 
181076006 Herlug Thomsen; syntynyt noin 1190.
Hänen puolisokseen vihittiin
181076007 Ethel Andersdatter; syntynyt noin 1190.
 
181076008 Offe Dyre; syntynyt noin 1220 Tanska, Kongens kammermester.

181099784 Matts Natt och Dag; syntynyt noin 1177 Uppsala, Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
181099785 Birgitta Nilsdotter; syntynyt 1181 Uppsala, Ruotsi.
 
181099792 Brynjulf Algotsson; syntynyt noin 1200.

181099794 Peder Näf; syntynyt noin 1200.

181099800 Gotskalk Kyren; syntynyt noin 1200 Kåren Preetz, Holstein.

181099806 Lars Bengtsson Boberg; syntynyt noin 1260 Julita, Södermanland, Ruotsi, Ritari, valtaneuvos, kuollut 30 joulukuuta 1304.
Hänen puolisokseen vihittiin 1291
181099807 Kristina Anundsdotter Vingad Lilja; syntynyt 1256 Julita, Sodermanland, Ruotsi, kuollut 27 elokuuta 1299.
 
181099808 = 181099784 (Matts Natt och Dag)
 
181099809 = 181099785 (Birgitta Nilsdotter)
 
181100512 Jon Grip; syntynyt noin 1220.

181645376 Sigurd II of Norway; syntynyt 1134 Norja, Kuningas Norja 1136-55, kuollut 10 kesäkuuta 1155.
Hänen puolisokseen vihittiin
181645377 Gunhild of Sigurd; syntynyt 1132.
 
181645378 Erik IX Pyhä Jedvarsson of Sweden; syntynyt noin 1090 Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1150-1160, kuollut 18 marraskuuta 1160 Uppsala.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1149, Kristina Bjornsdatter of Sweden; syntynyt 1120 Tanska, Ruotsin kuningatar 1156-60, kuollut 1170.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
181645379 Kristina Bjornsdatter of Sweden; syntynyt 1120 Tanska, Ruotsin kuningatar 1156-60, kuollut 1170.
 
181645382 Bjorn Nikolasson Bukk; syntynyt 1130 Norja, kuollut 1179 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
181645383 Margarethe Arnesdatter; syntynyt 1146 Norja.
 
181645384 Guttorm Asulfsson Rein; syntynyt 1100 Rein, Rissa, Trøndelag, Norja, kuollut 1183 Rein, Trøndelag, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Eldred Jonsdotter Smør Blindheim; syntynyt noin 1100 Blindheim, Vigra, Møre, kuollut noin 1144 Rein, Trøndelagen, Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
181645385 Sigrid; syntynyt 1092 Norja, kuollut 1150.
 
181645386 Erling; syntynyt 1138.
Hänen puolisokseen vihittiin
181645387 Skårvangsola; syntynyt noin 1140.
 
181645392 Knud Lavard Eriksson Lavard-Schleswig; syntynyt 12 maaliskuuta 1096 Roskilde, Tanska, Kuningas Tanska 1115-1131, kuollut 7 tammikuuta 1131 Ringsted, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1118
181645393 Ingeborg Mstislavna of Kiev; syntynyt 1099 Kiev, Ukraina, Prinsessa Venäjä, kuollut 1140.
 
181645394 Vladimir Vsevolodich of Novgorod; syntynyt 1120, Herttua, kuollut 1176.
Hänen puolisokseen vihittiin 1135
181645395 Richissa Sventoslava of Poland; syntynyt 12 huhtikuuta 1116 Krakowa, Puola, Kuningatar Ruotsi 1140-1156, kuollut 16 kesäkuuta 1185.
Hänen edellinen miehensä oli 1129 Magnus Nielsson of Denmark; syntynyt noin 1107 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska, Kuningas Vaestergotland 1125-1130, kuollut 4 kesäkuuta 1134 Fotevik, Skåne.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1153 Sverker I Vanhempi; syntynyt 1096 Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1130-1156, kuollut 25 joulukuuta 1156.

181645396 Affonso I of Portugal; syntynyt 25 heinäkuuta 1110 Portugali, Kuningas Portugal 1139-85, kuollut 6 joulukuuta 1185 Portugali.
Hänen puolisokseen vihittiin 1146
181645397 Matilda of Savoy; syntynyt 1125 Chambery, Savoie, Ranska, kuollut 4 joulukuuta 1157 Coimbra, Portugali.
 
181645398 Ramond IV Berenger of Aragon; syntynyt 1113 Barcelona, Espanja, Kuningas, kuollut 6 elokuuta 1162 Torino, Italia.
Hänen puolisokseen vihittiin 1151 Huesca,Espanja
181645399 Petronilla of Aragon; syntynyt 1136 Huesca,Espanja, Kuningatar Aragon 1137 - 1164, kuollut 17 lokakuuta 1174 Barcelona, Espanja.
 
181645400 Albrecht I Brandenburg; syntynyt noin 1100 Dresden, Saxony, Herttua, kuollut 18 marraskuuta 1170.
Hänen puolisokseen vihittiin 1124
181645401 Sophie Winzenburg; syntynyt 1107 Winzenburg, Hannover, Venäjä, kuollut 8 heinäkuuta 1160.
 
181645402 Mieszko III of Great Poland; syntynyt noin 1106 Krakbow, Puola, Herttua Puola, Herttua, Herttua, Herttua, kuollut 13 maaliskuuta 1202 Kalisz.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1154, Evdokiya Izyaslavna of kiev; syntynyt 1131 Kiev, Ukraina, Prinsessa.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1140
181645403 Elisabet of Hungary; syntynyt 1116 Unkari, Prinsessa, kuollut 3 lokakuuta 1155.
 
181645404 Leopold V Österreich; syntynyt 1157 Wien, Itävalta, Herttua, kuollut 31 joulukuuta 1194.
Hänen puolisokseen vihittiin 1174 Esztergom, Komarom-Esztergom, Hungray
181645405 Helena of Hungary; syntynyt 1149 Esztergom, Komarom-Esztergom, Unkari, Prinsessa, kuollut 25 joulukuuta 1199.
 
181645406 IoAnnis Angelina; syntynyt 1147 Konstantinopolis, Turkki, kuollut 1189.
Hänen puolisokseen vihittiin 1173 Konstantinopolis, Turkki.
181645464 Folke de Beaumont; syntynyt noin 1082 Ruotsi, Jaarli 1100, kuollut noin 1149.
Hänen puolisokseen vihittiin
181645465 Ingegerd Knutsdotter of Denmark; syntynyt noin 1085 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska, Prinsessa Tanska, kuollut 1127 Bjolbo, Ruotsi.
 
181645466 Bjorn Haraldsson Järnsida; syntynyt noin 1110 Tanska, Prinssi, kuollut 1134.
Hänen puolisokseen vihittiin
181645467 Katarina Ingesdotter of Sweden; syntynyt noin 1077 Uppsala, Ruotsi, Prinsessa Ruotsi, kuollut 1170.
 
181645468 = 181645378 (Erik IX Pyhä Jedvarsson of Sweden)
 
181645469 Cecilia Knutsdatter of Danmark; syntynyt 1085 Tanska, kuollut 1131 Ruotsi.
 
192546116 Birger Brosa Bengtsson Bjälboätten; syntynyt 1134 Ruotsi, Jarl 1174-1202, kuollut 9 tammikuuta 1202.
Hänen puolisokseen vihittiin 1161
192546117 Brigitta Haraldsdatter of Norway; syntynyt 1130 Norja, Kuningatar Norja 1160-1202, kuollut 1209 Risberga.
 
192546118 Knut I Eriksson Erikska kungaätten; syntynyt noin 1150 Upsala, Ruotsi, Kuningas Ruotsin 1167-1196, kuollut 8 huhtikuuta 1196 Länsi-Götanmaa.
Hänen puolisokseen vihittiin 1160
192546119 Cecilia Johansdotter of Sweden; syntynyt noin 1140, Ruotsin kuningatar 1172-1195.
 
192546120 = 45411348 (Valdemar II Valdemarsson Voittoisa)
 
192546121 Helena Guttormsdotter; syntynyt noin 1172 Roskilde, Kööpenhamina, Tanska, kuollut jälkeen 1211 Tanska.
Hänen edellinen miehensä oli Esbern Assarsen Hvide in Fjenneslev; syntynyt 30 lokakuuta 1128, kuollut 1204 Säbygård, Säby, Tanska.

192546122 Swantopolk II of Pomorze-Gdanskie; syntynyt noin 1190 Gdansk, Puola, Herttua, kuollut 11 tammikuuta 1266.
Hänen puolisokseen vihittiin
192546123 Euphrosyne of Poland; syntynyt noin 1190 Gdansk, Puola, Prinsessa, kuollut 23 elokuuta 1235.
 
192546124 Folke Birgersson Bjälboätten; syntynyt noin 1170 Ruotsi, kuollut 17 heinäkuuta 1210.

192546126 Sverker II the Younger Sverkerska kungaätten; syntynyt 1164, Ruotsin kuningas 1196-1208, kuollut 17 heinäkuuta 1210 Gestilren.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Ingegärd Birgersdotter Folkungaätten; syntynyt noin 1165, kuollut 1210.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
192546127 Benedict Ebbesdotter Hvide; syntynyt noin 1165.
 
192546690 Sune Sik Sverkersson of Sweden; syntynyt noin 1154, Prinssi Ruotsi, kuollut noin 1202.
Hänen puolisokseen vihittiin
192546691 N n Kalundborg; syntynyt noin 1155 Tanska.
 

Sukupolvi XXIX
 
336322904 Toke Hvide; syntynyt noin 1000 Tanska.

336322906 Asbjoern Ulfsson Sprackling; syntynyt 1019 Tanska, kuollut 1086.

362152000 Alexander Pedersen Borup; syntynyt 1160 Tanska, kuollut noin 1201.
Hänen puolisokseen vihittiin
362152001 Margrete; syntynyt 1175, kuollut noin 1205.
 
362152016 NN Offesen Dyre; syntynyt noin 1200 Tanska.

362199570 Nils; syntynyt noin 1150 Uppsala.

362199584 Algot Sigtrygsson; syntynyt noin 1170, kuollut 1215.

362199612 Bengt Sigtryggsson Boberg; syntynyt noin 1240 Radene, Skaraborg, Ruotsi, kuollut 1263.

362199614 Anund Haraldsson Vingad Lilja; syntynyt 1230 Julita, Sodermanland, Ruotsi, Ritari, laamanni, valtaneuvos.
Hänen puolisokseen vihittiin
362199615 Ingeborg Eloffsdotter Minnesköld i Bjälbo; syntynyt 1234 Julita, Sodermanland, Ruotsi.
 
363290752 Harald IV Gille Magnusson of Norway; syntynyt 1100 Irlanti, Kuningas Norja 1130-1136, kuollut 14 joulukuuta 1136 Bergen.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Thora Guttormsdatter; syntynyt 1108 Oppland, Norja, Frillan.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
363290753 Ingerid Ragvaldsdotter of Norway; syntynyt 1108 Ruotsi, Kuningatar Norja, kuollut 1161.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Arne Ivarsson; syntynyt 1112 Norja.

363290756 Jevard Thordsson Bonde; syntynyt noin 1070 Skara, Vestergotland, Ruotsi, Suurmies Upplannista, kuollut 19 toukokuuta 1159.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290757 Cecilia Svensdotter av Sverige; syntynyt noin 1085 Ruotsi.
 
363290758 = 181645466 (Bjorn Haraldsson Järnsida)
 
363290759 = 181645467 (Katarina Ingesdotter of Sweden)
 
363290766 Arne Ivarsson; syntynyt 1112 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290767 = 363290753 (Ingerid Ragvaldsdotter of Norway)
 
363290768 Åsolv Skuleson Rein; syntynyt noin 1070, kuollut noin 1150.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290769 Tora Skoftesdotter; syntynyt noin 1070 Norja.
 
363290770 Thorkel; syntynyt 1068 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1091 Norja
363290771 Hallkatla Sveinsdatter; syntynyt 1070 Norja.
 
363290784 Erik I Svendsson Ikihyvä; syntynyt 1055 Slangerup, Frederiksburg, Danmark, Tanskan kuningas 1095-1103, kuollut 10 heinäkuuta 1103 Baffa, Cyprus.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , NN; syntynyt noin 1055 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1086
363290785 Bodil Thorgatsdatter; syntynyt 1061 Jylland, Tanska, Kuningatar Tanska, kuollut 1103 Israel, Öljymäki.
 
363290786 Mstislav I Harald Vladimirovich of Kiev; syntynyt 1 kesäkuuta 1076 Kiev, Ukraina, Kievin Suuriruhtinas 1125, Kievin Suuriruhtinas 1125-1132, kuollut 15 huhtikuuta 1132.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , NN; syntynyt noin 1080 Venäjä.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) 1122 Novgorod, Venäjä, Lyubava Dmitrievna of Novgorod; syntynyt 1095 Novgorod, Venäjä, kuollut 1168.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1095 Uppsala, Ruotsi
363290787 Kristina Ingesdotter of Sweden; syntynyt 1078 Uppsala, Prinsessa Ruotsi, kuollut 18 tammikuuta 1122.
 
363290788 Vsevolod Gavriil Mstislavinpoika of Novgorod; syntynyt 1102, Herttua, kuollut 1136.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290789 Svyatoslavna of Chernigov; syntynyt 1103, Prinsessa.
 
363290790 Boleslaw III of Poland; syntynyt 20 elokuuta 1085 Krakowa, Puola, Puolan kuningas 1102-1138, kuollut 28 lokakuuta 1138.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1113, Salome of Berg-Schelkingen; syntynyt 1095 Schelklingen, Donaukreis, Whurttemberg, Puolan kuningatar, kuollut 27 heinäkuuta 1144.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 15 marraskuuta 1102
363290791 Sbyslava Svyatopolkovna of Kiev; syntynyt 1087 Kiev, Venäjä, Prinsessa Kiev, kuollut 1124.
 
363290792 Henri of Portugal; syntynyt 1057 Bourgogne, Ranska, kuollut 1 marraskuuta 1112 Portugali.
Hänen puolisokseen vihittiin 1093 Portugali
363290793 Teresa Castile; syntynyt noin 1070 Toledo, Castile, Espanja, Kuningatar Portugal, kuollut 1 marraskuuta 1130.
 
363290794 Amadeo III Savoie; syntynyt 1092, Kreivi, kuollut 1 elokuuta 1148 Cyprus.
Hänen puolisokseen vihittiin 1123
363290795 Mathilde of Albon; syntynyt noin 1095 Ranska, Kreivitär, kuollut 1.1145.
 
363290796 Berenger III of Aragon; syntynyt 11 marraskuuta 1080 Barcelona, Espanja, Kuningas, kuollut 19 heinäkuuta 1131 Barcelona, Espanja.
Hänen puolisokseen vihittiin 3 helmikuuta 1111
363290797 Dulce of Provence; syntynyt 1095, kuollut 1127.
 
363290798 Ramiro II Sanchez The Monk of Aragon; syntynyt noin 1080 Aragon, Espanja, Kuningas Aragon 1134 - 1137, kuollut 16 elokuuta 1157 Huesca, Espanja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1135
363290799 Agnes of Poitou; syntynyt 1097.
 
363290800 Otto Ballenstedt; syntynyt noin 1070 Ballenstedt, Anhalt, Saksa, Herttua, kuollut 9 helmikuuta 1123 Ballenstedt, Anhalt, Saksa.
Hänen puolisokseen vihittiin 1095
363290801 Eilika Sachsen; syntynyt 1081 Kriechen, Saxony, Prinsessa, kuollut 16 tammikuuta 1142 Ballenstedt, Anhalt, Saksa.
 
363290802 Herman I Windberg-Ratelberg & Winzenburg; syntynyt noin 1060, kuollut 1122 Vornbach.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290803 Hedwig Carniola-Istrien; syntynyt noin 1070, kuollut 1 joulukuuta 1162 Kloster Windberg.
 
363290804 = 363290790 (Boleslaw III of Poland)
 
363290805 = 363290791 (Sbyslava Svyatopolkovna of Kiev)
 
363290806 Béla II of Hungary; syntynyt noin 1109 Unkari, Kuningas 1131-41, Kuningas 1131-1141, kuollut 13 helmikuuta 1141.
Hänen puolisokseen vihittiin 28 huhtikuuta 1127
363290807 Jelena of Serbia; syntynyt 1115 Beograd, Serbia, Prinsessa Serbia, kuollut 1157.
 
363290808 Heinrich II Babenberg; syntynyt 1112 Wien, Itävalta, Herrtua, kuollut 13 tammikuuta 1177 Schottenkloster.
Hänen puolisokseen vihittiin 1148
363290809 Theodora Komnene; syntynyt noin 1128 Konstantinopolis, Turkki, Princess of Byzantium, Prinsessa of Byzantium, kuollut 2 tammikuuta 1184 Wien, Itävalta.
 
363290810 Geza II of Hungary; syntynyt 1130 Tolna, Unkari, Kuningas 1141-62, kuollut 31 toukokuuta 1162.
Hänen puolisokseen vihittiin 1146
363290811 Euphrosyne Mstislawna of Kiev; syntynyt 1130 Kiev, Ukraina, Venäjä, Prinsessa, kuollut 1176 Byzantium, Turkki.
 
363290812 Andronikos Angelos; syntynyt 1122 Konstantinopolis, Turkki, kuollut 12 joulukuuta 1185.
Hänen puolisokseen vihittiin Konstantinopolis,Turkki
363290813 Euphrosyne Kastamonitissa; syntynyt 1125 Konstantinopolis, Turkki, kuollut 1195.
 
363290928 Raoul VI de Beaumont; syntynyt noin 1038 Beaumont, Maine, Ranska, kuollut 1095 Beaumont, Maine, Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1071
363290929 Agate de Vendome; syntynyt 1058.
 
363290930 Knut IV Svensson Pyhä; syntynyt noin 1048 Tanska, Kuningas Tanska 1080-1086, kuollut 10 heinäkuuta 1086 Odense, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1080
363290931 Adele Robertsdotter van Vlaanderen; syntynyt noin 1064 Flanders, Ranska, kuollut 4.1115 Sisilia, Italia.
 
363290932 Harald Kesja Erikisson of Denmark; syntynyt 1083 Tanska, Prinssi Tanska, kuollut 1135 Skibet, Vejle, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290933 Ragnhild Magnusdotter; syntynyt noin 1090.
 
363290934 Inge I Stenkilsson Vanhempi; syntynyt noin 1047 Uppsala, Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1079-, kuollut 1111.
Hänen puolisokseen vihittiin
363290935 Elin of Skövde; syntynyt 1055, kuollut 1140.
 
363290938 = 363290930 (Knut IV Svensson Pyhä)
 
363290939 = 363290931 (Adele Robertsdotter van Vlaanderen)
 
385092232 = 90822732 (Bengt 'Snivil' Folkesson Bjälboätten)
 
385092233 = 90822733 (Sigrid Björnsdotter of Sweden)
 
385092234 = 363290752 (Harald IV Gille Magnusson of Norway)
 
385092235 = 363290753 (Ingerid Ragvaldsdotter of Norway)
 
385092236 = 181645378 (Erik IX Pyhä Jedvarsson of Sweden)
 
385092237 = 181645379 (Kristina Bjornsdatter of Sweden)
 
385092238 Johan Sverkersson of Sweden; syntynyt noin 1120, Kuningas.

385092242 Guttorm Austmannson; syntynyt 1120 Frösön, Jämtland, Norja, Jarl i Jämtland og Svealand.
Hänen puolisokseen vihittiin
385092243 Ingeborg Guttormsdotter Rein; syntynyt 1136 Roskilde, Sjælland, Tanska, kuollut 1180 Trondheim.
 
385092244 Mestwin I of Pomerania; syntynyt noin 1160, Herttua, kuollut 2 toukokuuta 1220 Venäjä.
Hänen puolisokseen vihittiin
385092245 Swinislawa of Great Poland; syntynyt 1166 Poznan, Puola, Prinsessa, kuollut 4 syyskuuta 1240.
 
385092246 Odon Posen & Kalisch; Prinssi, kuollut 20 huhtikuuta 1194.
Hänen puolisokseen vihittiin 1184
385092247 Vyacheslava of Halicz.
 
385092248 = 192546116 (Birger Brosa Bengtsson Bjälboätten)
 
385092249 = 192546117 (Brigitta Haraldsdatter of Norway)
 
385092252 Karl VII Sverkersson of Sverige; syntynyt noin 1132, Kuningas Ruotsi 1161-1167, kuollut 12 huhtikuuta 1167 Visingsö, Stigby.
Hänen puolisokseen vihittiin 1163
385092253 Kristina Stigsdotter Hvide; syntynyt noin 1140, kuollut noin 1200.
 
385092254 Ebbe Sunesen Hvide; syntynyt noin 1165, kuollut 31 tammikuuta 1208 Ruotsi.

385093380 Sverker I Vanhempi; syntynyt 1096 Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1130-1156, kuollut 25 joulukuuta 1156.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1153, Richissa Sventoslava of Poland; syntynyt 12 huhtikuuta 1116 Krakowa, Puola, Kuningatar Ruotsi 1140-1156, kuollut 16 kesäkuuta 1185.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
385093381 = 181645395 (Richissa Sventoslava of Poland)
 

Sukupolvi XXX
 
724304000 Peder Pedersen af Borup; syntynyt noin 1130 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
724304001 Ingefred Assersdatter Hvide; syntynyt 1130, kuollut 1165.
 
724304032 Offe Dyre; syntynyt noin 1170 Tanska, Deltog i slaget ved Lena 1208.

724399224 = 22705682 (Sigtrygg Bengtsson Boberg)
 
724399225 = 22705683 (Hafrid Magnusdotter Minnesköld i Bjälbo)
 
724399230 = 24068268 (Elof Magnusson Minnesköld i Bjälbo)
 
726581504 Magnus III Olofsson Paljassääri; syntynyt 1073 Norja, Kuningas Norja 1095-1103, kuollut 24 elokuuta 1103 Irlanti, Ulster.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) , Tora Guttormsdotter; syntynyt noin 1075 Norja?.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) , Sigrid Saxesdotter; syntynyt 1079 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin (5) noin 1101 Kungälv
726581505 Margareta Ingesdotter of Sweden; syntynyt noin 1076 Ruotsi, Kuningatar Norway ja Denmark, kuollut 4 marraskuuta 1130 Tanska.
Hänen edellinen miehensä oli Hakon Finnsson; syntynyt 1073 Buskerud, Norway.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1104 Niels Nicolas Svendsson of Denmark; syntynyt 1064 Ribe, Tanska, Kuningas Tanska 1104-1134, kuollut 24 kesäkuuta 1134 Tyskland, Slesvig, Tanska.

726581506 Ragvald Ingesson of Sweden; syntynyt 1075 Uppsala, Ruotsi, Prinssi, kuollut 1111.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581507 N n; syntynyt 1080 Ruotsi, Prinsessa.
 
726581514 Blot-Sven of Sweden; syntynyt 1056 Ruotsi, Kuningas Ruotsissa 1084-1087, kuollut 1087 Ruotsi.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581515 N n of Sweden; syntynyt 1050 Ruotsi.
 
726581536 Skule Tostigsson på Rein; syntynyt 1053, Jarl.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581537 Gudrun Nefsteinsdatter Reinsätten; syntynyt noin 1050.
 
726581538 Skofte Ogmundsson of Giske; syntynyt noin 1030, kuollut 1103.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581539 Sigrid Tordsdatter; syntynyt noin 1030 Norja.
 
726581542 Svein Brynjulfsson; syntynyt 1052.
Hänen puolisokseen vihittiin 1069
726581543 Ingrid Svensdatter of Norway; syntynyt noin 1038 Tanska, Tanskan prinsessa, kuollut 22 syyskuuta 1093.
Hänen edellinen miehensä oli 1069 Svein Brynjulfsson; syntynyt 1052.

726581568 Svend II Estridssen of Denmark; syntynyt 1018 Tanska, Kuningas Tanska 1047-1076, kuollut 29 huhtikuuta 1076 Soderup, Abenraa, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) liit- 2, Elizabeth Jaroslava of Kiev; syntynyt noin 1027 Kiev, Ukraina, kuollut 25 syyskuuta 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin (3) noin 1047 Tanska, Rannveig Tordsdatter; syntynyt noin 1020 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (4) , Thora Thorbergsdatter; syntynyt noin 1030 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
726581569 NN; syntynyt noin 1020 Tanska.
 
726581570 Thorgot; syntynyt 1020 Jylland, Tanska, kuollut 1070.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581571 Thorgunna; syntynyt 1036 Tanska.
 
726581572 Vladimir II Monomachos Vsewolodowitsch of Kiev; syntynyt 1053 Kiev, Ukraina, Kievin Suuriruhtinas 1113-1125, kuollut 19 toukokuuta 1125 Kiev, Ukraina.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Sofja of Kiev; syntynyt 1067 Ukraina, kuollut 11 heinäkuuta 1126.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1074 London, Middlesex, England
726581573 Gytha Haraldsdottin of England; syntynyt 1053 London, Middlesex, England, Prinsessa Englanti, kuollut 7 toukokuuta 1107 Kiev.
 
726581574 = 363290934 (Inge I Stenkilsson Vanhempi)
 
726581575 = 363290935 (Elin of Skövde)
 
726581576 = 363290786 (Mstislav I Harald Vladimirovich of Kiev)
 
726581577 = 363290787 (Kristina Ingesdotter of Sweden)
 
726581580 Wladislaw I Herman of Poland; syntynyt 1043 Krakowa, Puola, Kuningas Puola, Puolan kuningas, Puolan kuningas, Puolankuningas, kuollut 4 kesäkuuta 1102.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Judith of Bohemia; syntynyt 1059, Prinsessa, kuollut 25 joulukuuta 1085.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1080
726581581 Sophie-Judith of Bohemia; syntynyt 1058 Praha, Tsekki, Prinsessa Böhim, kuollut 25 joulukuuta 1086.
 
726581582 Svyatopolk II Mikhail Iziaslavich of Kiev; syntynyt 1050 Kiev, Ukraina, Herttua Kiova, kuollut 16 huhtikuuta 1113.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581583 NN; syntynyt 1051, Prinsessa.
 
726581584 Henri de Bourgogne; syntynyt 1035 Bourgogne, Ranska, kuollut 1074.
Hänen puolisokseen vihittiin 1056
726581585 Sibylle of Barcelona; syntynyt 1035, kuollut 1074.
 
726581586 Alfonso VI of Castile-Leon; syntynyt 1040 Burgos, Castile, Espanja, Kuningas 1072-1109, kuollut 29 heinäkuuta 1109 Espanja.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 8 toukokuuta 1081, Constance de Bourgogne; syntynyt 1046 Bourgogne, Ranska, Prinsessa, kuollut 1 helmikuuta 1092.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
726581587 Zaida Maria Isabel; syntynyt noin 1050, kuollut 12 syyskuuta 1107 Espanja.
 
726581588 Umbert II Savoie; syntynyt 1062 Savoy, Ranska, Kreivi, kuollut 14 lokakuuta 1103.
Hänen puolisokseen vihittiin 1090
726581589 Gisela Bourgogne; syntynyt 1070 Bourgogne, Ranska, Kreivitär, kuollut 1133.
 
726581590 Guigo IV Viennois; syntynyt noin 1070, Dauphin, kuollut 1162.

726581592 Raimund Berenger II; syntynyt noin 1050 Barcelona, Espanja, kuollut 5 joulukuuta 1082.
Hänen puolisokseen vihittiin 1078
726581593 Mathilda D' Apulia Hauteville; syntynyt noin 1050 Italia, kuollut 1083.
 
726581594 Gilbert Carlat; syntynyt 1059, kuollut 1108.
Hänen puolisokseen vihittiin 1092
726581595 Gerberge Provence; syntynyt 1055, kuollut 3 helmikuuta 1111.
 
726581596 Sancho Ramirez of Aragon; syntynyt noin 1045, Kuningas Aragon 1069 - 1094, Navarre 1076 - 1094, kuollut 1094.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581597 Felice of Montdidier; syntynyt noin 1045.
 
726581598 William VII of Aquitaine; syntynyt 22 lokakuuta 1071 Ranska, Herttua Aquitaine 1086 - 1126, kuollut 10 helmikuuta 1127 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1094
726581599 Maud Toulouse; syntynyt 1073 Ranska, kuollut 28 marraskuuta 1118 Trance.
 
726581600 Adalbert of Anhalt-Ballenstedt; syntynyt 1043, Kreivi.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581601 Adelheid Weimar; syntynyt 1047, kuollut 28 maaliskuuta 1100.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Adalbert II Ballenstedt; syntynyt 1030, Kreivi, kuollut 1080.

726581602 Magnus of Saxony; syntynyt noin 1045 Hannover, Herttua, kuollut 23 elokuuta 1106 Erthensburg, Hannvoer, Venäjä.
Hänen puolisokseen vihittiin 1071
726581603 Sofia of Hungary; syntynyt 1041 Unkari, Prinsessa, kuollut 18 heinäkuuta 1095.
Hänen edellinen miehensä oli 1062 Ulrich Carniola-Istrien; syntynyt noin 1030, Margrave, kuollut 6 maaliskuuta 1069.

726581604 Meginhard IV of Niederaltach; syntynyt 1020, Kreivi, kuollut 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581605 Mathilde Rheinhausen; syntynyt noin 1030, kuollut 1122.
 
726581612 Almos of Hungary; syntynyt 1068 Unkari, Kuningas 1091-95, kuollut 1129 Greece.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 elokuuta 1104
726581613 Predslava Svyatopolkovna of Kiev; syntynyt 1075 ByeloVenäjä, Russia, Prinsessa Kiova, kuollut 1116.
 
726581614 Urosh I of Serbia; syntynyt 1080 Serbia, Stefan Prince, kuollut 1130.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581615 Anna Diogenissa; syntynyt 1093, Kuningatar Serbia.
 
726581616 Luitpold III Österreich; syntynyt 29 syyskuuta 1073 Niederosterreich, Itävalta, Markgraf, kuollut 15 marraskuuta 1136.
Hänen puolisokseen vihittiin 1106 Klosterneuburg, Niederoesterreic, Itävalta
726581617 Agnes Österreich; syntynyt 1072, Prinsessa, kuollut 24 syyskuuta 1143.
Hänen edellinen miehensä oli 1089 Regensburg Frederick I of Alsace-Swabia; syntynyt 1050, Herttua, kuollut 20 tammikuuta 1105.

726581618 Andronikos Komnene; syntynyt 1108 Balabista, Makedonia, Kreikka, Prince of Byzantium, kuollut 1142.
Hänen puolisokseen vihittiin 1124 Konstantinopolis, Turkki
726581619 Irini of Byzantine; syntynyt 1109 Konstantinopolis, Turkki, Prinsessa, kuollut 1150.
 
726581620 = 363290806 (Béla II of Hungary)
 
726581621 = 363290807 (Jelena of Serbia)
 
726581622 = 363290786 (Mstislav I Harald Vladimirovich of Kiev)
 
726581623 Lyubava Dmitrievna of Novgorod; syntynyt 1095 Novgorod, Venäjä, kuollut 1168.
 
726581624 Konstantinos Angelos; syntynyt 1100 Konstantinopolis,Turkki, Emperor, kuollut 7.1166.
Hänen puolisokseen vihittiin 1120 Konstantinopolis,Turkki
726581625 Theodora Komnene; syntynyt 15 tammikuuta 1096 Konstantinopolis, Turkki, Prinsessa of Byz.
 
726581626 Theodoros Kastamonites; syntynyt 1099.

726581856 Raul V de Beaumont-au-Maine; syntynyt noin 1012 Sarthe, Pays de la, Loire, Ranska, kuollut 1065 Beaumont, Maine, Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin beaumont,
726581857 Emmeline de Montrevault; syntynyt 1010 Montrevault, Ranska, kuollut 12 syyskuuta 1058 Beaumont, Maine, Ranska.
 
726581858 Fouques II de Vendome; syntynyt 1022, Kreivi, kuollut 22 marraskuuta 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581859 Petronille de Château-Gonthier; syntynyt noin 1030, kuollut 1 marraskuuta 1078.
 
726581860 = 726581568 (Svend II Estridssen of Denmark)
 
726581861 Rannveig Tordsdatter; syntynyt noin 1020 Tanska.
 
726581862 Robert I Baudouinsson van Vlaanderen; syntynyt 1033 Ranska, Greve, kuollut 13 lokakuuta 1093 Saksa.
Hänen puolisokseen vihittiin 1063
726581863 Gertrud of Saxony; syntynyt 1028 Saxony, Prinsessa, kuollut 4 elokuuta 1113.
Hänen edellinen miehensä oli 1050 Floris I of Holland; syntynyt 1017 Hollantti, Kreivi, kuollut 28 kesäkuuta 1061 Nederhemert.

726581864 = 363290784 (Erik I Svendsson Ikihyvä)
 
726581865 NN; syntynyt noin 1055 Tanska.
 
726581866 = 726581504 (Magnus III Olofsson Paljassääri)
 
726581868 Stenkil I Ragnvaldsson of Sweden; syntynyt 1028 Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1060-1066, kuollut 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin
726581869 N n Emundsdotter; syntynyt noin 1030.
 
770184476 = 385093380 (Sverker I Vanhempi)
 
770184477 Ulfheid Hakonsdotter of Denmark; syntynyt noin 1096, Kuningatar, kuollut noin 1143.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin Niels Nicolas Svendsson of Denmark; syntynyt 1064 Ribe, Tanska, Kuningas Tanska 1104-1134, kuollut 24 kesäkuuta 1134 Tyskland, Slesvig, Tanska.

770184484 Austman Gudfastarsson; syntynyt 1080 Jämtland, Norja.

770184486 = 181645384 (Guttorm Asulfsson Rein)
 
770184487 Eldred Jonsdotter Smør Blindheim; syntynyt noin 1100 Blindheim, Vigra, Møre, kuollut noin 1144 Rein, Trøndelagen, Norja.
 
770184488 Sobieslaw I of Pomerania; Herttua, kuollut 13 tammikuuta 1178.

770184490 = 181645402 (Mieszko III of Great Poland)
 
770184491 Evdokiya Izyaslavna of kiev; syntynyt 1131 Kiev, Ukraina, Prinsessa.
 
770184492 = 181645402 (Mieszko III of Great Poland)
 
770184493 = 181645403 (Elisabet of Hungary)
 
770184494 Yaroslav Osmomysl of Galich; syntynyt noin 1120 Ukraina, Prinssi, kuollut 1 lokakuuta 1187.
Hänen puolisokseen vihittiin
770184495 Olga Evfrosiniya Yurevna of Suzdal; syntynyt noin 1120 Venäjä, Prinsessa, kuollut 4 heinäkuuta 1181.
 
770184504 = 385093380 (Sverker I Vanhempi)
 
770184505 = 770184477 (Ulfheid Hakonsdotter of Denmark)
 
770184506 Stig Tokesson Hvide; syntynyt 1125 Tanska, kuollut 1151 Viborg.
Hänen puolisokseen vihittiin
770184507 Margareta Knudsdotter of Dänemark; syntynyt noin 1120.
 
770184508 Sune Ebbesen Galen; syntynyt noin 1120 Tanska, Dansk storman, kuollut noin 1186 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
770184509 Cecilie; syntynyt 1125 Ruotsi.
 
770186760 Erik Sveinsson Årsäll; syntynyt 1070 Ostergotland, Ruotsi, Kuningas Ruotsi 1087-1088.
Hänen puolisokseen vihittiin
770186761 Ingertha Nielsdotter; syntynyt noin 1070 Ruotsi.
 

Sukupolvi XXXI
 
31.1 Peder Bodilsen Eggeslev; syntynyt noin 1110 Borup, Roskilde amt, Gårdejer, kuollut noin 1157 Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.2 Una of Denmark; syntynyt noin 1110 Tanska.
 
31.3 Asser Skjalmsen Hvide in Fjenneslev; syntynyt 1080 Tanska, kuollut 1151 Fjenneslev, Tanska.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.4 Inger Eriksdatter; syntynyt 1110, Prinsessa, kuollut 1157 Fjenneslev, Sjælland, Tanska.
 
31.5 Olav III Lempeä Haraldsson of Norway; syntynyt 1050 Norja, Kuningas Norja 1067-1093, kuollut 22 syyskuuta 1093 Håkely.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) , Tora Arnadotter; syntynyt noin 1050 Norja?.
Hänen puolisokseen vihittiin (1)
31.6 = 726581543 (Ingrid Svensdatter of Norway)
 
31.7 = 363290934 (Inge I Stenkilsson Vanhempi)
 
31.8 = 363290935 (Elin of Skövde)
 
31.9 = 363290934 (Inge I Stenkilsson Vanhempi)
 
31.10 = 363290935 (Elin of Skövde)
 
31.11 = 726581868 (Stenkil I Ragnvaldsson of Sweden)
 
31.12 = 726581869 (N n Emundsdotter)
 
31.13 Tostig Godwinsson of Northumbria; syntynyt 1024 Englanti Wessex, Earl, kuollut 25 syyskuuta 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin 1051
31.14 Judith of Flanders; syntynyt 1030 Flandre, Ranska, kuollut 5 maaliskuuta 1094.
Hänen seuraavaksi miehekseen vihittiin 1071 Welf I of Bavaria; syntynyt noin 1040 Bayern, Saksa, Herttua, kuollut 1101.

31.15 Nevstein Høvding; syntynyt 1008 Norja, Jarl.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.16 Ingerid Sigurdsdotter; syntynyt 1010.
 
31.17 Ogmund Thorbergsson of Giske; syntynyt noin 1000 Norja, kuollut 1050.

31.18 Thord Folesson; syntynyt noin 1000 Norja, kuollut 29 heinäkuuta 1030.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.19 Alof Einarsdotter; syntynyt noin 1000 Norja.
 
31.20 Brynjulf Helgesson; syntynyt 1030 Norja.
Hänen puolisokseen vihittiin 1051 Norja
31.21 N n; syntynyt 1034 Norja.
 
31.22 = 726581568 (Svend II Estridssen of Denmark)
 
31.23 = 726581569 (NN)
 
31.24 Wsewolod I Jaroslawitsch of Kiev; syntynyt 1030 Pereyaslavl, Kiev, Venäjä, Kievin Suuriruhtinas 1076-1093, kuollut 13 huhtikuuta 1093.
Hänen puolisokseen vihittiin 1046
31.25 Irene Marie Anne Monamacha; syntynyt 1032 Konstantinopolis, Turkki, Prinsessa, kuollut 11.1067.
 
31.26 Harald II of England; syntynyt 1022 England, Kuningas Englanti 966, kuollut 14 lokakuuta 1066 Englanti.
Hänen puolisokseen vihittiin 1045 WÄhtäväx, England
31.27 Eadgyth Swanneshalls of England; syntynyt 1025 England, Kuningatar Englanti, kuollut 1066.
 
31.28 Casimir I Karol Piast The Restorer of Poland; syntynyt 25 heinäkuuta 1016 Krakowa, Puola, Herttua, kuollut 28 marraskuuta 1058 Krakow, Puola.
Hänen puolisokseen vihittiin 1039
31.29 Dobronegra Mariya Vladimirovna of Kiev; syntynyt 1011 Kiew, Unkraina, Princess, kuollut 1087.
 
31.30 Vratislav II of Bohemia; syntynyt 1035 Praha, Czechoslovakia, Kuningas Bohemia, kuollut 14 tammikuuta 1092.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1062, Swietoslawa of Poland; syntynyt 1044 Krakow, Puola, Prinsessa Puola, kuollut 1 syyskuuta 1126.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1055
31.31 Adelaide of Hungary; syntynyt 1038 Unkari, Prinsessa, kuollut 27 tammikuuta 1062.
 
31.32 Izyaslav I Dmitrij Yaroslawitsch of Kiev; syntynyt 1024 Polesye, ByeloVenäjä, Turovin ruhtinas Kiova 1054-1073 ja 1076-1078, kuollut 3 lokakuuta 1078.
Hänen puolisokseen vihittiin 1043 Krakow, Poland
31.33 Gertruda of Poland; syntynyt 1020 Krakow, Puola, Prinsessa Puola, kuollut 4 tammikuuta 1107.
 
31.34 Robert Duc de Bourgogne; syntynyt 1011 Ranska, Herttua, kuollut 21 maaliskuuta 1076 Burgundy, Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1055, Ermegard d' Anjou; syntynyt 1018 Ranska, Kreivitär, kuollut 21 maaliskuuta 1076 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1033 Ranska
31.35 Hélie de Semur; syntynyt 1016 Ranska, kuollut 22 huhtikuuta 1055.
 
31.36 Ferdinand I of Castile; syntynyt 1016 Castile, Espanja, Kuningas 1035-65, kuollut 27 joulukuuta 1065 León, Zamora, Espanja.
Hänen puolisokseen vihittiin 11.1032
31.37 Sancha of Leon; syntynyt 1015 Leon, Espanja, Prinsessa, kuollut 7 marraskuuta 1067 Fromista, Espanja.
 
31.38 Muhammed al-Mutamid abul-Qasim; syntynyt 1040, King of Seville, kuollut 1095 Aghmat, Morocco.

31.39 Amadeo II Savoie; syntynyt 1032 Geneva, Switzerland, Kreivi, kuollut 26 tammikuuta 1080.
Hänen puolisokseen vihittiin 1065
31.40 Johanna Geneve; syntynyt 1040, kuollut 1095.
 
31.41 Guillaume I Bourgogne; syntynyt noin 1035 Burgundy, Ranska, Kreivi, kuollut 12 marraskuuta 1087 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.42 Stephanie Longwy; syntynyt 1035 Longwy, Ranska, kuollut 1092.
 
31.43 Guigo III Viennois; syntynyt noin 1050, Dauphin, kuollut 1142.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.44 Marguerite Bourgogne; syntynyt noin 1050.
 
31.45 Berenger II of Gievaudun-Milhaud; syntynyt 1021, kuollut 12 huhtikuuta 1080.
Hänen puolisokseen vihittiin 1050
31.46 Adela Carlat; syntynyt 1021, kuollut 1071.
 
31.47 Geoffry I; syntynyt 1031, kuollut 1063.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.48 Stephanie of Marseilles; syntynyt 1035, kuollut 11 syyskuuta 1095.
 
31.49 Ramiro I of Aragon; syntynyt 1023 Espanja, Kuningas Aragon 1035 - 1063, kuollut 8 toukokuuta 1063.
Hänen puolisokseen vihittiin 22 elokuuta 1036 Jaca, Spain
31.50 Gilberga Couserance; syntynyt 1023, kuollut 1054.
 
31.51 Hildouin IV of Montdidier; syntynyt 1021 Montdidier,Somme,Ranska, Kreivi, kuollut 1062.
Hänen puolisokseen vihittiin 1031
31.52 Alice of Roucy; syntynyt 1014 Roucy, Aisne, Ranska, kuollut 1062.
 
31.53 William IV of Aquitaine; syntynyt 1026 Ranska, Herttua Aquitaine 1058 - 1086, kuollut 25 syyskuuta 1086 Chateau de Chize, Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1068
31.54 Hildegard de Bourgogne; syntynyt 1050 Bourgogne, Ranska, kuollut 1120.
 
31.55 William IV of Aquitaine; syntynyt 1040 Ranska, Herttua, kuollut 1093.
Hänen puolisokseen vihittiin 1071
31.56 Emma Mortain; syntynyt 1055 Mortaigne Ranska, kuollut 1080.
 
31.57 Esiko of Anhalt-Ballenstedt; syntynyt 1013 Ballenstedt, Anhalt, Saksa, Kreivi, kuollut 1059.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.58 Mathilde Anhalt-Ballenstedt; syntynyt 1017.
 
31.59 Otto Meissen; syntynyt noin 1000, Margrave, kuollut 1067.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.60 Adela Louvain; syntynyt noin 1010, kuollut 1083.
 
31.61 Otto Cuke of Saxony; syntynyt 1020 Venäjä, Herttua, kuollut 28 maaliskuuta 1072.
Hänen puolisokseen vihittiin 1042
31.62 Ulvhild Olavsdatter of Norway; syntynyt 1022 Norja, Prinsessa Norja, kuollut 24 toukokuuta 1071.
 
31.63 Bela I of Hungary; syntynyt noin 1015 Esztergom, Unkari, Kuningas 1060-63, kuollut 11 syyskuuta 1063 Nyitra, Unkari.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1033, Ryksa Miciszlava of Poland; syntynyt 1015 Krakow, Puola, Prinsessa, kuollut 1052.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
31.64 Tuta von Formbach; syntynyt noin 1020, kuollut 1090.
 
31.65 Tiemo of Schweinachgau-Reichenhall; syntynyt noin 990, Kreivi, kuollut 7 maaliskuuta 1050.

31.66 Geza I of Hungary; syntynyt 1044 Esztergom, Unkari, Kuningas 1074-77, Kuningas 1074-1077, Kuningas 1074-1077,Kuningas 1074-1077, kuollut 25 huhtikuuta 1077.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1062, Sophie Looz; syntynyt noin 1040, kuollut 1065.
Hänen puolisokseen vihittiin (2) 1073
31.67 Synadena; syntynyt 1042 Konstantinopolis, Turkki, Kuningatar, kuollut 1077.
 
31.68 = 726581582 (Svyatopolk II Mikhail Iziaslavich of Kiev)
 
31.69 = 726581583 (NN)
 
31.70 Itlubomir Nemanj of Serbia; syntynyt 1059 Serbia.

31.71 Konstantinos Diogenes; syntynyt 1050.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.72 Theodora Komnena; syntynyt 1053.
 
31.73 Leopold II of Austria; syntynyt 1055 Niederosterreich, Itävalta, Margrave, kuollut 12 lokakuuta 1096.
Hänen puolisokseen vihittiin Cham, Oberpfalz, Bavaria
31.74 Ida of Cham; syntynyt 1060 Cham, Oberpfalz, Bavaria, kuollut 1101.
 
31.75 Henry IV Staufen of Germany; syntynyt 11 marraskuuta 1050 Goslar,Brunswick,Saksa, Kuningas Saksa 1056-1106, kuollut 7 elokuuta 1106 Liege, Belgia.
Hänen puolisokseen vihittiin 13 heinäkuuta 1066
31.76 Bertha Savoie; syntynyt 21 syyskuuta 1051 Italia, kuollut 27 joulukuuta 1087 Mainz, Saksa.
 
31.77 Iohannes IV Komnenos; syntynyt 13 syyskuuta 1087 Konstantinopolis, Turkki, Emperor of Byzantium, kuollut 8 huhtikuuta 1143.
Hänen puolisokseen vihittiin 1105 Esztergom, Komarom, Hungary
31.78 Piroska Irene of Hungary; syntynyt 1088 Esztergom, Komarom, Unkari, Prinsessa, kuollut 13 elokuuta 1134 Bythnia, Turkki.
 
31.79 Dmitrij of Novgorod; syntynyt 1074.

31.80 Manuel Angelos; syntynyt 1075 Konstantinopolis,Turkki.

31.81 Alexios I Komnenus; syntynyt 1048 Konstantinopolis,Turkki, Emperor of Byzantium, kuollut 15 elokuuta 1118.
Hänen puolisokseen vihittiin 1078
31.82 Eirene Irini Dukaina; syntynyt 1066 Konstantinopolis,Turkki, Empress of Byzantium, kuollut 19 helmikuuta 1122.
 
31.83 Bodo de Nevers; syntynyt 990, Kreivi, kuollut 1023.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.84 Adele of Anjou; syntynyt 990, kuollut 1032.
 
31.85 Guicher de Château-Gonthier; syntynyt noin 1015, kuollut 1061.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.86 Petronille; syntynyt noin 1015 Ranska.
 
31.87 Boudewijn V van Vlaanderen; syntynyt 1012 Flanders, Belgium, kuollut 1 syyskuuta 1067 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin 1028 Paris
31.88 Adelle Robertsdotter de France; syntynyt 1009 Ranska, kuollut 8 tammikuuta 1079 Messines, West Flanders, Belgium.
 
31.89 Ordulf von Sachsen; syntynyt 1022 Venäjä, Herttua, kuollut 28 maaliskuuta 1072.
Hänen puolisokseen vihittiin 1020
31.90 Wulfhilda Olavsdatter Schweinfurt; syntynyt 1020 Norja, Prinsessa, kuollut 24 toukokuuta 1070.
 
31.91 Emund II Olofsson of Sweden; syntynyt noin 995 Uppsala, Örebro, Ruotsi, Ruotsin kuningas, kuollut 1060.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.92 Astrid Njalsdotter; syntynyt noin 985 Hålogaland, Norja, Kuningatar, kuollut noin 1066 Ruotsi.
 
31.93 Hakon Finnsson; syntynyt 1073 Buskerud, Norway.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.94 = 726581505 (Margareta Ingesdotter of Sweden)
 
31.95 Gudfast Östmansson; syntynyt 1050 Ruotsi, kuollut 1100.

31.96 Jon Arnesson Smjørbalte; syntynyt noin 1040 Norja, Lendman i Møre, kuollut noin 1100.

31.97 N n of Pomerania.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.98 N n.
 
31.99 Izyaslav II of Kiev; syntynyt 1096 Kiev, Ukraina, Herttua, kuollut 13 marraskuuta 1154.
Hänen puolisokseen vihittiin 1154
31.100 N n of Hohenstaufen; syntynyt 1107 Kiev, Ukraina, Prinsessa, kuollut 1151.
 
31.101 Volodymyrko Volodarevich of Galich; syntynyt 1095 Ukraina, kuollut 2.1153.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.102 N n of Hungary; syntynyt noin 1095.
 
31.103 Yurii I Dolgoruky Vladimirovich of Kiev; syntynyt 1096 Venäjä, Herttua, kuollut 15 toukokuuta 1157 Venäjä.
Hänen puolisokseen vihittiin
31.104 Maria of the Polovets; syntynyt 1092, Prinsessa.
 
31.105 Toke Skjalmsson Hvide; syntynyt 1095 Fjenneslev,Soro,Tanska, kuollut 1145.
Hänen puolisokseen vihittiin 1124 Tanska
31.106 Gyda; syntynyt 1100 Fjenneslev, Soro, Tanska.
 
31.107 = 181645392 (Knud Lavard Eriksson Lavard-Schleswig)
 
31.108 = 181645393 (Ingeborg Mstislavna of Kiev)
 
31.109 = 84080726 (Ebbe Skjalmsen Hvide til Gerdrup)
 
31.110 = 84080727 (Ranghild Bifronsdatter of Denmark)
 
31.111 = 726581514 (Blot-Sven of Sweden)
 
31.112 = 726581515 (N n of Sweden)
 

Sukupolvi XXXII
 
32.1 Peter Bonde; syntynyt noin 1090, kuollut noin 1130.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.2 Bodil Eriksdatter; syntynyt noin 1090, kuollut noin 1135.
 
32.3 = 168161452 (Skjalm Tokesson Hvide)
 
32.4 = 168161453 (Signe Asbjoernsdotter Sprackling)
 
32.5 = 181645378 (Erik IX Pyhä Jedvarsson of Sweden)
 
32.6 = 181645469 (Cecilia Knutsdatter of Danmark)
 
32.7 Harald III Hardrada Ankara Sigurdson of Norway; syntynyt 1015 Norja, Kuningas Norja 1047-1066, kuollut 25 syyskuuta 1066 England, Stamford Bridge.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1045, Elizabeth Jaroslava of Kiev; syntynyt noin 1027 Kiev, Ukraina, kuollut 25 syyskuuta 1066.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
32.8 Thora Thorbergsdotter af Giske; syntynyt 1025 Norja.
 
32.9 Godwin of Northumbria; syntynyt noin 1000 Englanti.

32.10 Baldwin IV Flanders; syntynyt 980 Flanders, Ranska, Flanderin Kreivi 988-1035, kuollut 30 toukokuuta 1035 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin Paris
32.11 Eléonore de Normandie; syntynyt 1005 Normandie, Ranska.
 
32.12 Jaroslav I Vladimirowitsch Viisas; syntynyt 980 Kiev, Muscovy, Ukraina, Kiova ja Nowgorodin Suuriruhtinas 1019, kuollut 20 helmikuuta 1054 Kiev, Muscovy, Ukraina.
Hänen puolisokseen vihittiin 1019 Uppsalla, Ruotsi
32.13 Ingegerd Anna of Sweden; syntynyt 1001 Upsala, Ruotsi, Prinsessa, kuollut 10 helmikuuta 1050 Kiev, Muscovy, Ukraina.
 
32.14 Konstantinos IX Monomachos; syntynyt 1000 Istanbul, Turkki, Bysantin Keisari 1042, kuollut 11 tammikuuta 1055.
Hänen puolisokseen vihittiin 1025
32.15 Pulchérie Sklèrios; syntynyt noin 1002, kuollut noin 1034.
 
32.16 Alfgar of Mercia; syntynyt noin 1000, Herttua.

32.17 Bretislav I of Moravia; syntynyt 1005 Praha, Tsekki, Herttua, kuollut 10 tammikuuta 1055 Tsekki.
Hänen puolisokseen vihittiin 1020
32.18 Judith Schweinfurt; syntynyt 1005 Sweinfurt,Unterfranken, Saksa, kuollut 2 elokuuta 1058 Unkari.
 
32.19 Andrew I of Hungary; syntynyt 1008 Unkari, Kuningas Unkarin 1046-1060, kuollut 6 tammikuuta 1060 Unkari.
Hänen puolisokseen vihittiin 1040 Kiev, Muscovy, Ukraina
32.20 Anasyasia Yaroslavna of Kiev; syntynyt 1020 Kiev, Muscovy, Ukraina, Prinsessa Kiev, kuollut 1074.
 
32.21 = 32.12 (Jaroslav I Vladimirowitsch Viisas)
 
32.22 = 32.13 (Ingegerd Anna of Sweden)
 
32.23 Sancho III of Navarre; syntynyt 992, Kuningas 1004-35, kuollut 15 lokakuuta 1035.
Hänen puolisokseen vihittiin (1) 1010, Nunnia of Gastile; syntynyt 989, kuollut 13 kesäkuuta 1066 Fromista.
Hänen puolisokseen vihittiin (2)
32.24 Nunnia of Gastile; syntynyt 989, kuollut 13 kesäkuuta 1066 Fromista.
 
32.25 Muhammed al-Mutamid abu Amr' Abbad; syntynyt 1014, King of Seville, kuollut 1082.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.26 NN of Balearic Isles; syntynyt noin 1015.
 
32.27 Otto I Savoie; syntynyt 1010 Maurienne,Savoie,Ranska, Kreivi, kuollut 19 tammikuuta 1057.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.28 Adelaide of Susa; syntynyt 1000, kuollut 14 joulukuuta 1091.
 
32.29 Gerold III of Egisheim; syntynyt 1020, kuollut 1061.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.30 Gisela; syntynyt 1020.
 
32.31 Adalbert III of Longwy; syntynyt 1000 Ranska, Herttua, kuollut 17 marraskuuta 1048 Belgia.
Hänen puolisokseen vihittiin 1035 Foix, Ranska
32.32 Clemence Foix; syntynyt 1000 Foix, Ranska, Kreiviess.
 
32.33 Richard II Rodene; syntynyt 991, kuollut 1051.
Hänen puolisokseen vihittiin Ranska
32.34 Rixinde Narbonne; syntynyt 1005 Aude, Ranska, kuollut 1066.
 
32.35 Gilbert II Carlat; syntynyt 1000, kuollut 1071.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.36 Nobilia; syntynyt 1000.
 
32.37 Bertrand; syntynyt 1010.

32.38 = 32.23 (Sancho III of Navarre)
 
32.39 Sancha Aybar; syntynyt noin 995.
 
32.40 = 31.34 (Robert Duc de Bourgogne)
 
32.41 Ermegard d' Anjou; syntynyt 1018 Ranska, Kreivitär, kuollut 21 maaliskuuta 1076 Ranska.
 
32.42 Robert Mortain; syntynyt 1040 Normandy, Ranska, kuollut 1090.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.43 Matilda Montgomery; syntynyt 1040, kuollut 1085.
 
32.44 Wilhelm III Weimar; syntynyt noin 970, Kreivi, kuollut 16 huhtikuuta 1039.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.45 Oda; syntynyt noin 970, kuollut 1068.
 
32.46 = 31.89 (Ordulf von Sachsen)
 
32.47 = 31.90 (Wulfhilda Olavsdatter Schweinfurt)
 
32.48 Berthold I; syntynyt 960, Kreivi.
Hänen puolisokseen vihittiin 980
32.49 Himiltrude; syntynyt 960.
 
32.50 = 31.63 (Bela I of Hungary)
 
32.51 Ryksa Miciszlava of Poland; syntynyt 1015 Krakow, Puola, Prinsessa, kuollut 1052.
 
32.52 Theodules Synadenos; syntynyt 1024.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.53 NN Botaneiata; syntynyt noin 1025.
 
32.54 Iohannes John Komnenos; syntynyt 1015 Constaninople, Turkki, Of Byzantine Empire, kuollut 12 heinäkuuta 1067.
Hänen puolisokseen vihittiin 1042
32.55 Anna Delassena; syntynyt 1020 Konstantinopolis,Turkki, Empress of Byzantium, kuollut 1101.
 
32.56 Ernst The Valiant of Austria; syntynyt 1024 Tulln, Niederhoesterreich, Itävalta, Margrave, kuollut 9 kesäkuuta 1075.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.57 Adelheid of Ostmark; syntynyt 1041 Meissen, Dresden, Saxony, Prinsessa, kuollut 1071.
 
32.58 Ratpoto IV of Cham; syntynyt 1034 Cham, Oberpfalz, Bavaria, kuollut 1074.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.59 Mathilde of Kastl; syntynyt 1036 Kastl, Oberpfalz, Bavaria, Kreiviess.
 
32.60 Henry III of Germany; syntynyt 28 lokakuuta 1017 Bavaria, Saksa, Kuningas, kuollut 5 lokakuuta 1056 Burg Bodfeld, Harz.
Hänen puolisokseen vihittiin 21 marraskuuta 1043
32.61 Agnes; syntynyt 1020 Ranska, kuollut 14 joulukuuta 1077.
 
32.62 = 32.27 (Otto I Savoie)
 
32.63 = 32.28 (Adelaide of Susa)
 
32.64 = 31.81 (Alexios I Komnenus)
 
32.65 = 31.82 (Eirene Irini Dukaina)
 
32.66 Ladislaw I of Hungary; syntynyt 1041 Krakow, Puola, Kuningas, kuollut 27 heinäkuuta 1095.
Hänen puolisokseen vihittiin 1077
32.67 Adelheid of Swabia; syntynyt noin 1040, Prinsessa, kuollut 1090.
 
32.68 = 32.54 (Iohannes John Komnenos)
 
32.69 = 32.55 (Anna Delassena)
 
32.70 Andronikos Dukas; syntynyt 1036 Konstantinopolis,Turkki, Emperor of Byzantium, kuollut 14 lokakuuta 1077.
Hänen puolisokseen vihittiin 1066
32.71 Maria of Bulgaria; syntynyt 1033 Makedonija, Bulgaria, Prinsessa, kuollut 21 marraskuuta 1089.
 
32.72 Landry IV de Nevers; syntynyt noin 965 Ranska, Kreivi, kuollut 11 toukokuuta 1028 Ranska.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.73 Matilda Mahaut de Bourgogne; syntynyt noin 975, kuollut 13 marraskuuta 1005.
 
32.74 Renaud l de Bellême; syntynyt 995.

32.75 Finn Hareksson; syntynyt noin 1025.

32.76 Swantepolk of Pomerania; syntynyt noin 1084, Herttua, kuollut noin 1122.

32.77 = 363290786 (Mstislav I Harald Vladimirovich of Kiev)
 
32.78 NN; syntynyt noin 1080 Venäjä.
 
32.79 Volodar Rostislavich of Peremyshl; syntynyt noin 1065 Puola, kuollut 19 maaliskuuta 1124.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.80 N n of Pomerania; syntynyt noin 1067 Puola.
 
32.81 Koloman; syntynyt 1065 Esztergom, Unkari, kuollut 3 maaliskuuta 1116.
Hänen puolisokseen vihittiin
32.82 Felicia de Hauteville; syntynyt noin 1065, kuollut 1102.
 
32.83 = 726581572 (Vladimir II Monomachos Vsewolodowitsch of Kiev)
 
32.84 = 726581573 (Gytha Haraldsdottin of England)
 
32.85 Aepa of the Polovets; syntynyt 1077.

32.86 = 168161452 (Skjalm Tokesson Hvide)
 
32.87 = 168161453 (Signe Asbjoernsdotter Sprackling)
 

Sukupolvi XXXIII
 
33.1 = 363290784 (Erik I Svendsson Ikihyvä)
 
33.2 = 363290785 (Bodil Thorgatsdatter)
 
33.3 = 32.12 (Jaroslav I Vladimirowitsch Viisas)
 
33.4 = 32.13 (Ingegerd Anna of Sweden)
 
33.5 Diepold I Angstgau; syntynyt 1015, Kreivi, kuollut 1060.
Hänen puolisokseen vihittiin
33.6 Maria Schweinfurt; syntynyt 1006, Prinsessa, kuollut 1071.
 
33.7 = 31.63 (Bela I of Hungary)
 
33.8 = 32.51 (Ryksa Miciszlava of Poland)
 
33.9 Swietobor of Pomerania; syntynyt noin 1050, Herttua.

33.10 = 31.66 (Geza I of Hungary)
 
33.11 = 31.67 (Synadena)